mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 19:35 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
Może ktoś zna internetowy sklep gdzie mogę kopic bez problemów najnowsze ebooki angielskie?


chyba zależy od formatu - tu masz np. sklepik Sony:
http://ebookstore.sony.com/

tu jedna z popularniejszych ksiegarni w UK:
http://ebooks.whsmith.co.uk/

ale z tego co widzę to też głównie epub (sony) i ceny praktycznie równe wydaniom papierowym.

Ja nadrabiam zaległości i czytam pierwszy tom "Achaja". Muszę przyznać, że książka całkiem ładnie daje radę - wciąga niesamowicie :)


Ostatnio edytowano 14 maja 2010, 20:29 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 19:51 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Ja nadrabiam zaległości i czytam pierwszy tom "Achaja". Muszę przyznać, że książka całkiem ładnie daje radę - wciąga niesamowicie :)

Drugi tom tez byl ok, trzeci juz nie.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 18 maja 2010, 08:49 
Cytuj  
Ostatnio miałam przyjemność zetknąć się z najnowszą propozycją najpopularniejszego obecnie japońskiego pisarza - Murakamiego. Jestem jego wielką fanką, więc po książkę 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu' sięgnełam bez wahania pomimo tego, że nie jest to powieść.

'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu' to eseje dokumentujące kilka miesięcy przygotowań autora do Maratonu Nowojorskiego, okraszone jego przemyśleniami oraz wspomnieniami, napisane w niezmiennym, charakterystycznym dla tego autora stylu.

Nie trzeba lubić biegania, żeby przeczytać ten tomik z przyjemnością. Ja na przykład - biegania nie znoszę. Przyznaję jednak, że regularny ruch obecny jest w moim życiu - i być może właśnie dlatego tak duże wrażenie zrobiła na mnie ta książka.

Sama długo grzałam tyłek na krzesłach i nie miałam ochoty na uprawianie żadnego sportu. Teraz - z perspektywy czasu - stwierdzam, że być może musiałam po prostu do tego dorosnąć. Życie Murakamiego udowadnia, że w każdej chwili można wziąć się za bary z własnymi słabościami, i choć każdy wysiłek związany jest z bólem, potrafi być też źródłem ogromnej satysfakcji.

Książka jest króciutka, starcza na jeden wieczór - a jest naprawdę wspaniała i gorąco ją polecam.


_________________
http://karolinacianciara.pl/

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 maja 2010, 09:24 
Cytuj  
Czytalem "Kronike ptaka nakrecacza" i "Przygode z owca". Obie swietne. Plus, ze u Murakamiego nie czuje sie tak bardzo kultury japonskiej. Historie sa dosc uniwersalne.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 18 maja 2010, 09:43 
Cytuj  
Z książkami Murakamiego jest tak, że jeśli spodobała się jedna - śmiało można sięgać po resztę. Wszystkie jego powieści i opowiadania zlewają mi się w jedno - mam wrażenie, że każda z nich ma tych samych bohaterów. Choć ich imiona, historie i przeżycia są całkiem inne - tak samo postrzegają świat.

Wymieniłeś dwie naprawdę świetne pozycje - ja jeszcze dorzucam do nich 'Koniec świata i Hard-boiled Wonderland'. To dość nietypowa powieść - Murakami opowiada tam równolegle dwie zazębiające się symbolami historie - jedna dzieje się w świecie fantasy, druga - sci-fi.

W języku Murakamiego fascynuje mnie to, że choć jest bardzo prosty (nienawidzę uduchowionych pisarzy Piszących Wielkimi Literami O Sensie Życia jak C. robi np. w Alchemiku), jest równocześnie bardzo wyrafinowany.


_________________
http://karolinacianciara.pl/

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 18 maja 2010, 10:08 
Cytuj  
Murakami jest fajny, ale mi się bardzo podobały tylko "Kroniki..." i "Koniec świata..." reszta słabsza, imo.

Polecam za to C.K. Dezerterzy - Sejdy.
Polski Szwejk, trochę zapomniany.


