mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2007, 02:03 
Cytuj  
Cytuj:
Tabelka, ktora tu pokazaliscie, jest delikatnie wyolbrzymiona w stosunku javy do c++. Jesli zobaczy ja ktos, kto nigdy w niczym nie porgramowal, to stwerdzi, ze java jest najlepszym jezykiem programowania i nie ma konkurencji. Co do przenosnosci, to sie zgodze, ale takie pola jak: prosty, bezpieczny czy watki mijaja sie z prawda. A co do wydajnosci Javy, ze niby ma wysoka, jak c++, to juz jest delikatne klamstwo.


Nie moge sie z tym nie zgodzic.

Serio, nie moge sie doczekac az microsoft napisze biblioteki do DirectX pod jave, a SGI rzuci implementacje OpenGL3 w cepie i tez zacznie w javie, bo to przeciez taki rozwojowy jezyk.

Sorry, java nie ma takiego wsparcia i zaplecza jak c++ i jeszcze przez dlugi czas nie bedzie miala. Do tego java zawsze jest uruchamiana na jadrze wirtualnej maszyny, ktore spowalnia caly proces, nie mowiac juz o fakcie ze niektore niskopoziomowe operacje najpewniej nie sa w ogole dostepne z poziomu javy.

http://www.blizzard.com/jobopp/ -> Programming.

Nie wiem czy jest tam chociaz jedna pozycja, wlaczajac w to pozycje narzedziowe gdzie znajomosc javy jest chociaz mile widziana.

Przemysl mowi sam za siebie. Ale brnijta w zaparte. Nie wiem na ile macie doswiadczenia z programowaniem, ale czasem warto sie zastanowic czy ktos, kto spedzil kawalek zycia piszac oprogramowanie mowi wam to po to zeby epeena wyprostowac, czy poprostu podsunac dobry pomysl.

Robta co chceta, a potem zwalcie na ows.. nestora ;-)


_________________
Nestor#1522

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2007, 02:12 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
Sporo czytałem o tym i wszyscy specjalisci są jednomyślni, przyszłością jest Java. To nie jest jakiś mój wymysł i wcale sie nie zdziwie gdyby Unreal 4 tudzież 5 był już w Javie.


moze zaczekajmy najpierw az powstanie jakas wydajna, nie-eksperymentalna biblioteka 3d do javy

artykulu ktory podales (http://www.javasoft.pl/artykul.jsp?a=22) nawet nie bede komentowal, na tej samej zasadzie na jakiej nie bede komentowal plucia kaczynskiego na platforme.


_________________
Obrazek
Obrazek

***

Posty: 805
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2007, 09:09 
Cytuj  
Perspektywicznie to chyba ma sie w przyszlosci dac na tym zarobic, da sie i na c++ i na javie. Roboty wiecej w javie, robota latwiejsza, platna bardzo dobrze, a trend jest taki ze jezyki ala c#/java przejmuja coraz wiecej zadan ktore byly realizowane w c++. Niektore sie dzielnie trzymaja jak game dev, jak systemy real time. Kiedys w takim systemie java byla zabroniona ze wzgledu na zwiechy maszyny wirtualnej przy czyszczeniu pamieci, ale technika idzie do przodu.

Jak ktos chce sobie gierki klepac to w jave nie ma sie co pakowac, jest co prawda jakis tam maly ruch w interesie jak np Darkstar serwer aplikacji mmo (miedzy innymi) tworzony przez sun i w tej chwili evaluowany przez ncsoft, jest jme ktore przejelo ncsoft i cos na tym prototypuje, a po za tym to silnika nikt w tym pisal nie bedzie, bo bez bindowania c->java sie nie obejdzie..

Nie ma sie co napinac ze c++ >> all. Tylko czasem niezastapione. Nie zawsze wydajnosc jest taka wazna. Osobicie mam doswiadczenie i w tym i w tym i to wieloletnie i wole jave, jest mi poprostu latwiej. O wiele przyjemniej sie programuje, narzedzia sa epoke do przodu, wsparcie ogromne, bibliotek zatrzesienie.

