mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 15:53 
Cytuj  
W sumie prawnik ze mnie (jeszcze?) żaden ale:
"Wyrok z dnia 23 stycznia 2003 r., II CKN 1399/00

Jednak i
wówczas przyjmowano, że łączne zezwolenie producenta i twórców filmu na
opracowanie utworu potrzebne było tylko wtedy, gdy chodziło o przekształcenie
filmu, prowadzące do powstania nowego dzieła, producent zachowywał natomiast
wyłączne prawo udzielania zezwoleń na dokonywanie w filmie takich zmian, które
są konieczne do normalnej eksploatacji filmu, ale nie zmieniają w sposób
zasadniczy jego istoty. Wskazywano, że producent mógł np. zezwolić na dubbing,
na pewną przeróbkę filmu dla celów telewizji, na nieistotne zmiany (np. pewne
skróty) podyktowane gustami publiczności itp

Obecnie obowiązująca ustawa w art. 71
nie pozostawia już wątpliwości odnośnie do tego, że dokonanie tłumaczenia
warstwy słownej utworu audiowizualnego nie stanowi jego opracowania jako
całości. Taki pogląd przyjmowany też jest powszechnie w doktrynie."

całość: http://prawo.money.pl/orzecznictwo/sad- ... zenie.html

Wyrok dotyczył jakiegoś tłumaczenia francuskiej reklamy ołówków na j. polski, ale wygrubienie mówi chyba samo za siebie.


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 16:16 
Cytuj  
qraczek... ty wiesz swoje, ja wiem swoje.
dla ciebie moge byc i zlodziejem, jebie mnie to :-)
imo i tak robie mniejsza szkode ludziom niz gdybym napadl na listonosza zajebal mu renty i poszedl za to kupic oryginal.
czemu nie musze krasc software na linuxa? bo jest za darmo.
dopoki ceny u nas w kraju nie beda dostosowane do tego co zarabiaja ludzie bede uwazal ze to my jestesmy okradani nie na odwrot. i juz skonczmy dyskusje.

napisy zamkneli, ludzie dalej tlumacza. i tak jest co roku. robia busty, zadymy, wszyscy zapominaja.
i tak jak vercin napisal na dobra sprawe po dupie dostaja tylko handlarze.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 16:56 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):
Vercin napisał(a):
No to takie naciagane z tym zlodziejem bo tak naprawde autor/wlasciciel fizycznie nic nie traci :)

Fizycznie? Co to w ogole za argument ze fizycznie nie traci? Tzn jak nie traci? Reki? Nogi? Nerki?
Moze chodzilo ci o 'materialnie'... Rozumiem ze jak ktos mi zakosi moj samochod, to poki nie pojdzie na gielde go opchnac tez nie mam prawda miec do niego pretensji? :]

Vercin napisał(a):
Jak sobie sciagne jakis film wyupale 500 plytek i wyloze nim sciany to powiesz ze ukradlem 2500 zl?
Komus nagle ubylo 25k zl? Zabralem komus prawa autorskie? Skopiowalem plytke i on juz nie mzoe jej spzredawac?

Nie wiem po co ktos mialby wypalac 500 plytek zeby potem nimi sciane wylozyc. Niewypalone tez sie nadadza :] W przypadku twojego przykladu - masz racje , mu nie ubedzie 25k zl tylko jakies 25zl, tobie natomiast ubedzie jakies 500zl :] Oby wiecej takich piratow jak ty :D

Vercin napisał(a):
To ze sobie w domu cos sciagne obejrze i skopiuje to naprawde moja sprawa

Niestety nie, bo ogladasz bez prawa ogladania, cos co nie nalezy do ciebie. Wiem ze to dosc abstrakcyjne ale w czasach, w ktorych najwyzsza wartosc stanowi wiedza a nie materia, tak juz jest.

