mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 906
Dołączył(a): 21.10.2002
Offline
PostNapisane: 15 paź 2006, 20:15 
Cytuj  
Ricohet napisał(a):

OK, widzę, że wszyscy jesteście uprzedzeni do takich gier. Można zamknąć temat gdyż nie ma sensu dalej rozmawiać i przekonywać was. Ale nie zdziwcie się gdy kiedyś jakiś DARMOWY POLSKI mmorpg osiągnie sporą popularność i wcale nie będzie to beznadziejna gra w którą nikt nie gra.


Bardzo bym sobie tego zyczyl, ale nie sadze aby to nastapilo za mojego zycia 8)


Cytuj:
Jeśli ktoś szuka osób chętnych do pomocy w tworzeniu czegoś i wszyscy mają takie podejście to na pewno gra nigdy nie powstanie, skoro od razu ktoś powie:


Przedsiewziecie jakim jest mmorpf wymaga co najmniej kilkudziesieciu osob, przy zwyklym mudzie, gdzie jest tylko sam tekst czesto zaangazowanych jest po kilkanascie osob.

Cytuj:
P.S: W takim razie jak wyjaśnicie ogromny sukces Tibii? Grafa-beznadziejna, ogólnie cała gra też za najlepsza nie jest, a jest darmowa i grają w nią tysiące osób!


Nie poruszalbym tego tematu bo szybko znajdziemy sie we flames :)


Cytuj:
Uważacie, że stworzenie czegoś takiego w Polsce jest niemożliwe?


Na obecna chwile nie.

Cytuj:
Po tej rozmowie wnioskuję, że waszym mottem jest: "Wszystko co za free (i tworzone w Polsce) to chłam i szajz najgorszy, ukamienować twórców darmowych gier, chodźmy pograć w WoWa."


Sporo masz racji :) Dzieki platnym mmorpgom sa pieniadze na dalszy rozwoj gry, support, utrzymanie infrastruktury etc

To milo, ze ktos ma idee, ale niech lepiej poczyta w jaki sposob tworzy sie zlozony software zanim rzuci sie z motyka na slonce 8)


Posty: 10
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 15 paź 2006, 20:27 
Cytuj  
A skąd wiesz, że oni nie wiedzą jak się tworzy "złożony software"? Rozmawiałeś z nimi? Może ktoś ma tyle kasy, że może sam utrzymać server bo po prostu sprawia mu przyjemność to, że ktoś zainteresował się jego grą? Wszystko skazujecie na niepowodzenie... Zauważ, że są osoby, które z własnej, dobrej i nieprzymuszonej woli robią coś dla ludzi i wcale nie pobierają za to opłaty. Np. kotor2.pl strona spolszczenia gry KOTOR2. Miliony stron tekstu do przetłumaczenia, zebrała się grupa osób i to zrobiła (mimo iż trwało to chyba 2 lata) ZA DARMO, DLA INNYCH!

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2006, 20:30 
Cytuj  
http://keii.neostrada.pl/MMORPGz.rar - polecam lekturę. Co prawda na pewno da się zrobić taniej, ale uświadomi mniej więcej jakich kosztów należy się spodziewać.


Posty: 10
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 15 paź 2006, 20:38 
Cytuj  
Czy jest na tym forum ktoś, kto patrzy optymistycznie na projekty darmowych gier?

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 15 paź 2006, 20:43 
Cytuj  
was nie stac na porzadna domene a co dopiero stworzenie darmowego mmorpg.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me


Posty: 10
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 15 paź 2006, 20:47 
Cytuj  
Ale patrząc na to z waszej perspektywy: po co robić domenę (np .pl) skoro gra upadnie? Więc czemu się o to czepiasz? A tak na serio twórcy zostawili sobie "furtkę" na wszelki wypadek. Tzn. jeśli naprawdę gra upadnie to nie będzie problemów z rezygnowaniem z domeny. Gdy projekt przybierze pełniejszych kształtów twórcy na pewno postarają się o jakąś bardziej profesjonalną :)


Posty: 2
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 15 paź 2006, 21:51 
Cytuj  
pozwolicie że się wtrące
może mnie znacie a może nie ale powiem wam że:
jesteście poprostu żałośni

