mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2010, 22:56 
Cytuj  
Aeiva napisał(a):
Ten cały test to tak naprawdę wielka ściema, suche liczby fałszują wynik, jedynie widząc odpowiedzi delikwenta można samemu subiektywnie ocenić jakie kto ma poglądy. Do tego te odpowiedzi, czasem trzy możliwości wyboru to za mało, etc.

Oczywiscie, ze tak ale cos tam mowi o pogladach czlowieka. Taka ilosciowa proba okreslenia swiadomosci spoleczno politycznej. Od czasow rewolucji francuskiej ludzie lubia sie okreslac lewica/prawica, nie sa to przeciez tylko puste zwroty.
Jesli dla Ciebie aborcja=morderstwo to wplatasz w polityke poglady religijne tak na prawde. Probujesz jednoczesnie narzucic swoj swiatopoglad innym. To jest niedopuszczalne w zdrowej demokracji.


_________________
Χ Ξ Σ


Ostatnio edytowano 12 mar 2010, 22:58 przez Tor-Bled-Nam, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2010, 22:59 
Cytuj  
Wolność gospodarcza: 73
więcej od 89.5% uczestników testu
Tradycjonalizm:-25
więcej od 11.9% uczestników testu
Wolności obywatelskie:64
więcej od 95.7% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Libertarianizm

@TBN

przypadkiem założyłeś thread w pogawędkach zamiast flames?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2010, 23:03 
Cytuj  
Pytanie czy prawicowiec moze byc porzadnym czlowiekiem? ;) Zartuje, ale dzis slyszalem ciekawe powiedzenie z ust Leszka Millera:
Kto w młodości nie był socjalistą, na starość zostanie świnią
Poza tym czlowiek inteligentny musi miec wyrobione poglady, a to samo przez sie nas stawia na jakims miejscu osi czy jestesmy porzadni czy nie.

@brazz Wierze w cywilizowana dyskusje. W sumie z kazdym poza tczewiakiem.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2010, 23:20 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Kto w młodości nie był socjalistą, na starość zostanie świnią

Każdy w młodości był socjalistą. Niektórym udało się zmądrzeć.
;)

Gwoli ścisłości - z poglądami najbliżej mi do JKM wśród polskich polityków, mimo wszystko jednak są one dość rozbieżne.
Jednak jako osoba prowadząca działalność jestem naturalnie przeciwnikiem "równości", przeciwnikiem socjalizmu. W socjaliźmie bowiem najbardziej obrywa ten co się stara i haruje. Najwygodniej zaś tym z nizin społecznych. No i w Polsce przejawem socjalizmu - takim skrajnym - jest wspaniały ZUS. Każdy kto ma wątpliwą przyjemność comiesięcznego opłacania go wie o czym mówię.

Kwestia kryzysu - owszem - start wziął się z przekrętów. Jednak kryzys by nie eskalował gdyby państwo nie wtrącało się w sprawy prywatne i nie uruchamiało rezerw. Podmioty, które źle zainwestowały splajtowałyby, ale reszta świata na tym by nie ucierpiała. Tak zaś przedłużono żywot banków, które źle gospodarowały pieniędzmi, a splajtowały podmioty.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Ostatnio edytowano 12 mar 2010, 23:26 przez kamilus, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2010, 23:30 
Cytuj  
Jestem za swobodną aborcją. Wysoko płatną i bez ingerencji państwa. Brak możliwości refundacji.
Jestem za eutanazją - po szczegółowych badaniach i przy wyraźnej woli samego zainteresowanego (nie pod wpływem impulsu, ale proces taki powinien trwać 2 lata - niezmienne zdanie, iż osoba chora chce skrócić swoje cierpienia). W wypadku warzywek - komisja musiałaby orzec brak perspektyw na poprawę sytuacji przez 10 kolejnych lat.
Jestem za karą śmierci - nie wierzę w resocjalizację. Wielokrotni mordercy, gwałciciele dzieci - dla takich nie ma miejsca w społeczeństwie.
Jestem za ograniczaniem praw obywatelskich osobom odbywającym wyroki. Również tym w zawieszeniu. Brak prawa do głosowania.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2010, 23:46 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Swoja droga zastanawia mnie, ze po niedawnym kryzysie skrzywienie neoliberalne w ekonomii jest u Was tak silne ciagle. :>


Jako ekonomista czy czlowiek niezalezny to chyba kazdy nie wazne co, bedzie zdania wolnego rynku.
Nie okreslono w 100% powodu kryzysu, ale wyjscie z niego na bank nie gwarantowala ingerencja rzadow.


