mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 10:06 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Czemu wiekszosci ludzi tak trudno zaakceptowac, ze wlasnosc intelektualna to cos rzeczywistego?

Bo nie jest. Przez własność intelektualną dochodzi do takich absurdów, że właściciel praw autorskich ma władzę nad materią której nie jest właścicielem.
Cytuj:
Wszscy sciagaja, robia jakies "kopie bezpieczenstwa", trzymaja "na wlasny uzytek" i uwazaja, ze wszystko jest ok. Nie jest ok. Nad kazda piosenka, filmem, gra ktos pracowal i poswiecil swoj czas i pieniadze.

Fair use, moim zdaniem jest ok. No chyba że ty wolisz, żeby prawo było takie, jak pisałem wyżej, jedna kopia dla jednego oglądacza/słuchacza, każdy następny słuchający ma płacić i broń cię Boże śpiewać coś pod prysznicem.
Cytuj:
Sciagasz nielegalne kopie = kradniesz.

Nie ma czegoś takiego. Są kopie. Kopie nie są nielegalne. Swoją drogą ja mam pochodnię, ty masz pochodnię, moja się pali, ty odpalasz ogień od mojej i... kradniesz ? ;)
Cytuj:
Nie jestem w niczym lepszy, robie to samo i nie mam z tego powodu wyrzutow sumienia. Tylko, ze nie probuje tego jakos usprawiedliwiac.

Tylko ja tu drę szaty o to że prawo jest do dupy i zabiera nam się coraz więcej. Nie zapominaj, że my wciąż płacimy haracz dla tych gnojów przy zakupie każdego dvd, płyty, nagrywarki, odtwarzacza z możliwością nagrywania, w tej chwili już tv też to mają. Wszystko po to, żeby było FAIR-USE i by można się było wymieniać tymi wartościami.
Proponuję obejrzeć sobie to:
http://stage6.divx.com/EFF/video/1263000/A-Fair(y)-Use-Tale


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 10:13 
Cytuj  
no wlasnie nic nie dorabiam :-)
ale kazdy ma swoje zdanie i swoje podejscie.
ja tam spie spokojnie i sumienie mnie nie gryzie :-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 10:19 
Cytuj  
Co do kopii to masz prawo zrobic sobie takowa posiadajac oryginal i do tego momentu wszystko jest ok. Natomiast jak komus udostepniasz wtedy przestaje byc legalna. Zreszta proces tloczenia pkyt to tez robienie kopii matrycy, po co chcesz udowadniac, ze ziemia jest plaska. Bynajmniej, nie popieram drakonskiego prawa 1user=1 kopia. Natomiast mam szacunek dla pracy , ktora ludzie wlozyli w nagranie np. plyty. Dlatego wkoncu daze do jej zakupu.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 10:22 
Cytuj  
szacunek tez mam dla kolesi ktorzy jebia starforca czy kolesia ktory zrobil yasu.
szacunek mam dla black isle za gry ktore zrobili.
a reszta to chujnia niestety.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 10:57 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Co do kopii to masz prawo zrobic sobie takowa posiadajac oryginal i do tego momentu wszystko jest ok. Natomiast jak komus udostepniasz wtedy przestaje byc legalna.

Bzdura, zapominasz, że cały czas rozmawiamy o audio/video. To wszystko mieści się w dozwolonym użytku. Możesz skopiować i DAĆ kopię bez zezwolenia osobie będącą w stosunku towarzyskim, czyli osobie, którą znasz.
Niezależnie co z kopią robisz, jest legalna, nielegalne mogą być czynności. Ew. nielegalne są podróbki udające oryginalne płyty.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 11:03 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Bzdura, zapominasz, że cały czas rozmawiamy o audio/video. To wszystko mieści się w dozwolonym użytku. Możesz skopiować i DAĆ kopię bez zezwolenia osobie będącą w stosunku towarzyskim, czyli osobie, którą znasz.

