mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2010, 17:26 
Cytuj  
Dla mnie wyplata odszkodowan powodzianomm to nie jest socjal. Socjal to sa patologiczne rozwiazania europy zachodniej gdzie w pewnym momencie ludziom bez ambicji moze sie zaczac oplacac nic nie robic, a pieniadze brac od panstwa. Na takie rzeczy wlasnie jak powodz pieniadze w kasie panstwa powinny byc a jak nie ma to tu imo rzad ma wolna reke do zapozyczenia sie.
Inna kwetsia jest ze te organy ktore sa odpowiedzialne za jakies niedopatrzenia czy to samorzad czy rzad powinny ostro beknac jesli sie okazuje ze np dla Krakow pieniadze na systemy przeciwpowodziowe wyparowaly nie wiadomo gdzie.

**

Posty: 399
Dołączył(a): 22.10.2004
Offline
PostNapisane: 18 maja 2010, 21:05 
Cytuj  
Powodz powodzia, zdarza sie. Ale za budowanie na terenach zalewowych powinni karac, a nie odszkodowania placic.

Jak pewien, znany mi osobnik. 10 lat temu szczesliwy kupil 20 arow za grosze, a teraz sie dziwi, ze co roku wita Odre w progu ..
Inna sprawa, ze nie powinni mu pozwolic sie tam wybudowac.


_________________
Here I am broken hearted
came to poo but only farted

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 18 maja 2010, 21:26 
Cytuj  
NIe wiem czy ktos dal takiego tipa ale mala pompe mozne sobie zalatwic dzieki wiartarce,specjalnego urzadzenia do kupienia w budowlanych marketach (taniocha) i węża.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 06:32 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,7900152.html
lol

W końcu się wk..wiła :<
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... uacja.html
I jeszcze odnośnie Krakowa - zalało nam Wojewódzką Bazę Przeciwpowodziową. GG.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 09:15 
Cytuj  
No w okolicach Nowochuckiej podobno dochodzi już do aktów kanibalizmu.

***

Posty: 787
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 09:21 
Cytuj  
italios1 napisał(a):
NIe wiem czy ktos dal takiego tipa ale mala pompe mozne sobie zalatwic dzieki wiartarce,specjalnego urzadzenia do kupienia w budowlanych marketach (taniocha) i węża.


yhy. tylko że taka wiertarka szybko się zajedzie.


_________________
PoE RIP Retardoom
Dota2 wy**bana wpizdu

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 09:24 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Warszawa nie jest zalana :) Zapraszam topielców :>


Oh wait...

http://wiadomosci.onet.pl/2682,2172157, ... kalne.html

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 09:44 
Cytuj  
http://hacking.pl/pl/news-15944-Serwero ... owodz.html


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 11:52 
Cytuj  
Keii napisał(a):
http://hacking.pl/pl/news-15944-Serwerownia_Onetu_zalana_przez_powodz.html

tvnwarszawa z serwerownią w krk, woot!

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 13:11 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Nie ma to jak socjalik od panstwa ktory fajnie wyglada w TV. Ja spali Ci sie chata bo gdzies nastapilo zwarcie w instalacji to nie przyjedzie premier i nie da Ci kasy. Ale to jest w porzadku, ze z moich podatkow czesc ma specjalne prawa, a czesc musi sama odpracowac majatek? Super dzieciaczki, wiecej papki tv i wpsolczucia dla biednych powodzian.


Mam nadzieje, ze jak kiedys w nocy upierdzielisz kolo na jakiejs dziurze to koszty pokryjesz z wlasnej kieszeni. Wypraszam sobie abys bral odszkodowanie z moich podatkow, przeciez w koncu mogles nie kupowac samochodu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 13:31 
Cytuj  
Jak kiedys podrosniesz to sie dowiesz, ze uzytkownicy drog placa dodatkowe podatki. Jak je rzad wydaje mam w dupie, ale placac wymagam uslugi o odpowiedniej jakosci. Powodzianie nie placa specjalnych oplat od mieszkania na terenach zagrozonych. Takze Ty i reszta malych, roszczeniowych ludzikow mozecie miec nadzieje na co chcecie. Dzieki za zyczenia!


