mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 886  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2009, 12:02 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
moja żona nosi okulary da rade to z imaxa założyć na zwykłe ?
chodzi mi o avatara w 3d


Da rade... jest nawet calkiem wygodnie (one sa przystosowane do okularow zwyklych). Musialem sie jednak przyzwyczaic przez pierwsze 15 minut, ale tak chyba kazdy mial.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2009, 12:08 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Mendol napisał(a):
to jest dopiero zjebany pomysl... opera w kinie, jezuss qrwa.

szamotula nikt ci nie kaze ogladac. mozesz sie skupic na niszowym kinie ormianskim.


jak to jest z tymi operami? , czlowiek musi byc w odpowiednim wieku , miec odpowiednia wrazliwosc na muzyke ? , relikt epok renesansu czy ciagle jest zainteresowanie ?

Trzeba lubic poprostu. Opery fragmentami potrafia nudzic mocno, a fragmentami sa wspaniale. Ja cala opere jestem w stanie obejrzec/wysluchac w sumie tylko na zywo. W domu to raczej fragmentami arie. No i kwestia samego przedstawienia. Te Warszawskie sa raczej srednie.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 gru 2009, 12:10 
Cytuj  
dzieki , czyli ogolnie musza byc dobre warunki techniczne , tylko ta w stolicy daje rade?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2009, 12:13 
Cytuj  
We Wrocku ponoc lepsza. Chcialem sie kiedys wybrac na cykl Wagnera, ale nie bylo chetnych wsrod znajomych. :>


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 gru 2009, 12:16 
Cytuj  
srednie? imo jedne z lepszych ;p
a upior w operze zrobiony zajebiscie dobrze pod wzgledem muzycznym jak i wizualnym :)

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2009, 13:29 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
jesli sa dobrze i ladnie zrobione technicznie to do usranej smierci mozna je ogladac.

THIS!

Dla ambitniejszych proponuje poczepić sobie do tego ideologię filmu. To przecież jest jawna krytyka rządu USA prowadzącego ekspansyjną politykę militarną, która ma doprowadzić do panowania nad światem, a w konsekwencji zamerykanizowania go. A wszystko w imię ropy na której śpią taliby. Ale ja gardzę intelektualistami, tfu.
Ale to dla ambitniejszych. Mi wystarczą zajebiste sprzęty, latanie na smokach i inne tego typu bajery.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 28 gru 2009, 14:07 
Cytuj  
JA tu bardziej widzie fabule kowboje i indianery.
Sa kowboje i bija indianerow. Jeden zostaje pojmany/ma szpiegowac/dodac inne wytlumaczenie naglego przejscia na strone wroga. Poznaje jakas niunie i dzieki niej poznaje cala kulture, utozsamia sie z nia, zaczyna rozumiec ze zrobil zle, przylacza sie do plemienia, aby walczyc przeciwko swoim.

Ja jestem jak najbardziej za efektami specjalnymi, ale niech to beda filmy pokroju pierwszego matrixa. Nie dosc, ze widzimy czary na ekranie, to jeszcze te czary sa wewnatrz fabuly, przez co ogladajac film musimy kombinowac co z czym sie je, bo film jest zawily i posiada nawet dobre przeslanie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 28 gru 2009, 16:00 
Cytuj  
no tak, matrix, i wszystko jasne
ja właśnie obejrzałem dystrykt 9, opat szczenki!


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2009, 16:24 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
ta, a z widza zrobic warzywo, ktore bezmyslnie wpatruje sie w przepiekne obrazy, byle tylko placil.
Toc to nawet gorsze i bardziej perfidne pod wzgledem komercji niz te wszechobecne seriale w tv.


TBH przy większość filmów należy się nastawić na "widowisko rozrywkowe", zmienia się rodzaj fajerwerków, podkład muzyczny choreografia, ale główny schemat pozostaje ten sam.

To czy to źle czy dobrze to kwestia gustu, mi to jak najbardziej opowiada bo idę do kina się zrelaksować i odmóżdżyć. Nigdy nie przepadałem za "ambitnym" kinem (poza paroma wyjątkami). Szczerze to na co dzień mam wystarczająco dużo powodów do głębszych przemyśleń i refleksji, nie potrzebuje w tym celu iść na jakiś film :(

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2009, 18:02 
Cytuj  
Jak bede chcial ambitnych przemyslen to zostane ksiedzem... A filmy to fun - wydawalo mi sie ze kazdy tak uwaza...

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2009, 18:50 
Cytuj  
jak w osławionym avatarze przedstawia się stos. widowiskowej akcji do nudy?