Ja ciagle mowie o udostepnieniu kopii w internecie, bo o to toczy sie dyskusja. Twoja legalna kopia rozpowszechniana w necie bez zgody wlasciciela praw autorskich przestaje byc legalna(od strony sciagajacego). Ty masz legalna kopie, ale lamiesz prawo autorskie. Ja widze to w ten sposob.


_________________
Χ Ξ Σ

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 11:13 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
SwenG napisał(a):
Bzdura, zapominasz, że cały czas rozmawiamy o audio/video. To wszystko mieści się w dozwolonym użytku. Możesz skopiować i DAĆ kopię bez zezwolenia osobie będącą w stosunku towarzyskim, czyli osobie, którą znasz.

Ja ciagle mowie o udostepnieniu kopii w internecie, bo o to toczy sie dyskusja. Twoja legalna kopia rozpowszechniana w necie bez zgody wlasciciela praw autorskich przestaje byc legalna(od strony sciagajacego). Ty masz legalna kopie, ale lamiesz prawo autorskie. Ja widze to w ten sposob.

Od strony ściągającego ona cały czas będzie legalna, tak samo od mojej strony. Nielegalne jest tylko rozpowszechnianie utworu. Czyli nielegalna jest czynność. Ściąganie z sieci muzyki i filmów jest jak najbardziej legalne.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 11:40 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ja widze to w ten sposob.


A oto klucz do czytania Twoich postow :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 11:56 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
A oto klucz do czytania Twoich postow :)

Flames piętro niżej, tu się dyskutuje ontopic ;P


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 12:00 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Qraczek napisał(a):
A oto klucz do czytania Twoich postow :)

Flames piętro niżej, tu się dyskutuje ontopic ;P


Ontopic bylem gdzies miedzy 3cia a 4ta strona :) Ale racja - sprobuje powstrzymac sie od zlosliwosci ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 12:07 
Cytuj  
Kradzież jest kradzieżą i nią pozostanie.
Produkcja filmowa/muzyczna/pisana musi na siebie zarobić.
Czemu ja mam kupować film i płacić za niego 50zł skoro banda buraków ukradnie go z sieci i będą się śmiać z tego, że ja wydałem pieniądze? No skoro ja dojdę do takiego wniosku to może też zacznę kraść? I tak coraz więcej ludzi. Co się stanie gdy interes (za 5-10-20 lat) przestanie być dochodowy? Filmy będą tylko w kinach, bo wydawanie ich na nośnikach stanie się nieopłacalne (kina póki co nie upadną). Znacznie gorzej będzie z przemysłem muzycznym. Przetrwają tylko najsilniejsze zespoły z wyrobioną swoistego rodzaju marką. Inni będą przygrywać do kotleta, ewentualnie z pasją dokładać do interesu by wydać swoją własną płytę. No bo koncerny muzyczne stracą rację bytu - bo to "złodzieje, naciągacze... blablabla".
Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę jak działa jakikolwiek przemysł. Czy to muzyczny, czy filmowy - rządzą się pewnymi prawami gospodarki i ekonomii.

Dajmy na to film. Występuje w nim 10 aktorów i 300 statystów. Do tego 200 osób z obsady technicznej. Średni koszt nagrania tych 2 godzin i opłacenia tych pół tysiąca ludzi to bagatela 50M zielonych (i to w bardzo dużym uproszczeniu - wiadomo - są produkcje droższe i tasze).
Skąd taka suma? Średni czas kręcenia filmu to 2-3 lata. Ludzie nie pracuję za frajer. Sprzęt także kosztuje.
No dobra to mamy wstępną sumkę. Teraz przychodzi moment wydania filmu. Przez te 3 lata produkcji nad promocją pracuje już kilkudziesięciu managerów i setki ludzi im podlegających. Tłoczenie i powielanie - w celu dystrybucji - kolejne kilkaset osób i 2 miesiące pracy. Tłumaczenie na inne języki - po 10 osób na język. W uproszczeniu niech film zostanie wydany w 50 krajach. W każdym nad promocją znowu pracuje kolejny sztab ludzi. Dajmy na to 100. Przez jeden miesiąc już tylko. W efekcie sam koszt (bardzo uproszczony) wydania filmu wyniesie około 150M zielonych. Bagatela. Tylko wiecie - fajnie jeśli wytwórnia na tym zarobi. Bo jeśli nie zarobi to po co ma się tym trudnić? To samo tyczy się wydawców.

