mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 5
Dołączył(a): 31.10.2006
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 15:02 
Cytuj  
witam wszystkich otrzymalem link tej stronki od znajomego i mam nadzieje ze w jakims stopniu mi to pomoze... jestem obecnie na 3 roku Public Realtions i zaczynam pisac swoja prace licencjiacka..moj temat brzmi
"gry on-line i ich oddzialywanie na zachowania ludzkie" gram juz ponad 2 lata w lineage2 dlatego zafascynowal mnie taki temat:D chcialbym opisac w tym temacie jak tego typu gry zmieniaja ludzka psychike pierwszy rozdzial ma opierac sie na genezie powstania tego typu gier zastanawialem sie czy nie wyjsc najpierw od gier rpg bo chyba od tego to sie wszystko zaczelo i tu kieruje swoja prozbe do was jesli ktokolwiek mialby jakies linki na temat powstania tego bymbyl bardzo bardzo wdzieczny preferowalbym polskie lecz jesli beda w jezyku angielskim tez nie ebdzie zle:D z gory dziekuje i pozdrawiam i licze na jakis oddzew

pozdr0

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 15:32 
Cytuj  
w złym miejscu jest ten temat, powinien być w "offtopic" bądź w "pogawędkach"


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 15:49 
Cytuj  
Jeśli chodzi o źródła mmorpg, czyli gry rpg, to powinieneś zapoznać się z takimi tytułami jak: "Dungeons and Dragons" i "Warhammer Fantasy". To kultowe gry, w które masa ludzi na świecie gra do dzisiaj.
Jeśli już chodzi o gry mmorpg to nie możesz pominąć takich klasyków jak: Ultima Online, EverQuest, Lineage, Lineage2 oraz dominującego na rynku World of Warcraft.


_________________
trudno być geniuszem w czasach,
gdy się liczy tylko kasa.
Każdy tylko kasą rusza,
nie docenia się geniusza.


Posty: 5
Dołączył(a): 31.10.2006
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 16:09 
Cytuj  
wiem o tym dziekuje tylko narazie zastanawiam sie gdzie moge znalezc taka ogulna genze zeby sie na czyms opierac jakbyscie mieli jakies konkretne linki bym byl bardzo wdzieczny
pozdr0

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 16:18 
Cytuj  
możesz również zwrócić uwagę na ewolucje StarWars Galaxies, który z najbardziej złożonego MMO na rynku stał się H&S


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.


Posty: 5
Dołączył(a): 31.10.2006
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 17:13 
Cytuj  
moj temat opiera sie raczej w tym zakresie MMORPG co do opisanych gier to raczej to beda L2,wow,mu,ultima,tibia,ragnarok ale z tym nie bedzie problemu narazie musze sie skupic na genezie szuak jakis wywiadow, wypowiedzi histori...itd na tym mi najbardziej zalezy wlasnie z prozba o to napisalem topic.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 17:26 
Cytuj  
Cytuj:
skupic na genezie szuak jakis wywiadow, wypowiedzi histori


http://en.wikipedia.org/wiki/MMORPG


Posty: 30
Dołączył(a): 24.07.2006
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 17:52 
Cytuj  
http://pl.wikipedia.org/wiki/MMORPG Tu też zapewne coś znajdziesz ;)


_________________
Obrazek
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 17:56 
Cytuj  
Yokat0 napisał(a):
jestem obecnie na 3 roku Public Realtions

W pierwszej kolejnosci zwroc uwage na swoja pisownie, interpunkcje (ktorej w pierwszym poscie kompletnie brak) i ortografie. Szczegolnie, jesli studiujesz PR.