Znow sie JKM nasluchales? Caly swiat uwaza, ze kryzys wywolaly banki ryzykownymi inwestycjami i derywatami z rynku mieszkaniowego USA. Na taka systuacje pozowolil brak regulacji rynkowych, abo od lat 90 w Stanach dominuja neoliberalowie. Ale pewnie Ty i JKM wiecie lepiej. Poczytaj Krugmana albo Stiglitza tczewiak, jesli mowia Ci cos te nazwiska.

Kazdy wyedukowany ekonomicznie czlowiek wie ze boom i recesja to nieuniknione kolo gospodarcze - dodajemy efekt globalizacji to mamy kryzys na bazie domina.

Musisz sie nauczyc rozrozniac 3 rzeczy jakimi sa:
-Zasady (tj. wspomnialem) ktorych sie nie uniknie
-Fakty, ktore naginaja ci autorzy
-Opinie, ktore czesto o kant dupy mozna machnac

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2010, 23:49 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Kwestia kryzysu - owszem - start wziął się z przekrętów. Jednak kryzys by nie eskalował gdyby państwo nie wtrącało się w sprawy prywatne i nie uruchamiało rezerw. Podmioty, które źle zainwestowały splajtowałyby, ale reszta świata na tym by nie ucierpiała. Tak zaś przedłużono żywot banków, które źle gospodarowały pieniędzmi, a splajtowały podmioty.

Kryzys nie wzial sie z przekretow. Zadnego z szefow bankow nie skazano za to co zrobili ze swoimi firmami. Wszystko sie odbylo w swietle prawa, bo nie bylo regulacji wlasnie. Nie wiem tez skad teoria, ze brak interwencji panstw zatrzymalby kryzys. Zupelny absurd. Gdyby Stany nie dokapitalizowaly bankow pojawilyby sie kolejne bankructwa co zachwialo by calym sektorem bankowym i ograniczylo doplyw kredytow do rynku. A jak nie ma dostepu do kredytu to wiadomo co bedzie dalej. Skutki spoleczne bylyby znacznie gorsze. Chociaz ja uwazam, ze moze upadek kilku bankow i glebszy kryzys zmusil by do zmian w prawie bo niewiele sie zmienilo do tej pory. Trzeba placic za swoje czyny z reszta. Kryzys to gwodz do trumny neoliberalizmu. Pokazal jak naiwna byla wiara w samoregulujacy sie rynek. Dziw bierze, ze ktos dzis w obliczu oczywistych faktow jeszcze w to wierzy.
@Pieszczoch A ktos tu kwestionuje sens wolnego rynku? Mowimy o rozbieznosci miedzy teoria odnoszaca sie do systuacji rynku doskonalego i slepej wiary w dogmaty nie poparte zadnym doswiadczeniem,a rzeczywistoscia. Kryzys jest moze i naturalnym elemntem ekonomii, ale zadaniem tej nauki jest probowac go przewidywac i ograniczac skutki.
A w kwestii naginania faktow to jednak zaufam opinii ludzi, ktorzy maja autorytet ekonomiczny. Chyba, ze jestes reinkarnacja Miltona Friedmana i poswiecisz tyle miejsca na zbicie argumentow Krugmana czy Stiglitza co oni na ich udowodnienie. ;)
EOT w kwestii kryzysu. Jak ktos ma ochote dowiedziec sie wiecej jest masa literatury. Ja nie czuje sie na silach wyluskiwac teorie ekonomiczne.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 00:11 
Cytuj  
rynek jest poddany tak wielu regulacjom oraz interwencjom rządowym, że trudno mówić, że jest w pełni wolny.

można oczywiście wierzyć, że dzięki takim ograniczeniom rynek funkcjonuje lepiej, ale sądzę że to dość pokrętna wiara. skoro twierdzisz TBN, że rynek poddany niewielkim regulacjom się nie sprawdził, a gospodarkę uratowały kolejne, nieco większe interwencje państwowe, to dochodzimy do wniosku, że wzrost takich działań rządu ma pozytywny wpływ na gosp. tylko gdzie leży granica? oczywiste jest że zbyt duże regulacje, to totalna katastrofa, czego zresztą historia nie raz dowiodła.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 00:26 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Nie wiem, jezus do was przemawia czy urodziliscie z dysfunkcja mozgu?
Sry za doublepost, nie chcialo mi sie juz kombinowac.


Mam dla ciebie spoiler

nie ma boga



co do reszty twojego wymiotu intelektualnego - eot z mojej strony bo widzę że mamy do czynienia ze światowym specjalistą który rozgryzł kryzys.


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 01:54 
Cytuj  
Jestem za legalizacja zabijania ludzi w domach albowiem to co jest na moim terytorium jest moja sprawa i ja rzadze co sie z ta osoba stanie gdy przekroczy mój próg.