MOŻNA zrobić wypasioną grę za darmo dla wielu osób
słyszeliście o tym że nie ocenia się książki po okładce
wy właśnie to robicie
popieracie bezmuzgowe bicie potworków
zero celu zero sensu
podajcie mi pięć powodów których nie mogę podważyć
dla których stworzenie gry MMORPG za darmo jest bez sensu
powiedzcie dlaczego 95% osób to kretyni niepotrafiący robić nic innego jak klikanie na przycisk myszy
takich gier które są prawdziwymi RPG a nie jakimiś podrubkami typu WoW, Mu, Silk, Ragna etc i będą darmowe i grywalne
gdzie będzie chodziło o coś więcej niż bezmyślne bicie stworka i są w 3D
można by je policzyć chyba na palcach jednej ręki

czekam na conajmiej pięć naprawde dobrych powodów

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2006, 22:13 
Cytuj  
Dobra, 5 moich powodow, na pewno na tym forum znalezli by sie tacy, ktorzy by podali jeszcze lepsze, ale wedlug mnie te sa wystarczajace.
Aha i nie chodzi tu o samo powstanie darmowego mmorpga, ale o to by dalo sie w niego pograc.

1 Serwer. Jesli darmowe to raczej nie bedzie ich za duzo. Mozna spodziewac sie lagow, tego ze nie bedzie dalo sie wejsc itp. Choc dobra to czysto techniczny problem i mozliwy do rozwiazania, a pojawia sie dopiero jak gra nabierze troche popularnosci.

2 Grafika. A co! Czy to ze lubia ladna grafike sprawia ze jestem gorszy? Gram w gry, ktore maja cienka grafike, ale to z powodu wieku a nie braku umiejetnosci grafika i braku funduszy( np. lubie pocinac w UFO: Enemy Unkown). Nie mowiac o np. animacji, cos co mnie odpycha od Tibii to tam nawet to nie wystepuje( pamietam jak podniecalem sie animacja kolesia z gry karateka na commodore jakies 12 lat temu i nadal przebija to tibie ;p)

3 Community. Dzieki temu ze gra jest platna zbieraja sie choc troszeczke starsi ludzie. Owszem, w platnych tez sa dzieciaki, ale mniej niz w darmowych. Tak, wiem ze tez nie jestem za stary, ledwo za kilka miechow 18, ale i tak to o wiele wiecej niz srednia jakiegos darmowego mmorpg.

4 Support. Watpie by byl tak profesjonalny jak w przypadku platnych gier :]

5 Mozliwosci. Tak, ile takie MU czy Tibia ma mozliwosci? Wow wprawdzie tez nie za duzo, ale sa inne platne mmorpg, a poza tym to wlasnie darmowki to bezmyslne siekanie potworow a nie na odwrot.

No to tak w skrocie :]


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 16 paź 2006, 13:59 przez kozas15, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2006, 23:03 
Cytuj  
Jeden powód wystarczy: $$

Crist, ile wy macie lat by jeszcze wierzyć, że żyjemy w jakimś bajkowym świecie gdzie jakość nie pociąga za sobą ceny (poza paroma wyjątkami które tylko potwierdzają regułę)?

Kto normalny mając w ręku rzekomo wybitny produkt udostępni go za darmo? Ile pracy i wysiłku trzeba w włożyć w stworzenie dobrego wybijającego się MMO? I co? Chcesz mi powiedzieć, że ktoś, kto włożył w to tyle pracy i wysiłku nic za to nie będzie chciał? Przykro mi, ale taka osoba musi kompletnie nie szanować swojego czasu.

Co więcej, mówisz o MMO wybijających się czymś innym niż grafiką. Znowu pytanie, w takim razie, kto normalny nie ceni swoich oryginalnych pomysłów i wyjątkowego talentu?
W końcu w dzisiejszych czasach bardzo ciężko wpaść na oryginalny pomysł, który nie był by tylko lekkim ulepszeniem tego, co już wcześniej było?

Wiesz, czemu większość (jeżeli nie wszystkie) tych gier jest darmowa? Bo w momencie, gdy twórcy zażyczyliby sobie choćby złamane parę złotych, z kilkuset fanów zostało by im kilkunastu. Dlaczego? Może dla tego, że te gry wcale nie są takie genialne i wybitne?


Seesh....

