mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2009, 18:59 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
A kij cie obchodzi dlaczego on chce kupic sobie kompa Alienware. Ma taka chec i tyle. Nie lubie takiego traktowania "z gory" :har:


nie wiem dla czego, ale coś mi się wydaje że to jest kolejny topic z serii 'jaki kolor mam wybrać dla mojego nowego lamborghini, żeby mi pasował do dresów?'

+1


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 sie 2009, 19:32 
Cytuj  
szaki24 napisał(a):
Xanth napisał(a):
Escaflone napisał(a):
Alienware czy nie i tak jest składany w chinach z komponentów jakie posiada każdy inny laptop

Sam jestes skladany w Chinach. Dell na Europe sklada w Polsce i Irlandii, na Stany sklada w Stanach. Kazda swoja marke.

X.


to generalnie trzeba uważać na tego składanego w Polsce? ;)
Samsungi są składane na Słowacji i niestety ale znacznie odbiegają jakościowo od tych made in Korea.

Imo na polskę idzie tradycyjnie gówno nieważne gdzie składane. W asusie który swego czasu kosztowal coś ponad 4k pln (firma niby dobra) siedział ram firmy "no name", wypadały klawisze i wreszcie pękło mocowanie ekranu, co o dziwo u znajomych mającyh acery w tym samym wieku jakos nie miało miejsca...
Ofk to że ten sam model w polska miał (bo nie wiem jak obecnie) gorsze wyposażenie i byl droższy niż w usa/cywilizowanej europie wspominać nawet nie warto.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 sie 2009, 07:28 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Imo na polskę idzie tradycyjnie gówno nieważne gdzie składane.

I uwazasz, ze firmy maja specjalne fabryki sprzetu tylko na Polske, gdzie skladaja specjalnie z bardziej gownianych komponentow niz w fabrykach produkujacych dla reszty swiata?
Wyobraz sobie, ze fabryka Della w Polsce sklada nie tylko dla polakow, ale i dla calej Europy, takze zachodniej. W fabryce w Irlandii linia notebokoow ma byc (jesli juz nie jest) zamknieta i maja tam robic tylko serwery i okolice.

W ogole uwazanie, ze reszta swiata uwziela sie jakos specjalnie na Polakow i tylko im wciskaja chlam to objaw czego jest? Kompleksow? Niedocenienia? Bo nie rozumiem.
Uwierz, chlam jest wciskany wszystkim bez wyjatku, nie jestesmy w tym jakos specjalnie wyrozniani.

X.


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 sie 2009, 10:11 
Cytuj  
Przede wszystkim gdy mówimy o elektronice i to o SKŁADANIU a nie produkcji podzespołow to nie jest rzadnym problemem zrobienie serii z wykorzystaniem tanszych/drozszych podzespołów, a co za tym idzie jakości. Nie wiem jak wygląda w praktyce organizacja podukcji w konkretnej firmy ale to że produkuje się towar na dany "rynek" nie jest jakimś odkryciem. Nie wiem czy to kompleksy ale spotkałem się z styuacją gdy ten sam model laptopa był sprzedawany w polsce ze słabszym procesorem/dyskiem itp niż ten model w usa/cywilizowanej europie. Tego gdze był droższy chyba nie musze pisac. Więc chyba czasem jednak jesteśmy specjalnie wyrożniani szkoda ze w negatywnym znaczeniu teog słowa.

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2009, 10:44 
Cytuj  
Alienware trochę wiejski się wydaje.

Czemu nie taka maszynka:

http://www.falcon-nw.com/images/DRX_oil_hi.jpg


_________________
O.o

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 sie 2009, 11:53 
Cytuj  
Havok napisał(a):
spotkałem się z styuacją gdy ten sam model laptopa był sprzedawany w polsce ze słabszym procesorem/dyskiem itp niż ten model w usa/cywilizowanej europie.

Sek w tym, ze kazdy model dowolnego laptopa mozesz miec do wyboru z 5 roznymi procesorami, 10 roznymi dyskami, 4 roznymi rodzajami pamieci itp. Tak sie kupuje laptopa w cywilizowanej firmie, to znaczy, ja okreslam jakie podzespoly maja byc w srodku, a firma sklada wg mojego zamowienia. No, chyba, ze ktos kupuje laptopa w Tesco czy innym supermarkecie, a nie bezposrednio, ale tu juz producent nic nie zawinil, ze sprzedawca zamowil taka, a nie inna konfiguracje (bo taniej).

X.


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 sie 2009, 12:14 
Cytuj  
Nie miałem na mysli marketu. Nie wiem jak masz zamiar wybrac sobie konfigurację skoro dystrybutor danej firmy na polske twierdzi że "nie mozna bo oni dostają takie". Być może w zamówieniu dla firmy są jakieś możliwości wyboru niestandardowej konfiguracji ale w przypadku użytkowników indywidualnych raczej się z tym nie spotkałem.

