mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 16:12 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Puki nie pojawi się jakieś info kogo i do jakich zadań potrzebują to można sobie gdybać co ten informatyk będzie w wojsku robił ;)


Pewnie, ze można. Może być tak, że będziesz kontrolować komputer na pustyni w Iraku który namierza naziemne cele i ostrzeliwuje artylerią :) joke of corse, ale gdybanie tu sensu nie ma - zgadzam się.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 16:21 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Inne kraje NATO wycofują swoje wojska i jest git


Na przestrzeni lat, przegladajac statystyki ISAF to na oko tylko 4panstwa zmniejszyly swoje zaangazowanie w afganistanie (marginalne wielkosci typu 20 zolnierzy mniej,nie liczac turcji), reszta panstw do dnia dzisiejszego zwiekszyla (dokladniej do ostatnich danych na stronie)

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 17:53 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Podstawowa pensja żołnierza zawodowego (st. szeregowy) - 2550 netto. Więc proszę Cię, nie pierdol głupot bo wprowadzasz w błąd ludzi którzy czytają ten temat.


sorry Sob, ale teraz Ty wprowadzasz w blad. Podstawowa pensja st. szeregowego bodajze rok temu wynosila 2,2k ale brutto.
2,5k netto ma podporucznik podstawy - czyli oficer.

masz tu artykul z zeszlego roku:
http://www.dziennik.pl/gospodarka/praca ... jsku_.html

dodatkowo, jeszcze jak bylem w LO, to byli u nas panowie z wojska zachecajac do swoich szkol. I te zarobki w tym artykule pokrywaja sie z tym co mowil, dlatego uwazam je za wiarygodne.


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 19:03 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
wlosi tez sa zobowiazani z nato, a jakos ich tam nie ma?

Highlander, zastanawiam się jak jeszcze możesz w ogóle postowac w tym threadzie po takim kurwa zonku.

To co napisałeś jest dowodem na to, że na niczym się nie znasz, opinie jakie wygłaszaszasz, dane które podajesz i tezy które stawiasz są wytworem Twojej wyobraźni. Jesteś w stanie wypowiadac się na tematy na których się nie znasz, bo myślisz że nikt nie wie o czym mówisz, więc możesz wygadywac randomowe brednie. Okazuje się, że nie. Akurat liczebnośc wojsk w afganistanie to łatwa do sprawdzenia dana.

Następny Havok i jego:
Cytuj:
"Inne kraje NATO wycofują swoje wojska i jest git,"

Które? Sporo państw zwiększa lub planuje zwiększyc kontyngenty(żeby nie byc takim jak wy: Belgia, Słowacja, Anglia zwiększyła pod koniec 2009 - naprawdę łatwo sobie to wszystko sprawdzic).
Lista wszystkich jakby ktos mial jeszcze watpliwosci.
http://www.isaf.nato.int/en/troop-contr ... /index.php

Jeszcze inny White Trox czy Srox ze swoim całym postem na temat polskiej Armii, z którą miał zerowy kontakt kiedykolwiek. Chociażby:
Cytuj:
"Wiadomo ,że te nowo formowane siły raczej nie będą wysyłane na misje zagraniczne tylko będą zaprzęgane do klęsk żywiołowych i ćwiczone do obrony kraju."

Miło, panie dowódco sztabu, że zdecydował Pan do czego przydzielic nowe wojska.

Gwardia Narodowa w USA (na wzór której powstają NSR) bierze udział w każdej misji obok USMC i Army.


O zarobkach w ogóle nie chce mi się pisac, bo też sami geniusze oświeceni przez gazety.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 19:12 
Cytuj  
Lordrigar napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
Podstawowa pensja żołnierza zawodowego (st. szeregowy) - 2550 netto. Więc proszę Cię, nie pierdol głupot bo wprowadzasz w błąd ludzi którzy czytają ten temat.


sorry Sob, ale teraz Ty wprowadzasz w blad. Podstawowa pensja st. szeregowego bodajze rok temu wynosila 2,2k ale brutto.
2,5k netto ma podporucznik podstawy - czyli oficer.

masz tu artykul z zeszlego roku:
http://www.dziennik.pl/gospodarka/praca ... jsku_.html

dodatkowo, jeszcze jak bylem w LO, to byli u nas panowie z wojska zachecajac do swoich szkol. I te zarobki w tym artykule pokrywaja sie z tym co mowil, dlatego uwazam je za wiarygodne.


Tak?

