mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 10:52 
Cytuj  
Wy chyba wciaz nie rozumiecie, ze w tym calym zakazie chodzi o to,zeby bierni palacze nie tracili zdrowia przez palaczy...
tak jak nie mozesz komus polamac nog,bo taki masz nalog, tak nie mozesz przy nim palic - o to chodzi, a nie o ograniczanie swobody gospodarczej czy robienie ludziom na zlosc wedle swojego widzi mi sie.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 11:02 
Cytuj  
Troche wyolbrzymiacie problem.

Duzo sluzbowo jezdze po Polsce, czesto jem w restauracjach (czasem z koniecznosci), sam nie pale i nie jestem fanem dymu papierosowego i naprawde nie przypominam sobie, zebym jakos wyraznie czul smrod fajek przy jedzeniu ostatnio.

Co innego puby czy browary restauracyjne, ale IMO dym pasuje do takich miejsc i nikt nie umrze od tego jak mu ktos raz na jakis czas posmrodzi przy piwku.

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 11:09 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
Wy chyba wciaz nie rozumiecie, ze w tym calym zakazie chodzi o to,zeby bierni palacze nie tracili zdrowia przez palaczy...
tak jak nie mozesz komus polamac nog,bo taki masz nalog, tak nie mozesz przy nim palic - o to chodzi, a nie o ograniczanie swobody gospodarczej czy robienie ludziom na zlosc wedle swojego widzi mi sie.


To niech niepalacy nie chodza tam gdzie sa miejsca dla palacych. Teraz jest tak ze nie wolno palic w miejsach rzeczywiscie publicznych. Kwestia wychowania jest tez to, ze jak ktos pali to odchodzi od innych ludzi zeby nie przeszkadzac. A restauracje itp to juz jest przejaw gowniarstwa w stylu "MAMO MAMO A ONI TAM PALA, A JA CHCE TAM ISC, ZROB ZEBY NIE PALILI". Litosci, wpiepszanie sie w czyjes prywatne miejsce i mowienie jak ono ma wygladac to juz jest krok za daleko. Osobiscie nie pale, wiecej uwazam ze to glupie i kosztowne, ale nie wpycham sie tam gdzie wiem ze ludzie beda palic.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 11:26 
Cytuj  
Huba napisał(a):
Litosci, wpiepszanie sie w czyjes prywatne miejsce i mowienie jak ono ma wygladac to juz jest krok za daleko.

Od kiedy to restauracja, gdzie moze wejsc i zjesc kazdy jest miejscem prywatnym? Jak chce ktos prywatnie niech zrobi prywatny klub na zaproszenie. I w dupie mam poleganie na czyims "dobrym wychowaniu". Jestem zwolennikiem maksymalnej liberalizacji obyczajow (dla mnie mozesz uprawiac seks ze swoim chlopakiem i owca, jezeli ta sie zgodzi popalajac marihuane), ale bez przeszkadzania innym. Mnie akurat kluby i bary malo interesuja bo zwolennikiem piwa, petow i nedznej muzyki nie jestem. Ale jak ide cos zjesc to oczekuje powietrza bez dymu. Truj sie w mieszkaniu czy palarni w pracy ile sobie zyczysz.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 11:45 
Cytuj  
A jak chce zrobic restauracje dla palacych to co?
Nie zaden zamkniety klub tylko knajpe gdzie mozna sobie zapalic i zjesc.

Osobiscie nigdy bym nie wszedl do restauracji gdzie smierdzi fajkami odrazu po otwarciu drzwi, ale nie mam nic przeciw istniniu takich knajp.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 12:06 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
A jak chce zrobic restauracje dla palacych to co?
Nie zaden zamkniety klub tylko knajpe gdzie mozna sobie zapalic i zjesc.

A jak potem zechcesz zrobi restauracje dla fapujacych przy mandze to co? Nie zaden zamkniety klub tylko knajpe gdzie mozna sobie zwalic przy hentai i zjesc.


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 12:36 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Huba napisał(a):
Litosci, wpiepszanie sie w czyjes prywatne miejsce i mowienie jak ono ma wygladac to juz jest krok za daleko.

Od kiedy to restauracja, gdzie moze wejsc i zjesc kazdy jest miejscem prywatnym? Jak chce ktos prywatnie niech zrobi prywatny klub na zaproszenie. I w dupie mam poleganie na czyims "dobrym wychowaniu". Jestem zwolennikiem maksymalnej liberalizacji obyczajow (dla mnie mozesz uprawiac seks ze swoim chlopakiem i owca, jezeli ta sie zgodzi popalajac marihuane), ale bez przeszkadzania innym. Mnie akurat kluby i bary malo interesuja bo zwolennikiem piwa, petow i nedznej muzyki nie jestem. Ale jak ide cos zjesc to oczekuje powietrza bez dymu. Truj sie w mieszkaniu czy palarni w pracy ile sobie zyczysz.