**
Avatar użytkownika

Posty: 222
Dołączył(a): 13.12.2007
Offline
PostNapisane: 13 sie 2009, 12:26 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Nie miałem na mysli marketu. Nie wiem jak masz zamiar wybrac sobie konfigurację skoro dystrybutor danej firmy na polske twierdzi że "nie mozna bo oni dostają takie". Być może w zamówieniu dla firmy są jakieś możliwości wyboru niestandardowej konfiguracji ale w przypadku użytkowników indywidualnych raczej się z tym nie spotkałem.

Obejrzyj sobie przykladowo laptopy na stronie Aristo. Kazdy ma wieksza lub mniejsza mozliwosc konfiguracji (procesor, pamiec ram, dysk, system, nagrywarka + dodatkowe gadzety).

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2009, 13:09 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Nie miałem na mysli marketu. Nie wiem jak masz zamiar wybrac sobie konfigurację skoro dystrybutor danej firmy na polske twierdzi że "nie mozna bo oni dostają takie". Być może w zamówieniu dla firmy są jakieś możliwości wyboru niestandardowej konfiguracji ale w przypadku użytkowników indywidualnych raczej się z tym nie spotkałem.

Na stronie Della konfiguruję sobie co chcę dostać.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 sie 2009, 13:13 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Nie wiem jak masz zamiar wybrac sobie konfigurację skoro dystrybutor danej firmy na polske twierdzi że "nie mozna bo oni dostają takie".

To znaczy, ze dystrybutor robi cie w chuja i probuje ugrac na tobie dodatkowa kase. Olej dystrybutora i kupuj bezposrednio u producenta. Chyba, ze producent tez nie daje mozliwosci wyboru konfiguracji, wtedy nalezy go calkowicie olac i kupic w firmie, ktora szanuje klienta, proste.
Bo jezeli wpierw nie mam mozliwosci wyboru konfiguracji, to potem sie okaze ze i serwis mam na drugim koncu swiata, a awarie mi rozwiazują w miesiac albo i dluzej.

Tu idealem jest Dell (jak zwykle). Nie dosc, ze mozesz sobie dokladnie sprecyzowac, co ma byc w srodku twojego laptopa, to jeszcze za drobna doplata (naprawde) masz serwis NBD (next biznes day) z naprawa w twoim wlasnym domu.
Tak powinna wygladac cywilizowana obsluga w XXI wieku. Tak, dla klienta indywidualnego, prosto z ulicy. W Polsce.

X.

PS. Nie jestem pracownikiem Della, ani nikt z Della nie placi mi za moje opinie. Wynikaja one tylko i wylacznie z wieloletniego doswiadczenia ze wspolpracy z ta firma. I z doswiadczen z innymi producentami typu Lenovo czy Fujitsu-Siemens. Bardzo dlugo szukalem miejsca, gdzie moge umiescic "flote" ponad 300 notebookow i okolo 50 serwerow. Idealem okazal sie wlasnie Dell. Takze w sferze prywatnej.


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 13 sie 2009, 14:56 
Cytuj  
Dell też jak wiele innych producentów instaluje na laptopie wiele niepotrzebnych programów? Pierwsze uruchomienie laptopa i instalacja systemu razem z różnymi programami w większości zbędnych


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 sie 2009, 15:40 
Cytuj  
Nie. Kiedys bywala instalacja 30 dniowego NISa, ale od mniej wiecej roku zadnych niepotrzebnych gowien w systemie nie widzialem. Tylko czysty system plus sterowniki plus aplikacje Della typu Quick Set czy Control Point.

X.


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 sie 2009, 17:13 
Cytuj  
Nie mam stalego dostepu do internetu wiec rzadko pisze.
Fajnie, zescie sie tak porospisywali.
Myslalem o znalezieniu odpowiednika (pod wzgledem ustawien) alienware'a i kupienie go np. na allegro ale doszedlem do wniosku ze to nie ma sensu.
Fakt, ze na Della nie slyszalem zlego slowa tez dobrze do mnie przemawia, chociaz to jak dlugo laptop wytrzyma czesto zalezy od niezmierzalnego czynnika - czlowieka.

Ktos cos mowil o alienware w deutschlandzie?
Nie zastanawialem sie nad tym dlugo ale dla porownania M17x 1999€>1799USD

edit: dodam, ze chce aby laptop w jakiejsc czesci zastapil mi pc i zebym mogl na nim cisnac w rozne mmo :]


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 sie 2009, 19:07 
Cytuj  
Icrom napisał(a):
edit: dodam, ze chce aby laptop w jakiejsc czesci zastapil mi pc i zebym mogl na nim cisnac w rozne mmo :]

Mi Dell Studio 17 zastepuje w calosci PC (a starego wynioslem do piwnicy hehe), WoW, AoC i EVE smigaja na full detalach, z singleplayerowych Fallout 3, FEAR 2, Wiesiek i X3:TC tez smigaja nienajgorzej. Ogolnie jestem bardzo zadowolony :)

X.