@Nestor a powiedz mi - opengl przepisywany jest na c++?

[edit] - serwer suna to oczywiscie Darkstar ,a nie Gamestar :)


Ostatnio edytowano 7 wrz 2007, 11:05 przez shahray, łącznie edytowano 2 razy
*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2007, 10:30 
Cytuj  
Nie wiem kiedy Java wyprze c++, ale w końcu to nastąpi i to nawet na rynku gier. Technika idzie do przodu i nie można ciągle siedzieć na C++, tak jak już się praktycznie nie siedzi na C i jeszcze wcześniejszym B, chociaż, że teoretycznie powinny być szybsze.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***

Posty: 805
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2007, 11:20 
Cytuj  
Z rynku gier tak szybko go nie wyprze, dlatego ze sie na to nie zanosi (niezly wniosek ;)), to musialby byc jakis przelom. Zreszta c++ opiewane tutaj tez ma ciagle silna konkurencje w postaci C (a i assembler potrzebny, przy wiedzminie w ofertach pracy zawsze bylo to w wymaganiach ;)). Opengl to czyste C, (stad pytanie do Nestora o c++).

Poprostu sa pewne zadania do zrobienia, przy samej grze mozesz sobie dlubac w lua, w python, w javie, w czym tam sobie zyczysz. Ale silnik musi sie dostac do sprzetu, a java sie do niego nie dostanie bo takie sa jej zalozenia.
Jedyna metoda to polaczenie c/java co juz wspominalem. Tak dziala lwjgl, czyli java api dla opengl. Jeszcze niedano w javie brakowalo wszystkiego, najbardziej podstawowych rzeczy jak np hi.res. timer . Teraz sun stara sie promowac jave w game dev, od 1.5 sa nowe szybsze typy danych, ktorymi mozna zastapic powolne tablice (javowe tablice ofc). W lwjgl to wszystko zastosowali, jest to bardzo szybkie, ale narazie nikt nic naprawde powaznego na tym nie zrobil. A czy kiedys zrobi, moze tak moze nie, do gier i javy bym podchodzil ostroznie, jest jeszcze kilka innych platform jezykow, wiec tu konkurencja jest duza (np XNA i C#).

Zreszta samo to ze java skupia sie na opengl juz nie za dobrze jej sluzy, to dobra, wydajna biblioteka itp (Doom3 np), ale w grach PC/XBOX MS i Directx sa podstawa.

[edit] juz sobie znalazlem, Opengl3.0 ma byc calkowicie przebudowany z modelu stanowego na obiektowy

***
Avatar użytkownika

Posty: 758
Dołączył(a): 16.06.2007
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2007, 08:30 
Cytuj  
Hehe ja, jako rasowa humanistka, właśnie rozpoczęłam naukę informatyki w policealnej :D Na razie jest banalnie i wesoło, ale jak popatrzyłam na tematy prac kotrolnych to widzę, że nas czeka niezła praca ;) Po ukończeniu szkoły czeka mnie egzamin zawodowy (ostatnio pokazano nam jak wygląda - masakra). Potem planuję pójść na studia. :D Nie wiem co będę robić w przyszłości, ale wiem, że lubię komputery i praca na ich to jest coś co chcę robić :]


_________________
Obrazek

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2007, 09:45 
Cytuj  
Sinistralis napisał(a):
Hehe ja, jako rasowa humanistka, właśnie rozpoczęłam naukę informatyki w policealnej :D Na razie jest banalnie i wesoło, ale jak popatrzyłam na tematy prac kotrolnych to widzę, że nas czeka niezła praca ;) Po ukończeniu szkoły czeka mnie egzamin zawodowy (ostatnio pokazano nam jak wygląda - masakra). Potem planuję pójść na studia. :D Nie wiem co będę robić w przyszłości, ale wiem, że lubię komputery i praca na ich to jest coś co chcę robić :]


