mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2009, 16:08 
Cytuj  
W pierwszym przykładzie napisałem o prawdziwym przypadku.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2009, 16:15 
Cytuj  
Erelen napisał(a):
W pierwszym przykładzie napisałem o prawdziwym przypadku.


Też nie popełniam błędów ortograficznych. Z dyktand byłem jedną z najlepszych osób w klasie (podstawówka/gimnazjum) bo dużo czytałem (komiksy Kaczor Donald ftw) Tak zostało. Ale spróbuj napisać wypracowanie w którym nieświadomie sobie sam przeczysz co jakiś czas. Albo piszesz losowe słowa, bo brzmią tak jak słowo pasujące do kontekstu. Gdyby nie ulgi dla dyslektyków miałbym gg.
Wiem, że takich jak ja jest mało...Ale są. Trzeba zmienić cały system przyznawania papierku. Poza analizą wypracowań/zeszytów uczniów nie widzę innego rozwiązania. Z tym, że to jest prawie nie realne, i wymagałoby kilku nowych stanowisk/od ch. więcej pracy dla ludzi którzy obecnie się tym zajmują.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 sie 2009, 16:16 
Cytuj  
Ja w podstawowce rekord to chyba mialem z 30 bledow na jednym dyktandzie - cos w okolicach 4klasy. Niestety nigdy nie potrafilem nauczyc sie zasad ortografii, dla mnie to jest czarna magia i od zawsze wolalem mat/fiz. Na szczescie zaczalem tasmowo czytac ksiazki.. i bledy same zniknely. Aczkolwiek wtedy nie zdawalem sobie sprawy, jak i moi rodzice, ktorzy usilnie wysylali mnie na rozne korki, ze istenieje cos takiego jak dysleksja. Osobiscie nie znalem, slyszalem o nikim z takim papierkiem gdy sie uczylem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 sie 2009, 17:36 
Cytuj  
bo system jest zly.
jesli nie potrafisz pisac poprawnie to pokazujesz papierek i jestes usprawiedliwiony.
jesli nie rozumiesz calek czy rachunku prawdopodobienstwa to dostajesz pale.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2009, 17:59 
Cytuj  
Najlepsze ćwiczenie na wszelakie dysleksje to gra na instrumencie (najlepiej pianino) i czytanie książek.

roball: bez kompleksów itp., ale wkurwiające jest jak później na studiach cała grupa musi zwalniać, bo jakiś matoł nie potrafi myśleć, a wykładowca do bólu próbuje mu tłumaczyć. Najgorsi są ci, którzy pchają się jeszcze na dziennikarstwo/filologię/prawo z takim defektem.
Ja w liceum miałem przypadek dziewczyny z padaczką. Nie wolno było jej postawić ndst na zakończenie semestru, bo mogłoby to wywołać stres. Mimo, że była głupia jak but to dostała się na studia - bez egzaminów i stresu - "bo się należy".
Uważasz, że to sprawiedliwe, by takie osoby zajmowały miejsce tym lepszym (ja pochodzę z wyżu demograficznego - w moim roczniku na prawo było ponad 40 chętnych na 1 miejsce, na informatykę 37, na fizykę komputerową 26). Teraz z tego co się orientuję to nadal na studia jest więcej chętnych niż miejsc. Czemu cep ma takie miejsce zajmować?

Jak ktoś ma D, a w głowie trochę oleju - to sobie poradzi bez ułatwień.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 sie 2009, 20:07 
Cytuj  
Zgadzam się na przedstawianie zaświadczenia o dyscośtam pod warunkiem, ze byłoby to zaznaczone na świadectwie maturalnym i dyplomie ukończenia studiów (albo w suplemencie).
Jak byc dys, to przez cale zycie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 sie 2009, 20:47 
Cytuj  
Hmm.
Ja wiem ze mialem w szkole problemy z ortografia i propnowano mi takie rozwiazanie. Juz nawet kiedys o tym wspominalem. No i nie dalem sie i ksiazki czytac zaczelem. A caly ten problem z ortografia byl spowodowany ze jestem sluchowcem pelna para - gdzie np. wzrokowcow jest od cholery.
Teraz jak w kraju jestem na stale znowu czytam, bo mam lekkie problemy z samym pamietaniem wszystkich slow w j.polskim - ale nie zaslaniam sie papierami lewymi czy tym ze duzo czasu spedzilem w innych krajach.

A rozwiazanie, b.dobre. Czemu? Dyskredytuje to kazdego dyslektyka co chcialby pojsc na polonistyke czy inne jezykoznactwo. Niech ida na jakis kierunek scisly lub do lopaty. Humanisci humanistami, niby maja latwe studia ALE humanista piszacy "ktury" to smiech na sali.