Może to jeszcze nie wygląda tak tragicznie - bo ludzie chodzą do kin i z każdego biletu do producentów trafia kilkadziesiąt centów. Tylko problem pojawi się gdy sieć stanie się jeszcze bardziej popularna, a mentalność poprzez działania "bojowników o wolność" spadnie do tego stopnia, że na 1 kopię filmu sprzedanego przypadnie 20 kopii nielegalnych. Do tego niestety powoli (coraz szybciej) dążymy.

I od dupę wytłuc przykłady z samochodami czy czymkolwiek dotychczas wspomnianym. Najlepszym porównaniem jest działalność usługodawcza.
W praktyce. Piszę system obsługi solarium. Poświęcam na to 14 miesięcy swojego życia. Wegetuję. Pierwszy klient kupuje to za 2500zł. W jednym mieście jest dajmy na to 5 solarium. Niech na mój system w pesymistycznym wypadku zdecyduje się 1/20 wszystkich solariów w Polsce. Załóżmy, że w przeciągu roku sprzedam 500 kopii programu. Niby "aż" 750 000zł. No dobra. Ale... Podzielmy to przez 26 miesięcy. Wow. 28k zł. Sporo jak na miesiąc. Tylko czy uwierzycie bym dziennie obsługiwał 1,5 klienta (instalacja, wdrożenie, szkolenie)? Nie! Oczywistym jest, że potrzebni będą podwykonawcy, marketingowcy. Do tego system trzeba supportować. W praktyce - mi po roku zostanie średni miesięczny dochód około 3000zł. Dużo? Mało. Szczególnie jak odliczę podatki. Oczywiście to wersja pesymistyczna i optymistyczna zakłada 3krotność tego stanu rzeczy. Tylko oczywiście sprzęt się psuje, trzeba go naprawiać itd. itp.

A teraz pomyślmy co by się stało gdyby dozwolone było dowolne kopiowanie.... Niech 500 firm używa, a 10 kupi. Na waciki nie starczy...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 12:16 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
W praktyce. Piszę system obsługi solarium. Poświęcam na to 14 miesięcy swojego życia. Wegetuję. Pierwszy klient kupuje to za 2500zł. W jednym mieście jest dajmy na to 5 solarium. Niech na mój system w pesymistycznym wypadku zdecyduje się 1/20 wszystkich solariów w Polsce. Załóżmy, że w przeciągu roku sprzedam 500 kopii programu. Niby "aż" 750 000zł. No dobra. Ale... Podzielmy to przez 26 miesięcy. Wow. 28k zł. Sporo jak na miesiąc. Tylko czy uwierzycie bym dziennie obsługiwał 1,5 klienta (instalacja, wdrożenie, szkolenie)? Nie! Oczywistym jest, że potrzebni będą podwykonawcy, marketingowcy. Do tego system trzeba supportować. W praktyce - mi po roku zostanie średni miesięczny dochód około 3000zł. Dużo? Mało. Szczególnie jak odliczę podatki. Oczywiście to wersja pesymistyczna i optymistyczna zakłada 3krotność tego stanu rzeczy. Tylko oczywiście sprzęt się psuje, trzeba go naprawiać itd. itp.

A teraz pomyślmy co by się stało gdyby dozwolone było dowolne kopiowanie.... Niech 500 firm używa, a 10 kupi. Na waciki nie starczy...


500 * 2500 = 1 250 000
1 250 000 / 26 = 32 500 (miesiecznie)

ale to tak na marginesie.