Jeśli to policealna zaoczna to raczej banalnie i wesoło będzie do końca. Prace kontrolne? 30m-1h roboty i 4-5 zapewnione. Egzamin semestralny to już trzeba się pouczyć na niektóre przedmioty, ale bez przesady.
Egzamin końcowy w 1 (teraz jestem w 2 szkole ;) ) 3 z teorii i 3 z praktycznego idąc na żywioł ;] Więc luzik, chociaż niby teraz egzamin końcowy to siekiera będzie (jakoś zdaje 1/3 zdających).
Zresztą więcej człowiek się nauczy w miesiąc na studiach niż przez te 2 lata w policealnej.


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2007, 10:01 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
Sorry, java nie ma takiego wsparcia i zaplecza jak c++ i jeszcze przez dlugi czas nie bedzie miala. Do tego java zawsze jest uruchamiana na jadrze wirtualnej maszyny, ktore spowalnia caly proces, nie mowiac juz o fakcie ze niektore niskopoziomowe operacje najpewniej nie sa w ogole dostepne z poziomu javy.

Java nie ma wsparcia? To czym sie sun zajmuje przez ostanie lata? Jest jeszcze community. Wirtualna maszyna to glowna zaleta tego jezyka ,a nie wada. Z mysla o multiplatformowosci ten jezyk byl projektowany.Wspomniec trzeba o sieciach i programowaniu rozproszonym. Trzeba patrzec do czego jezyk jest przeznaczony, a nie na czysto wydajnosciowe aspekty. Co z tego, ze java jest wolna jak przy jej zastosowaniu(net glownie) i tempie wzrostu mozliwosci komputerow traci to na znaczeniu. Zreszta wraz z rozwojem JIT java przyspieszyla. Zawsze tez mozesz wstawic kod natywny( C), tracac przenosnosc ale zyskujac na szybkosci. Bajka jest tez twierdzic ,ze java wyprze cokolwiek. C znika? Jadra linuxa jest napisane w tym jezyku i jest ciagle rozwijane. Przyszlosciowy jezyk dzis to imo python. W Polszy jeszcze malo popularny, ale na zachodzie jest znacznie lepiej.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 758
Dołączył(a): 16.06.2007
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2007, 10:09 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Prace kontrolne? 30m-1h roboty i 4-5 zapewnione.

Owszem - jak już coś będę wiedziała, teraz niektóre tematy to dla mnie są tak zrozumiałe jak wiersz w języku japońskim :]

MagPS napisał(a):
Egzamin końcowy w 1 (teraz jestem w 2 szkole ;) ) 3 z teorii i 3 z praktycznego idąc na żywioł ;] Więc luzik, chociaż niby teraz egzamin końcowy to siekiera będzie (jakoś zdaje 1/3 zdających).


Widziałam jak ma wyglądać egzamin - teraz nie będzie już pracy dyplomowej, teraz jest zdawanie przed OKE ;) - dość trudny, na moją obecną wiedzę nie do zdania, ale jak się człowiek nauczy to powinien go zdać ;)

MagPS napisał(a):
Zresztą więcej człowiek się nauczy w miesiąc na studiach niż przez te 2 lata w policealnej.


Ale żeby iść na studia lepiej cokolwiek wiedzieć ze wszystkich działów informatyki, bo to, że np. jestem dobra w robieniu stronek i w grafice, nie wystarczy. Dlatego najpierw policealna :]


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2007, 10:27 
Cytuj  
Sinistralis napisał(a):
niektóre tematy to dla mnie są tak zrozumiałe jak wiersz w języku japońskim

五島高資

梅は実に那須野は海とたゆたえり
蝸牛城を枕に星仰ぐ
人間も樹もゆれやまぬ原爆忌

:)


_________________
Obrazek

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2007, 10:31 
Cytuj  
Sinistralis napisał(a):
MagPS napisał(a):
Prace kontrolne? 30m-1h roboty i 4-5 zapewnione.