Pisalem ze nie pale. A restauracja jest prywatnym miejscem, bo ma prywatnego wlasciciela ktory wyklada na nie WLASNA kase, i to on decyduje jak to miejsce wyglada. Poczawszy od menu, skonczywszy na kolorze scian i firanek w oknach. I nie kazdy moze sobie wejsc. Wlasciciel moze oglosic ze pewnych gosci nie preferuje. I tyle.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 12:42 
Cytuj  
Huba napisał(a):
Pisalem ze nie pale. A restauracja jest prywatnym miejscem, bo ma prywatnego wlasciciela ktory wyklada na nie WLASNA kase, i to on decyduje jak to miejsce wyglada. Poczawszy od menu, skonczywszy na kolorze scian i firanek w oknach. I nie kazdy moze sobie wejsc. Wlasciciel moze oglosic ze pewnych gosci nie preferuje. I tyle.

Ma prywatnego wlasiciela ale dziala w przestrzeni publicznej. Jezeli nie jest to klub (wydawanie kart klubowych) to nie ma prawa dyskryminowac klientow dokonujac selekcji. Oglaszac moze sobie co chce, ale kazdy moze wejsc.


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 13:06 
Cytuj  
A obsluga moze cie grzecznie poprosic zebys jednak wyszedl. Ewentualnie ochrona Cie rowniez grzecznie przekona ze jednak wyjdziesz. Zobacz sobie co sie w UK stalo po wprowadzeniu tego kretynskiego zakazu. Jakos lokalom nie wyszlo to na zdrowie. Akurat tego w Polsce nam potrzeba, kolejnego kopniaka w d... dla ludzi ktorzy maja checi zrobic jakis biznes.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 13:57 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Huba napisał(a):
Pisalem ze nie pale. A restauracja jest prywatnym miejscem, bo ma prywatnego wlasciciela ktory wyklada na nie WLASNA kase, i to on decyduje jak to miejsce wyglada. Poczawszy od menu, skonczywszy na kolorze scian i firanek w oknach. I nie kazdy moze sobie wejsc. Wlasciciel moze oglosic ze pewnych gosci nie preferuje. I tyle.

Ma prywatnego wlasiciela ale dziala w przestrzeni publicznej. Jezeli nie jest to klub (wydawanie kart klubowych) to nie ma prawa dyskryminowac klientow dokonujac selekcji. Oglaszac moze sobie co chce, ale kazdy moze wejsc.


Ubierz spodnie z krokiem między kolanami, załóż bluzę z kapturem i przejdź się do restauracji w Mariocie. Zobaczymy czy nie dokonają selekcji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 14:33 
Cytuj  
Huba napisał(a):
A obsluga moze cie grzecznie poprosic zebys jednak wyszedl. Ewentualnie ochrona Cie rowniez grzecznie przekona ze jednak wyjdziesz. Zobacz sobie co sie w UK stalo po wprowadzeniu tego kretynskiego zakazu. Jakos lokalom nie wyszlo to na zdrowie. Akurat tego w Polsce nam potrzeba, kolejnego kopniaka w d... dla ludzi ktorzy maja checi zrobic jakis biznes.

No nie do konca jest tak jak napisales. Obroty pubow w Anglii owszem spadly, ale stopniowo wrocily do normy. Poza tym spadek, o ktorym mowiono w mediach nie uwzglednial tendencji spadkowej rynku. Nie bylo wiec tragedii. Pytanie co jest spolecznie korzystniejsze. Kilkuprocentowy spadek dochodow branzy gastronomiczno/piwowarskiej czy poprawa zdrowia obywateli i mniejsze naklady na opieke medyczna.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zakaz-p ... 21675.html

@Dana Zalezy jak jest uparty, bo prawo jest po stronie czlowieka w bluzie z kapturem. Wiem, ze restauracje chcialyby za klientow zamoznych gentelmanow w garniturach po pare k, tak jak ja bym chial aby po stronie klienta do wspolpracy przy projekcie wystawiano same piekne kobiety w skapych strojach.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 19:17 
Cytuj  
Zakaz palenia w lokalach zahacza o jakiś absurd.
To właściciele lokalów powinni o tym decydować i ustawodawca ewentualnie mógłby ingerować w to, że w lokalu oznaczonym jako "lokal dla osób niepalących" nie wolno byłoby palić.
A w tym wypadku to jest kolejne nieudolne (to po 1), naruszające prawa obywateli wynikające chociażby z konstytucji (to po 2), posunięcie, które do niczego nie doprowadzi.

