mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2007, 21:35 
Cytuj  
Szkoda ze EA wydaje same syfy, chyba ze kupi firme ktora potrafi cos zrobic (Maxis/DICE/Mythic), a sony nie wydal jeszcze zadnego porzadnego MMO, a ich ostatnia konsola to porazka :)


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2007, 22:27 
Cytuj  
Sony wydalo Everquest, ktory przetarl szlaki dla levelowek nastawionych na pve, a z ktorego dzisiejsze tytuly czerpia pomysly. Blizzard i ambitne produkty? Jakie? Diablo , warcraft 3? hehe Ostatnim ambitnym produktem bliza byl stracraft. Reszta to maksymalnie uproszczone gierki, aby trafic w gust jak najszerszego odbiorcy. Sliczna oprawa i sprawdzone pomysly to dzis patent blizza na gry. Po stracraft 2 nie spodziewajcie sie nic nowego. Dadza nowy silnik graficzny, nowa rase, nowa fabula i tyle. A i tak sie sprzeda bo jest marka. Dzis nowatorskie produkty maja szanse pojawic sie od firm, ktore wchodza na rynek gier. Musza sie jakos wyroznic i beda szukac nowych pomyslow.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2007, 23:34 
Cytuj  
A mi kurewsko LOTRO przypadł do gustu :) i ogromnie EQ przypomina.

ENJOY ;p

http://picasaweb.google.com/sobtainer/L ... marSCREENS

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2007, 23:49 
Cytuj  
Dziwne masz podejscie Tor..

Diablo bylo praktycznie pierwsza dobra gra tego typu, i ustalilo standardy hack&slash.
Starcraft byl tylko klonem warcrafta 1, ktory z kolei byl klonem dune2. Nie oklamujemy sie, ten wielebny starcraft to rts jak kazdy inny.
Warcraft 3 wyciagnal RTSy w 3d z ladnymi wstawkami, w gatunku rts od dune 2 duzo zmienic sie nie da :)
The lost vikings bylo innowacyjne.

Badzmy szczerzy, od czasu wydania pierwszej gry w kazdym gatunku, nie da sie tam wiele zmienic.
Szkoda ze sony wydal tego EQ bo to zepsulo rynek mmo ktory tak dobrze rozpoczela UO :)

Nie mozesz zaprzeczyc ze blizz wydal perelki w kazdym gatunku ktorego sie tkneli i wiekszosc ludzi powiela ich pomysly. Fakt ze wiele z tych gier to nie byly prototypy nowych typow gier, ale mimo wszystko wnosily cos nowego do sprawy.

Ale co ja tam wiem, kup PS3 :)


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2007, 23:54 
Cytuj  
1. Diablo był hack&slash ale daj mi chociaż przyład jednej gry która tak wciągnęła ppl w battlenet. ta gra sie zjebala po tym, jak wiara zaczynala hackowac i sikać itemami, dlatego wow jest tak zajebiscie zabezpieczony przed tym, blizzard nie chce popelnic tego samego bledu.
2. Starcraft był klonem Warcrafta 1. Ok, ale był klonem przystosowanym do battle netu i na tym sc zyskal. Po drugie, przez dlugie lata byl w czolowkach strategii na necie, nie mowiac juz o tym, ze wszystkie turnieje odbywaly sie za posrednictwem q3 i sc.
3. warcraft3 bylo porazka, wciagnela tylko fabula bo nareszcie mozna bylo sie wczuc w azeroth grajac w ta gre. byla imo za wolna do rozgrywek jak w sc, sc to byl rush, bindy/zerg zerlingow w 10 pakach albo transport reaverow prota pod baze w roboli. to sa strategioe na dlugo zapamietane przez nalogowcow sc, nie wiem czy grales w ogole.

ja podzielam zdanie, blizzard robil i robi perełki gry i zaprzeczyć się temu nie da, pozostaje tylko czekac na next golden pearl.


Ostatnio edytowano 1 maja 2007, 00:00 przez Sobtainer, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2007, 23:59 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
3. warcraft3 bylo porazka, wciagnela tylko fabula bo nareszcie mozna bylo sie wczuc w azeroth grajac w ta gre. byla imo za wolna do rozgrywek jak w sc...