Owszem - jak już coś będę wiedziała, teraz niektóre tematy to dla mnie są tak zrozumiałe jak wiersz w języku japońskim :]


Tu wiedza nie ma znaczenia, tylko umiejętność korzystania z internetu.

Sinistralis napisał(a):
MagPS napisał(a):
Egzamin końcowy w 1 (teraz jestem w 2 szkole ;) ) 3 z teorii i 3 z praktycznego idąc na żywioł ;] Więc luzik, chociaż niby teraz egzamin końcowy to siekiera będzie (jakoś zdaje 1/3 zdających).


Widziałam jak ma wyglądać egzamin - teraz nie będzie już pracy dyplomowej, teraz jest zdawanie przed OKE ;) - dość trudny, na moją obecną wiedzę nie do zdania, ale jak się człowiek nauczy to powinien go zdać ;)


Tylko że egzamin końcowy 'praktyczny' prosty nie był, ja miałem zrobić stronę www z obsługą mysql + program do przeprowadzania testów (prawdę mówiąc trochę ciężko szło więc olałem i zdałem drugim trybem znaacznie łatwiejszym (10 pytań teoretycznych + 1 praktyczne (komp nie działa i cio teraz? :wink:))

Sinistralis napisał(a):
MagPS napisał(a):
Zresztą więcej człowiek się nauczy w miesiąc na studiach niż przez te 2 lata w policealnej.


Ale żeby iść na studia lepiej cokolwiek wiedzieć ze wszystkich działów informatyki, bo to, że np. jestem dobra w robieniu stronek i w grafice, nie wystarczy. Dlatego najpierw policealna :]


Ale niepotrzebna jest do tego szkoła policealna (szkoła policealna jest dla tych którzy albo uciekają przed wojskiem albo potrzebują do pracy zaświadczenie że potrafią włączyć komputer), wystarczy książka / internet, 1-2 miesiące i masz wiedzę jak po skończeniu szkoły policealnej.


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 758
Dołączył(a): 16.06.2007
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2007, 10:50 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Sinistralis napisał(a):
MagPS napisał(a):
Prace kontrolne? 30m-1h roboty i 4-5 zapewnione.

Owszem - jak już coś będę wiedziała, teraz niektóre tematy to dla mnie są tak zrozumiałe jak wiersz w języku japońskim :]


Tu wiedza nie ma znaczenia, tylko umiejętność korzystania z internetu.


Ale ja chcę, by moja praca była mojego autorstwa, a nie zaczerpnięta z innych źródeł.

MagPS napisał(a):
Sinistralis napisał(a):
MagPS napisał(a):
Egzamin końcowy w 1 (teraz jestem w 2 szkole ;) ) 3 z teorii i 3 z praktycznego idąc na żywioł ;] Więc luzik, chociaż niby teraz egzamin końcowy to siekiera będzie (jakoś zdaje 1/3 zdających).


Widziałam jak ma wyglądać egzamin - teraz nie będzie już pracy dyplomowej, teraz jest zdawanie przed OKE ;) - dość trudny, na moją obecną wiedzę nie do zdania, ale jak się człowiek nauczy to powinien go zdać ;)


Tylko że egzamin końcowy 'praktyczny' prosty nie był, ja miałem zrobić stronę www z obsługą mysql + program do przeprowadzania testów (prawdę mówiąc trochę ciężko szło więc olałem i zdałem drugim trybem znaacznie łatwiejszym (10 pytań teoretycznych + 1 praktyczne (komp nie działa i cio teraz? :wink:))


Ten egzamin, który widziałam, składał się z części praktycznej (a w niej więcej niż jedno zadanie "komputer nie działa") i teoretycznej - z 10 stron z zadaniami.

MagPS napisał(a):
Sinistralis napisał(a):
MagPS napisał(a):
Zresztą więcej człowiek się nauczy w miesiąc na studiach niż przez te 2 lata w policealnej.


