mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 68
Dołączył(a): 16.01.2009
Offline
PostNapisane: 8 lut 2009, 21:43 
Cytuj  
embe napisał(a):
wychodzi ze utrzymanie podobnego standaru zycia to 2:1, czyli w uk musisz zarobic 2x tyle co u nas.

a szokujacym jest to ze zarabiasz 4:1 reasumujac 2 razy mniej musisz sie nakombinowac by przerzyc :]

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 12:38 
Cytuj  
@Mark

Tentego, tak tylko pisze moze sie brat zainteresuje czy moze ktos inny.
Wlasnie doszla oferta dla Java and BEA Weblogic programera(~4 lata doswiadczenia wymagane). Bruksela.
Zarobki jeszcze nie ustalone, ale to tak w ramach twojego pieprzenia ze na tym sie nie zarobi. Afaik najgorsza robote w Belgii jaka mielismy dotad to bylo za okolo 38K eur rocznie, dla programisty z 2 letnim stazem.

Tak w miare ciagnac temat.
To imo dla informatykow praktyki czy praca za granica jest idealnym startem.
Nie wiem jak inni, ale ja w sektorze IT w Antwerpii i Paryzu poznalem kilku ludzi i poziom ich wiedzy jest troche "skupiony" znaczy sie max 2-3 jezyki programowania i koniec.
Tam polacy sa normalnie calowani w stopy i tutaj jak marek chce sie spierac, to chyle czolo, na start zachod>polska.
Ale boom sektora IT w Polsce daje rade i ludzie ze stazem ponad 2 letnim czy jeszcze lepiej 4 letnim wracajacy do naszego kraju niezle sobie radza.
Staram sie wysylac znajomych co sobie wrocili, ani rusz nie chca. Zwykly programista Java gierk GSM co odpala kod i idzie na 1h sobie poczytac robi po 4k brutto miesiecznie.

A takze znam przypadek bardziej bliski markowi, poza tym ze nie udalo mu sie 2200 netto wyrobic, wiec wyjechal.
Dokladnie dzisiaj go spotkalem w drodze do fryzjera i masakra.
Byl na ostatnim roku na Polibudzie, mial juz konczyc inzyniera, porobil kilka praktyk. Co zrobil? Wyjechal do irlandii i pracuje jako asystent biurowy.
Mowi ze fajnie, codziennie pubik, piwko, dorwal jakas babke w Irlandii i wali Polske.
Ogolnie jeszcze bym przecierpial ten jego kretynski swiatopoglad, ale byl poprostu napity i zjarany stuffem z funshopu.
I teraz powiedz mi mareczku, bo ty wyjechales bedac ciut starszy od niego. Czy poradzilbys mlodemu studentowi aby wyjechal i rzucil wszystko tylko dla piwa i kebabow plus ewentualne imprezy podczas odwiedzin w Polsce?
Chlopak byl jeszcze na garnuszku swojej matki, a np. w dniu dzisiejszym, sam osobiscie bym mu prace na zachodzie zalatwil i mialby wiecej jak 1800eur w Irlandii.

Jestem dalej ciut mlody, ale kurde im dluzej sie trzymam swojego kraju tym bardziej sie uswiadamiam ze kupa Polakow poprostu zjebala swoja przyszlosc dla zwyklego zaspokojenia materialnego. Mowie tu o studentach rzucajacych studia i idacych na zmywak, bo taki Marek mowi im ze kasa w biedronce ich czeka.

I takich ludzi jak ty, jest mnostwo i powiem ci ze lepiej darowac sobie swoja frustracje, bo za swoja opinie i wplyw na mlodego studenta nie odpowiadasz.
A z imigrantow znam tylko jedna osobe ktora, w pewnym momencie nie miala dachu na glowa wiec wyjechala.
Reszta wlasnie z potancjalem i posluchala mareczkowania (ooo tak to teraz mozna oryginalnie nazwac).