Ale przynajmniej jest DotA ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 00:19 
Cytuj  
Napisalem, ze od stracrafta nic ciekawego nie wydal, diablo bylo wczesniej. Swoja droga nigdy nie bylem fanem tej gry ani diablo2, a zupelnie nie rozumialme jak mozna grac w to latami na battle net. A co do starcraft to wydawalo mi sie, ze byl pierwszym rts gdzie jednostka zadawala rozne obrazenia roznym jednostkom przeciwnika, eliminowalo to bezmyslnego zerga. Moze sie myle. Fakt, ze jak na tamte czasy gra byla swietnie zrobiona.
Blizz dzis robi perelki, ale finansowe. To tak jak z metallica. Kiedys nagrali swietne plyty, a dzis nagrywaja przecietne ale zarabiaja swietnie. ;) A co do cirkawych rts, to polecam medieval albo cossacks. W3 moze im conajwyzej nogi umyc. Jak widac mozna zrobic cos innego.


_________________
Χ Ξ Σ

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 07:37 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
3. warcraft3 bylo porazka, wciagnela tylko fabula bo nareszcie mozna bylo sie wczuc w azeroth grajac w ta gre. byla imo za wolna do rozgrywek jak w sc, sc to byl rush, bindy/zerg zerlingow w 10 pakach albo transport reaverow prota pod baze w roboli. to sa strategioe na dlugo zapamietane przez nalogowcow sc, nie wiem czy grales w ogole.


Ty kurwa glupi jestes? Po pareset tysiecy playerow w w3 na okraglo to nic? Dota - mini gra o slawie takiej jak cs 1.6. Engine graficzny w3, swietne animacje, perfekcyjny klimat, miliony strategii w graniu player vs player, tudziez 2v2 3v3 albo 4v4. Edytor map takze jest swietny w w3. Teraz dopszly jeszcze turnieje, ktore sa na biezaco, sponsorowaneprzez blizz i intel. Panie Sobtainer, jak nie masz zielonego pojecia o czym mowisz, to wez daj na wstrzymanie i nie pierdol glupot...


Posty: 16
Dołączył(a): 9.03.2007
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 09:21 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam rozumiem medieval, ale cossacks??? Zwykły, przeciętny rts, powiela schematy z aoe2.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 10:52 
Cytuj  
RoozTer napisał(a):
(...)

Niech ci mama zmieni piluszke, bo chyba popusciles z podniecenia.
Dlaczego cossack? Gralem w to sporo na sieci i zabawa jest przednia.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 12:14 
Cytuj  
Roozter mam nadzieje, ze matula ci eprzewinie, cius cius


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 12:47 
Cytuj  
Zeby cie stary nie przewinal w wannie. H3h3.

Sporo ludzi nie przepada za w3 bo jest to bardzo trudna gra, nie chce tu dyskutowac czy latwiejsza czy trudniejsza od SC. Obie wewdlug mnie sa rownie "hard to master" jednak w3 jest bardziej ciezki do nauczenia na poczatku.

Cytuj:
A co do cirkawych rts, to polecam medieval albo cossacks. W3 moze im conajwyzej nogi umyc.


Szczególnie na multi.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 12:54 
Cytuj  
RoozTer napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
3. warcraft3 bylo porazka, wciagnela tylko fabula bo nareszcie mozna bylo sie wczuc w azeroth grajac w ta gre. byla imo za wolna do rozgrywek jak w sc, sc to byl rush, bindy/zerg zerlingow w 10 pakach albo transport reaverow prota pod baze w roboli. to sa strategioe na dlugo zapamietane przez nalogowcow sc, nie wiem czy grales w ogole.


Ty kurwa glupi jestes? Po pareset tysiecy playerow w w3 na okraglo to nic? Dota - mini gra o slawie takiej jak cs 1.6. Engine graficzny w3, swietne animacje, perfekcyjny klimat, miliony strategii w graniu player vs player, tudziez 2v2 3v3 albo 4v4. Edytor map takze jest swietny w w3. Teraz dopszly jeszcze turnieje, ktore sa na biezaco, sponsorowaneprzez blizz i intel. Panie Sobtainer, jak nie masz zielonego pojecia o czym mowisz, to wez daj na wstrzymanie i nie pierdol glupot...


to jest moja opinia dotyczaca roznicy pomiedzy sc a w3.