Ale żeby iść na studia lepiej cokolwiek wiedzieć ze wszystkich działów informatyki, bo to, że np. jestem dobra w robieniu stronek i w grafice, nie wystarczy. Dlatego najpierw policealna :]


Ale niepotrzebna jest do tego szkoła policealna (szkoła policealna jest dla tych którzy albo uciekają przed wojskiem albo potrzebują do pracy zaświadczenie że potrafią włączyć komputer), wystarczy książka / internet, 1-2 miesiące i masz wiedzę jak po skończeniu szkoły policealnej.


Ale do tego trzeba mieć mobilizację :P Ja wolę pochodzić do tej szkoły nawet jeśli mnie dużo nie nauczy - da mi to czas do namysłu, czy tego naprawdę chcę. Co do papierka, to planuję w przyszłości zdać ECDL - to będzie najlepsze :]


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2007, 11:09 
Cytuj  
Jesli jako temat pracy dostaniesz do zaprojektowania przykladowa siec komputerowa to naprawde nic nowego nie wymyslisz poza implementacja schematow, ktore ktos juz kiedys gdzies wykorzystal ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 758
Dołączył(a): 16.06.2007
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2007, 11:14 
Cytuj  
Hehe to fakt :] Ja jednak mam tematy typu "Omów strukturę dysku i system plików FAT oraz znaczenie tablicy alokacji plików FAT. Wyjaśnij co to cluster." gdzie na chwilę obecną nie mam nawet pojęcia czy to jest dobrze napisane ^^


_________________
Obrazek

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2007, 11:15 
Cytuj  
Keii napisał(a):
五島高資

梅は実に那須野は海とたゆたえり
蝸牛城を枕に星仰ぐ
人間も樹もゆれやまぬ原爆忌

:)


Twoj stary !

(cos o bombie atomowej ?:P)

Sinistralis napisał(a):
Hehe to fakt :] Ja jednak mam tematy typu "Omów strukturę dysku i system plików FAT oraz znaczenie tablicy alokacji plików FAT. Wyjaśnij co to cluster." gdzie na chwilę obecną nie mam nawet pojęcia czy to jest dobrze napisane ^^


No offence - ale to raczej elementarna wiedza - chociaz faktycznie wykracza poza przecietnego uzytkownika.

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2007, 13:52 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
No offence - ale to raczej elementarna wiedza - chociaz faktycznie wykracza poza przecietnego uzytkownika.


Chyba nie do konca rozumiesz znaczenie slowa elementarna.
A jesli nadal sie bedziesz upieral to wskaz mi w ktorym miejscu ta wiedza jest tak elementarna i potrzebna kazdemu uzytkownikowi komputera.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2007, 15:13 
Cytuj  
Keii napisał(a):
Sinistralis napisał(a):
niektóre tematy to dla mnie są tak zrozumiałe jak wiersz w języku japońskim

五島高資

梅は実に那須野は海とたゆたえり
蝸牛城を枕に星仰ぐ
人間も樹もゆれやまぬ原爆忌

:)


lol , ucze sie chinskiego i niektore symbole rozumiem , tylko nie wiem czy w japonskim maja podobne znaczenie np 五 oznacza cyfre "5" w mandarynskim


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2007, 15:17 
Cytuj  
??

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2007, 15:28 
Cytuj  
Kanji często mają w japońskim inne znaczenia. Ale starczy już - nie, nie wiem o czym jest to haiku. EOT :P


_________________
Obrazek

***

Posty: 805
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2007, 15:30 
Cytuj  
ikona napisał(a):
Chyba nie do konca rozumiesz znaczenie slowa elementarna.
A jesli nadal sie bedziesz upieral to wskaz mi w ktorym miejscu ta wiedza jest tak elementarna i potrzebna kazdemu uzytkownikowi komputera.

Ale przeciez napisal, ze wykracza poza przecietnego uzytkownika.
Inna sprawa ze ta wiedza tez niejednemu informatykowi jest do .... potrzebna.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.