mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1391
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 27 sty 2009, 23:02 
Cytuj  
No wiec poczulem nieuzasadniony i irracjonalny przyplyw checi... do grania na gitarze.
• Gitara jest.
• Pogram do nastrajania na nokii jest.

Brakuje skilla.

Jak go zdobyc? Chodzi mi tutaj o wszelakie (aczkolwiek tylko te dobre i wyselekcjonowane) programy, tutoriale czy inne zrodla wiedzy, ktore to pomoga mi odkryc te mistyczna sztuke.

o/

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 27 sty 2009, 23:24 
Cytuj  
NAjlepiej to jakiegos instruktora sobie znajdz.Tylko nie jakiegos starego dziada tylko jakiegos mlodego kolesia,ktory gra w jakims zespole.Mniej zaplacisz a tyle samo sie nauczysz.

Zanim takiego znajdziesz mozesz sobie w google wpisac "video guitar lesson" i cos ci wyskoczy... Te lepsze stronki sa platne lub "czesciowo" platne tj.tutek sklada sie np z 8 czesci a tobie udostepniaja 2

Wiem co mowie bo akurat gitara jest jedna z 3 rzeczy w jakie umiem grac 8)


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 27 sty 2009, 23:31 
Cytuj  
@up: userbar fail^2


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****

Posty: 1391
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 27 sty 2009, 23:49 
Cytuj  
italios1 napisał(a):
Wiem co mowie bo akurat gitara jest jedna z 3 rzeczy w jakie umiem grac 8)


Jezeli jeszcze ktos zna taka recepte - cud, to bardzo prosze niech zachowa ja dla siebie.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 sty 2009, 23:54 
Cytuj  
jako ze jestem samoukiem polecam.

na poczatku piosenki nirvany + program guitar pro (latwo krakowac)
+ do tego cwiczenie na rozciaganie palcow czyli every breath you take stinga tylko ze w orginalnych tabach

potem jak najwiecej probuj rozwlic ze sluchy

nie idz na predkosc i soowki bo to samo przyjdzie :)


_________________
oumn da lololegend

****

Posty: 1391
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 27 sty 2009, 23:56 
Cytuj  
CheGee napisał(a):
jako ze jestem samoukiem polecam.

na poczatku piosenki nirvany + program guitar pro (latwo krakowac)
+ do tego cwiczenie na rozciaganie palcow czyli every breath you take stinga tylko ze w orginalnych tabach

potem jak najwiecej probuj rozwlic ze sluchy

nie idz na predkosc i soowki bo to samo przyjdzie :)

Si senior, tylko poki co nawet nie wiem, od ktorej strony zlapac i za co owa gitare. Przydalby sie jakis start... cokolwiek ^^

***

Posty: 502
Dołączył(a): 13.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 sty 2009, 12:20 
Cytuj  
Nauka 'w internecie' mija się z celem. Najgorsze co możesz zrobić to źle się nauczyć i przyswoić sobie złe nawyki. Żaden jutub, google nie da ci tego co profesjonalista irl. Zawsze możesz zadać dodatkowe pytanie, poprawi w razie błędów itd.

W internecie to możesz sobie poczytać co najwyżej teorię muzyki, a znając teorię dużo łatwiej się gra.

W przeciwieństwie do tego co napisał a CheGee, odradzam zabawę z programami tego typu. Najlepiej nauczyć się grać z nut (to wcale nie jest takie trudne). A jeżeli chodzi o programy to jedyne co mogę polecić to Guitar Rig -> kombajn do efektów.

/i j.w. graj gamy, etiudy i wprawki
/kup sobie metronom


_________________
A man who knows he is a fool is not a great fool.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 sty 2009, 14:51 
Cytuj  
czlowieku czy ty kiedykolwiek trzymales w rece gitare i uczyles sie na niej grac? Gram od 6 lat jestem kompletnym samoukiem i nigdy nie slyszalem takich glupot jakie ty opowiadasz :O


_________________
oumn da lololegend

***

Posty: 726
Dołączył(a): 21.12.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2009, 15:11 
Cytuj  
Kumpel pracował w sklepie muzycznym i skserował mi kiedyś dwie, Jego zdaniem najlepsze, książki do nauki dla początkujących. Oczywiście chęci zabrakło mi pod dwóch tygodniach, jak je wyszperam to napiszę co to były za lektury.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 sty 2009, 15:16 
Cytuj  
CheGee napisał(a):
czlowieku czy ty kiedykolwiek trzymales w rece gitare i uczyles sie na niej grac? Gram od 6 lat jestem kompletnym samoukiem i nigdy nie slyszalem takich glupot jakie ty opowiadasz :O


Muzyk kompletny samouk? Ok, grats. Srsly ale pewnie moje uszy nie znioslyby Twoich dzwiekow.

***

Posty: 502
Dołączył(a): 13.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 sty 2009, 15:35 
Cytuj  
CheGee napisał(a):
czlowieku czy ty kiedykolwiek trzymales w rece gitare i uczyles sie na niej grac? Gram od 6 lat jestem kompletnym samoukiem i nigdy nie slyszalem takich glupot jakie ty opowiadasz :O


nie, nie trzymalem :(
fajno że jesteś takim uber samoukiem, gratuluję i szczęścia życzę.
/die.


