mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2007, 14:43 
Cytuj  
Ja sobie nie wyobrazam MMORPG w swiecie Starcrafta. I mam nadzieje ze ludzie z Blizzarda tez nie ;)


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2007, 15:35 
Cytuj  
A ja sobie wyobrażam jak najbardziej. Świat jest tak wielki, że daje praktycznie nieograniczone możliwości.


_________________
whiteman#2717

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2007, 15:47 
Cytuj  
Tylko czy z SC da sie zrobic mmorpg bez zniszczenia tego swiata ?
To jest problem bo warcraft jako mmorpg ma wszystko "standartowe", a starcraft moze byc bardzo ponaciagny.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 15 maja 2007, 16:04 
Cytuj  
O czym w ogóle ta dyskusja?.Świat nie jest na tyle piękny, aby powstał kolejny świetny i popularny mmorpg.Bedzie cholerny RTS, ktorego beda masterowac krzywoocy, a normalnemu smiertelnikowi znudzi sie po miesiacu
No i bardzo dziwne, ze na forum mmorpg.pl, gdzie powinno znalesc sie mase fanow gier mmo, prawie kazdy z nich przeklina sama mysl, ze Blizzard moze zrobic nowa masowke. So sad : (


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 15 maja 2007, 16:15 
Cytuj  
IMO swiat starcrafta sie idealnie nadaja na pvp mmo. Szczegolnie terranie i protosi. Joby, itemy - z tym nie powinno byc problemu. Fajnie byloby polatac z kumplami pierwszym Battlecruiserem kupionym za gildiowa kase.

Troche gorzej jesli chodzi o zergow, bo nie wyobrazam sobie ze mozna by wybrac jako startowa postac np. hydraliska, ale mysle, ze blizz bylby w stanie wymyslec jakies fajne rozwiazanie.

W ostatecznosci mozna zrobic rts mmo, gdzie gracz bedzie budowniczym, a nie pojedynczymi jednostami.

Zwykly rts to w dzisiejszych czasach straszna nuuuda. Nie wytrzymuje przy zadnym dluzej niz pare godzin.

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 maja 2007, 17:06 
Cytuj  
Blizz podobno ma już 80% gry gotowe , więc wg. mnie będzie to SC2.
Jeśli to się sprawdzi to mają wiele nie zmieniać , a wręcz podobno robią to przy współpracy z koreańskim związkiem starcraft'a który jak ognia boi się jakichkolwiek nowości w tym temacie.

Mają na celu jedynie odmłodzenie gry , i wiele nie zmienią - dzięki samej nazwie gry już mają sprzedanych miliony egzemplarzy.

Ale to i tak "przecieki" , zobaczymy za dni kilka.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2007, 18:24 
Cytuj  
Pojecia nie mam jak by mozna grac Protossem w MMO SC. Zeby zostac Dragoonem trzebaby sie dac zabic :) Zeby zostac Archonem, polaczyc sie z kumplem :D

Zergowie, jak napisal Opi to juz w ogole masakra :] Kto by gral Zerglingiem? ;)

Historia z SC nie zostala zamknieta, przynajmniej jeden watek pozostaje niewyjasniony.

Co do sensu wydawania RTSa w starym wydaniu. W3 mi sie nie podobal, wolalem SC, i chyba nie tylko ja skoro to wlasnie w SC gra najwiecej RTSowych maniakow a nie w W3.


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 maja 2007, 07:06 
Cytuj  
lool
no ja jakos nie widze problemu zrobienia sc mmo z trzema rasami.
a czy od razu musisz dac sie zabijac? zergowie masakra?
heh wezcie pod uwage chlopcy jedno. mysle ze blizzard i jego pracownicy maja troche wieksze doswiadczenie w konstruowaniu gier od was i jesli beda chcieli to zrobia sc mmo z tossami, zergami, terranami i jeszcze 4 rase dodadza.
vejitta jak nie masz pojecia to moze w ogole przestan grac bo z tego co widze twoja wyobraznia jest niestety dosc ograniczona :-/

mrynar o to chodzi w sc -> zerling -> hydralisk czy tam defiler.
mialbys jak w kazdym mmo na okreslonym levelu wybieralbys patha czy chcesz skakac, latac, biegac.
ja tam widze tysiace rozwiazan ;-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 maja 2007, 07:22 
Cytuj  
Cytuj:
ja tam widze tysiace rozwiazan


