mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 lis 2009, 14:34 
Cytuj  
Mam pytanie do pracujących:
Czy orientujecie sie jak obecnie w waszych firmach wygląda sytuacja z bonami?Dostajecie bony na święta czy gotówkę?Czy firma ma prawo wstrzymać fundusz socjalny (W końcu odciają mi z pensji cały rok?).Czy to czy w ogóle muszą wypłacić ten fundusz do końca danego roku czy mogą w ogóle nie wypłacać??


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 30 lis 2009, 16:00 
Cytuj  
A co to jest fundusz socjalny? U mnie chyba czegos takiego nie ma, a mamy z 200 pracownikow.

Fakt ze firma organizuje tez imprezy dla wszystkich pracownikow ;-)


_________________
Nestor#1522

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 lis 2009, 16:06 
Cytuj  
No imprezy chociazby z funduszu socjalnego.Czasami sa karnety etc bo nie jest powiedziane ze firma musi miec jakis fundusz z tego co pamietam.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 30 lis 2009, 16:14 
Cytuj  
Fundusz socjalny to wlasnie m.in. imprezy - u mnie z okazji świąt nie ma bonów tylko jest bal świąteczny w jakimś hotelu. Do tego karta multisport i "grusza".
Nawet jak gdzieś wam sponsorują basen czy siłownię, karnety do kina, wyjścia do teatru itp. - to wszystko idzie z funduszu socjalnego. Nie jestem znawcą ale AFAIK to nie jest obowiązkowa składka i bezpośrednio wpływająca na wysokość wynagrodzenia - tylko część innego podatku zmniejsza się na rzecz socjala (czyli w gestii firmy jest czy chce jej się organizować coś dodatkowego). Tak mi się wydaje, możliwe że jest inaczej :P Zawsze można doczytać huh?


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 lis 2009, 16:27 
Cytuj  
Znajoma dwa lata temu podobnie jak inni w jej firmie dostala tygodniowe wczasy w turcji, w tym roku bilet na harrego pottera, mimo ze ich firma dzieki "kryzowi" zwiekszyla dochody to jednak tna koszty :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 lis 2009, 17:05 
Cytuj  
Chodzi mi o to ze firma w ktorej pracuje zajebiscie zwiekszyla przychody jednakze o bonach cisza a karnety na kino np rozchodza sie tak ze starczy dla nie wielu.Szczerze to wolalbym bony jak to bywa w duzych firmach tylze ze to gowno opodatkowali na 18% i jak pracodawca nie mial zalatwionych bonow do przodu to zapewne ich nie zalatwi i ewentualne co zostaje to doda gotowke do pensji(moze...)


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 lis 2009, 17:26 
Cytuj  
Fundusz socjalny musi byc zalozony w firmach, ktorych zatrudnienie wynosi 20 osob lub wiecej.

Przedstawiciel pracownikow musi uczestniczyc w zebraniach dotyczacych funduszu socjalnego, ktore powinny byc organizowane przynajmniej raz na kwartal. Na takich zebraniach ustala sie wplywy funduszu, jak zostana wydane srodki itp. Np. szef moze sobie zrobic gratisowy remont mieszkania - takze warto tego pilnowac.

Tyle wiem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 lis 2009, 17:53 
Cytuj  
Nie musi, tylko może. Od 1 stycznia 2004 pracodawca nie ma obowiazku tworzenia funduszu socjalnego.

X.

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 30 lis 2009, 19:03 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Nie musi, tylko może. Od 1 stycznia 2004 pracodawca nie ma obowiazku tworzenia funduszu socjalnego.

X.


Zakłady pracy w oparciu o regulaminy wewnątrzzakładowe mogą ograniczyć, zawiesić czasowo wpłaty lub całkowicie zrezygnować z tworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Aby zapis taki był prawnie skuteczny konieczna jest konsultacja z zakładowymi związkami zawodowymi lub - w przypadku ich braku - zatwierdzenie takiego wpisu w regulamin przez przedstawiciela załogi. Należy zaznaczyć, że takiej możliwości nie mają zakłady sfery budżetowej (tzn muszą tworzyć ZFŚS).