**

Posty: 487
Dołączył(a): 1.12.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2006, 02:07 
Cytuj  
O co w ogole chodzi ?
Wszystko sprowadza sie do targetu, tak ? Jesli jest jakis darmowy mmorpg, kiepsko zrobiony (mimo ze tworcy mowia, ze jest inaczej, ok, nie ma co sie o to klocic), z kiepska grafika, z kiepskim supportem, z kiepskim zapleczem programistow, kiepskim balansem wszystkiego, kiepska i kiepsko wygladajaca strona, forum, czatem, czymkolwiek, to nic dziwnego ze ma tez kiepskie community.
Normalny czlowiek, ktory ma tak naprawde srednia ilosc wolnego czasu, a juz na pewno bardzo niewielka jego ilosc na przesiadywanie w gaciach w chalupie i pykanie w gierki mmo, raczej na pewno wybierze cos co jest dobre, a nie cos co jest kiepskie, bo uzeranie sie z gowniarzami ktorzy maja za duzo wolnego czasu i zero wymagan jesli chodzi o poziom rozrywki, nawet takiej jak ta, jak i walke z gra pelna bugow ktorych nie ma komu naprawiac, etc, lepiej zostawic jednak pasjonatom. Innymi slowy free mmo trafia w gruncie rzeczy glownie do dzieci i do osob ktorym sie chce cos porobic dla innych, czyli zalozmy tam poadminowac.
Nie ma co tu kogo przekonywac, bo kazdy, kto ma co robic, a lubi mmorpgi, nie bedzie sie babral w grafice sprzed 15 lat lowiac rybki-piksele w gownianym swiecie z 13 letnim towarzyszem niedoli, tylko zagra w wielka gre ze swietna grafika, doroslymi ludzmi, rozbudowanym wszystkim, wypiardem, przytupem, supportem i poleci na team wyprawe zamiast czekac trzy godziny w centrum mspaintowego miasta wklepujac co chwila "Hello ?"
Temat o kant dupy potluc, nie ma tutaj co sie oszukiwac, jestem calkiem przekonany, ze jesli jedna osobe stad namowisz na cokolwiek co tam reklamujesz, co skadinad wyglada jak kupa, a nawet troche tak pachnie, to i tak jest to duzy sukces. Nie mowiac o tym, ze reklamowanie czegos co jest free, jest samo w sobie dosc komiczne. Pasjonatow zbraklo, a moze nawet dzieci juz takie projekty omijaja szerokim lukiem ? Nie chce byc zlosliwy, ale doprawdy, nikt na takie pierdoly nie ma ani czasu ani cierpliwosci i nawet te wszystkie nieslychane rozwiazania zaimplementowane w jakze oryginalnie amatorskim projekcie bez problemu pokonujacym ograniczenia finansowe i wplywajacym na morze temu podobnych baboli nie sa w stanie tego zmienic.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 paź 2006, 06:08 
Cytuj  
Co Wy sie tak nad tym rozdrabniacie? Chca niech robia. Zderza sie z rzeczywistoscia i sie skonczy.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym


Posty: 10
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 16 paź 2006, 06:58 
Cytuj  
Oceniacie coś czego jeszcze nie ma... Ale przecież to jest oficjalne polskie forum mmorpg.pl i NA PEWNO najlepiej wszystko wiecie, nawet jeśli rozmawiacie o czymś co dopiero powstaje i w co jeszcze nie graliście. Dobra nie będę się wysilał, idźcie pograć w WoWa...

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2006, 08:35 
Cytuj  
Zróbcie coś takiego - http://www.battleon.com/ a będę sobie pykać w wolnych chwilach :D


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2006, 08:47 
Cytuj  
@op powiedz to blizzardowi lol

Wow ma:
- biedny krafting
- wszystko sprowadza sie do farmienia instancji
- piekna grafike
- zajefajny PR


efekt: najpopularniejszy mmorpg na swiecie.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired


Posty: 2
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 16 paź 2006, 09:42 
Cytuj  
moj poprzedni post poszed sie je**ć bo mi padło zasilanie
więc w skrucie

kozas15
zam sie znokałtowałeś

Goatus
człowiek bez wyobraźni i mażeń daleko nie zajedzie

Alkirion(pan kiepsko)
z takim podejściem ciężko ci bębzie w życiu

Zematis
masz troche racji
niezgadzam się z tym co napisałęś o rzeczywistości bo nie trzeba się zderzać zawsze można podjechac spokojnie(jeśli ktoś jest mądry to zrozumie)

Ricohet
niepolecam tego WoW'a bo to jest właśnie taka siekanka
robi wode z mózgu top jest przykład nieudanej prubu stworzenia RPG

SwenG
skoto siedzisz w grach przez przeglądarke to powodzenia
ackolwiek gra nie jest zła strasznie łatwo zmienić sobie statystyki(kasa,exp, siła, ...)

