mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 1 sie 2008, 13:43 
Cytuj  
a ja mam pytanie która z konsolek ds czy psp lepsza jest do gier rpg ??


_________________
no more wow...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 sie 2008, 14:17 
Cytuj  
Keii napisał(a):
Cóż, jeśli chodzi o PSP, to autentycznie smutne jest, że tytuł najlepszej gry roku na ten system GameTrailers przyznał portowi z PSXa - Final Fantasy Tactics. Nie twierdzę oczywiście, że gra ta jest zła, no i faktycznie dodano parę rzeczy - animowane scenki, nowe tłumaczenie itp., ale mimo wszystko...


Mimo wszystko gdybym dorwal Final Fantasy Tactics ponownie pewnie znowu spedzilbym nad nim z 500h :O

***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 1 sie 2008, 14:19 
Cytuj  
Oyciec :D FFT na Pysypy jest lepsze niż w oryginale :D.

Rpg na psp to w większości odgrzewane upgradnięte kotleciki, jeśli ci będą smakować to łykaj śmiało.

A poza tym można sobie elegancko pykać w gierki z szaraka. Xenogears, Suikodeny, BoF3, Tales of Eternia itp itd.

A no i na E3 pokazali VK2 - wygląda smakowicie.

No i naprawdę polecam FF:CC

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2008, 15:55 
Cytuj  
Oooo Suikoden... Ile ja przy tym czasu stracilem. Ale wole tego nie odpalac i zapamietac jako wspaniala gre, bo co odpale jakiegos jRPGa ktory kiedys wydawal mi sie fajny koncze rzygajac :<.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2008, 16:02 
Cytuj  
Nie chce mi sie wierzyć, żeby Suikoden miał spowodował taką reakcję :D No może jedynka bo jest tam pare denerwujących artefaktów przeszłości... ale imo 2 do dzisiaj dobrze sie zachowała i przegania niektóre nowe tytuły.

***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 1 sie 2008, 16:06 
Cytuj  
Taka mała ciekawostka:

http://pl.youtube.com/watch?v=k9y1fX0nWXk - przeczytajcie opis filmiku.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2008, 17:47 
Cytuj  
Hmm, raczej każdy szanujący się grasz Suikodena doskonale o tym wie ^^ A jeśli nie - wstydźcie się ! :P

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2008, 21:50 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
Nie chce mi sie wierzyć, żeby Suikoden miał spowodował taką reakcję :D No może jedynka bo jest tam pare denerwujących artefaktów przeszłości... ale imo 2 do dzisiaj dobrze sie zachowała i przegania niektóre nowe tytuły.


Chodzi mi raczej o mangowy klimat, bo taka gre jak Black Crypt (amiga), odpalam sobie regularnie raz na jakis czas i przechodze i jakos nie boli mnie paskudna grafika.

Co do samego BC, jezeli kogos nie martwi stara grafika to polecam. Przygotujcie sobie tylko kilkadziesiat stron na wydrukowanie map i jazda ;).
Powstal nawet Black Crypt OpenGL port na PC, ale skonczylo sie niestety na tescie w 2004 roku .


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 sie 2008, 23:58 
Cytuj  
dark_lord napisał(a):
a ja mam pytanie która z konsolek ds czy psp lepsza jest do gier rpg ??


Nie ma lepszej czy gorszej każda z konsolek ma swoje wspaniałe explusive gierki RPG najlepiej jest sobie kupić i PSP i DSa:P

A serio to tu jest lista gier:
PSP:
http://www.gamespot.com/games.html?type=games&category=Role-Playing&platform=1024&mode=all&sort=views&dlx_type=all&sortdir=asc&page=0
http://www.skizo.org/gatunek,psp,13.html
No i jak wyżej juz było wspomniane wszystkie RPGi z PSX dochodzą do tej listy.