Podstawa prawna: art. 3 ustawy z 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (DzU z 1996 r. nr 70, poz. 335 ze zm.)


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

**

Posty: 441
Dołączył(a): 13.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 gru 2009, 07:42 
Cytuj  
Jezeli masz u siebie ZFŚS to pewnie jest jakas komisja socjalna, gdzie pani Zosia wszystko ci powie. Tak trudno zapytac sie u zrodla?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2009, 08:44 
Cytuj  
Zakłady pracy w oparciu o regulaminy wewnątrzzakładowe mogą ograniczyć, zawiesić czasowo wpłaty lub całkowicie zrezygnować z tworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Aby zapis taki był prawnie skuteczny konieczna jest konsultacja z zakładowymi związkami zawodowymi lub - w przypadku ich braku - zatwierdzenie takiego wpisu w regulamin przez przedstawiciela załogi. Należy zaznaczyć, że takiej możliwości nie mają zakłady sfery budżetowej (tzn muszą tworzyć ZFŚS).

Podstawa prawna: art. 3 ustawy z 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (DzU z 1996 r. nr 70, poz. 335 ze zm.)


To ja już wolałem jak byłaś Chuckiem Norrisem :/

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2009, 09:19 
Cytuj  
Jednym słowem zajebiście jest pracować w prywatnej, molochowej firmie...


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2009, 10:34 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Jednym słowem zajebiście jest pracować w prywatnej, molochowej firmie...


Ja tam nie narzekam;].

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2009, 11:45 
Cytuj  
RoozTer napisał(a):
zaboleq napisał(a):
Jednym słowem zajebiście jest pracować w prywatnej, molochowej firmie...


Ja tam nie narzekam;].


Zalezy czy firma ma pracownika w dupie czy nie - moja akurat ma:)


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 gru 2009, 12:10 
Cytuj  
Wszystkie duże firmy mają parcowników w dupie.
Nieliczne potrafią dobrze mydlić oczy :>


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2009, 12:18 
Cytuj  
Jesli kapitalem firmy jest pracownik, przykladowo specjalista w swojej dziedzinie to tylko zla firma ma go w dupie. Wiekszosc chucha i dmucha na niego, zeby nie spierdolil. Mozna miec w dupie pracownikow, ktorych latwo zastapic: tasmy produkcyjne, sprzedwacy etc.


_________________
Χ Ξ Σ

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2009, 12:44 
Cytuj  
Paradoksem sa callcenter ;)
Tam o pracownika dbaja chociaz mozna go zastapic, ale tylko dlatego ze malo kto chce tam dlugo pracowac.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 gru 2009, 13:37 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Paradoksem sa callcenter ;)
Tam o pracownika dbaja chociaz mozna go zastapic, ale tylko dlatego ze malo kto chce tam dlugo pracowac.


Mozna powiedziec ze ja pracuje w rejonie CallCenter - i powiem Ci ze firma schodzi totalnie na psy...System motywacyjny z dupy.Bonow tez nie bedzie.Zreszta duzo zalezy niestety od tego ze firma woli inwestowac w "przyszlych klientow" niz w pracownika, ktory bedzie tego klienta obslugiwal.Zaslania sie kryzysem ale tak wiecznie nie bedzie i pewnie w koncu sie przejada:)


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 1 gru 2009, 13:50 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
To ja już wolałem jak byłaś Chuckiem Norrisem :/


W pewnym sensie dalej jestem :P ale na sali sądowej nie bardzo wypada się ujawniać ze wszystkimi talentami ;)


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2009, 00:53 
Cytuj  
Komunistyczny relikt.
Nie ma takiego obowiązku. Uczciwe firmy przy likwidacji funduszy socjalnych dawały pracownikom podwyżki o te kilkanaście zeta (dlatego większość ludzi nawet tego nie odczuła). Ktoś kto zarabia te 2-3k na rękę to raczej w tyle ma bonik do auchan za 50zł...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.