Fabianek
blizzard jest dobrą firmo
ale niesprawdził się pomysł pprzełorzenia warcrafta na MMO
bo do prawdziwego MMORPG to raczej nie zalicze


OGÓLNE PODSUMOWANIE:
nie posiadacie wyobraźni i marzeń co was zgubi
pewnie już dawno przestaliście używać tych części mózgi i dlatego zanikła(mięsień nieużywany i nietrenowany zanika)
żujemy w takich czasach w których powinniśmy "szkolić" wyobraźnie
zrobienie czegoś dla kasy to nie sprzedawanie produktu ale siebie(nie mówie tu o fabrykach)
sprzedawanie talentu/umiejętniści za kase jest większa zbrodnia niż jego brak

lece do szkoły
PoZdRo

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2006, 10:00 
Cytuj  
Piękny post... Dawno się tak nie uśmiałem :}

Cytuj:
niesprawdził się pomysł pprzełorzenia warcrafta na MMO
bo do prawdziwego MMORPG to raczej nie zalicze

Chciałbym zrobić coś, co się nie sprawdziło, a gra w to 6 mln ludzi...
Cytuj:
Goatus
człowiek bez wyobraźni i mażeń daleko nie zajedzie

Alkirion(pan kiepsko)
z takim podejściem ciężko ci bębzie w życiu

To pozostawię bez komentarza, bo pusty śmiech ogarnia po prostu.
Cytuj:
niezgadzam się z tym co napisałęś o rzeczywistości bo nie trzeba się zderzać zawsze można podjechac spokojnie(jeśli ktoś jest mądry to zrozumie)

Widzę, że Ty nie zrozumiałeś tego, co Zematis chciał przekazać, inaczej nie pisałbyś takich farmazonów.
Cytuj:
Ricohet
niepolecam tego WoW'a bo to jest właśnie taka siekanka
robi wode z mózgu top jest przykład nieudanej prubu stworzenia RPG

Znaczy robi wodę z mózgu bardziej, niż ten darmowy shit, którym jest np. Tibia? (a właściwie to "darmowy", bo przypuszczalnie istnienieje toto jeszcze tylko przez opcję "Premium Account")
Cytuj:
SwenG
skoto siedzisz w grach przez przeglądarke to powodzenia

:>>
Cytuj:
nie posiadacie wyobraźni i marzeń co was zgubi

Weź nie strasz...

Ogólnie post zabawny, z zabawnym poziomem ortografii.
Cytuj:
lece do szkoły

Jedyne zdanie w tym poście, dające jakąkolwiek nadzieję, chociaż wątpię, że na tym etapie szkoła pomoże :x

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2006, 10:12 
Cytuj  
Byciek napisał(a):
(...)człowiek bez wyobraźni i mażeń daleko nie zajedzie
(...)


czlowiek robiacy bledy ortograficzne w kazdym zdaniu "wogole nie ruszy" :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2006, 10:12 
Cytuj  
Chodzi o to ze gry for free sa popularne _tylko_ dlatego ze sa for free.

Swoja droga nie rozumiem co autor topica chce osiagnac? No gra jak gra. Fajnie chlopaki ze chcecie cos robic i ze nawet cos wam wychodzi. Naprawde super. A jak juz to skonczycie i bedzie dzialalo to bedzie jeszcze fajniej. Good Luck.

Ale naprawde nie zmusisz nikogo zeby w to gral. Mnie stac zeby placic sobie za granie. Wiekszosc osob stad tez. Kiedys nie bylo mnie stac i gralem w darmowe/piraty. Wtedy mozne nawet bym odpalil te twoja gre. Dzis nie mam na to czasu, ani checi. Nie mam checi nawet odpalac komercyjnych gier, a co dopiero jakiegos produktu, ktory swoja droga mi sie nie podoba ze screenow.

Podsumowujac. Zycze powodzenia. Choc znajac "polskie realia" jak uda sie wam w zgodzie skonczyc projekt to nawet jakby gra byla koszmarem to bedzie to sukces. Moze to zgorzknienie, ale kontakt a MMO pokazal mi w calej rozciaglosci nasze narodowe przywary, ale to juz nie ten temat :) Mam nadzieje ze akurat wam sie uda i zycie was nie zweryfikuje.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2006, 10:29 
Cytuj  
KromeR napisał(a):
Kiedys nie bylo mnie stac i gralem w darmowe/piraty. Wtedy mozne nawet bym odpalil te twoja gre. Dzis nie mam na to czasu, ani checi. Nie mam checi nawet odpalac komercyjnych gier, a co dopiero jakiegos produktu, ktory swoja droga mi sie nie podoba ze screenow.

Właśnie dlatego dałem propozycję zrobienia czegoś przez przeglądarkę ;) Jak mam coś ściagać instalować etc. to nawet nie zajrzę. Ale przez przeglądarkę zawsze można wejść i pograć choćby w robocie w czasie przerwy śniadaniowej.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2006, 14:01 
Cytuj  
Moze i sie znokałtowałem ( heh...), ale przynajmniej pisze dosc poprawnie :]

Zebys mnie zle nie zrozumial- naprawde zycze wam powodzenia, ale podpisuje sie pod innymi, wiekszosc osob tu siedzacych ma ta kase na platne
mmorpg i niezbyt duzo czasu na granie wiec wybor jest prosty.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.