1 2 550,00

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 15.12.08 2008 r.

http://www.wynagrodzenia.pl/wiadomosci_1.php/wpis.254
http://lex.pl/?cmd=artykul,1866,

Nie chciałem wklejać linka z googla bo za długi był. Także 2550 wynosi stawka uposażenia dla st. szeregowego, proponuje najpierw u wujka google poszukać.


Ostatnio edytowano 4 sty 2010, 19:21 przez Sobtainer, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 19:18 
Cytuj  
Zychoo- zaznaczalem nawet, ze wiekszosc moich postow tutaj jest z przymruzeniem oka, wiec o co Ci chodzi ;) . A co do wlochow, sprawdzac mi sie nie chcialo, bylem o tym po prostu przekonany, gdzies cos czytalem, drugi raz uslyszalem, to i tak myslalem.

powaznie to pisalem tu:
"inzynierowie i informatycy" nie beda biegac z kalachami w okopach.
O potencjalne naszej armii, ze jest mala i nie ma co az tak sie tym jarac. I dobrze byloby miec wlasne zbrojenia, a nie tylko brac od wuja Obamy.
Wysylanie armii, to dobra rzecz dla armii doswiadczenia itp.

ot takie sobie moje zdanie.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 19:28 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Zychoo- zaznaczalem nawet, ze wiekszosc moich postow tutaj jest z przymruzeniem oka, wiec o co Ci chodzi ;)

Z przymruzeniem oka nie oznacza pisania bzdur, byle cos napisac i jeszcze sugerowac, ze to sprawdzone informacje. Chodzi o pisanie lekkim tonem z odrobina humoru (jakbys nie wiedzial).

Nie wnerwiaj zysia bo on juz prawie jak xanth piekli sie, kiedy ktos myli sie w internecie <wklej tu stosowny obrazek>


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 19:31 
Cytuj  
dobrze tomu, już nie będę, nie każdy sprawdza wszystkie informacje w google jak Ty :<

moim zdaniem Xanth ostatnimi czasy to aniołek lub jakby wcale się nie wypowiadał.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 19:37 
Cytuj  
Jakie znowu informacje? Dezinformacje.
Tlumaczysz sie jak deszroom - "napisalem cokolwiek, nie wiem co, ale mowilem juz ze jestem noob".


Chociaz z drugiej strony dobrze wiedziec jakie niedoinformowane społecznstwo ma wyobrazenie o armii.

PS. DFO to wojna, kaman :F


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 19:46 
Cytuj  
To, ze moglem sprawdzic w goolge tą informacje (o wlochach) i nie byłbym noobem, ale nie sprawdzilem. Moja informacja była dezinformacją, lecz byłem tego 100% pewny, just mistake, sru.

Wole miec swoje obecne wyobrazenie o armii niz niektorzy tutaj myslacy o wojsku jak o medal of honor, helikopter w ogniu i obrona sztandaru gołą piersią z polskiego apacha :p

DFO chetnie, styczen/luty mysle (chyba, ze cos innego sie trafi, w co watpie), ale musze pod fejk nickiem grac by doskillowac a nie byscie mnie gankowali :F


_________________
.


Ostatnio edytowano 4 sty 2010, 19:48 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 19:48 
Cytuj  
Tru, bardzo to jest zabawne co wypisują ludzie.

I fakt, może powinno mnie jebac ze ktos sie myli przez internet, ale to w sumie nie jest mylenie się, tylko wprowadzanie innych w błąd przez swoją ignorancję.

A inżynierowie będą biegac z kałachami po okopach.

Highlander napisał(a):
gdzies cos czytalem, drugi raz uslyszalem, to i tak myslalem.

Highlander napisał(a):
byłem tego 100% pewny, just mistake, sru.


I to się nazywa właśnie ignorancja.


_________________
Obrazek

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 22:02 
Cytuj  
Cytuj:
WilkuDemon napisał(a):
Jakie bzdury koleś ,jeżeli uwazasz ze nie mam racji to mi to udowodni a nie nabijasz posty jak jakies dziecko wlasnie.

Havok napisał(a):
Takie bzdury, że wypisujesz coś o jakichś zobowiązaniach i że niby coś musimy. Inne kraje NATO wycofują swoje wojska i jest git, bo w pierwszej kolejności dbają o swoje interesy. O tym jak wygląda wywiązywanie się ze zobowiązań wobec polski powinieneś się uczyć w szkole podstawowej. Czytaj więcej książek i oglądaj mniej Tv.

I vice versa panie hipokryto,

widze ze nie ma co dyskutowac na tym forum o takich rzeczach bo znajdzie sie banda idiotow ktorzy oskarzaja bezpodstawnie i proboja pisac na tematy o ktorych nie maja bladego pojecia. Enjoy your -1 IQ.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 22:28 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Chociaz z drugiej strony dobrze wiedziec jakie niedoinformowane społecznstwo ma wyobrazenie o armii.