**

Posty: 313
Dołączył(a): 17.05.2009
Offline
PostNapisane: 14 sie 2009, 21:03 
Cytuj  
Enhu napisał(a):

jeżeli uważasz, że dys*cośtam to debile to ty jesteś przyjeb w takim razie


Bo to debile Enhu sam musisz to przyznać *chyba że sam jesteś d..

Tczewiaka nie znoszę, ale sam kiedyś pisałem o tym "problemie". Dysleksja to po pierwsze żadna choroba, po drugie wyjaśnienie syndromów mówi samo za siebie "trudność w nauce gramatyki, czy ortografii" - trudność, brak zdolności, tępota, nieoczytanie, lenistwo etc. to przecież prawie synonimy.
Gdyby taki D.. jeden z drugim chociaż przeczytał te głupie 10 książek rocznie to d.. by zniknęła, ale oni mają papierek i mają to głęboko w dupie.

Za moich czasów dysleksji nie było, co większy matoł powtarzał rok, 95% zdawało matury (gdzie można było popełnić na całą pracę max 3 błędy ortograficzne). A nikt mi nie wmówi, ze wszelkie dys.. to choroba cywilizacyjna, nagle i znienacka atakujaca od roku 1995+, i praktycznie nieznana wcześniej.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2009, 21:24 
Cytuj  
szaki24 napisał(a):
Enhu napisał(a):

jeżeli uważasz, że dys*cośtam to debile to ty jesteś przyjeb w takim razie


Bo to debile Enhu sam musisz to przyznać *chyba że sam jesteś d..

Tczewiaka nie znoszę, ale sam kiedyś pisałem o tym "problemie". Dysleksja to po pierwsze żadna choroba, po drugie wyjaśnienie syndromów mówi samo za siebie "trudność w nauce gramatyki, czy ortografii" - trudność, brak zdolności, tępota, nieoczytanie, lenistwo etc. to przecież prawie synonimy.
Gdyby taki D.. jeden z drugim chociaż przeczytał te głupie 10 książek rocznie to d.. by zniknęła, ale oni mają papierek i mają to głęboko w dupie.

Za moich czasów dysleksji nie było, co większy matoł powtarzał rok, 95% zdawało matury (gdzie można było popełnić na całą pracę max 3 błędy ortograficzne). A nikt mi nie wmówi, ze wszelkie dys.. to choroba cywilizacyjna, nagle i znienacka atakujaca od roku 1995+, i praktycznie nieznana wcześniej.


za moich czasów też dysleksji nie było, ale nie dla tego że nie istniała fizycznie, tylko dla tego że nikt w Polsce o niej nie wiedział.

Nie rozumiem sensu wypowiadania się w temacie o którym nie ma się zielonego pojęcia, dysleksja i inne dyscośtam to najczęściej objaw 'uszkodzenia' genetycznego bądź w niektórych przypadkach miły dodatek do adhd, prawdziwi dyscośtam mają ostro przesrane bo większość osób nie ma zielonego pojęcia o czym mówi a jedyne co potrafi robić to rzucać gównem.

Właśnie po takich akcjach uważam, że psychologia powinna być obowiązkowym przedmiotem na studiach wyższych, bo inaczej wyskakuje nam taki 'pan z wyższym wykształceniem' tczewiak i zaczyna srać jakimś gównem o którym nie ma zielonego pojęcia. A najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to, że dołącza się do niego banda ludków która mogła by go nazwać mesjaszem i w okół niego stworzyć nową religię.


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 14 sie 2009, 21:36 
Cytuj  
nie powiem kiedy widzialem kwadracik na obecnych maturach z napisem "dysleksja" , to nic tylko zal.pl

rozumiem , choroba , przypadlosc , ale to nie zwalnia ze staran

niestety internet psuje nieco pisownie wzrokowcom , nawet takim co znali alfabet od 3 roku zycia a czytali od 5 jak mua

tczewiak twoja krucjata niestety chuja da , pierwszy powod to wygodnictwo a drugi , specyfika jezyka , bo jezyk jest i bedzie zywy , niektorych przypadkow juz sie praktycznie nie uzywa w polskim jezyku mowionym , zarzniete przez pokolenia

zreszta nie tylko w polskim tak jest ...mnie osobiscie oczy krwawia jak mlodzi ludzie poslugujacy sie jezykiem hiszpanskim , pisza te swoje pokito czy ke , nie mowie zeby byc zaraz nie wiem jakim purysta jezykowym , no ale kurna bez przesady

tylko widzisz tczewiak ja wiem ze za 10-15 lat tak sie moze juz uzywac jezyka powszechnie , ludzie sa leniwi z natury i zawsze beda upraszczac


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 sie 2009, 22:17 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
za moich czasów też dysleksji nie było, ale nie dla tego że nie istniała fizycznie, tylko dla tego że nikt w Polsce o niej nie wiedział.

