mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 maja 2010, 15:24 
Cytuj  
Dobrze napisana ksiazka, ktora sie latwo czyta bo autor wie jak ksiazki pisac tudziez mial swoje 5minut przy maszynie do pisania. Ksiazka ktora potrafi wciagnac( chociaz 3tom wyraznie slabszy), ma spora dawke humoru, wyrazne i calkiem ciekawe postacie.. mysle, ze jest warta polecenia dla osoby w kazdym wieku. Po prostu dobre fantasy.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 maja 2010, 19:10 
Cytuj  
Szkoda tylko, że Ziemiański jest tak mało konsekwenty - pisze tak jakby w ogóle nie miał planu na książkę. Tom 2 i 3 są dużo słabsze. 3 chyba w ogóle pisana na siłę i na czas - prawie 2 razy krótsza objętościowo z licznymi streszczeniami głównie pod koniec.
Wywalić wilkołaki, wywalić czarownika i wirusa, dopisać kilka rozdziałów zakończenia (wyraźne skróty myślowe). Zamiast jednego zdania wyjaśniającego kto są ziemcy dopisać ze 3 rozdziały z mocnym finiszowym pierdolnięciem i imho byłaby rewelacja.

Od siebie polecam trylogię Genesis of Shannara - imho najlepsze przejście z czasów współczesnych, armageddon i prawie totalną zagładę (I tom jest mocno falloutowski), mutanty, odkrycie magii, w końcu high fantasy. Jedyna wada, że z tego co widzę na wikipedii to nie została ona wydana w PL, ale angielski jakim operuje Terry Brooks jest naprawdę dosyć łatwy i nawet ja bez problemu przeczytałem ją jednym tchem.

Morgul - Hamilton znów taki szczegółowy i wlekący się na maksa?

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2010, 19:30 
Cytuj  
Z ostatnich lektur mogę polecić :

"Gra Endera" - Orson Scott Card.

Wyśmienita książka Sci-ficiton.Nagroda Hugo.

Cytuj:
"Wobec śmiertelnego zagrożenia nadciągającego z kosmosu Ziemia przygotowuje swoją broń ostatniej nadziei.Jest nią chłopiec,w którym odkryto niezwykły wojskowy geniusz.Czas nagli,a przyszłość dwóch cywilizacji spoczywa w rękach dziecka... "


Brzmi banalnie,ale naprawdę książka jest doskonała .Zresztą jak powyżej widać została doceniona.

Nie mogę się zdecydować czy postawić ją nad czy pod "Hyperionem" .
Jakby ktoś chciał czytać Hyperiona to radze poprzestać inwestycje na pierwszym tomie .Reszta to moim zdaniem totalne średniaki i skok na kasę autora.

"Wytropić Eichmanna. Pościg za największym zbrodniarzem w historii" Neal Bascomb


Cytuj:
Porywająca niczym thriller opowieść o polowaniu na Adolfa Eichmanna.

Adolf Eichmann codziennie rano siadał za biurkiem i - jak sam mówił - „wykonywał swoją pracę najlepiej jak potrafił”. To on stworzył perfekcyjny plan przemysłowego mordowania ludzi w komorach gazowych.

Człowiek, na którym ciążyła odpowiedzialność za dokonanie największej zbrodni w historii ludzkości, długo pozostawał bezkarny. Po upadku III Rzeszy udało mu się wymknąć z rąk sprawiedliwości i uniknąć procesu w Norymberdze. Przez piętnaście lat mylił tropy i działał niczym najlepszy agent wywiadu, który chce uniknąć zdemaskowania. Jego kamuflaż był doskonały - zbrodniarz pilnował nawet tego, aby nigdy nie zostać sfotografowanym.

Trafił jednak na równych sobie przeciwników, którzy nie zapomnieli o nadzorcy nazistowskiej machiny śmierci. Dawne ofiary postanowiły wytropić Adolfa Eichmanna.

