mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lut 2010, 13:10 
Cytuj  
przeciez czytales. tomu tez.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 15 lut 2010, 13:11 
Cytuj  
W serialu pare osob bedzie grane przez aktorow w innym wieku (~20 lat daenerys). Chyba zeby widzowie nie widzieli 14-latki w ciazy ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 15 lut 2010, 13:13 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
przeciez czytales. tomu tez.


nie czytalem jeszcze nic o zmartwychstaniu.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 lut 2010, 13:14 
Cytuj  
to zmartwychstanie to byl fajny hardkor ;d


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lut 2010, 13:33 
Cytuj  
no nie do konca.

zreszta i tak najlepszym przykladem dla mnie jak mozna spier.... bardzo dobry pomysl na cykl jest Achaja.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 lut 2010, 13:49 
Cytuj  
Poprzez "oczy" nudnawych postaci jak Sansa czy na przykład Davos możemy poznać masę innych postaci, które bez tego by były przedstawione bardzo powierzchownie. Ogar, Littlefinger, Stannis, Melisandre czy Cersei (która dopiero w ostatnim tomie dostała PoVa) to wszystko ciekawe postacie, Bez nudnawych PoVów zbyt mało byśmy o nich wiedzieli (i sporo fabuły mogło by się wydawać bez sensu).

Magia jest, może nie latają fireballe ale jest nekromancja, shapeshifting, mind control, pewnie summonowanie też w jakiejś postaci było (kraken Greyjoyów).

spoiler poniżej







Arya to psychopatka. Jakbyście myśleli, że wyrżnięto wam całą rodzinę tez byście mieli uraz :]


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lut 2010, 13:51 
Cytuj  
Tar co nadal jak dla mnie, nie zmienia faktu, ze te 'nudne' postacie powodowaly, iz niektore fragmenty ksiazki dosc ciezko mi sie czytalo.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 lut 2010, 20:30 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
Mi tylko wiek bohaterow nie pasuje, 10 letnia dziewczynka podcinajac gardla dla szatana? Nygga pls.

This.

A co do tego, ze ostatnia czesc mowila tylko o czesci bohaterow - nastepna czesc tychze pominie, a opowie o tych, o ktorych nie bylo.

W sumie to jedyne dwie rzeczy, ktore mnie dotychczas wkurwily. Mala ilosc magii i surowy sredniowieczny swiat mi akurat bardzo podchodzi - ksiazka nabiera, ze tak powiem 'realizmu'.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 lut 2010, 20:43 
Cytuj  
nie jestem znawca ale przedstawione rycerstwo wyglada calkiem realitycznie ;]


_________________
.

**

Posty: 232
Dołączył(a): 17.06.2008
Offline
PostNapisane: 17 lut 2010, 11:12 
Cytuj  
Nie wiem czy już czytaliście bo ja dopiero dorwałem - Homo Bimbrownikus czyli nowe (dla mnie) przygody Jakuba Wędrowycza.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2010, 12:18 
Cytuj  
Dybuk napisał(a):
Nie wiem czy już czytaliście bo ja dopiero dorwałem - Homo Bimbrownikus czyli nowe (dla mnie) przygody Jakuba Wędrowycza.

Seria jest ogolnie swietna.. o ile ktos lubi ten typ humoru. Fajnie pokazan polska wies, komunizm, wojna, ogolnie wszystkie mozliwe stany przez jakie przeszedl ten kraj :D.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 346
Dołączył(a): 12.12.2005
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 10:48 
Cytuj  
Szukam sensownej ( relatywnie tania wyłka do polski ) anglojęzycznej księgarni chodzi mi głównie o książki Warhammer , blacklibery zarazie leży a na games-workshop tanio tak nie jest wysyłka tak jak zawsze jesteśmy krajem trzeciego świata. Jeśli moglibyście coś polecić byłbym wdzięczny.

**
Avatar użytkownika

Posty: 359
Dołączył(a): 12.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 22:29 
Cytuj  
empik z importu.
http://www.empik.com/szukaj?c=z-importu&start=1&resultsPP=10&fr=on&searchCategory=all&_dyncharset=UTF-8&qtype=catalogTree

krainaksiazek tez cos ma, ale chyba tylko pen&paper rpg.
http://krainaksiazek.pl/sklep.html?lang_id=1


_________________
[ i rooted crap here ]

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 lut 2010, 20:17 
Cytuj  
Piekara Ja Inkwizytor - Wieze do nieba, Kossakowska Zbieracz Burz.
kontynuacje znanych nam dobrze opowiesci o inkwizytorze oraz 'aniolach'.
niestety mam wrazenie, ze im wiecej tym troche gorzej. czyta sie obydwie oczywiscie calkiem niezle, ale jednak pozostaje pewien niedosyt - chetniej siegne ponownie po wczesniejsze czesci niz po te dwie nowe.
ale oczywiscie dla tych, ktorzy lubia Mordimera oraz Daimona - pozycje obowiazkowe :)

wyszla rowniez kontynuacja powiesci Glowa w mur - Dziki Mesjasz, Rafala Orkana, ale dopiero przeczytalem pierwsze pare stron.

"Kapuściński Non-Fiction", Artura Domoslawskiego - spowodowala niezle zamieszanie i od groma dyskusji. chyba tez warto sie zapoznac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2010, 20:23 
Cytuj  
Musze troche zrwidowac to co napisalem na temat Eddingsa. O ile Belgariada to nie byl jakis wybitny popis oryginalnej tworczosci, o tyle Malloreaon jest całkiem fajny.
Nie ma to oczywiscie co oczekiwać cudów, do bólu klasyczna powieść fantasy w której tylko brakuje wyjebanego znaku zły i dobry wskazujacego na poszczególne postaci.
Ale znowu zupełnie jak w przypadku Goodkinga o ile głowne postacie sa mocno takie sobie to drugoplanowe już całkiem fajne, podobnie jak swiat przedstawiony robi spore wrażenie.
Niestety dalej daje sie odczuć mocno złe wpływy Tolkiena na całość i brakuje tu takiego naprawde mocnego epickiego kopa. Niby pojawiają sie bogowie, czarodzije mogacy niszczyć kontynenty ale.... Jakieś to takie w sumie troche mdłe.
Mimo wszystko, można przeczytać jak to chce troche zdziecinnieć :E.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2010, 01:29 
Cytuj  
a propos kossakowskiej.
kupiłem ostatnio "czerń"

Tego się po prostu nie da czytac.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 28 lut 2010, 09:49 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
a propos kossakowskiej.
kupiłem ostatnio "czerń"

Tego się po prostu nie da czytac.


czemu? opinie o kossakowskiej sa calkiem si.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2010, 11:07 
Cytuj  
Nie wiem. Po prostu tego się nie da czytac. Dobiłem do 60-70 strony i się poddałem, bo zobaczyłem że cała książka jest taka. Jakiś metafizyczny bełkot non stop. Jej poprzednie książki są ok, ale tej nie dam rady.


_________________
Obrazek

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 28 lut 2010, 11:24 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Nie wiem. Po prostu tego się nie da czytac. Dobiłem do 60-70 strony i się poddałem, bo zobaczyłem że cała książka jest taka. Jakiś metafizyczny bełkot non stop. Jej poprzednie książki są ok, ale tej nie dam rady.


no tez tak myslalem na poczatku, ale doczytalem do konca, rozkrecilo sie i generalnie jestem zadowolony ze nie 'dropnalem' ksiazki w polowie ;]

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2010, 13:29 
Cytuj  
No to nie wiem, może jej nie oddam nikomu tylko poczeka na lepsze czasu.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.