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 13:13 
Cytuj  
Ja gram w w3 3 lata , nowych playerów ciągle przybywa... Dzieje się tak w dużej mierze dzięki twórcom ums'ów - doty etc. Nie wiem nawet czy nie większość gra w gry tego typu.

Największe sceny w3 to korea płd. ( chociaż przy sc to pikuś ) , niemcy a teraz także chiny. Jest to najbardziej popularny rts w europie... Jest na każdym większym turnieju zaraz obok głównej atrakcji jaką jest cały czas cs.

Sama gra multiplayer polega na tym na czym bw polegało , czyli micro/macro ... Ciężko byłoby mi się doszukać tutaj klimatu , fabuły itd dlatego współczuję tym którzy tego szukali grając singla jeśli gra polega na tym aby jak najszybciej celnie kliknąć.

Żeby kojarzyć grę multi , co się dzieje , dlaczego , jaki spell do czego służy , jak zadawany jest dmg przez jakie rodzaje broni to trzeba grać przynajmniej rok , dwa lata... Dlatego np. w3 w koreii się nie sprawdził , bo wymaga ogromnej wiedzy aby można było orientować się w przebiegu gry. Dlatego wszelkie tezy że w3 jest prosty są po prostu śmieszne

Nie wiem czy blizzowi opłacałoby się wypuszczać kolejnego sc - tym bardziej że ciężko byłoby cokolwiek poprawić. Grafika ma klimat , i to bardzo dynamiczny , prosty do obserwacji - nie to co w3. Gdyby miał to być sc2 to i tak wszystko byłoby prawie przekopiowane.

To jest "SC2" na modzie w3 http://www.wc3campaigns.net/revolution/gallery.php Nie wiem czy ktokolwiek przerzuciłby się na coś takiego z sc...

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 13:30 
Cytuj  
W40k:DoW > w3


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 14:21 
Cytuj  
Sam fakt, ze zapowiedz nowej gry ma sie odbyc w Korei juz mowi o tym, ze bedzie to SC2. Do tej pory sa tam kanaly transmitujace mecze ligi SC, do tej pory tlumy fanatykow przychodza na turnieje z udzialem pr0 (Yellow, Boxer, ale i nowe next-gen'owe gwiazdeczki). To najlepsze miejsce na zapowiedz nowego SC. Po 2. - 10 rocznica wydania SC.

Pozostaje kwestia czym to bedzie.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 14:59 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
Ale co ja tam wiem, kup PS3 :)

Znasz powiedzenie: "nie wku*wiaj lwa" ?
O co Ci chodzi bo juz drugi raz piszesz cos na temat mojej czarnulki :*
Nie chce robic offtopa, wiec daje Ci oficjalnie reprymende ; <


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 16:54 
Cytuj  
Korea to swiatowe centrum gier mmorpg, maja ponad sto firm produkujacych gry, czasami nawet wychodzi cos fajnego ( Rohan, R2, Zera, itd plus znane produkcje z forum ), wiec nie ma sie co dziwic ze blizz tam idzie prezentowac swoje produkty, europa to zacianek swiata technologicznie zacofany.
Sony po swoich nedznych grach i zniszczeniu SWG ma teraz Vanguarda, ktory jest calkiem fajny i niezle sie rozwija, a Codemaster ze swoim LoLtrO nie zajdzie daleko, wiec blizz moze znowu namieszac pieknie na rynku.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 maja 2007, 13:47 
Cytuj  
Ciekawa strona tytułowa na stronie blizza...
Może i ma coś wspólnego z nowym tytułem.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2007, 13:52 
Cytuj  
To poprostu odliczanie jest. Jedna gra dzinnie akurat 19 odslonia pytajnik.
Jesliby zachowac kolejnosc na sinusoidzie na dole to nowa gra bedzie cos ze Starcraft w nazwie.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.