mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2008, 22:23 
Cytuj  
http://www.somethingawful.com
albo
http://www.rottentomatoes.com
ewentualnie 4chan moze byc dobry do tego bo na pierwszy rzut oka to ma do dupy layout

sugeruje


_________________
martwy czarodziej produkuje dziwne cyferki


Ostatnio edytowano 27 mar 2008, 22:27 przez niebezimienny, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 451
Dołączył(a): 7.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2008, 05:50 
Cytuj  
roball napisał(a):
Mam do napisania...

Po pierwsze - za badania rynku zwykle sie placi.

Agata


_________________
Obrazek
Cytuj:
Mendol: zostalem wyruchany na maxa przez Microsoft

Cytuj:
Sathorn: U mnie role gowna odgrywa wielkosc ekranu

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 mar 2008, 13:16 
Cytuj  
www.mmorpg.com

Wchodzac pierwszy raz (kiedys) mialem zamiar sie dowiedziec troszke wiecej o tego typu grach.
Na dzien dzisiejszy design jest mocno profesjonalny, kupa informacji pod reka na pierwszej stronie. Zas wada jest kupa reklam, jednak reklamy trzymaja sie tematyki strony co czasem nawet podaje niezle oferty czy tymczasowe "zabijacze czasu".
Takze odwiedzam ta strone aby uczestniczyc w konkursie, jednak nie loguje sie dzien w dzien aby podniesc szanse wygranej, nie chce mi sie.

www.overclockers.co.uk

Wchodzac na ta strone, nie mam zadnych problemow z designem, poza tym durnym logo z brytyjskimi kolorami. Jednak jakby juz tak na sile zmieniac design, to pod komputronika. Moim zdaniem komputronik ma najbardziej user friendly design jezeli chodzi o wyszukiwanie danego produktu.
Celem odwiedzenia takiej strony bylo by porownanie cen z lokalnym sklepem, ewentualnie sam zakup czesci do PC.


O tym twi.co.uk to cholera nie wiem co napisac, umiem sobie wyobrazac tylko gry, komputery, zarcie, piwo i gole baby, a tam nie ma nawet reklamy z virtua girls T_T
EDIT: Szczerze, to ten twi ma taki prosty i bez fajerwerkowy design, to tak na powaznie, to wchodzac na taka strone mialbym zamiar szukac ofert w tym przemysle. Czyli glownie dla przedsiebiorcow taka strona. Dla internauty to malo co sie przyda.
EDIT2: Wez robaq polaz po swoim akademiku i popytaj cpunow co mysla o tych stronach, szybciej dorwiesz dane empiryczne w ten sposob niz na tym forum :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 mar 2008, 23:52 
Cytuj  
za bardzo 'oczojebne' ;-/

**

Posty: 246
Dołączył(a): 3.10.2007
Offline
PostNapisane: 29 mar 2008, 23:57 
Cytuj  
Jak może być do mmorpg.com to podam:
Bardzo dobry interfejs i przejrzystość.Łatwo znaleć informacje.Reklamy mają tematykę strony więc są dorze dobrane.Profesjonalne rozmieszczenie.I oczywiście bardzo dużo informacji.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2008, 00:07 
Cytuj  
co do mmorpg.com można tylko przyczepić sie do tego, że info do niektórych tytułów mmo nie jest aktualne.


_________________
oumn da lololegend

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 30 mar 2008, 09:03 
Cytuj  
strona przystosowana do jednej rozdzielczosci, jak masz wieksza to marnuje sie miejsce ;p

menu po lewej nie wyroznia sie wystarczjaco, nie chodzi mi by bylo przesadzone grafika, ale chociaz jakies ikonki, czy kolory ;)



mmorpg.com - latwo cos znalezc tak dlugo jak jest nowe, potem to juz sie robi sajgon. Nadmiar tandetnej grafiki i reklam.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 mar 2008, 12:08 
Cytuj  
roball napisał(a):
Ok potrzebuje maly review tego:

http://www.crahn.eu/as/index.php

Strona nie jest wypelniona contentem, chodzi o latwy dostep do jej elementow/czytelnosc.

-Z czym patrzac na to potencjanly uzytkownik moglby miec problemy?
-Jak design strnoy wplywa na jej czytelnosc?
-Co bys zmienil?



Za duze logo. Duzo za duze.

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 30 mar 2008, 15:13 
Cytuj  
Zle zrobiles headlines. Naglowki powinny byc jednozdaniowymi odnosnikami do artykulow, bez zadnych obrazkow i bajerow.
Sa jednym z wazniejszych elementow strony bo pozwalaja na szybkie sprawdzenie czy na stronie nie pojawila sie nowa informacja oraz daja mozliwosc wylapania newsa na temat ktory interesuje usera. Dlatego wazne jest umiejscowienie na stronie (zeby byly widoczne bez szukania) i nieprzeladowanie ich trescia (max 10-15).

przyklad: http://www.escapistmagazine.com/
antyprzyklad: http://kotaku.com/

na kotaku nie ma zadnej kolumny z headlines wiec musialbym scrollowac przez tony wpisow ktore mnie nie interesuja, dlatego korzystam z rss'a ktory pokazuje mi tylka ta tresc o ktora poprosze.

Fajnym gadzetem sa tez takie wizualne headlinesy jak na mmorpg.pl gametrailers.com czy escapiscie. Natomiast tez trzeba przeklikac wszystkie obrazki wiec nie zastapuja standardowych.

Nastepnym fundamentalnym featurem sa tagi. Niejednokrotnie szukalem jakiegos starego artykulu i znalazlem go szybko dzieki tagom.
Moze warto tez dodac jakas tabelke z tagami jak jest to na niektorych stronach, chociaz sam nigdy nie korzystalem takich wynalazkow.

Wydaje mi sie ze u ciebie kolumna news miala spelniac ta role ale imo to jest to samo co w glownej kolumnie minus obrazek.

Pomysl z 3 kolumnami mi sie nie podoba. Bar po lewej z kategoriami nie ma takiej wagi zeby zabierac miejsce glownej kolumnie na calej dlugosci strony. Az sie prosi zeby go zrobic jakos horyzontalnie. Dodalbym tez jakies ikony w miejsce #.

Brak personalizacji strony to tez duzy minus. Nie ma rss'a, nie uwzgledniles miejsca na reklamy.

Search jest w przedziwnym miejscu przez co jest niewidoczny (mimo ze jest na samym srodku lol). Musi bardziej zwracac uwage. Nawet jezeli ma to byc kosztem wielkiego przycisku migajacego na rozowo to mysle ze warto.

Mysle ze zbyt bezpiecznie i klasycznie podszedles do layoutu, czas na odrobilne szalenstwa. I unikaj totalnie niepotrzebnych informacji jak data w newsach.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.