_________________
A man who knows he is a fool is not a great fool.

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 28 sty 2009, 15:47 
Cytuj  
zalezy dlaczego chcesz grac

jesli chcesz grac z kumplami w kapelce to polecam odrazu - w zasadzie od zera grac z nimi - gra solo a zgranie sie z reszta to troche inna bajka wiec warto sie do tego tez od poczatku zabrac - no i kumple moga dawac Ci rady w trakcie na zywo

jesli solo takie "do ogniska" to chyba ksiazka i cwiczyc cwiczyc cwiczyc

Oyci3C napisał(a):
Muzyk kompletny samouk? Ok, grats. Srsly ale pewnie moje uszy nie znioslyby Twoich dzwiekow.

smieszny jestes
to co ta cala masa specow od gitary - takich wymiataczy nie jest wg Ciebie muzykami tylko dlatego ze nie maja jakiegos durnego papierka?

praktyka>teoria

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 28 sty 2009, 16:17 
Cytuj  
Powiem tak, jesli traktujesz to powaznie to polecam zapisac sie na kurs.Zaplacisz pare groszy i bedziesz bardziej zmotywowany, szybciej zrobisz widoczne postepy i nabierzesz checi do dalszej gry.
Samemu to sie naucz stroic gitare i wymieniac struny.
Mnie uczyl kuzyn potem wyjechal i zostalem z tym sam, zrezygnowalem po kolejnym tygodniu meczenia sie :<


_________________
Obrazek

****

Posty: 1391
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 28 sty 2009, 16:51 
Cytuj  
Bardzo dziekuje za wszystkie wypociny i doswiadczenia wlasne, ale ja tylko prosilem o internetowe "helpery". Reszta komentarzy mnie nie interesuje.
Tym bardziej wasze szkoly, profesjonalisci czy inne "grajki" i bardzi.

Parcie (badz jego brak) do owego instrumentu zostawmy dla przyszlych jednostek, ktore kiedys bedzie mozna okreslic mianem wirtuoza gitary.

Poki co jeszcze raz dziekuje za dotychczasowa pomoc.

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 28 sty 2009, 20:20 
Cytuj  
KamilCPN napisał(a):
Najlepiej nauczyć się grać z nut (to wcale nie jest takie trudne).
/i j.w. graj gamy, etiudy i wprawki
/kup sobie metronom


CHyba Icekk poki co nie zamierza byc muzykiem sesyjnym,zeby musial umiec z nut grac...Znajdzie sobie jakies taby i git

Napisal tez ze ma juz stroik,wiec po co mu metronom,ktorym nastroi tylko jedna strune?(zeby nastroic wszystkie musi miec wyrobiony sluch).

Icekk! Nie sluchaj sie tych wszystkich nabzorow tylko mnie i tych co mowia zebys uczyl sie od jakiegos muzyka irl.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 sty 2009, 21:01 
Cytuj  
Lufanga napisał(a):
zalezy dlaczego chcesz grac

jesli chcesz grac z kumplami w kapelce to polecam odrazu - w zasadzie od zera grac z nimi - gra solo a zgranie sie z reszta to troche inna bajka wiec warto sie do tego tez od poczatku zabrac - no i kumple moga dawac Ci rady w trakcie na zywo

jesli solo takie "do ogniska" to chyba ksiazka i cwiczyc cwiczyc cwiczyc

Oyci3C napisał(a):
Muzyk kompletny samouk? Ok, grats. Srsly ale pewnie moje uszy nie znioslyby Twoich dzwiekow.

smieszny jestes
to co ta cala masa specow od gitary - takich wymiataczy nie jest wg Ciebie muzykami tylko dlatego ze nie maja jakiegos durnego papierka?

praktyka>teoria


Wyobraz sobie, ze Satriani tez mial nauczyciela i bynajmniej nie chodzi o papierek.

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 28 sty 2009, 21:18 
Cytuj  
roball napisał(a):
Cytuj:
Napisal tez ze ma juz stroik,wiec po co mu metronom,ktorym nastroi tylko jedna strune?(zeby nastroic wszystkie musi miec wyrobiony sluch).


Jesus fuck.


TO samo sobie pomyslalem jak zobaczylem twoj ryj w świecy : )


_________________
Obrazek

***

Posty: 502
Dołączył(a): 13.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 sty 2009, 23:28 
Cytuj  
italios1 napisał(a):
Napisal tez ze ma juz stroik,wiec po co mu metronom,ktorym nastroi tylko jedna strune?(zeby nastroic wszystkie musi miec wyrobiony sluch).


Ty chyba nie wiesz co to jest metronom. :(
Nie wiem od kiedy metronom służy do strojenia gitary...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Metronom gl


_________________
A man who knows he is a fool is not a great fool.

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 28 sty 2009, 23:44 
Cytuj  
Polecam kup sobie przystaweczke Boss GT-10 :)

http://pl.youtube.com/watch?v=WMUaWt5lWWg

a propo, jaka kupiles gitare ?

**

Posty: 241
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 01:28 
Cytuj  
Cytuj:
Napisal tez ze ma juz stroik,wiec po co mu metronom,ktorym nastroi tylko jedna strune?(zeby nastroic wszystkie musi miec wyrobiony sluch).


icekk, raczej bym nie sluchal kolesia ktory nie potrafi odroznic metronomu od kamertonu.

jesli masz zamiar pograc przy ognisku, to naucz sie poprostu chwytow gitarowych, poszukaj na necie jakichs klasykow do zagrania i cwicz.
http://kunorek.webpark.pl/chwyty.html
nie wszystkich oczywiscie. tylko tych ktorych bedziesz potrzebowal do zagrania utworu.
jesli nie chodzi o gre przy ognisku. to polecam programik: guitar pro. nie nauczy cie wprawdzie czytania nut, tylko na ktorych progach w danej chwili trzymac palce.

zanim jednak zaczniesz, polece to co ktos przedemna. zacznij od samych gam, i cwiczen rozgrzewajacych.
wlasciwie to przed kazdym graniem powinienes sobie rozgrzac palce i pograc cos latwego dla rozluznienia i rozgrzania.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.