mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2010, 13:06 
Cytuj  
Havok napisał(a):
"(...) Jednocześnie Holandia i Kanada, ulegając presji opinii publicznej przeciwnej udziałowi ich krajów w wojnie z talibami, planują wycofanie w 2010 i 2011 roku z Afganistanu prawie 5 tys. żołnierzy. (...)"

No, dwa kraje, z 43 uczestniczących w misji. ROTFL!

Rly, hard data from hell.

Więcej krajów planuje zwiększyć kontyngent, albo zrobiła to w ostatnim czasie. Jak się naprawdę interesujesz tematem to doskonale o tym wiesz. Nie będę Ci szukał źródeł bo jest ich pełno w google/stronie ISAF/wiki(z podaniem źródeł pewnie), gdzie chcesz.


Edit:
swoją drogą niezły fail. Dopiero teraz zauważyłem
Podałeś artykuł o tytule:"25 krajów wzmacnia swoje siły w Afganistanie" jako potwierdzenie swojej tezy, ze "inne kraje wycofują wojska z afganistanu".


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2010, 14:01 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Edit:
swoją drogą niezły fail. Dopiero teraz zauważyłem
Podałeś artykuł o tytule:"25 krajów wzmacnia swoje siły w Afganistanie" jako potwierdzenie swojej tezy, ze "inne kraje wycofują wojska z afganistanu".

Chcial wyjsc z twarza z faila, a wyszedl z ... hehehe


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 sty 2010, 15:14 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Edit:
swoją drogą niezły fail. Dopiero teraz zauważyłem
Podałeś artykuł o tytule:"25 krajów wzmacnia swoje siły w Afganistanie" jako potwierdzenie swojej tezy, ze "inne kraje wycofują wojska z afganistanu".

No popatrz, a ja wiedziałem o czym jest cytowany artykuł. To, że 25 państw zwiększa swój udział nie zmienia faktu że 2 się wycofują. Nigdzie nie pisałem że wycofują się wszystkie czy że choćby większość. Tak więc twoja odpowiedź jest na poziomie "a u was to murzynów biją". Chciałeś wiedzieć kto się wycofuje, dostałeś taką informację. Kto planuje zwiększać swoje kontyngenty ten zwiększa, tego nie kwestionowałem.
Fail to imo ignorowanie podanych faktów. To tyle.

Tor-Bled-Nam - przeczytaj coś więcej niż tytuł a potem się wypowiadaj.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2010, 15:25 
Cytuj  
Ja wiem kto się wycofuje. I jak wielu ich.

Po prostu Twoja wypowiedz o tym, ze inne panstwa zmadrzaly i zaczely wycofywac wojska jest manipulowaniem informacja. Niecałe 5% państw wycofuje kontyngenty, więc statystycznie to nic nie znaczy. ZERO.
I dlatego nie ma sensu tego argumentu poruszać w duskusji.

EOT


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 sty 2010, 15:29 
Cytuj  
macie jakiegoś linka zawierającego wielkość kontyngentów w Afganie ?


_________________
.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 sty 2010, 15:49 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Ja wiem kto się wycofuje. I jak wielu ich.

Po prostu Twoja wypowiedz o tym, ze inne panstwa zmadrzaly i zaczely wycofywac wojska jest manipulowaniem informacja. Niecałe 5% państw wycofuje kontyngenty, więc statystycznie to nic nie znaczy. ZERO.
I dlatego nie ma sensu tego argumentu poruszać w duskusji.

EOT

Moja wypowiedź odnosiła się do "zobowiazani do walki w Afganie z powodu Nato" jak to ujął WilkuDemon. Moją intencją było pokazanie że skoro jedni mogą się wycofać to znaczy że chyba jednak nie do końca "musimy" tam być. Nie wiem gdzie widzisz manipulacje informacją. Nigdzie nie pisałem, że wycofujące się kraje są w większości.
Swoją droga mam nadzieję, że rodziny żołnierzy którzy zginęli w afganistanie mają pociechę, że zginął tylko niewielki procent (ba mniej niż promil) wszystkich polskich żołnierzy. Statystycznie to nic nie znaczy. To tyle o statystyce.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2010, 16:20 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
macie jakiegoś linka zawierającego wielkość kontyngentów w Afganie ?

Tak, od groma. Chociażby najbardziej wiarygodne. Strona ISAF.


_________________
Obrazek

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 5 sty 2010, 18:18 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
ło kurdę, ale facepalm.

W takim razie proszę o wybaczenie :) ani ja ani Ty w sumie jak zaczął sie temat finansowy nie napisaliśmy netto czy brutto. No ale już wszystko wiemy. Jeszcze raz sor.


o sorry ja napisalem 2,2k brutto :D.

Ale ok koniec klotni. Trzeba teraz skupic sie na watku ;).


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 5 sty 2010, 19:46 
Cytuj  
Dane sa ale dokladne rozmieszczenie jest utajnone, zreszta takie dane dotyczace ilosci zolnierzy w polsce w poszczególnych jednostkach takze sa utajnione. Pamietam jak po zadaniu pytania podpor. powiedział: powiem wam ale potem was zabije ,zgadzacie sie?:D

Co do ratio żołnierz sił nato a talib to jest... zreszta sami zobaczcie:)
W trakcie przygotowań do wyborów, w dniach 19 czerwca - 27 lipca armia brytyjska przeprowadziła operację Pazur Pantery, w której zginęło 10 Brytyjczyków. Ofensywy te spowodowały śmierć ok. 300 talibów.
Możliwe że sa to fałszywe informacje ,ale jezeli prawidzwe świadczy to o różnicy uzbrojenia i wyszkolenia miedzy bojownikami a żołnierzami sił nato.

To że żołnierze giną niestety jest prawdą ,ale ogólnie jest to niewielki procent liczby żołnierzy Nato w Afganie, jestem wrecz przekonany że wiekszy prawdopodobienstwo smierci ma sie podczas wykonywania pracy na tych kutrach do połowu krabów co na Discovery leci niź w Afganistanie

Wycofać sie moga oczywiscie ,ale jestem przekonany że nie obędzie sie bez konsekwencji politycznych dla tych krajów, do tej pory z Afganu w 100% żaden kraj sie nie wycofał i to jest fakt. W przypadku Iraku -była to akcja Amerykanów ,skrytykowana i potępiona przez ONZ i kraje w niej uczestniczący robili to tylko i wyłącznie z powodu USA i checi odniesienia korzyści.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.