A zeby byc bardziej on topic. Niektorym ludziom nie wytlumaczysz pojecia wlasnosci intelektualnej - pogodz sie z tym. Niestety.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 12:19 
Cytuj  
machinaesupermacy.com - przyklad zespolu ktory wykorzystal internet i p2p do wypromowania sie.

www.magnatune.com
www.jamendo.com

dystrybutorzy muzyki ktorzy wykorzystuja internet do promocji...

nie pozywaja klientow, nie wciskaja drm crapu, szanuja klienta, do tego wiekszosc kasy idzie do autora zamiast na prawnikow...


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 12:27 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Kradzież jest kradzieżą i nią pozostanie.

Tylko my o kradzieży nie rozmawiamy. Ściąganie muzyki i filmów z sieci kradzieżą nie jest przynajmniej na razie, ale widać jesteś kolejnym targetem papki medialnej koncernów.
Cytuj:
Produkcja filmowa/muzyczna/pisana musi na siebie zarobić.

I zarabia, zarabia tyle, że aktorzy kupują wyspy, producenci również.
Cytuj:
Czemu ja mam kupować film i płacić za niego 50zł skoro banda buraków ukradnie go z sieci i będą się śmiać z tego, że ja wydałem pieniądze?

Uzależniasz kupienie filmu od bandy buraków ? Widzę jesteś bardzo podatny na wszelkie środowiska.
Cytuj:
No skoro ja dojdę do takiego wniosku to może też zacznę kraść? I tak coraz więcej ludzi.

Nono, to w końcu jesteś złodziejem wg siebie czy nie ?
Cytuj:
Co się stanie gdy interes (za 5-10-20 lat) przestanie być dochodowy? Filmy będą tylko w kinach, bo wydawanie ich na nośnikach stanie się nieopłacalne (kina póki co nie upadną). Znacznie gorzej będzie z przemysłem muzycznym. Przetrwają tylko najsilniejsze zespoły z wyrobioną swoistego rodzaju marką. Inni będą przygrywać do kotleta, ewentualnie z pasją dokładać do interesu by wydać swoją własną płytę. No bo koncerny muzyczne stracą rację bytu - bo to "złodzieje, naciągacze... blablabla".

5-10-20 lat temu to te same towarzystwo chciało zabronić magnetowidów i magnetofonów twierdząc, że to zabije przemysł muzyczny i filmowy, i co teraz mamy ? Tak, jak już pisałem wcześniej, ma się dobrze a nawet lepiej niż dobrze.
Cytuj:
Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę jak działa jakikolwiek przemysł. Czy to muzyczny, czy filmowy - rządzą się pewnymi prawami gospodarki i ekonomii.

Ależ owszem wiemy, grunt to dobry PR i sztuczny monopol ustanowiony prawnie. Wtedy tylko otwieramy kieszeń i patrzymy jak się zapełnia.
Cytuj:
Może to jeszcze nie wygląda tak tragicznie - bo ludzie chodzą do kin i z każdego biletu do producentów trafia kilkadziesiąt centów. Tylko problem pojawi się gdy sieć stanie się jeszcze bardziej popularna, a mentalność poprzez działania "bojowników o wolność" spadnie do tego stopnia, że na 1 kopię filmu sprzedanego przypadnie 20 kopii nielegalnych. Do tego niestety powoli (coraz szybciej) dążymy.

Rotfl, szczególnie, że badania dowodzą, że użytkownicy p2p wydają prawie 2x tyle na zakup muzyki i filmów niż w ogóle nie korzystający z sieci. Niech sobie znajdą lepsze źródło dystrybucji, tanie filmy do ściągnięcia w sieci. Omija to cały łąńcuszek pośrednikó, którzy chcą zarobić i jest 80% tańsze.
Cytuj:
Piszę system obsługi solarium.

Nie myl pojęć, to akurat jest chronione.
Cytuj:
A teraz pomyślmy co by się stało gdyby dozwolone było dowolne kopiowanie.... Niech 500 firm używa, a 10 kupi. Na waciki nie starczy...

