mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 maja 2007, 13:13 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Idea utraconych korzysci wcale nie dziala tak jak ci panowie z koncernow ja przedstawiaja. Jezeli obejrzymy jakis film za darmo wcale nie oznacza, ze chetnie bysmy na niego wydali te 50zl.
Polacy niestety ciagle zarabiaja smiesznie male pieniadze w porównaniu do cen w naszym kraju wiec nie kazdego stac na kupno 10-20 filmow miesiecznie, a tyle przecietnie przynajmniej ja ogladam.
Druga sprawa, nie rozumiem zupełnie dlaczego ta akcja była przeprowadzona, dlaczego ci tłumacze musieli udowadniac swoja niewinnosc, podczas gdy w normalnym kraju prawa musiano by im najpierw udowodnic winę. Policja nie powinna byc pieskiem jakis kapitalistycznych prywatnych koncernów, powinna chronic swoich obywateli. ALe do tego pewnie dojdziemy za lat nascie - dziesiąt.

Cytuj:
A juz tak kompletnie na marginesie to uwazam, ze niezaleznie od tego czy tlumaczenie napisow jest lamaniem praw autorskich czy nie (imo nie jest, ale nie bede prowadzil dyskut na ten temat) to RIAA bardzo celnie trafila w problem pirackich filmow w sieci. Bo jakby na to nie spojrzec jest duza liczba ludzi, ktorzy poprostu nie beda ogladac piratow z netu bez napiso, bo nie rozumieja angielskiego. Czyli nie ma napisow -> kopie sa bezurzyteczne -> wiecej osob kupi/wyporzyczy za kase. Siple as that.


co z tego ze trafila? jezeli to trafienie bylo niezgodne z prawem? Te osoby powinny teraz pozwac RIAA do sądu..
to tak jakby walczac z wilkami pozabijac wszystkie sarny i zajace w lesie, by wilki same pozdychały z głodu. Bezprawie i bezsens.


W kazdym nomalnym kraju jest tak, ze jak nie masz kasy na pojscie do kina to nie idziesz do kina. Proste chyba nie? Ile razy czytalem na tym forum ze jak nie masz kasy na granie w platne mmo to nie grasz, a nie ze robisz jakies usprawiedliwienia dla priv serwerow? Kali zjesc ciastko - dobrze, Kalemu zjesc ciasto - zle? :lol:

A z tym strzelaniem do saren to troche za daleko odjechales. Ale wiem co masz na mysli. Tak czy siak co z tego ze polityka jest odjechana jak skuteczna? Zeby nie szukac daleko powiem ze znajomy ktory ostatnio rzucil sie na seriale rozne w momencie zamkniecia napisy.info stwierdzil "k... nie zdarzylem sciagnac napisow do ostatnio sciagnietych odcinkow, no to sobie poogladalem".

Ale masz jak najbardziej racje. Jesli okaze sie ze aresztowania, zatrzymania czy co tam jeszcze bylo niezgodne z prawem to poszkodowani powinni wystapic do sadu o zadoscuczynienie i odszkodowanie. A juz dalej przelorzeni powinni kopnac w dupe swoich podwladnych za narazanie skarbu panstwa na straty.

To ze sila nabywcza polskich zarobkow (srednich) jest smieszna to zupelnie inna sprawa i nie nalezy tu mieszac dwoch spraw.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 maja 2007, 13:15 
Cytuj  
Nie RIAA, bo oni są od muzyki i nie w Polsce. Bądźmy precyzyjni, FOTA.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 maja 2007, 13:28 
Cytuj  
No co racja to racja :P


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 cze 2007, 19:26 
Cytuj  
artykuł podsumowujący:

http://jaroslawlipszyc.salon24.pl/17476,index.html

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2007, 23:31 
Cytuj  
Bardzo fajny (imho) felieton Lipszyca. Moze nie najnowszy (grudzien 2005), nawiazywal do dzialan Gutka, ale bardzo trafny i mysle ze nadal aktualny.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75475,3079452.html



pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 00:37 
Cytuj  
Pan Lipszyc wygląda mi na cwaniaka który pseudo-intelektualnymi tekstami próbuje usprawiedliwać piractwo...