PS. W takiej konfiguracji:

Obrazek

A tak wyglada:

Obrazek


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 313
Dołączył(a): 17.05.2009
Offline
PostNapisane: 13 sie 2009, 20:54 
Cytuj  
500F - nawet nie drogi. Pamięć sam dokupowałeś bo na amazon znalazłem z identycznymi parametrami, oprócz tego, ze ma 3GB RAM ?

Czy ten laptop ma wyjście HDMI/DVI-D tak by sobie go podpiąć do TV/dużego monitora? karta graficzna pewnie obsługuje full HD, więc nawet o to nie pytam.

w sumie dobra alternatywna dla stacjonarnego kompa (i nie będzie problemów z zasilaczem).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 sie 2009, 21:47 
Cytuj  
Ma hdmi i vga. Pamiec jak widac byla zamawiana w zestawie. Full HD oczywiscie obsluguje po hdmi. Notebook dodatkowo ma miejsce na drugi hdd w srodku :)

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 13 sie 2009, 22:00 przez Xanth, łącznie edytowano 2 razy
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 sie 2009, 21:50 
Cytuj  
krotka minirecenzja i po lebkach opisany szlak zakupu alienware m17 http://www.in4.pl/mini_recenzje_Demon_M ... 7,112.html

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2009, 23:12 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Havok napisał(a):
Imo na polskę idzie tradycyjnie gówno nieważne gdzie składane.

I uwazasz, ze firmy maja specjalne fabryki sprzetu tylko na Polske, gdzie skladaja specjalnie z bardziej gownianych komponentow niz w fabrykach produkujacych dla reszty swiata?
Wyobraz sobie, ze fabryka Della w Polsce sklada nie tylko dla polakow, ale i dla calej Europy, takze zachodniej. W fabryce w Irlandii linia notebokoow ma byc (jesli juz nie jest) zamknieta i maja tam robic tylko serwery i okolice.

W ogole uwazanie, ze reszta swiata uwziela sie jakos specjalnie na Polakow i tylko im wciskaja chlam to objaw czego jest? Kompleksow? Niedocenienia? Bo nie rozumiem.
Uwierz, chlam jest wciskany wszystkim bez wyjatku, nie jestesmy w tym jakos specjalnie wyrozniani.

X.

Nie produkują na osobne rynki różnych rzeczy, ale wiedz że po skończeniu produkcji każda szanująca się firma wykonuje testy jakościowe wyprodukowanego towaru. Jeśli produkcja idzie tak naprawdę na rynek detaliczny (czyli prawie że bezpośrednio do konsumenta) jest tutaj spore pole popisu (niestety często wykorzystywane) do segregowania na jaki rynek ma dana partia trafić.

Nie wiem czy ja miałem po prostu pecha ale coraz bardziej się do tego przekonuję (albo z wiekiem popadam w paranoje :P), bo np. Nike'i kupione w PL po roku się rozpadły, te kupione w US po roku wyglądają jak nowe (nie oszczędzane ani jakoś specjalnie traktowane, ostatnio nawet Woodstock zaliczyły i deptanie ich glanami na koncertach).
Maszynka do golenia (jakiś noname) z US - każdy zestaw ostrzy służył mi ~5 miesięcy. Zakupione w PL Gilette / Wilkinson po miesiącu nadają się do kosza.

Pracuję w branży obsługującej manufacturing i sami dajemy im narzędzie m.in. do takich kontroli jakości. Obawiam się że selekcję producentów możemy zawrzeć w słowach "spełnia normy - na zachód, nie spełnia norm - na wschód". I my w tym przypadku jesteśmy chyba jeszcze za bardzo na wschód.
Takie moje zdanie ;-)


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 sie 2009, 23:27 
Cytuj  
Odnosnie maszynek do golenia, mialem odwrotny przypadek. Kupowane w PL Rossmannie nozyki do Mach3 zawsze byly dobrej jakosci, ale bedac ostatnio we Francji kupilem sobie 2 opakowania (wychodzilo troche taniej niz u nas) i co? Tepia sie po paru goleniach, warstwa nawilzajaca jest jakby jej nie bylo, generalnie do dupy. Tak wiec zalezy na co trafisz...

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2009, 23:48 
Cytuj  
Yyyyy jesteś w stanie korzystać z nożyków więcej niż przez jedno golenie? Masochista.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.