mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2331
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 sty 2009, 00:51 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
Po prostu oddaje firmie wykonawczej zlecenie. Za jego wykonanie firma dostaje powiedzmy 300 pln. Z tego musza sobie oplacic material, pracownika, sprzet.


Wyszpieguj kto jest wykonawca i daj im w lape za zrobienie tego.
Yeah.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 17 sty 2009, 01:13 
Cytuj  
ja mam podobny "problem" , obecnie mieszkam w miejscu gdzie opcja jest tylko internet radiowy , nie bawiac sie w szczegoly zbytnio , powiem ze bylo z tpsa jak opisal zangetsukun , nie pociagna kabla bo nie i chuj , i na odpieprz sie napisali jakis glodny kawalek o braku mozliwosci technicznych.
Taki los "wiosek" w polsce niestety , albo radio albo telefonik jako modem (sigh) . Narazie jestem na etapie szukania jakiejkolwiek alternatywy , ale pewnie skonczy sie to radiem tak czy inaczej , zalezy do jakiego przekaznika cie jeszcze podepna , u mnie jest ulice numer dalej wiec moze nie bedzie tak zle . Czestochowskie UPC to smiech na sali , fajny i tani maja net ale zawezony do paru dzielnic w srodmiesciu , wiec mozna zapomniec


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 sty 2009, 01:16 
Cytuj  
cza bylo na kwadracie zostac a nie jak burzuj wynosic sie na przedmiescia ;/

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 17 sty 2009, 01:47 
Cytuj  
marek sie chajtnal to go tesciowie sprowadzili, simple kurwa ;x


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 sty 2009, 10:56 
Cytuj  
no zazdroszczą chłopaki powrotów ze zmywaka.
Pod uwagę jeszcze biorę takie opcje:

wykupienie jakiegoś dobrego netu (może być symetryczny ze stałym IP na firmę - zapomniałem jak się nazywa, kiedyś miałem symetryczne 1Mb/s z TP SA i kilka stałych IP) + antenka u znajomego (1km w linii prostej) + antenka u siebie - czyli zrobienie radiowego łącza na własną rękę.
Jaki jest tego koszt?

POciągnięcię kabla na własny koszt, ale biorąc pod uwagę koszt i biurokrację w PL pewnie się tego nie da zrobić.. ze względów technicznych itp. ;)

zamiast remontować i dobudować zakupić drugie mieszkanie w bardziej cywilizowanych stronach. Zresztą ze względów finansowanych to najlepsza opcja...

Motopompa powinieneś wróżką zostać ;) Do PL wracam za 2-3 lata, ale trzeba sobie wcześniej przygotować jakieś gniazdko z kominkiem, dużym LCD, konsolą i dobrym netem ;) A będę mieszkał w stronach mojej żony (bo to tylko 50km od Warszawy) a o internecie to ktoś gdzieś chyba słyszał ale po co to komu to nikt nie wie...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2009, 10:58 
Cytuj  
Netia WiMax jak tak blisko Wa-wy.
Działa bez problemów nawet w czasie zamieci śnieżnych.

Ale musisz te naczynia ostro szorować skoro chcesz kupować mieszkanie ;)

Łącze symetryczne jest droższe niż asymetryczne. Sporo droższe.

Koszt zestawienia w miarę stabilnego wifi przy odległości 1km to ~3kzł. Z doświadczenia mogę doradzić antenę "maszt" jako "nadajnik" i parabolkę jako "odbiornik".


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 sty 2009, 11:15 
Cytuj  
czyli generalnie trzeba korzystać z tego na co inni narzekają.
mamy recesję - kupić mieszkanie, przeczekać recesję, sprzedać, cieszyć się zyskiem.
jest chujowy internet - zestawić swój, odbić klientów, cieszyć się zyskiem.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2009, 11:19 
Cytuj  
wynająć komuś chatę na dwa lata i niech sam kombinuje z netem - jak wrócisz to coś pewnie będzie zorganizowane ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sty 2009, 23:14 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
POciągnięcię kabla na własny koszt, ale biorąc pod uwagę koszt i biurokrację w PL pewnie się tego nie da zrobić.. ze względów technicznych itp. ;)


Ja pociagnalem 750m na lewo, po plocie, pod ziemia, w peszlach i dawalo rade h3h3. Przez 2 lata dzialalo. Potem juz centralke zmontowali to rozebralem wszystko.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.