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 14:02 
Cytuj  
Chyba czegos nie rozumiesz, facet. Twoj przyklad o spalnym domu jest z dupy wziety, bo tu chodzi o SKALE zjawiska. Nie zalalo jednego domu, nie dotyczy to jednej rodziny, tylo setek, a pewnie juz i tysiecy ludzi.

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 14:08 
Cytuj  
Jak troche podrosniesz i przestaniesz powtarzac teksty zaslyszane od tatusia to zauwazysz, iz podczas powodzi zalewane sa nie tylko "tereny zagrozone". Mozliwe rowniez, iz zauwazysz ze mieszkajace tam osoby takze placa podatki. Zakladam tez, iz sa szanse, ze zorientujesz sie, ze to panstwo (ogolnie piszac) odpowiada za regulowanie ciekow wodnych (fajne slowo:)) - jesli tego nie robi wlasciwie pasuje aby placilo za wyrzadzone szkody. No chyba, ze uwazasz, iz zrobiono wszystko co tylko mozna.

Choc moze sie myle i nigdy tego nie zrozumiesz....

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 14:16 
Cytuj  
A skąd państwo ma wziąć pieniądze na te odszkodowania?
Z podatków.
A co jak zabraknie?
Podnieść podatki.

:)


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 14:17 
Cytuj  
Akurat w tym wypadku dostaniemy prawdopodobnie sporo kasy z UE.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 14:43 
Cytuj  
A skąd UE bierze pieniądze?
Z podatków.

:)

edit: Uważam, że trzeba pomóc powodzianom, ale wypada pamiętać, że Państwo to nie worek bez dna.


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 14:48 
Cytuj  
ja mieszkam na 2gim pietrze i mam caly sprzet w domu z gorka ubezpieczony od zalania, a grozi mi to chyba tylko z winy sasiada jak mnie zaleje. ludzie mieszkaja w miejscu gdzie wylewa regularnie lub raz na 10/20/30lat i pizgaja drame, ze ubezpieczenia nie wykupili. nie dadza przy okazji tej powodzi, nie dadza przy okazji nastepnej i sie skonczy - wszyscy sie beda ubezpieczac. a zapowiada sie kolejny festiwal psucia odpowiedzialnosci wlascicieli domow/firm.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 15:49 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
ja mieszkam na 2gim pietrze i mam caly sprzet w domu z gorka ubezpieczony od zalania, a grozi mi to chyba tylko z winy sasiada jak mnie zaleje. ludzie mieszkaja w miejscu gdzie wylewa regularnie lub raz na 10/20/30lat i pizgaja drame, ze ubezpieczenia nie wykupili. nie dadza przy okazji tej powodzi, nie dadza przy okazji nastepnej i sie skonczy - wszyscy sie beda ubezpieczac. a zapowiada sie kolejny festiwal psucia odpowiedzialnosci wlascicieli domow/firm.


Poczytaj uwaznie polise, moze okazac sie ze polisa nie obejmuje szkod w wyniku klesk zywiolowych. Ja mam taki zapis w mojej.

Pls nie porownuj ubezpieczenia mieszkania (za 200-300 zl rocznie) do ubezpieczenie od powodzi calej posesji i to na terenach zagrozonych powodzia.

Firmy ubezpieczeniowe to nie organizacje charytatywne.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 15:55 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Firmy ubezpieczeniowe to nie organizacje charytatywne.

A podatnicy tak.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 16:10 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
mrynar napisał(a):
Firmy ubezpieczeniowe to nie organizacje charytatywne.

A podatnicy tak.


Tak. W kazdym kraju. Jak sie nie podoba to nie plac podatkow argumentujac ze nie bedziesz organizacja charytatywna.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.