Brniesz nie w tą stronę. A o oprogramowaniu też bym parę rzeczy wspomniał. Ot choćby to, że jak kupujesz samochód, który rozwali ci się na zakręcie to firma musi płacić odszkodowanie. Ale jak solarium spali klienta przez nieumiejętnie napisany program to nie ponosisz żadnej odpowiedzialności bo klepniesz sobie formułkę przy instalce.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 12:30 
Cytuj  
Cytuj:
IMHO chodzilo nie o propagowanie piractwa, ale o nieumiejetnosci dostosowania sie wydawcow do realiow XXI w.


Oczywiście, ale nie we wszystkich punktach.

To jak nazwiesz obalanie mitu "Mit pierwszy: Ściąganie filmów z sieci jest niemoralne"

Przecież pan L. wyraźnie pisze że ściąganie filmów z internetu nie jest niemoralne, bez podawania żadnych argumentów poprostu dając moralną wykładnię co jest złe co nie.

O przepraszam tutaj jest jeden.
Cytuj:
Interesujący spór toczył się niedawno na łamach "Rzeczpospoiltej": prawnicy zastanawiali się, czy w świetle polskiego prawa wymiana plikami w sieciach peer-2-peer jest legalna. Spór pozostał nierozstrzygnięty, choć logiczne wydaje się twierdzenie Piotra Waglowskiego, że nielegalne jest udostępnianie (czyli publikacja), natomiast samo ściąganie karalne nie jest.


Czyli Pan L. przytakuje twierdzeniu pana Wąglowskiego.
Tylko trzeba wziąć pod uwagę, że sciągając pliki przez p2p czy torrenta na bieżąco udostępniamy je innym. Było to już gdzieś poruszane...

Pozatym autor artykułu stara się podzielić piratów na tych złych i tych dobrych. Złych co stoją na bazarach, i dobrych co to ściągają z netu na "własny użytek".

Czymże to można nazwać jak nie "usprawiedliwianiem piractwa" ? Taka jest moja opinia na ten temat, nie staram się na siłę komuś wmówić że to ja mam rację.

Tak czy siak dzięki za konstruktywną krytykę, wyrocznią nie jestem a na wpół śpiącemu zdarza sie popełniać błędy.

A co do ciebie drogi SwenG to "pełen szacun"...

Cytuj:
Tylko ja tu drę szaty o to że prawo jest do dupy i zabiera nam się coraz więcej. Nie zapominaj, że my wciąż płacimy haracz dla tych gnojów przy zakupie każdego dvd, płyty, nagrywarki, odtwarzacza z możliwością nagrywania, w tej chwili już tv też to mają. Wszystko po to, żeby było FAIR-USE i by można się było wymieniać tymi wartościami.


No tu muszę się przyznać do winy (kajam się i błagam o wybaczenie) bo zapomniałem o wymienionym przez ciebie "użytku dozwolonym". Ale ty zamiast wytknąć mi to, wolałeś poflejmować (chociaż dział flame piętro niżej), ale zostawmy już to.

Cytuj:
Tylko ja tu drę szaty o to że prawo jest do dupy i zabiera nam się coraz więcej.


Dura lex, sed lex. To że istnieje głupie prawo, nie jest usprawiedliwieniem do łamania go.

Cytuj:
Wszystko po to, żeby było FAIR-USE i by można się było wymieniać tymi wartościami.


Oczywiście, możesz się tymi wartościami wymieniać ale w bardzo ograniczonym zakresie (sam wiesz w jakim).
I gwoli ścisłości, posłuże się cytatem: "właścicielowi majątkowych praw autorskich zawsze przysługuje prawo do roszczeń majątkowych z tytułu użycia jego utworu na zasadach dozwolonego użytku."

Więc nie jest to Fair-Use jak w USA.