Cytuj:
Tymczasem prawo nie bez powodu gwarantuje nam możliwość robienia kopii bezpieczeństwa, kopiowania dzieł kultury na użytek krewnych i znajomych, udostępnianie ich w bibliotekach i wypożyczalniach wideo.


Tu Pan L. mija się z prawdą, bo jeżeli wedle prawa mogę utworzyć kopię bezpieczeństwa, i udostępnić ją krewnym. O tyle nie możemy już jej udostępniać w bibliotekach czy wypożyczaliach video.
I mam rozumieć że udostępnianie filmów czy gier na serwerach ogólnodostępnych to tylko tak na użytek "znajomych" ?

Cytuj:
Nie jest także - do czego niektórzy chcieliby nas przekonać - niemoralne. Poprzez wrzucenie do jednego worka piratów sprzedających płyty na bazarze i ludzi wymieniających się filmami wydawcy chcą nas przekonać, że jedynym moralnym sposobem na zapoznawanie się z dziełami kultury jest zakupienie ich na fizycznym nośniku i niedzielenie go z nikim.


Aha OK, pójdźmy dalej tokiem rozumowania Pana L.
Wydawca X wydał w polsce na DVD film Y. Film Y w legalnych sklepach sprzedał się w 10 egzemplarzach, natomiast piracką kopię z internetu pobrano 100k razy.
Wydawca X zarobił na 10 klientach mimo że jego film posiada 100010 osób.
Wydawca X niestety nie może już wydać następnego filmu bo ma za mały budżet i bankrutuje.
No moralność jak ja pierdolę !


I tu mi się ciśnie na usta słynne porównanie do samochodów. Tyle że w tym wypadku chmara ludzi szarżuje na parking z świeżymi modelami merca prosto z fabryki.

Wiem że podany przeze mnie pierwszy przykład jest skrajny i nierealny w rzeczywistości, ale chciałem tylko pokazać głupotę takiego rozumowania.

Cytuj:
Jeśli zwiększa się bariery dostępu do kultury, to siłą rzeczy ogranicza się twórczy potencjał społeczeństwa i uderza w najbardziej kreatywne jednostki.


To może pierdolmy wszystkie bariery dostępu do owej kultury i bierzmy filmy ze sklepów bez płacenia za nie uprzedno, nie będą jebaki w sklepach nas oskubywać z "kóltóry".

Może idźmy dalej z tym pierdoleniem barier i wchodźmy na spektakle teatralne bez biletu !
No bo jak to tak, ja początkujący aktor i wy "uderzacie we mnie" jako w "najbardziej kreatywną jednostkę" poprzez "zwiększanie barierów dostępu do kultury" ? 30 zeta za bilet ? ŁODAFAK ?


Cytuj:
Jeśli producenci i dystrybutorzy będą dalej zamykać oczy na postęp technologiczny i potrzeby klientów, to mogą do tego doprowadzić.


To ja mam pomysł ! Niech studia filmowe, producenci i sprzedawcy "przerobią się" na ogranizacje non-profit ! Zobaczymy ilu wtedy pirackich zwolenników "kultury" wesprze ich datkami...

No sorry, mimo paru trafnych argumentów Pan Jarosław Lipszyc jest dla mnie doskonałym przykładem wioskowego głupka.

A co do samych napisów, już pomijając kwestie prawne. Nie bądźmy hipokrytami, przecież 90% użytkowników znanego nam sajut ściągała napisy żeby korzystać z nich wraz z pirackimi kopiami filmów.
I żadne pierdolenie "ale pseciesz gópi wydawcy hójowo tumaczom to se mogem sciognoć napisy" tego nie zmieni.

Pozdro elo szejset !

Dobranoc.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 02:00 
Cytuj  
Dana, ty też mi wyglądasz na wioskowego głupka.
[edit] tu było od cholery tekstu, ale po przeczytaniu jeszcze raz tekstu powyżej, stwierdziłem, że to po prostu trollowanie i nie będę na to odpisywał [/edit]


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 02:12 
Cytuj  
Dana, mam wrazenie ze nie zrozumiales przeslania. IMHO chodzilo nie o propagowanie piractwa, ale o nieumiejetnosci dostosowania sie wydawcow do realiow XXI w. Wiadomo ze piractwo nigdy nie zostanie wyeliminowane, jednak polityka koncernow rozrywkowych prowadzi tylko do jego rozwoju.