Ogólnie temat ma niezłe zainteresowanie, i to użytkowników forum o których się tego nie spodziewałem :). Dobre chociaż to. Cholerny temat o BF2 nawet jest gorszy :), a ma tylko 24h.

tomugeen napisał(a):
Nie wnerwiaj zysia bo on juz prawie jak xanth piekli sie, kiedy ktos myli sie


trza było tak zostawić, niezły rym był ;P

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 5 sty 2010, 00:20 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Lordrigar napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
Podstawowa pensja żołnierza zawodowego (st. szeregowy) - 2550 netto. Więc proszę Cię, nie pierdol głupot bo wprowadzasz w błąd ludzi którzy czytają ten temat.


sorry Sob, ale teraz Ty wprowadzasz w blad. Podstawowa pensja st. szeregowego bodajze rok temu wynosila 2,2k ale brutto.
2,5k netto ma podporucznik podstawy - czyli oficer.

masz tu artykul z zeszlego roku:
http://www.dziennik.pl/gospodarka/praca ... jsku_.html

dodatkowo, jeszcze jak bylem w LO, to byli u nas panowie z wojska zachecajac do swoich szkol. I te zarobki w tym artykule pokrywaja sie z tym co mowil, dlatego uwazam je za wiarygodne.


Tak?

1 2 550,00

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 15.12.08 2008 r.

http://www.wynagrodzenia.pl/wiadomosci_1.php/wpis.254
http://lex.pl/?cmd=artykul,1866,


widzisz miedzy 2200 a 2550 nie ma wielkiej roznicy - to ciagle brutto. Ty podales, ze dostaje 2,5k netto. A to juz jest ogromna roznica w zarobkach.
proponuje tez bardziej zaglebic sie w lekture tego co czytasz.
ja podalem dane sprzed roku - zarobki poprawne, BRUTTO. Jezeli dalej nie widzisz roznicy miedzy BRUTTO, a NETTO to radze poczytac o tym troche


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 sty 2010, 00:27 
Cytuj  
To pokaż mi gdzie jest napisane netto.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 sty 2010, 00:33 
Cytuj  
http://www.tychy.wku.wp.mil.pl/pl/1569.html
http://www.wkuslupsk.pow.mil.pl/w2_szer_zawodowy.html
powyzej wszystko w brutto.

Sobtainer napisał(a):
Podstawowa pensja żołnierza zawodowego (st. szeregowy) - 2550 netto.


_________________
.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 sty 2010, 00:33 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Następny Havok i jego:
Cytuj:
"Inne kraje NATO wycofują swoje wojska i jest git,"

Które? Sporo państw zwiększa lub planuje zwiększyc kontyngenty(żeby nie byc takim jak wy: Belgia, Słowacja, Anglia zwiększyła pod koniec 2009 - naprawdę łatwo sobie to wszystko sprawdzic).
Lista wszystkich jakby ktos mial jeszcze watpliwosci.
http://www.isaf.nato.int/en/troop-contr ... /index.php.

"(...) Jednocześnie Holandia i Kanada, ulegając presji opinii publicznej przeciwnej udziałowi ich krajów w wojnie z talibami, planują wycofanie w 2010 i 2011 roku z Afganistanu prawie 5 tys. żołnierzy. (...)"
Chyba, że Holandia i Kanada nie są w Nato.

http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,title,25-krajow-wzmacnia-swoje-sily-w-Afganistanie,wid,11748465,wiadomosc.html?ticaid=19679

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 sty 2010, 00:41 
Cytuj  
Pedałoćpuny i drwale. Naprawdę jest to wyznacznik. Większość zwiększa, mniejszość zmniejsza (a liczy się jednak efekt) więc jednak to nie Polska się wyłamuje ze zwiększeniem.
Nie interesuje mnie ten temat. Po prostu z logiki wynika, iż nie masz racji ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 5 sty 2010, 00:56 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
Podstawowa pensja żołnierza zawodowego (st. szeregowy) - 2550 netto.


Dzieki :).

Wlasnie do tego fragmentu sie caly czas odnosze Sob.


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 sty 2010, 01:12 
Cytuj  
ło kurdę, ale facepalm.

W takim razie proszę o wybaczenie :) ani ja ani Ty w sumie jak zaczął sie temat finansowy nie napisaliśmy netto czy brutto. No ale już wszystko wiemy. Jeszcze raz sor.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.