Nie rozumiem sensu wypowiadania się w temacie o którym nie ma się zielonego pojęcia, dysleksja i inne dyscośtam to najczęściej objaw 'uszkodzenia' genetycznego bądź w niektórych przypadkach miły dodatek do adhd, prawdziwi dyscośtam mają ostro przesrane bo większość osób nie ma zielonego pojęcia o czym mówi a jedyne co potrafi robić to rzucać gównem.

Właśnie po takich akcjach uważam, że psychologia powinna być obowiązkowym przedmiotem na studiach wyższych, bo inaczej wyskakuje nam taki 'pan z wyższym wykształceniem' tczewiak i zaczyna srać jakimś gównem o którym nie ma zielonego pojęcia. A najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to, że dołącza się do niego banda ludków która mogła by go nazwać mesjaszem i w okół niego stworzyć nową religię.

Nie żebym był rasistą i nie robił błędów ale... kiedyś o dyslekcji "nikt nie wiedział" matematyka na maturze była oowiązkowa 3 błędy ort dyskwalifikowały na maturze z polskiego i większość ludzi jakoś zdawała. Ostatnio czytałem o jakiejś dys, która nie pozwala na naukę matematyki... Może zamiast pisać głupoty o dyslekcjiach lepiej wziąć się za robotę a jak nie to w koncu nie każdy musi kończyc studia.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 14 sie 2009, 22:21 
Cytuj  
@enhu
Już dzisiaj można spotkać kierunki informatyczne z przedmiotami typu chemia, filozofia i jeszcze miałoby być psychologia, pojebało.


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 14 sie 2009, 22:22 
Cytuj  
A jak patatrzę na wiki to o dysleksji wiadomo już od 1881 :(

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 sie 2009, 22:29 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
Właśnie po takich akcjach uważam, że psychologia powinna być obowiązkowym przedmiotem na studiach wyższych

ROFL Koniecznie.
I Socjologia też.

Pod warunkiem, że będzie mechanika na polonistyce, ok?

Zawsze się zastanawiałem czemu od inżyniera wymaga się znajomości hostorii/filozofii/psychologii/ortografii, a pacan po uniwersytecie nie potrafi napisac wyróżnika równania kwadratowego i to jest ok.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2009, 22:44 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Pod warunkiem, że będzie mechanika na polonistyce, ok?

I fizykę kwantową koniecznie ;)

Psychologia jest - podstawy. Co z tego? Nie będę traktować baranów jako sobie równych z lekkim defektem. Może jeszcze kuźwa wpuścimy ludzi z delirką na taśmę produkcyjną rozruszników serca? Tolerancja tolerancją, ale przekroczyła ona już wszelakie granice absurdu. Nadszedł czas na wyprostowanie tego.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2009, 22:48 
Cytuj  
ja slyszalem, ze maja taka biedna statystyke chociaz ;)


_________________
.

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 sie 2009, 23:01 
Cytuj  
Coz, naszczescie podstawy mechaniki kwantowej miałem na filozofii:) Jak to miło, że mogę się teraz chwalić jaki to wszechstronny jestem.

A tak serio: Wymysły psychologiczne na każdym kierunku? Litości. Po co, nie wystarczy że teraz "każdy" studiuje psychologie? Zupełnie jak kiedyś marketing i zarządzanie.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2009, 23:05 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Zychoo napisał(a):
Pod warunkiem, że będzie mechanika na polonistyce, ok?

I fizykę kwantową koniecznie ;)


No sorry mistrze, ale jak się wypowiadacie to powinniście chociaż wiedzieć coś na dany temat, bo tak to wychodzi taki bezsens jak pierwsza strona tego tematu.

tczewiak napisał(a):
Nie będę traktować baranów jako sobie równych z lekkim defektem.


Masz rację, ojciec Rydzyk był by z ciebie dumny.


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 14 sie 2009, 23:05 
Cytuj  
Cytuj:
I Socjologia też.


A nie jest ?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 sie 2009, 23:05 
Cytuj  
Ludzie opamiętajcie się tu trochę, przestańcie nazywać wszystkich ludzi naokoło z "trudnościami" w nauce nazywać debilami a o sobie mówić że jesteście lepsi i taki "debil" zajmuje tylko miejsce na uczelni mają oni takie same prawo do nauki jak i wy. A to że uczeń jest mniej kumaty od innych nie zwalnia nauczyciela od obowiązku przekazania mu odpowiedniej wiedzy, i mam to w dupie czy to będzie kosztem całej klasy czy czasu wolnego belfra.

Ja pierdole jeśli zrobienie papieru na dysleksje było tak proste i dawało wymierne korzyści w czasie matury, to czemu by ludzie nie mieli tego robić? Sam pamiętam nad tym myślałem za swoich czasów :D Problem jest na pewno mniejszy niż wam się wszystkim wydaje albo przynajmniej nie ma jakiegoś realnego wpływu na życie innych.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.