**

Posty: 217
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2009, 20:01 
Cytuj  
To jeden z tych filmów gdzie nawet nudne akcje mają swój urok - człowiek podnieca się jakimiś pyłkami które mu przed oczami latają (3D!) albo zachwyca się innymi detalami.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 gru 2009, 22:00 
Cytuj  
no ja właśnie próbuję zabookować bilety do londyńskiego imax-u i muszę przyznać że film ma wzięcie pierwsze wolne terminy w ludzkich godzinach (nie np. o 00:20am) są na połowę stycznia...

***

Posty: 726
Dołączył(a): 21.12.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2009, 02:34 
Cytuj  
"Drzazgi". Jakoś przypadkiem obejrzałem w trakcie świąt i spodobał się.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 gru 2009, 09:01 
Cytuj  
Galerianki - warto obejrzec w sumie.
Arn: The Knight Templar i Arn: The Kingdom at Road's End - dobrze zrobiony, z pomyslem i niezla fabula szwedzki film o mlodym templariuszu w czasach sredniowiecza (przed powstaniem panstwa szwedzkiego?).
przyklad jakie filmy mozna robic jesli sie chce (budzet chyba 30mln$?).

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2009, 10:43 
Cytuj  
Jeszcze od nośnie Avatara - quote z kina.krakow.pl dla niezdecydowanych między "normalnym" 3d i imax:
Cytuj:
jedna bardzo wazna informacja - roznica w odbiorze wersji 3D w IMAX a zwyklym kinie jest OGROMNA!!! Po dzisiejszym sensie w IMAXie bylismy tak zachwyceni z corka ze odkrecilismy sie dosc zdrowo i wieczorem poszlismy do kina jeszcze raz :D tym razem do cinema city zakopianka gdzie na calkiem duzym ekranie film sie prezentowal duzo gorzej - przede wszystkim odnosze wrazenie ze poziom jasnosci byl duzo slabszy co psulo efekt 3D i ogolnie obraz byl bardziej 'plaski'?? nie wiem czy to tylko zludzenie czy cos w tym jest ale wydaje mi sie ze lepiej obejrzec wersje 2D lub 3D ale tylko w Imaxie


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 gru 2009, 00:05 
Cytuj  
Ja dzis ogladalem Avatara w Imax. Polecam sie wybrac, bo widowisko jest przednie. Jak dla mnie efekty w tym filmie to nowa jakosc w kinematografii. Wykreowali wspanialy swiat. Fabula banalna, ale to tylko pretekst do puszczenia wodzy fantazji. Same efekty 3D w imax tez niezle, chociaz przy dynamiczniejszych scenach gubi sie ostrosc.


_________________
Χ Ξ Σ

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 30 gru 2009, 17:30 
Cytuj  
Cytuj:
a upior w operze zrobiony zajebiście dobrze pod względem muzycznym


No tak ale to już jest mowa o teatrze Roma (w warszawie ) ,a nie o operze.Głównym problemem oper jest kasa.Ludzie dostają takie ch.... stawki ,że zamiast ćwiczyć w chacie przychodzą nie przygotowani na próby i potem na przedstawienie ( mają x prac żeby jakoś zarabiać jak lekarze, tyle ,że lekarz nie musi godzinami się przygotowywać do przedstawienia ).

Teatr Roma wystawia Upiora na licencji jakby robili fuszerkę to by ją stracili -poziom musi być taki sam jaki jest na całym świecie. Jak ktoś ma zamiar wpaść do warszawy choć na 2 dni to gorąco polecam Upiora w Romie - może cena trochę odstraszać ,ale na serio warto - niesamowity spektakl .

Jeżeli chodzi o temat oper to nie polecam Poznańskiej.Poziom orkiestry to dno poniżej dna -zresztą ludzie na widowni czasem się z tego śmieją ,wokale średnie ,ale balet już w miarę .

Opera w Polsce to taka pseudo opera -jak nasza "zawodowa,profesjonalna armia".
Bilety by musiały być chyba po 150 zł ,żeby to mogło profesjonalnie funkcjonować.(+pełna widownia)

Najbliżej to chyba do Berlina można się udać na porządną Opere.


btw avatar rox i idę drugi raz .

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 gru 2009, 19:03 
Cytuj  
tzn. kto dostaje niskie stawki? spiewacy operowi? to raczej tylko ci, ktory albo nie potrafia zadbac o wlasne interesy, albo w ogole nie potrafia spiewac.
a co do opery w Polsce to jednak mamy paru dosc znanych spiewakow, wiec nie przesadzaj.

teatr roma i sponsorzy wydali chyba z 10mln na przygotowanie upiora i to faktycznie widac na scenie :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1901
Dołączył(a): 2.02.2003
Offline
PostNapisane: 30 gru 2009, 20:15 
Cytuj  
Inception exclu trailer - omagad szukam zębów :o obsada mega, muzyka mega, Nolan nie robi crapów, i jeszcze 3D = pure win i most wanted na 2010 defo

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 886  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.