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 758
Dołączył(a): 16.06.2007
Offline
PostNapisane: 22 maja 2010, 02:47 
Cytuj  
Ja ostatnio przeczytałam 'Norwegian Wood' Murakamiego. Książka bardzo mi się spodobała. Czytało się ją dobrze, nie przynudzała, historia ciekawa, można było się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy.. To pierwsza pozycja tego autora, która trafiła w moje ręce. Jeśli jest faktycznie tak, jak mówi Plutonka - to super, wiem już co przeczytam w najbliższej przyszłości ;p


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 22 maja 2010, 10:02 
Cytuj  
Polecam trzymać się z daleka od "Po zmierzchu" tegoż autora.
Nudne, krótkie, sprawia wrażenie urwanego i czyta się to jak scenariusz średniego filmu. A przynajmniej takie były moje odczucia.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 maja 2010, 10:18 
Cytuj  
Zamboch Miroslav - Wylegarnia - pierwszy tom calkiem si.
jak zwykle u Zambocha duzo krwi, trupow - ale tym razem w czasach wspolczesnych i z udzialem Bond'a w spodnicy :)
mila lektura wieczorna ale wedlug mnie jednak gorsza ksiazka od poprzednich powiesci Zambocha.

Carey Mike - Mój własny diabeł - pierwszy tom opowiesci o egzorcyscie F. Castorze. zgrabnie napisana powiesc sensacyjna, laczaca elementy kryminalu i fantastyki.
bo w swiecie Castora, duchy istnieja naprawde.
dosc szybko i przyjemnie sie czyta, dobrze napisane, choc miejscami troche chaotycznie.

****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 22 maja 2010, 12:02 
Cytuj  
Tomek Michniewicz - Samsara. Na drogach, których nie ma.

Bardzo przyjemnie się czyta. Wczoraj kupiłem i dzisiaj już przeczytałem 3/4 książki. Bardzo fajne zdjęcia i moim zdaniem rewelacyjna okładka.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2010, 12:19 
Cytuj  
jak ktos czytal wczesniejsze kryminaly Krajewskiego to jego najnowsza powiesc - "Erynie" jest must have :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 maja 2010, 13:46 
Cytuj  
Chemia smierci Simon Beckett bardzo dobry kawal ksiazki z seryjnym morderca, troche przewidywalny ale fajnie sie czyta.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 22 maja 2010, 13:51 
Cytuj  
Wiadomo coś może o czwartym tomie "Pana Lodowego Ogrodu" Grzędowicza?


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 359
Dołączył(a): 12.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2010, 14:05 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
Chemia smierci Simon Beckett bardzo dobry kawal ksiazki z seryjnym morderca, troche przewidywalny ale fajnie sie czyta.

Mowisz? Jak wzialem w empiku 'Szepty Zmarłych' to dwa rozdzialiki z marszu polecialy ale i tak wyszedlem wtedy z 'A Jeśli Nasz Świat Jest Ich Rajem? Ostatnie Rozmowy z Philipem K. Dickiem'.


_________________
[ i rooted crap here ]

***

Posty: 535
Dołączył(a): 2.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2010, 18:06 
Cytuj  
W ktorych ksiazkach Wagnera zawiera sie cykl o Kane?

@Oyciec
Dziekuje


Ostatnio edytowano 22 maja 2010, 21:21 przez Archer, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 maja 2010, 20:28 
Cytuj  
Archer napisał(a):
W ktorych ksiazkach Wagnera zawiera sie cykl o Kane?


Cień Anioła Śmierci
Krwawnik - inne tłumaczenie to Pierścień z Krwawnikiem
Mroczna Krucjata
Pajęczyna utkana z ciemności
Wichry nocy - opowiadania.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2010, 19:25 
Cytuj  
Skonczylem wczoraj Amerykanskich Bogow. Naprawde nie myslalem, ze Gaiman tak dobrze pisze i takie dobre historie wymysla. Bardz ciekawa wizja bogow, duzo fajnych plot twistow, dosc zakreconych momentami. Co prawda udalo mi sie zakonczenie przewidziec, ale tylko dlatego, ze poczytalem w Internecie o nordyckim panteonie. Ogolnie rzecz biorac, polecam kazdemu kto nie mial jeszcze okazji tego dziela przeczytac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2010, 19:27 
Cytuj  
bier sie za nigdziebądz.


_________________
.


Posty: 39
Dołączył(a): 1.01.2006
Offline
PostNapisane: 23 maja 2010, 19:33 
Cytuj  
Polecam "Nigdziebądź" również, podobna tematyka ale w wersji wschodniej czyli "Tajemna historia Moskwy" E. Sedia. Ciekawa książka pełna rosyjskiej powiedzmy mitologii, nie tak dobra jak w/w ale warta uwagi.

D.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2010, 20:05 
Cytuj  
Poki co zaczalem www.1939.com.pl czytac i zapowiada sie na mila ksiazka. Nigdziebadz musi poczekac, bo w kolejce tez juz czekaja Kroniki Amberu, dwa tomy Retrospektywy i Metro 2033. Nie wspomne juz o tym, ze moja aktualna lektura jest trylogia.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.