mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 09:29 
Cytuj  
Odnosnie obnizek to najlepsze byly w e wszystkich marketach (gwiazdka wielkanoc itp) na miech przed podnosza ceny, przed swietami info ,ze obnizki, a placąc i sprawdzajac paragony wychodzi ,ze sie zaplacilo jeszcze wiecej niz pare tyg wczesniej przed promocjami.(w telewizji sporo info o tym było) POLSKA.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 09:34 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
mozna tez popierdlac jak cejrowski boso.


Albo jak Grzesiuk, boso ale w ostrogach.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 12:09 
Cytuj  
Nie ma takiego miasta Londek Lol :(


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 12:15 
Cytuj  
Buffchef napisał(a):
Nie ma takiego miasta Londek Lol :(
Chodziło najprawdopodobniej o

http://pl.wikipedia.org/wiki/L%C4%85dek ... 2upecki%29

tylko się wkradł błąd w pisownię ;)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 14:28 
Cytuj  
Co do taniego sprzętu i związanych z tym promocji to pamiętajcie ze w takich krajach jak polska większość opiera się na refurbished, jest to sprzęt ze zwrotów, który trafia do serwisu, który go odnawia, naprawia i daje gwarancje.
Sprzęt taki jest sprzedawany na zachodzie często z -50% i więcej, jako ze jest tego bardzo dużo to pojawiły sie firmy wyspecjalizowane w handlu i rozprowadzaniu, rewelacyjnym rynkiem dla tego sprzętu jest polska.

Allegro jest zasypane sprzętem refurbished, który najczęściej w opisie ma ze jest wystawowy, co nie jest prawda, większość tego zlomu na allegro jest kupowana na "paletach refurbished" w hurcie, przebitka często nawet 200-300% lub przez tych co koczują na wyprzedażach zagranica.

Awaryjność tego sprzętu jest masakryczna, a firmy handlujące tym często znikają po wyczyszczeniu kilku palet, wiec gwarancje można sobie w du.. wsadzić.

Kolejna sprawa do nasze sieci hipermarektow, stosują ta sama metodę ale nasz klienta nie jest jeszcze tak obeznany i jak widzi promocje przykładowo na LCD czy lodówkę to ja kupuje bo okazja, potem najczęściej od sprzedawcy czy przy kasie lub nawet przed dostawa dowiaduje sie ze niestety jest to już ostatnia sztuka.
Sklep oferuje dodatkowo zniżkę za uszkodzenia, klient zadowolony, sklep tez bo pozbywa sie sprzętu, który jest dla nich kłopotem.

Oczywiście nie wszystkie promocje polegają na wypychaniu sprzętu refurbished lub własnych zwrotów z magazynów.
Jednak odbywa sie to identycznie na wyspach, w Niemczech, USA czy Polsce, różnica tylko w kliencie, który jest w stanie u nas kupić to z mała zniżka, a na zachodzie są to zazwyczaj wielkie promocje.

( wiem ze takie metody u nas stosuje mix electronic, rtv euro agd, auchan, media markt, saturn )


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 18:45 
Cytuj  
nie ma biletów za 1zł. To chłyt marketingowy. "Tanie" linie lotnicze mnie ostatnio wkurzają bo zaczynają naliczać opłaty za podstawowe rzeczy - ostatnio doszła opłata za odprawę - co uważam za bezsens, bo ja tą odprawę mam w dupie i nigdy na nią nie nalegałem.. mogę wsiąść do samolotu bez niej.
Podobnie z dozwolonymi kg bagażu. Pamiętam jak leciałem pierwszy raz to było to 20kg, potem 15kg, teraz najczęściej 10kg. I opłata za bagaż - kiedyś bagaż był w cenie biletu.
Bagaż podręczny też idiotyzm na max-a. Kiedyś można było objuczyć się torbami i każdy miał to gdzieś, teraz twardo 1sztuka o określonych wymiarach. Co lepsze ostatnio miałem małe starcie z jakąś biczą z ryanair-a, która kazała mi zakupy zrobione już na lotnisku w strefie wolnocłowej (czyli flaszka dla ojca, flaszka dla teścia, jakieś czekoladki dla mam etc.) wepchnąć do torby na laptop - "bo takie są przepisy" - to niech informują o tych swoich przepisach z dupy PRZED zakupami.
Jak masz laptopa i aparat w futerale to masz 2 sztuki bagażu i łamiesz przepisy - na mózg już im pada...

Więc uważajcie, czasami warto dorzucić te 100-200zł i polecieć jak człowiek Lot-em czy BA.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 21:03 
Cytuj  
ja sie wkurwilem w wakacje, bo wyszlo na to, ze lot'em zaplacilbym 200-300zl wiecej niz w rynair'ze a warunki mysle 100 razy lepsze.
w rynair'ze czlowiek czuje sie jak w polskim tramwaju z horda roboli dookola.
i tak jak pisze marek - za wszystko trzeba placic.
panika w oczach ludzi, ktorzy obkupili sie w strefie wolnoclowej (ktora nie jest juz jakos zajebiscie tania) kiedy kazali im zmiescic wszystko w torbach podrecznych - bezcenna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 21:13 
Cytuj  
Ja w tanich liniach sie zawsze czuje jak w PKSie.

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 21:35 
Cytuj  
w pksie za komuny w godzinach szczytu latem i oczywiscie klima to otwrte okno koło kierowcy a ty stoisz sciśniety po środku :D

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.