Ogolnie nie chce ani nie chce mi sie robic z ciebie jakiegos strasznego drania. Sam nie jestem lepszy, tez duzo pirace, ale z niesmakiem czytam posty ludzi, ktorzy arogancko w imie jakiegos egoistycznego widzimisie uwazaja ze to co jest ich wina, ich wina nie jest. Za bardzo mi to przypomina nasz lze-rzad ukochany ;)


Nie tyle nie jestes lepszy ale jestes wrecz duzo gorszy:). Ja naprawde uwazam iz nie robie nic zlego ty zyjesz w przekonaniu ze jestes zlodziejem a mimo to robisz to dalej.

Samochod ktos musi stracic zeby ktos inny mogl go ukrasc plytke mozna skopiowac... Zalozenie wytworni plytowych itp jest takie jak ktos sciagnal skopiowal to znaczy ze tracimy tyle i tyle bo inaczej to na 100% by kupil przeciez . Imo gowno prawda.
Uwazam ze jesli chodzi o moj prywatny uzytek nikt nie bedzie mi dyktowal co mam prawo ogladac a co nie i tyle.
I tak takie czasyz e niedlugo ci kaza placic za oddychanie

**

Posty: 389
Dołączył(a): 4.10.2006
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 17:25 
Cytuj  
Cytuj:
I tak takie czasyz e niedlugo ci kaza placic za oddychanie


:o a co jak sie nie zaplaci?

edit:
wlasciwie to juz sie placi. chyba kazdy zna tzw oplate "klimatyczna" w kurortach :)


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 17:30 
Cytuj  
goliat napisał(a):
:o a co jak sie nie zaplaci?

wpierdol

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 17:47 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
I tak takie czasyz e niedlugo ci kaza placic za oddychanie


Słyszeliście,że na południu Polski, ludzie mają mierzyć swoje dachy [powierzchnia] i wypełnić ankiete, po czym będą płacić podatek od deszczówki? słyszeliście o tym? od razu mi się to nasunęło po tym co napisałeś.

Redaktor tvn24 [poranek] dzisiaj rano o tym mówił.

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?Tab ... leId=45854

KOKS qrwa. Niedługo będziesz musiał opodatkować podkładke od myszki bo masz za dużą. Spiepszam do Szkocji szybciej chyba niż zamierzałem ;/

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 18:50 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Spiepszam


To spjepszaj. :P ;-)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 maja 2007, 18:54 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
Spiepszam


To spjepszaj. :P ;-)


dziadu :wink:

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 maja 2007, 21:33 
Cytuj  
http://www.napiprojekt.pl/ sprawdzal ktos czy to dobre? ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 586
Dołączył(a): 25.03.2007
Offline
PostNapisane: 28 maja 2007, 21:42 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
http://www.napiprojekt.pl/ sprawdzal ktos czy to dobre? ;)

A dlaczego miałoby być złe? :P Po prostu ten program wyszukuje w sieci napisy i dopasowuje je.

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 maja 2007, 23:13 
Cytuj  
beznadziejne
ja parę razy dostałem przetłumaczone w translatorze napisy angielskie - można sobie pobrechtać

***

Posty: 684
Dołączył(a): 24.04.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2007, 03:39 
Cytuj  
program jest dobry korzysta z baz kilku serwisow z napisami (do niedawna tez napisy.org)

Jackhammer sam jestes beznadziejny, to nie wina programu tylko tlumaczy :roll:

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2007, 06:05 
Cytuj  
oxidize napisał(a):
Jackhammer sam jestes beznadziejny, to nie wina programu tylko tlumaczy :roll:

To, ze wyszukuje takie z dupy napisy? To nie jest wina tlumaczy tylko programu.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2007, 09:30 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Tak jak mowie - nie jestem przeciw piraceniu. Ale wolalbym, zeby ktos mowil wprost "bo mi sie nie chce wydawac na plyty, ktore obejrze raz albo w ogole", albo "bo chce wczesniej obejrzec film", albo "bo chce byc na biezaco z serialem, ktory u nas opozniony jest o 34 sezony", albo cokolwiek innego. Ale nie "pirace, robiac na zlosc kapitalistom - bo plyty sa za drogie".