Takie ściemnianie, że dbają o nasz stan zdrowia...

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 19:24 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Huba napisał(a):
A obsluga moze cie grzecznie poprosic zebys jednak wyszedl. Ewentualnie ochrona Cie rowniez grzecznie przekona ze jednak wyjdziesz. Zobacz sobie co sie w UK stalo po wprowadzeniu tego kretynskiego zakazu. Jakos lokalom nie wyszlo to na zdrowie. Akurat tego w Polsce nam potrzeba, kolejnego kopniaka w d... dla ludzi ktorzy maja checi zrobic jakis biznes.

No nie do konca jest tak jak napisales. Obroty pubow w Anglii owszem spadly, ale stopniowo wrocily do normy. Poza tym spadek, o ktorym mowiono w mediach nie uwzglednial tendencji spadkowej rynku. Nie bylo wiec tragedii. Pytanie co jest spolecznie korzystniejsze. Kilkuprocentowy spadek dochodow branzy gastronomiczno/piwowarskiej czy poprawa zdrowia obywateli i mniejsze naklady na opieke medyczna.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zakaz-p ... 21675.html

@Dana Zalezy jak jest uparty, bo prawo jest po stronie czlowieka w bluzie z kapturem. Wiem, ze restauracje chcialyby za klientow zamoznych gentelmanow w garniturach po pare k, tak jak ja bym chial aby po stronie klienta do wspolpracy przy projekcie wystawiano same piekne kobiety w skapych strojach.



Mam inny wspanialy pomysl. Nie pobierac kasy pod przymusem na opieke medyczna, niech kazdy leczy sie sam. Nie bedzie potrzeby plakania ze "palacza lecza za moja kase". Spolecznie korzystniejsze? A co to kogo obchodzi, chcesz zeby spoleczenstwo sterowalo Twoim zyciem? Czy sam za nie odpowiadasz? Krotka pilka, albo ludzie decyduja o sobie sami, albo panstwo mysli za nich. Tylko nie zdziw sie jak panstwo ktore decyduje o ludziach jak o bydle pewnego dnia stwierdzi ze czas usunac zbedne sztuki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 19:28 
Cytuj  
jak juz pisalem wczesniej - palacze pokrywaja koszty nie tylko swojego leczenia ale i wielu bezrobotnych - akcyza.
dajcie juz wiec spokoj z tym argumentem z dupy.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2010, 22:58 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
jak juz pisalem wczesniej - palacze pokrywaja koszty nie tylko swojego leczenia ale i wielu bezrobotnych - akcyza.
dajcie juz wiec spokoj z tym argumentem z dupy.

+1
palacze rzadko są w stanie w ogóle wykorzystać to co do państwowej skarbonki wrzucili w postaci absurdalnie wysokiej akcyzy na wyroby tytoniowe.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 mar 2010, 16:58 
Cytuj  
http://wiadomosci.onet.pl/2142328,11,jednak_calkowity_zakaz_palenia,item.html

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 mar 2010, 18:57 
Cytuj  
Huba napisał(a):
Mam inny wspanialy pomysl. Nie pobierac kasy pod przymusem na opieke medyczna, niech kazdy leczy sie sam. Nie bedzie potrzeby plakania ze "palacza lecza za moja kase". Spolecznie korzystniejsze? A co to kogo obchodzi, chcesz zeby spoleczenstwo sterowalo Twoim zyciem? Czy sam za nie odpowiadasz? Krotka pilka, albo ludzie decyduja o sobie sami, albo panstwo mysli za nich. Tylko nie zdziw sie jak panstwo ktore decyduje o ludziach jak o bydle pewnego dnia stwierdzi ze czas usunac zbedne sztuki.

To już było i średnio się sprawdziło. Zresztą nieco podobny system opieki medycznej działa chyba w usa (jak cię nie stać na ubezpieczenie to twój problem). Z powodu palenia chcesz się cofnąć do średniowiecza? Najśmieszniejsze jest to, że każdy kto ma takie poglądy w chwili gdy nagle musi się leczyć (zwłaszcza gdy mówimy o kosztownych zabiegach) chętnie korzysta z obecnie działającego systemu :).

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 mar 2010, 19:05 
Cytuj  
Dana napisał(a):

tez sie ucieszylem jak sie pojawily newsy na ten temat :P


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot


Posty: 34
Dołączył(a): 7.03.2010
Offline
PostNapisane: 17 mar 2010, 09:32 
Cytuj  
Ja chcę wreszcie móc pójść do klubu i nie wrócić ze śmierdzącym ubraniem. Chociaż raz...

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2010, 13:47 
Cytuj  
Ja osobiście mam pralkę w domu.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.