Ja też. Ale znakomia większość jest nielogicznych według świata gry vel niezgodnych z lore.
Chociaż znając Blizzarda napewno są w stanie wymyślić coś ala "draenei spaceship und belf pirates" żeby z SC zrobić MMO.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 maja 2007, 07:28 
Cytuj  
z warcrafta zrobili mmo...
zawsze mozna znalezc zloty srodek i mysle ze w tym przypadku tez moga dac rade. ale co bedzie to bedzie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 maja 2007, 08:18 
Cytuj  
Ale mi nadal Zerg nie pasuje...znaczy żeby to przerobić na mmo.

-Jak rozwiązać telepatyczne panowanie Overminda nad każdym osobnikiem -> świadomość roju

-Mutacje "sc -> zerling -> hydralisk " trochę nie pasują. W SC każda jednostka powstawała jednak z larwy i tylko niektóre mogły się przekształcić (afair tylko Mutalisk -> Guardian i Hydralisk -> Lurker). Chociaż tu Blizz mógłby zastosować wspomniany już wcześniej chwyt "drenei spaceship und belf pirates".

-Questy. Nie wyobrażam sobie Zerlinga podbiegającego do drugiego Zerglinga z wykrzyknikiem nad łbem.
Można by to ew. rozwiązać poprzez możliwość podejmowania questów z dowolnego miejsca mapy za pośrednictwem overminda, ale z drugiej strony jakie to mogłyby być questy ? Mi namyśl przychodzi tylko "zniszcz to"...


-Itemy. Można sobie wyobrazić Terran i Protossów zdobywających nową broń, pancerze i gadżety, ale Zerg ? Tu też możnaby zastosować "chwyt", umożliwiając ulepszanie pancerza i "broni" poprzez zdobywanie lvli, ale trochę to bez sensu.

-Mała liczba skilli. Oprócz czegoś w stylu cios z lewa/prawa/mocny cios/szarża/burrow nic innego narazie nie potrafię wymyśleć. Potem jeszcze by przypadała po 4 na Queena I Defilera...

Także IMHO klasycznego MMORPG bez jakiejś totalnej masakry (Gramy only Terranami ala LOTR) się nie da zrobić. Już prędzej MMOFPS.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 maja 2007, 08:30 
Cytuj  
Ciasne myslenie oparte na doswiadczeniu.


Itemy dla zergow to nie musza byc nowe blastery i pancerze. Wystarczy przeciez, ze beda to pewnego rodzaju ulepszacze, a czy beda to fragmenty kodu dna, czy jakies substancja czy mutageny to juz zadna roznica. Rozwiazan w tym temacie mozna wyobrazic sobie bardzo duzo.

A co do wczesniejszych rozwazan apropo protosow. Polaczyc wcale nie musialbys sie z kolega. Wystarczyloby ze przechodzisz swoisty rytual w wyniku ktorego laczysz sie z npc. Proste.


Anyway nie bardzo jest co tworzyc kolejne teorie spiskowe, bo pewnie i tak Blizz da cos od czapy i wszystkim opadnie kopara. Ja osobiscie bym sie cieszyl na mmo futurystyczne, bo takiego mi brakuje.

Swoja droga nikt nie myslal nad mozliwoscia wypuszczenia MMO SC przypominajacego Planetside? Trzy strony konfliktu. Ciagla walka o dominacje nad terenami. Uproszczony leveling albo skillowanie postaci i wio. Tyle ze w przypadku Planetside nie dalo to super rezultatow, bo gra juz chyba ledwo zipie, o ile jeszcze wogole.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 16 maja 2007, 09:00 
Cytuj  
imo teraz w Korei ogłoszą Starcraft'a, jako rekompensatę za SC: Ghost, a może to będzie nawet SC: Ghost, przecież miał wyjść na konsole, czyżby SC: Ghost next-gen MMO, do tego ogłoszony w największym skupisku fanów SC, azja wielki rynek zbytu - wszystko się imho na siebie nakłada
na E3 ogłoszą kontynuację Diablo, a na BlizzCon'ie dodatek do WoW'a i wszystko jasne :P