Ale tak wlasnie jest. Ja bym CHCIAL wydac kase na plyty. Jak juz mowilem, mam calkiem spora kolekcje filmow ktore najpierw obejrzalem, spodobaly mi sie wiec je kupilem. Ale sorry, wyceniajac 10 plyt na ponad 1200pln dystrybutor przesadzil. I to mocno. IMHO rozsadna cena bylo by 500-600pln i w takim przypadku bym kupil. I bylbym bardzo zadowolony mogac wydac ta kase zeby trafila do ludzi ktorzy ten serial zrobili, wydali i tak dalej. I nie twierdze ze piractwo jest ok. Sam staram sie powoli i w miare mozliwosci zamieniac swoje piraty na oryginaly. Niestety, troche to trwa :)
Pozatym, prawda jest taka ze wydawcy, RIAA i inne Foty walcza z wiatrakami zamiast plynac z nurtem. Probuja na sile zatrzymac uklad sprzed 15 lat ktory byl dla nich wygodny, a to jest niemozliwe. Przyklad: slysze w radiu piosenke ktora mi sie podoba. Kupie cala plyte? W zadnym wypadku (no chyba ze cala jest swietna, ale to sie rzadko zdarza). Natomiast zamiast sciagac z P2P wolalbym zalogowac sie na jakis odpowiednik iTune'a i placac, powiedzmy, 2 zlote, sciagnac ja sobie legalnie. I w tym kierunku powinni isc firmy wydawnicze, a nie wydawac kase na utrzymanie sytuacji ktorej utrzymac sie nie da.



pozdrawiam

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 maja 2007, 09:37 
Cytuj  
A co do napisów i ich rozpowszechniania. Czytałem bardzo ładną analogię przeciwstawioną oczywiście klasycznym porównaniem z "biorę sobie samochód za darmo" ;)
Leciało to mniej więcej tak: popsuła mi się pompka do paliwa w moim mercu, idę do sklepu i mogę kupić oryginalną producenta ale mogę też w tym samym sklepie kupić 5 razy tańszą rodzimej firmy krzak. I tak powinno być z napisami, mogę korzystać z tańszych (darmowych) napisów a nie firmowych producenta.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 29 maja 2007, 10:46 
Cytuj  
Logain Darkthorn - to nie 10 plyt, a 30. Ale i tak przesadzil, bo mozna nowe legalne kupic w tej chwili za 500zl, tyle ze na wyspach.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2007, 10:48 
Cytuj  
Zaraz Wam sie z tego zrobi jedna plyta za 6000 zl :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 maja 2007, 11:54 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
Nie tyle nie jestes lepszy ale jestes wrecz duzo gorszy:). Ja naprawde uwazam iz nie robie nic zlego ty zyjesz w przekonaniu ze jestes zlodziejem a mimo to robisz to dalej.


Hehe. Ja rowniez sie nie oklamuje, ze jak robie cos sprzecznego z prawem to jednak jest okej, bo w swojej glowie ulozylem jakas z dupy teorie ze jednak jestem okej, fajny kolo i tak naprawde to nawet robie dobrze. Biale jest biale a czarne jest czarne. Niestety.
Imo ten kto nie zdaje sobie z tego sprawy, albo sie okalmuje nie jest "lepszy" tylko poprostu glupszy :P

Vercin napisał(a):
Samochod ktos musi stracic zeby ktos inny mogl go ukrasc plytke mozna skopiowac... Zalozenie wytworni plytowych itp jest takie jak ktos sciagnal skopiowal to znaczy ze tracimy tyle i tyle bo inaczej to na 100% by kupil przeciez . Imo gowno prawda.
Uwazam ze jesli chodzi o moj prywatny uzytek nikt nie bedzie mi dyktowal co mam prawo ogladac a co nie i tyle.