Książka Neala Bascomba przedstawia znakomicie udokumentowaną historię polowania prowadzonego przez izraelskie służby specjalne. Ich przebieg, a potem operacja schwytania Eichmanna, opisane są w sposób, którego nie powstydziliby się autorzy thrillerów tacy jak Robert Ludlum czy Frederick Forsyth.


Niesamowicie wciąga .Suspens trzyma czytelnika od początku do końca.Bardzo szczegółowo przedstawione są działania Mosadu etc.Jak czytałem wydawało mi się ,że znajduje się w środku wydarzeń.
Wydaje się ,że w powieści jest więcej faktów niż fikcji literackiej -od tego zdarzenia minęło prawie 50 lat i większość uczestników umarła śmiercią naturalną.Możliwe że odtajnili szczegóły tej operacji ?(zresztą w książce znajdują się zdjęcia operacyjne Mosadu inaczej sobie tego nie mogę wytłumaczyć)

Obie książki gorąco polecam .Jedyny ich minus to fakt,że się je szybko czyta :wink: .

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 maja 2010, 07:48 
Cytuj  
Gra Endera jest już klasyką :) i faktycznie jest zajebista. Jeżeli ktoś jeszcze nie czytał (nie chce się wierzyć) to koniecznie trzeba:).

Jeżeli nie czytaliście to polecam Kotołaka (cykl o Ksinie) Konrada Lewandowskiego.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 maja 2010, 19:35 
Cytuj  
Erynie - Krajewskiego - znowu dobra pozycja, dobry kryminal, fajnie oddany klimat dawnego Lwowa. chociaz miejscami przesadzone i 'przekolorowane'. ale wciaga i warte przeczytania - przez weekend.

Metro 2033 - o ile poczatek bardzo wciaga i buduje super klimat, to im dalej tym gorzej dla mnie. pod koniec musialem juz zagryzc zeby i po prostu to skonczyc. Dmitry moze mial i dobry pomysl - ale widac, ze pozniej troche sie pogubil, zabraklo mu orientacji/wiedzy i robi sie masakryczna dluzyzna, ktora rozwala dobry temat, ktory poruszyl autor.

Gra Endera - ksiazka, ktora przeczytalem dziesiatki razy.

ale polecam rowniez Sage Cienia tegoz autora. bardzo dobre wprowadzenie/pokazanie swiata przed i po wojnie z robalami - lecz tym razem akcja rozgrywa sie na Ziemi.

dla przypomnienia - jesli ktos szuka dobrego polskiego fantasy z poczuciem humoru - Artur Baniewicz - Smoczy Pazur :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 maja 2010, 20:04 
Cytuj  
Mi tak naprawdę tylko Gra Endera się tak naprawdę podobała. Niestety czym dalej tym gorzej, z tego co pamietam to dobrnąłem do Ksenocydu i się poddałem.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 28 maja 2010, 21:46 
Cytuj  
No właśnie nauczony doświadczeniem Sagi Hyperiona-czyli pierwszy tom świetny a reszta hem.. (moja subiektywna opinia :wink: ).
Próbowałem się zorientować jak ludzie oceniają dalsze części po Grze Endera i sporo ludzi pisze "Gra Endera kropka".
Chociaż ponoć drugie tomisko "Mówca umarłych" jest równie ciekawe i również koleś otrzymał za nie nagrodę Hugo-dobrze doczytałem ?
Zastanawiam czy się czy jednak sobie nie kupić.Jak na razie książki z tą nagrodą raczej mnie nie zawiodły .


Ostatnio edytowano 28 maja 2010, 21:54 przez White Trox, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 maja 2010, 21:54 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Mi tak naprawdę tylko Gra Endera się tak naprawdę podobała. Niestety czym dalej tym gorzej, z tego co pamietam to dobrnąłem do Ksenocydu i się poddałem.

Groszek jest uber !