Ostatnio edytowano 8 cze 2007, 12:35 przez Dana, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 12:31 
Cytuj  
nie trzeba tlumaczyc bo kazdy to rozumie.
ale kazdy na swoj sposob. a panowie swietojebliwi kupuja same oryginaly?
jesli tak to pogratulowac :-)
z oryginalow to tylko mmorpg i starczy.
15 lat temu nie mozna bylo kupowac oryginalow bo ich nie bylo.
i mus byl jechac na piratach. no i niestety mi juz tak zostalo.
poza tym biorac pod uwage czasy w ktorych zyjemy wkurwia mnie niesamowicie fakt ze wiekszosc premier jest opozniona w polsce o pare miesiecy. i to jest fair? ni chuja. dlatego tez mam w dupie wlasnosc intelektualna ktora nie dosc ze droga to jeszcze z reguly przestarzala :-)

a powiedzcie mi moze co mam zrobic w przypadku serialu. np taki the unit nigdy nigdzie nie ukazal sie w polsce a mi sie zajebiscie podoba. mam czekac rok az wydadza go na dvd w stanach i go stamtad sciagac placac 2x wiecej niz jest wart bo mi dopierdola clo, vat, podatki, oplaty za paczke?
widzicie tu sens? bo ja nie.


Ostatnio edytowano 8 cze 2007, 12:33 przez Mendol, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 12:32 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
www.magnatune.com
www.jamendo.com

dystrybutorzy muzyki ktorzy wykorzystuja internet do promocji...

nie pozywaja klientow, nie wciskaja drm crapu, szanuja klienta, do tego wiekszosc kasy idzie do autora zamiast na prawnikow...

Dzięki za te linki :D


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 12:36 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
15 lat temu nie mozna bylo kupowac oryginalow bo ich nie bylo.

15 lat temu, e z 18 będzie, to ja na grzybie w wawce kasety ze stuffem na spectruma sprzedawałem ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 12:42 
Cytuj  
hehehehe
kurwa starzeje sie czlowiek a nie madrzeje.
i jak tu wierzyc przyslowiom :-)

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 13:03 
Cytuj  
Kurcze, czasami mam wrazenie ze pisanie tutaj to jak przyslowiowy groch o sciane.

@tczewiak
Nie dociera do ciebie ze wyeliminowanie calego kanalu dystrybucyjnego pozwolilo by mocno obnizyc cene filmow i muzyki? Robisz jakies dziwne wyliczenia a przeciez nie o to chodzi. Chodzi mniej wiecej o to ze dystrybutorzy kurczowo trzymaja sie zyly zlota (mimo ze z twojego posta mozna by wywnioskowac ze robia to pro publico bono i przymieraja glodem) i nie potrafia dostosowac sie do zmiany warunkow. Ze w tym wszystkim nie chodzi o to czy sciagnales film z sieci czy nie. Ba, nie chodzi nawet o artystow i tworcow. Chodzi o ochrone interesow lobby rozrywkowego czyli dystrybutorow, sieci kin i innych ktorzy w obecnym ukladzie zarabiaja krocie na tym biznesie. Dlatego pusty smiech mnie ogarnia jak zaczynaja mowic o biednych artystach ktorych zli piraci okradaja.

Przykladowa sytuacja:
Slyszysz w radiu jakas piosenke, podoba ci sie, chcesz ja miec. Wchodzisz na strone serwisu, logujesz sie i sciagasz utwor bezproblemowo i legalnie. Z twojego konta potracane jest powiedzmy 2 zlote. Powiedz, majac do wyboru to i szukanie tej samej piosenki po p2p co bys wybral? To samo z filmem, z tym ze tu cena byla by powiedzmy 15pln - calkowicie racjonalna cena biorac pod uwage ze wydawca nie musi placic za tloczenie, okladke, transport, marze sprzedawcow etc.

Brzmi ciekawi prawda? Niestety, wydawcy, zamiast tego wola babrac sie po uszy w gownie zwanym DRM. Dlatego albo nastapi w tej kwestii jakis przelom, albo zamiast wspomnianego wczesniej scenariusza bedziesz mial pelno absurdow jakimi tworcy i zwolennicy DRM maja nas zamiar uraczyc.

Podsumowujac: walka z piractwem nie ma na celu ochrony interesu ani artystow ani odbiorcow. Trzeba trzezwo spojrzec na sytuacje, bo dystrybutorzy, biadolac o swoim okrutnym losie beda nakladali na uzytkownika kolejne ograniczenia, mocno utrudniajac mu zycie.



pozdrawiam

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.