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 324
Dołączył(a): 12.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 18:02 
Cytuj  
Jesli chodzi o artykuly na temat genez gier, oddzialywania, rozwazania filozoficzne, analizy ale rowniez mase technicznego belkotu polecam www.igda.org oraz www.gamedev.net


_________________
http://www.talanar.wordpress.com

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 18:10 
Cytuj  
zawsze mnie zastanawiaja takie posty - community, ktore powstaje tu (badz tez na innych forach) od lat nagle ma sie rzucic aby pomagac komus, kto zalozyl dopiero co usera i sam z siebie nie oferuje nic poza oczekiwaniami ;)

Cytuj:
no i raczej nie spodziewalbym sie,ze bedzie nam sie chcialo szukac linkow odwalajac czesc roboty do Twojego licencjatu

pozdr0 dla Yokat0


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot


Posty: 5
Dołączył(a): 31.10.2006
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 18:17 
Cytuj  
lol nie o to chodzi jesli masz jakikolwiek link co moglby mnie interesowac daj go jak nie to trudno nikt ci nie kaze szuakc...

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 18:26 
Cytuj  
Yokat0 napisał(a):
lol nie o to chodzi jesli masz jakikolwiek link co moglby mnie interesowac daj go jak nie to trudno nikt ci nie kaze szuakc...


z takim podejsciem to tu duzo uzyskasz:) Powodzenia


_________________
Nie mam pomyslu na signature

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 18:47 
Cytuj  
Nazwa topicu tez fajna... byla. Tu nie trzeba krzyczec, to nie targowisko.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 19:45 
Cytuj  
Cytuj:
jestem obecnie na 3 roku Public Realtions
:


Cytuj:
bymbyl

Cytuj:
ogulna

Cytuj:
kaze


Jaja sobie ktoś robi ? :har:


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 20:33 
Cytuj  
Takie czasy Panie, takie czasy...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**

Posty: 487
Dołączył(a): 1.12.2001
Offline
PostNapisane: 31 paź 2006, 22:36 
Cytuj  
Potezna sprawa, tak na 3 roku PR miec klopoty nawet z konkretnym okresleniem tego czego sie chce w ramach otrzymania pomocy:D
"linki na temat powstania" - jestem dziwnie pewien, ze wystarczy wpisac w google pare tytulow i nie bedzie wiekszych klopotow w uzyskaniu satysfakcjonujacych trafien.
Co wiecej, podejrzewam ze geneza wiekszosci gier, ktore wymieniles, sprowadza sie do tego, ze zebrala sie kupa programistow, grafikow, ogolnie rzecz biorac roznorodnych specow pod banerem wydawcy i .. zrobila gre. O co Ty sie dokladnie pytasz ? :)

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2006, 12:48 
Cytuj  
Czy mógłbyś podać konkretnie nazwę twojego wydziału, kierunku i specjalności (ale nie uczelni)? Jak na polski tłumaczy się termin Public Relations (może się go nie tłumaczy)?


_________________
O.o

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lis 2006, 13:23 
Cytuj  
A chocby "kreowanie wizerunku"...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lis 2006, 13:49 
Cytuj  
-Co do genezy to powinienes zainteresowac sie D&D jak ktos juz napisal.
RolePlayingGames poczatkow nalezy szukac w grach planszowych.+inspiracja z literatury
-Co do MMORPG mysle ze to byly MUDy.

Oddzialywanie na zachowanie?
Takie jak muzyki , telewizji, gazet, i siasiadow -- Indywidualne

Mysle ze powinienes sie raczej skupic na tym dlaczego ludzie w nie graja , z jakich grup pochodza i jak trafili do RPG . MMORPG (ci ktorzy mieli jakies dluzsze doswiadczenia z RPG) i MMO (reszta:>) Moze wtedy dojdziesz do jakichs uporzadkowanych wnioskow jaki maja wplyw.

Mozesz zainteresowac sie co to sa LARPy , i Co to jest Drama
To pierwsze lepsze przyklady jakie mi przychodza do glowy jesli mowa o wplywie na zachowanie.

[edited]Teraz zobaczylem ze temat jest gry online :o . To koniecznie WoW i UO

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.