DS:
http://www.gamespot.com/games.html?platform=1026&category=Role-Playing&type=games&mode=all&sort=views&sortdir=asc&page=0
http://www.skizo.org/gatunek,nds,13.html
Do DS dochodzi możliwość odpalania gierek z GBA więc RPG z GBA dochodzą chociaż tego tam wiele niema chyba że policzy się po golden sunach wszystkie pokemony:P

Osobiście na obu konsolkach gram mniejwięcej tyle samo więc ciężko wybrać jakąkolwiek z nich jako lepszą do RPG.

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 2 sie 2008, 01:05 
Cytuj  
tak tylko gry do psp podobno jest łatwiej zdobyć na naszym rynku chyba i są tańsze, a z ds trzeba się męczyć aby coś zdobyć gry które ponoć są drogie :)
Pytanie trochę źle sprecyzowałem chodziło mi o gry dostępne na naszym rynku :) Jaki typ rpg prezentują obie konsole czy jrpg czy crpg ??


_________________
no more wow...

***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 2 sie 2008, 09:55 
Cytuj  
No wiesz PSP zawsze można przerobić :D. Ja wiem, że nie do każdego przemawia piractwo ale w przypadku PSP to się po prostu sprawdza, choćby nawet ze względu na mniejsze zużycie baterii (grasz z karty a nie z napędu, który jednak zżera troszkę więcej baterii). Do tego dochodzi troszkę bonusów z możliwości CustomFirmwaru (overclocking, dodatkowy stopień jasności, homebrew itp).

Zawsze możesz sobie ściągnąć gierkę a oryginał kupić na półkę, a w przypadku gierek niedostępnych w Polsce....nie wiem przelej kasę na cele dobroczynne :D albo bezpośrednio na konto producenta :D, albo zamów z JP :D.

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 sie 2008, 10:37 
Cytuj  
No niestety skoro chcesz grać w RPGi to trza przerobić PSP a do DSa kupić programator bo zanim jakakolwiek gierka trafia do europy to zwykle trwa od 3-6 miesięcy po wydaniu US.
Pozatym PSP po przerobieniu na pełnej baterii trzyma mi tak do 7h a jak gram na orginalnych grach to do 4h...

Co do ogrinałów to ceny gier są mniejwięcej takie same zobacz sobie na allegro.
Co do DSa jeżeli niechcesz piracić to możesz sobie wcześniej przed zakupem ściągnac roma i odpalić na PC przez IDeaS.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 lut 2009, 21:17 
Cytuj  
dostałem od znajomego PSP, które kupił parę miesięcy po premierze i tak się kurzyło parę lat. atm gram w Patapona (pata pata pata pon!) i chciałbym poprosić o podanie mi jakichś innych ciekawych tytułów gier takich trochę nietypowych dla PC - nie chce mi się grać na PSP w GTA, jakieś platformówki, czy wyścigówki i fifę ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 24 lut 2009, 21:23 
Cytuj  
LocoRoco

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 24 lut 2009, 21:27 
Cytuj  
God of War: Chain of Olympus


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2009, 00:40 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
dostałem od znajomego PSP, które kupił parę miesięcy po premierze i tak się kurzyło parę lat. atm gram w Patapona (pata pata pata pon!) i chciałbym poprosić o podanie mi jakichś innych ciekawych tytułów gier takich trochę nietypowych dla PC - nie chce mi się grać na PSP w GTA, jakieś platformówki, czy wyścigówki i fifę ;)


DJ Max Portable, generalnie wszystkie tytuly z tej serii (radze zaczac od Clazziquai bo reszta jest dla koreancow).

Puzzle Quest.

Lumines 1 i 2

Echochrome


_________________
Nestor#1522

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 lut 2009, 11:01 
Cytuj  
o, thx :) btw - coś czuję, że LBP na PSP też będzie można tutaj wpisać jako fajną i nietypową grę ;d

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2009, 11:39 
Cytuj  
Monster Hunter, Final Fantasy 7 : Crisis Core


_________________
Nestor#1522

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.