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 maja 2010, 22:32 
Cytuj  
Saga Cienia jest o Groszku.
i naprawde dobra.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 cze 2010, 20:55 
Cytuj  
Kornew Pawel - Przygranicze - calkiem fajne 'przygodowe fantasy' z duza iloscia krwi i dziwnych wynalazkow. miejscami chaotyczne ale lekka i wciagajaca lektura na dlugi weekend.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 08:20 
Cytuj  
Kornewa to polecam od poczatku czyli, sopel potem sliski, bardzo dobry świat, ju z zreszta pisalismy o tym z Altarem pare stron wczesniej


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 08:24 
Cytuj  
ja wole czytac ksiazki od konca.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 08:36 
Cytuj  
kryminaly tez? latwiej sie czyta wiedzac kto zabil?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2010, 09:04 
Cytuj  
przede wszystkim kryminaly.

*

Posty: 131
Dołączył(a): 11.12.2006
Offline
PostNapisane: 19 cze 2010, 12:47 
Cytuj  
Jeszcze jak był dzień książki i 3 za 2 w empiku kupiłem polecanego tu przez kogoś "Zabójcę trolli", oraz po własnym rozpoznaniu "Tu żyją smoki" i "W Czeluście Ziemi".
Wszystkie mogę jak najbardziej polecić (szczególnie "W Czeluście Ziemi" będącą druga w trylogii), przy czym "Tu żyją smoki" to coś bardziej młodzieżowego lecz zdecydowanie inne od Harrego czy Narnii.

Problem zaczyna się na tym że dostałem wtedy kupon rabatowy przy zamówieniu za >70zł i posiadają kontynuacje jedynie Czeluści... Drugi tom Zabójcy jak już się pojawia na allegro to za 60 zł :wtf:
Szukam więc czegoś żeby dojść do tej kwoty, jakieś fantasy gdzie bohater niekoniecznie jest do końca dobry.Sam dokopałem się do "Legendy Drizzta Tom 1 Ojczyzna" R. A. Salvatore i "Smocze Kości"Weis Margaret, Hickman Tracy, ale to drugie wezmę na allegro bo jest o 13zł tańsze, więc ciągle brakuje mi do kompletu...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 cze 2010, 16:47 
Cytuj  
Jak ktoś szuka czegoś nowego to polecam Noc Blizn Alan-a Campbell-a. Pierwsze 100-200 stron trochę nudzi - już miałem "odłożyć książkę na półkę" ale akcja całkiem ładnie się rozkręca. Takie pomieszanie fantasy z SF, aniołami, sterowcami, assassinami, etc. Kończę pierwszy tom trylogii i przynajmniej mnie książka wciągnęła :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1514
Dołączył(a): 5.10.2009
Offline
PostNapisane: 19 cze 2010, 20:02 
Cytuj  
A myslalem, ze z ksiazek fantasy sie wyrasta.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 cze 2010, 22:36 
Cytuj  
Czytam Metro 2033 atm i czyta sie ciezko. Klimat fajny, ciekawa narracja, ale dialogi sa beznadziejne. Pisane sa w ten sposob, ze ja jako czytelnik czuje sie jak przedszkolak.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 19:25 
Cytuj  
Czy ktoś czytał Dukaja? Wczoraj natrafiłem na ciekawą (tak myślałem po przeczytaniu recki) pozycję - Jacek Dukaj - Lód. Podobno najlepszy polski pisarz fantasy.
Załadowałem książkę na czytnik i najpierw myślałem, że mi się czytnik zwiesił bezczelnie - tak długo farmatował tekst. Okazało się, że wszystko śmiga tylko książka zamiast około 1000 stron (na 6" mieści się mniej teksu) ma 2800 stron.

Przeczytałem w metrze z 50 i na razie mam mieszane uczucia - nie cierpię rusycyzmów :/. Warto brnąć dalej? Czy odstawić, bo w kolejce czeka metro 2033 i 2 tom deepgate?
Warto siegać po książki Jacka Dukaja?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 19:36 
Cytuj  
ja 'Lod' czytam od poltora roku? i nie doszedlem do polowy.
strasznie ciezka narracja - ogolnie srednia przyjemnosc z lektury jak dla mnie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.