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 12:55 
Cytuj  
Pieszczoch, bo nie chciało mi się przekopywać przez poprzednie strony - szukasz programistów javy na outsourcing? Mam kilku znajomych - dobrych w tym fachu, którzy by się chętnie załapali. Jakbyś miał coś niejavowego (nie znoszę javy!) to sam chętnie wyjechałbym na kontrakt poznać cudzej kultury.

Podeślij jakiś cynk, a ja to puszczę w obieg wśród absolwentów polibudy, którzy chętnie zmienią start na przyjemne zwiedzanie Francji, Włoch, Grecji i innych fajnych państewek - gdzie będą mogli robić w swojej branży.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 12:57 
Cytuj  
Mareczkowanie ftw.!

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 14:06 
Cytuj  
Czy mozemy juz zmienic nazwe topiku na cos ze "zmywakowymi trollami"? :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 14:51 
Cytuj  
Pieszczoch, bo nie chciało mi się przekopywać przez poprzednie strony - szukasz programistów javy na outsourcing? Mam kilku znajomych - dobrych w tym fachu, którzy by się chętnie załapali. Jakbyś miał coś niejavowego (nie znoszę javy!) to sam chętnie wyjechałbym na kontrakt poznać cudzej kultury.

PM wyslany, takze radze nie marnowac czasu :P
Wlasnie ruszamy z ofertami sezonowymi i mamy juz 650 otwartych miejsc dla sektora z turystyki i hotelarstwa wiec im pozniej dostaniemy cv tym wolniej to bedzie sie ciagnelo.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 14:54 
Cytuj  
[znowu offtop]
Pieszczoch The Slaver
[/znowu offtop]


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 14:58 
Cytuj  
Ogolnie to nie taki slaver :P
Jak zalatwiasz sobie praktyki w gastronomiku do Grecji to masz 300-400eur miesiecznie.
Poniewaz twoja szkola lapie nawet do polowy twojej wyplaty.
My bierzemy 15% :D

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 18:53 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Pieszczoch, bo nie chciało mi się przekopywać przez poprzednie strony - szukasz programistów javy na outsourcing? Mam kilku znajomych - dobrych w tym fachu, którzy by się chętnie załapali. Jakbyś miał coś niejavowego (nie znoszę javy!) to sam chętnie wyjechałbym na kontrakt poznać cudzej kultury.

Podeślij jakiś cynk, a ja to puszczę w obieg wśród absolwentów polibudy, którzy chętnie zmienią start na przyjemne zwiedzanie Francji, Włoch, Grecji i innych fajnych państewek - gdzie będą mogli robić w swojej branży.


Praca dla programistow J2ME/JEE/C++ moze sie znalezc - http://blstreamgroup.com ; Jakby ktos byl ze szczecina i nie wiedzial co ze soba zrobic :)


_________________
Nestor#1522

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 19:12 
Cytuj  
tytuł - "silne umacnienie złotego"
i kursy:
-0.35, -1.11, -0.11, -1.06, -0.74, +0.65

Tylko ja nie widzę tu tej siły, czy to już taka polska tradycja wyolbrzymiać głupie 0.11 do rangi "silnego", gospodarkę poniżej przeciętnej w porównaniu do krajów która razem z nami weszły do EU nazywać "tygrysem europy" itd. itp. ?

z takich właśnie artykułów pisanych przez "ekonomistów" po wyższej prywatnej płatnej w Koziej Wólce brechtają za granicą ;)

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 19:57 
Cytuj  
TO sie wlasnie nazywa Mareczkowanie.

Bo jakbyś przeczytał o gwałtownym spadku o kilkanascie groszy w ciagu jednego dnia to by pewnie była w Twoich oczach rzetelna informacja.

Ale jak to jest dynamiczny wzrost o kilkanascie groszy, to jest farsa i granda.