Aborcja tylko w szczególnych przypadkach, nielegalna powinna byc karana pozbawieniem wolnosci dla matki jak i dla doktorka ktory ja wykonal. Sa prezerwatywy ,piguły i inne shity , to nie jest tak ze nie mozna temu zapobiec ,jezeli sie nie chce bachora ,sa domy dziecka.

"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić"
Reagan

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 02:09 
Cytuj  
Wolność gospodarcza: 32
więcej od 62% uczestników testu
Tradycjonalizm:-8
więcej od 24.8% uczestników testu
Wolności obywatelskie:25
więcej od 61.2% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Liberalizm



w sumie, cos w tym jest :)


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 03:00 
Cytuj  
WilkuDemon napisał(a):
Jestem za legalizacja zabijania ludzi w domach albowiem to co jest na moim terytorium jest moja sprawa i ja rzadze co sie z ta osoba stanie gdy przekroczy mój próg.


Aborcja tylko w szczególnych przypadkach...


Ale we wlasnym domu to chyba wg ciebie mozna.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 08:43 
Cytuj  
Economic Left/Right: 4.00
Social Libertarian/Authoritarian: -0.21

heh myslalem ze bede bardziej na minusie jesli chodzi o libertarianizm, ale widac dopoki nie ma w Polsce panstwa socjalnego na wzor hiszpanii, szwecji gdzie polityczna poprawnosc jest swietoscia, to najwyraznije mam w dupie wszelakie spory moralne ;)

"Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie skurwysynem, ale kto na starość socjalistą pozostał, ten jest po prostu głupi."

nalezy cytowac calosc orginalu, a nie selektywne wybrane kawalki przez towarzysza millera ;)

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 09:58 
Cytuj  
Aeiva napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
przeszkadzaja ludzie w zwiazkach tej samej plci i aborcja u kobiet, ktorych nawet nie znaja.


temat o aborcji już był co prawda, ale odpowiem. Aborcja na życzenie to morderstwo, przeprowadzana tylko dlatego, że tej czy drugiej gówniarce tak wygodniej :roll:

obvious troll is obvious ;]

Wolność gospodarcza: 54
więcej od 80.8% uczestników testu
Tradycjonalizm:-34
więcej od 7.7% uczestników testu
Wolności obywatelskie:62
więcej od 95% uczestników testu


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 10:40 
Cytuj  
Oto Twoje wyniki:
Wolność gospodarcza: 56
więcej od 81.9% uczestników testu
Tradycjonalizm:17
więcej od 61.4% uczestników testu
Wolności obywatelskie:29
więcej od 66.5% uczestników testu

weak mi wyszlo


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 10:44 
Cytuj  
weak w ch.

chyba jakiś lpr pomieszany z upr

a jak ci nazwało ideologię?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 11:08 
Cytuj  
Co jest w tym dziwnego? Przeciez Szwecja ma mocny socjal. Finalandia chyba podobnie. Oj cos Ci sie pomieszalo chyba.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 11:17 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
weak w ch.

chyba jakiś lpr pomieszany z upr

a jak ci nazwało ideologię?


chrzecijanska demokracja wtf


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 15:05 
Cytuj  
Cytuj:
Aborcja na życzenie to morderstwo


Nawet jak tak, i co z tego ?. Za 10 lat na ziemi będzie 9 miliardów ludzi, a za lat 40 przyrost naturalny będziemy opisywać przy pomocy ciągu geometrycznego.


Posty: 1
Dołączył(a): 12.02.2010
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 15:19 
Cytuj  
Economic Left/Right: -8.25
Social Libertarian/Authoritarian: -6.56

edit:
Dana napisał(a):
Cytuj:
Aborcja na życzenie to morderstwo


Nawet jak tak, i co z tego ?. Za 10 lat na ziemi będzie 9 miliardów ludzi, a za lat 40 przyrost naturalny będziemy opisywać przy pomocy ciągu geometrycznego.


Nieprawda.
http://islamineurope.blogspot.com/2008/ ... ising.html

"A trend seems to be emerging under which birthrates are falling sharply in Latin America, Asia and the Middle East, while they have started to rise again in Europe. The global trend is down, very sharply down. In all, 80 countries around the world, comprising almost half the Earth's population, are now experiencing a birthrate that is below replacement.


(..)


Birthrates are falling almost everywhere. With a few exceptions like Afghanistan and the Palestinian territories, Haiti and Guatemala, the countries still experiencing strong population growth are all in sub-Saharan Africa. Depending on its birthrate, the current 750 million are likely to become between 1.5 billion and 3 billion by the end of this century. And if European, Latin American and Arab birthrates continue to decline, then Islam as well as Christianity will be a predominantly African religion, with some outposts in Europe."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.