mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 08:09 
Cytuj  
Cytuj:
"Dziennik Gazeta Prawna": Ministerstwo Edukacji chce ulżyć trudnej doli licealistów. W najnowszym rozporządzeniu w sprawie oceniania umieściło zapis, że ocena niedostateczna nie przeszkadza w promocji do następnej klasy. Więcej - można będzie mieć nawet dwie pały. Nauczyciele są w szoku.
Projekt rozporządzenia trafił właśnie do konsultacji społecznych i wiele wskazuje, że rozpęta się wielka awantura. Nauczyciele są zszokowani tym pomysłem, gdyż nie mają wątpliwości, że taka zmiana reguł jeszcze bardziej obniży wymagania w szkołach, pogarszając ich poziom. Zagrożone są zwłaszcza przedmioty uważane w Polsce za trudne, a więc matematyka i fizyka. - Dzieciaki nie będą miały motywacji, aby się ich uczyć - mówi gazecie nauczycielka z warszawskiego liceum.

Resort oświaty tłumaczy, że możliwość przechodzenia do następnej klasy - nawet po oblaniu egzaminu poprawkowego - istnieje już w szkołach podstawowych i gimnazjach. Teraz chce dać taką same prawa uczniom szkół ponadgimnazjalnych. - Zmiana ta pozwoli na równe traktowanie ucznia w tym zakresie z każdego typu szkół - przekonuje MEN. O tym dziś więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".


http://wiadomosci.onet.pl/2172120,11,ul ... ,item.html

Wydaje mi się, że zasługuje to na własny temat...

Co o tym sądzicie? :har:

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 08:13 
Cytuj  
Przeciez to oczywiste. Im motłoch łupszy tym łatwiej się nim rządzi.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 08:15 
Cytuj  
Nie mam nic przeciwko. Będzie większy dostęp do taniej i niewykwalifikowanej siły roboczej.

Wot taki czarny "chómor".

**

Posty: 230
Dołączył(a): 5.05.2006
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 08:22 
Cytuj  
Cytując mojego historyka "z takim podejściem to my Polski nie zbudujemy" ;D

Przedmioty nie są niezrozumiałe. Są niezrozumiali nauczyciele.
Zapewne gdybym miał w gimnazjum nauczyciela, dzięki któremu pojmowałbym fizykę, który by mnie nie zniechęcił, teraz miałbym zupełnie inne plany w życiu. A tak to fizyka jest be, i w ogóle czarna magia.

Tutaj nie powinien być reformowany "system zdawania", lecz doboru nauczycieli, oraz zachęcenia ich do nauczania na dobrym poziomie.
Większe pensje = większe zainteresowanie zawodem = wzrastająca fachowość nauczycieli = wyższy poziom kształcenia = mniej uczniów nie rozumiejących przedmiotu/działu = lepszy poziom = budujemy Polskę

Inna sprawa, że jednak 3 lata to się bardzo naciskało na tempo przerabiania materiału. Myślę, że dodatkowy rok przyczyniłby się do "spokojniejszej" edukacji.

Tak czy inaczej, idę strzelić ostatnią ustną maturkę i mam koniec :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 08:28 
Cytuj  
Gimnazjum wywalić w pizdu, wydłużyć podstawową edukację i licealną.

To będzie powrót do zdrowszych czasów, bo teraz mamy regres.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 10:25 
Cytuj  
Imo, to zjebali z tymi gimnazjami. Dłuższa podstawówka + 4 lata liceum, tak jak kolega wyżej napisał i jest git. Poza tym, to się zastanówcie, ile osób w LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM ma "jedynki"? Ja w tym roku kończyłem i miałem w klasie gościa, który został w pierwszej klasie. Powód? Nie chodził na lekcje. "Jedynki" mają uczniowie, którzy się kurwa nie kwapią przyjść do szkoły, zapytać co tam i postarać się pozaliczać to i owo. Wystarczy trochę pokazać nauczycielom, że się chce i nawet mając chujową sytuacje, zawsze się coś wskóra i wbije to "dopuszczający".


Reasumując: Do ogólniaków chodzą w sumie ludzie, którzy coś reprezentowali sobą w gimnazjum. ( nie mówię tu o technikum, które też są ok, ale w większości chodzą tam, no wiecie jacy ludzie ). Jeżeli mają niedostateczny na koniec, to tylko dlatego, że im się nie chciało chodzić do szkoły, pokazywali lekceważący stosunek do przedmiotu, a nie z braku wiedzy, srlsy. Więc imo pomysł jest chujowy


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 10:27 
Cytuj  
mi tam sie w gimnazjum bardzo podobalo, jeden z bardziej rozwijajacych okresow w moim zyciu (tyle,ze chodzilem do spolecznego, a nie tych wylegarni patologii przy blokowiskach) 8)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 10:27 
Cytuj  
Wg mnie powinno zostać 8 klas podstawówki ale 3 klasy liceum.