A prawda jest taka, że zmiana około 3 procent w ciągu jednego dnia (a z takimi mieliśmy doczynienia ostatnio) to zmiana duża. Czy tego chcesz czy nie.

Tym bardziej jeśli to jest odwrócenie trendu, bo zmiana jest niejako podwójna. Wszystko wskazywało na to, że poleci o 3%, a poszło w górę o 3%. I to jest powód do twierdzenia, że złotówka dzisiaj umocniła się całkiem poważnie.

edit:
Cytuj:
z takich właśnie artykułów pisanych przez "ekonomistów" po wyższej prywatnej płatnej w Koziej Wólce

"Dynamiczne odreagowanie złotego", Źródło: PAP


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 20:04 
Cytuj  
z takich właśnie artykułów pisanych przez "ekonomistów" po wyższej prywatnej płatnej w Koziej Wólce brechtają za granicą

A caly kraj z was - na to samo wychodzi.
Zadaj sobie pytanie czemu wyjechales i zadaj sobie czemu niektorzy zostali.
Hmm, no jak prezysz penisa, to moze ja tez, sprawdz sobie ile szef kuchni w resorcie 5* zarabia w Grecji lub szef zwyklej restauracji w Holandii. Twoje 500gbp wyglada marnie.
I sobie pomysl, czy wygladam na kretyna jak i tysiace Polakow co wrocilo, ze beda szli tam gdzie jest im gorzej? Ja watpie aby ci co wrocili byli tacy naiwni wraz ze mna :/
I nie, nie konczylem gastronomika, wystarczylo tylko troche ruszyc glowa aby na zmywaku nie siedziec.
Ten twoj fanatyzm mnie juz meczy. Dziwie sie ze mozna az tak mocno srac na swoj kraj.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 20:59 
Cytuj  
Cytuj:
roball 16:30:59
pogral bym w cos a nie mam w co.
Nestor 16:31:35:
zjedz kubek
roball 16:31:47:
cicho, mam 0.06 funta na koncie
roball 16:31:49:
i pusta lodowke


Nie wszystkim sie powodzi na wyspach. Lepiej szczac.


NMSP


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent


Ostatnio edytowano 9 lut 2009, 21:02 przez tomugeen, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 21:01 
Cytuj  
Flawless one.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 21:24 
Cytuj  
cieta riposta jak na kolesia,ktory bedzie zaraz zarl grzyba ze sciany.


_________________
Obrazek

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 21:26 
Cytuj  
Cicho bo roball znowu sie poleci poskarżyć Ferdkowi i thread poleci do śmietnika


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 21:31 
Cytuj  
Motopompa napisał(a):
cieta riposta jak na kolesia,ktory bedzie zaraz zarl grzyba ze sciany.


Widzisz, przynajmniej stac go na sensowna riposte Motopizdo.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 21:32 
Cytuj  
Cytuj:
postowanie ich w kazdym mozliwym threadzie

671898 - ilość threadow jak do tej pory na forum mmorpg.pl
3 - ilość threadów z cytatami z roballa wklejonymi przez tomugeena
0,00044649634% - prawdopodobieństwo losowego trafienia na post tomugeena z cytatem z roballa, które jest traktowane wedlug pewnych specjalistów z dziedziny matematyki za zdarzenie pewne.


_________________
Obrazek

**

Posty: 276
Dołączył(a): 23.01.2006
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 21:36 
Cytuj  
Motopompa napisał(a):
cieta riposta jak na kolesia,ktory bedzie zaraz zarl grzyba ze sciany.


albo mango, już umie

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 22:15 
Cytuj  
Moto, sie usmialem :lol: :lol:
Nie wiedzialem, ze robal tez zmywa na zachodzie. Jak u was to wyglada roball w JuKej, bo ja tez zmywam, jak kazdy szanujacy sie polski magister na wyspach zreszta. Myje u chinola w IRL i mowie Ci ciezko jest...chinole oszczedzaja na wszystkim. :lol: :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.