Piekna podwojna moralnosc. Szczegolnie pieknie sie to komponuje z jakze czesto pojawiajcymi sie na tym forum tekstami "Spieprzej piracie, nie pomagamy ludziom z priv serwerow" :lol:
Anyway albo nie rozumiesz idei utraconych korzysci, albo tylko udajesz ze nie rozumiesz, wiec patrz wyzej :P

Vercin napisał(a):
I tak takie czasyz e niedlugo ci kaza placic za oddychanie


Niestety ta idea jest blizsza rzeczywistosci niz ci sie wydaje. W dobie kiedy powoli dobra naturalne, wlaczajac w to czysta wode i czyste powietrze, zaczynaja sie konczyc, to ktos kto bedzie dawal ci mozliwosc oddychania nieskarzonym powietrzem na 101% bedzie pobieral za to oplaty. Bo nikt nie bedzie dostarczal ci produktu for free. Albo nie rozumiesz, albo tylko udajesz ze nie rozumiesz, wiec patrz wyzej :P


Ps. Nie to zebym sie czepial konkretnie ciebie, ale poprostu twoja wypowiedz byla najprostsza do skomentowania, bez zbytniego rozdrabniania sie. No i nie zgadzam sie z nimi w zdecydowanej wiekszosci :P

A juz tak kompletnie na marginesie to uwazam, ze niezaleznie od tego czy tlumaczenie napisow jest lamaniem praw autorskich czy nie (imo nie jest, ale nie bede prowadzil dyskut na ten temat) to RIAA bardzo celnie trafila w problem pirackich filmow w sieci. Bo jakby na to nie spojrzec jest duza liczba ludzi, ktorzy poprostu nie beda ogladac piratow z netu bez napiso, bo nie rozumieja angielskiego. Czyli nie ma napisow -> kopie sa bezurzyteczne -> wiecej osob kupi/wyporzyczy za kase. Siple as that.

Pzdr.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2007, 12:14 
Cytuj  
lutus napisał(a):
Logain Darkthorn - to nie 10 plyt, a 30. Ale i tak przesadzil, bo mozna nowe legalne kupic w tej chwili za 500zl, tyle ze na wyspach.


Sorki, masz racje. Chodzilo mi o 10 sezonow a nie 10 plyt. Moj blad. Ale to nie w tym rzecz. Koszt nosnika w porownaniu z kosztem koncowym jest wrecz pomijalny, wiec nie wplywa znaczaco na rzeczywisty koszt calej serii. A na wyspach to moze byc duzo rzeczy, tylko ze ja nie mam do nich dostepu. Przeciez nie pojade tam tylko po Przyjaciol :)


pozdrawiam

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 maja 2007, 12:33 
Cytuj  
Idea utraconych korzysci wcale nie dziala tak jak ci panowie z koncernow ja przedstawiaja. Jezeli obejrzymy jakis film za darmo wcale nie oznacza, ze chetnie bysmy na niego wydali te 50zl.
Polacy niestety ciagle zarabiaja smiesznie male pieniadze w porównaniu do cen w naszym kraju wiec nie kazdego stac na kupno 10-20 filmow miesiecznie, a tyle przecietnie przynajmniej ja ogladam.
Druga sprawa, nie rozumiem zupełnie dlaczego ta akcja była przeprowadzona, dlaczego ci tłumacze musieli udowadniac swoja niewinnosc, podczas gdy w normalnym kraju prawa musiano by im najpierw udowodnic winę. Policja nie powinna byc pieskiem jakis kapitalistycznych prywatnych koncernów, powinna chronic swoich obywateli. ALe do tego pewnie dojdziemy za lat nascie - dziesiąt.

Cytuj:
A juz tak kompletnie na marginesie to uwazam, ze niezaleznie od tego czy tlumaczenie napisow jest lamaniem praw autorskich czy nie (imo nie jest, ale nie bede prowadzil dyskut na ten temat) to RIAA bardzo celnie trafila w problem pirackich filmow w sieci. Bo jakby na to nie spojrzec jest duza liczba ludzi, ktorzy poprostu nie beda ogladac piratow z netu bez napiso, bo nie rozumieja angielskiego. Czyli nie ma napisow -> kopie sa bezurzyteczne -> wiecej osob kupi/wyporzyczy za kase. Siple as that.


co z tego ze trafila? jezeli to trafienie bylo niezgodne z prawem? Te osoby powinny teraz pozwac RIAA do sądu..
to tak jakby walczac z wilkami pozabijac wszystkie sarny i zajace w lesie, by wilki same pozdychały z głodu. Bezprawie i bezsens.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.