4letnie liceum jest zbyt długie i nie potrzebne.

Przepuszczanie imbecylów z tzw "pałami" jest lekko mówiąc niedopuszczalne i krzywdzące dla pozostałych osób. Popierdolenie z pomydleniem. :(

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 10:36 
Cytuj  
zal komentowac...masakra


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 10:42 
Cytuj  
w sumie to po co matura? ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 10:55 
Cytuj  
To ja walczyłem i wypruwałem sobie flaki żeby dostać te mierne na świadectwie a oni kuźwa za free mają przejść? KPINA!1!~oneone

A tak na serio to oczywiście zjebany pomysł bez sensownego usprawiedliwienia. Nie będzie już żadnego sposobu na zmotywowanie motłochu do jakiejkolwiek pracy, bo skoro i tak przejdzie do następnej klasy to po co robić cokolwiek? Gdyby to był problem poszczególnych jednostek to spoko, ale parę takich zjebów w klasie potrafi czasem skutecznie obniżyć poziom całości.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 10:58 
Cytuj  
jeżeli będzie można mieć dwie pały to ludzie sobie kompletnie oleją dwa wybrane przedmioty z myślą "i tak przecież zdam więc po co się uczyć i chodzić na lekcje"


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 11:03 
Cytuj  
omg Nokiuś

Podrzedne licea to najwiekszy szajs jest. Nikt tam nic nie reprezentuje, chyba ze elo rap boye reprezentujacy biede.
a zreszta

WB!


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

PostNapisane: 19 maja 2010, 11:08 
Cytuj  
Przecież i tak będą musieli pozaliczać wszystkie przedmioty przed otrzymaniem świadectwa, więc kwestia jest tylko taka, że ktoś nie będzie musiał powtarzać 14 przedmiotów skoro nie zaliczył tylko jednego.

Chyba nie wszyscy w temacie ogarniają, że to nie jest wieczne odpuszczenie na dwa przedmioty rocznie.

Jak ktoś sobie zostawi 3 lata matematyki i fizyki w plecy to i tak zbierze na końcu niewybredne cięgi jeżeli będzie chciał ukończyć szkołę.

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 11:10 
Cytuj  
ja bym sie na waszym miejscu cieszyl, przeciez rzad wlasnie zwieksza wasza konkurencyjnosc na rynku pracy :>.

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 17:26 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
tyle,ze chodzilem do spolecznego, a nie tych wylegarni patologii przy blokowiskach) 8)


Takimi tekstami rzucaja ludzie, ktorzy uczeszczali do Salezjanskich Gimnazjow, 2x dziennie modlitwa, koledzy to emo-cipy i nieudacznicy zyciowi.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 17:31 
Cytuj  
To kiedy będzie można zdać maturę mając jedną "1" lol?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 17:33 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Przeciez to oczywiste. Im motłoch łupszy tym łatwiej się nim rządzi.


niz demograficzny i zniesiona sluzba wojskowa , to jest zabojstwo dla uczelni, zwlaszcza prywatne dostaja bo bez studentow nie maja dotacji..chociaz nie wszystkie ...pedagogiczne jezykowe beda zyly z podstarzalych nauczycielek niemieckiego/francuskiego ktore musza sie przekwalifikowac na ang. bo tak kaze wyspa...znaczy szkola w ktorej ucza :)

ale techniczne maja problem..


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 17:33 
Cytuj  
Havok napisał(a):
To kiedy będzie można zdać maturę mając jedną "1" lol?


Jak znowu Giertych obejmie odpowiednie stanowisko ?

***

Posty: 787
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2010, 17:50 
Cytuj  
Daedrael napisał(a):
RufeN napisał(a):
tyle,ze chodzilem do spolecznego, a nie tych wylegarni patologii przy blokowiskach) 8)


Takimi tekstami rzucaja ludzie, ktorzy uczeszczali do Salezjanskich Gimnazjow, 2x dziennie modlitwa, koledzy to emo-cipy i nieudacznicy zyciowi.


Do społecznych chodzą tylko cipy, którzy mają nadzianych starych, nie wiem czy tu się chwalić o.O


_________________
PoE RIP Retardoom
Dota2 wy**bana wpizdu

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.