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 maja 2007, 09:08 
Cytuj  
dana w sc gralem jakies erm jak bylem mlody i mialem refleks ;-)
overmind - mozna go jakos wpisac w calosc, np na zasadzie epic questow, czyli co kazdy level dostajesz polecenie wykonania czegos tam.
tak czy siak reguly mozna naginac, nie musieliby przeciez trzymac sie sztywno regul, ale to takie dywagacje.
zreszta pozyjemy zobaczymy, pomyslcie jesli 3 osoby sa w stanie dojsc do takich wnioskow/rozwiazan to ile jest w stanie zrobic team blizzarda ;-)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 16 maja 2007, 09:27 
Cytuj  
Mendo >>> Komentarze na poziomie Onet.pl zostawiaj na Onet.pl

Bez watpienia rozwiazan byloby cale multum w grze, chociaz ewolucja z zerglinga do defilera bylaby troche zaprzeczeniem mechanizmu funkcjonowania zergow jaka poznalismy w rts.

Z reszta - dywagacje sa bezcelowe, wszystko mozna zrobic na multum sposobow, a nawet naginajac pewne reguly juz znane z RTSa, nikt nie bedzie mial Blizzowi za zle pewnych 'modyfikacji' ;) Swiat ma olbrzymie mozliwosci, a to co napisalem wczesniej nie jest negacja logiki ewentualnego MMO, tylko zwyczajnym pragnieniem zanurzenia sie w dalszy ciag historii jako real-time strateg ;)

Ze Starcrafta mozna by zrobic dobrego FPPa, TPPa, RTSa, MMORPG, a pewnie nawet i platformowke a'la Tidus The Fox :)


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 maja 2007, 09:42 
Cytuj  
Cytuj:
Z reszta - dywagacje sa bezcelowe


Eee tam, rozwijają wyobraźnię :)

Cytuj:
Ciasne myslenie oparte na doswiadczeniu.


Aye, na doświadczeniu ze Starcraftem.

Cytuj:
Swoja droga nikt nie myslal nad mozliwoscia wypuszczenia MMO SC przypominajacego Planetside?


Już o tym wspomniałem parę razy, raz nawet w poście na poprzedniej stronie :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 maja 2007, 11:14 
Cytuj  
patrzac na to co piszecie to robienie jakiejkolwiek gry opartej na filmie, ksiazce, czymkolwiek mija sie z celem bo zawsze gdzies cos bedzie odstawalo od oryginalu.
dla ciebie Pan Menda jak juz, i moze pomysl zanim cos napiszesz next time bo widze ze prawda w oczy kole.

tak czy inaczej obojetnie czy mieliby zamiar zrobic sc rts'a czy mmo na pewno bylby to niezly hicior. jedyne co nam teraz pozostalo to cierpliwe czekac :-)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 16 maja 2007, 11:45 
Cytuj  
Pan Menda napisał(a):
dla ciebie Pan Menda jak juz

'l' mi sie zgubilo, ale jak chcesz mozesz byc Panem Mendą :roll:

Pan Menda napisał(a):
i moze pomysl zanim cos napiszesz next time bo widze ze prawda w oczy kole

Prawde poznasz dopiero 19. maja i dopiero bedzie kogolowiek kolec w oczy, wiec najpierw pomysl co napiszesz i popatrz do czego sie odnosisz.

Dana napisał(a):
Eee tam, rozwijają wyobraźnię

Faktycznie, o tym nie pomyslalem ;D


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1753
Dołączył(a): 13.04.2006
Offline
PostNapisane: 16 maja 2007, 12:33 
Cytuj  
Pewnie zrobia z zergami tak jak z Dranei w wowie, mutacja -> i wyszedl nam piekny retard.

*

Posty: 156
Dołączył(a): 9.06.2006
Offline
PostNapisane: 16 maja 2007, 13:45 
Cytuj  
Kolejny chłyt małketingłowy blizzarda, podpucha, a może pewna informacja ?

www.starcraft2.com :D


_________________
Gzzzt

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.