A argumenty i wnioski w twoim poscie sa, wybacz, ale lekko z dupy.


pozdrawiam


Ostatnio edytowano 8 cze 2007, 02:15 przez Logain Darkthorn, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 02:14 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
Dana, mam wrazenie ze nie zrozumiales przeslania.

On nie potrafi zrozumieć pierwszego cytatu i przecinków w zdaniu. Imho chyba nie poszła mu matura z rozumienia tekstu pisanego.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 07:34 
Cytuj  
i tak dystrybutorzy dvd wycofuja sie z polski, czas wiec brac kredyt na nagrywarki i heeejaaa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 07:47 
Cytuj  
a może ktoś wie jak jest z legalnością TV ripów? w jakiej formie mozna je trzymać w domu a w jakiej nie?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 08:09 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
i tak dystrybutorzy dvd wycofuja sie z polski, czas wiec brac kredyt na nagrywarki i heeejaaa.

A niech wycofują. Kupić dvd to naprawdę nie jest problem. Jedni się wycofywują inni wydają X-Files za 9.99. Mnie to naprawdę nie robi, niech spadają na dev/drzewo.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 08:14 
Cytuj  
Jackhammer napisał(a):
a może ktoś wie jak jest z legalnością TV ripów? w jakiej formie mozna je trzymać w domu a w jakiej nie?

W każdej, w domu możesz trzymać wszystko. Dvd ripy, zripowane płyty audio, wszystko. Posiadanie nie jest zabronione. Nie ma czegoś takiego jak legalność pliku, te wszystkie akcje antypirackie wyżerają mózg co bardziej podatnym (jak Dana na ten przykład). Wg polskiego prawa nie możesz mieć na swoim kompie oprogramowania bez licencji. No i nie możesz rozpowszechniać nagrań a/v nie mając do nich praw.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 08:25 
Cytuj  
no to chuj jak wpadna do mnie to dostane 100x100lat ;-p

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 08:36 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no to chuj jak wpadna do mnie to dostane 100x100lat ;-p

Ehehe, nie ten system prawny, u nas się nie sumuje, dostaniesz od 2 miesięcy do 5 lat ;P


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 09:05 
Cytuj  
Kary pieniężne się sumują. Także dostaniesz 20 tys do spłaty. :cry:


_________________
Kapitan Gramatyka napisał(a):
gdzie ty do cholery widzisz cytat lub cytaty zostalo z twojego cytatu przytoczone tylko slowo a ty zrobiles z tego pare cytatow no moge ci tylko pogatulowac glupoty

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 09:07 
Cytuj  
20tys to za samo ps2 chyba ;-p
dobra cza format c: robic i chuj.
kartony z plytami i tak w piwnicy stoja hrhr

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 09:53 
Cytuj  
Czemu wiekszosci ludzi tak trudno zaakceptowac, ze wlasnosc intelektualna to cos rzeczywistego? Wszscy sciagaja, robia jakies "kopie bezpieczenstwa", trzymaja "na wlasny uzytek" i uwazaja, ze wszystko jest ok. Nie jest ok. Nad kazda piosenka, filmem, gra ktos pracowal i poswiecil swoj czas i pieniadze. Sciagasz nielegalne kopie = kradniesz. Nie jestem w niczym lepszy, robie to samo i nie mam z tego powodu wyrzutow sumienia. Tylko, ze nie probuje tego jakos usprawiedliwiac.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 09:59 
Cytuj  
a ktory z nas probuje :-)
ja tylko walcze z systemem ktory mnie wkurwia i tyle :-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 10:06 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
a ktory z nas probuje :-)
ja tylko walcze z systemem ktory mnie wkurwia i tyle :-)

Pisalem ogolnie, ale "walka z systemem" to wlasnie dorabianie ideaologii hehe. Fakt, ze koncerny fonograficzne i ich dzialania nie budza sympatii.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.