mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 20:33 
Cytuj  
Przeczytalem kiedys z rozpedu rozdzial czy dwa na komputerze, ale nie chce mi sie zwyczajnie takiej cegly kupowac. Najpierw e-reader, potem Lod ;]
Zreszta lubie takie ksiazki z lekko inna wersja historii. Wlasnie (wreszcie!) skonczylem drugi tom 'Zadry' Piskorskiego. Napisane tak lekko, ze az prosiloby sie o ekranizację, kolejne sceny same sie przed oczami maluja.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 20:35 
Cytuj  
zadra jest jedna z lepszych polskich ksiazek ostatnich lat.
i zdecydowanie zbyt malo rozpowszechniona.
ale to samo jest z robertem wegnerem i 'opowiesciami z meekhanskiego pogranicza' - bardzo polecam.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 23:00 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Podobno najlepszy polski pisarz fantasy.

Fantasy za wiele nie napisał.
Cytuj:
Załadowałem książkę na czytnik i najpierw myślałem, że mi się czytnik zwiesił bezczelnie - tak długo farmatował tekst. Okazało się, że wszystko śmiga tylko książka zamiast około 1000 stron (na 6" mieści się mniej teksu) ma 2800 stron.

Skoro czytałeś recenzje to na pewno w nich wspominali, że powieść jest pisana na XIX wieczną modłę. Więc jest dużo, długo i rozwlekle, jednym to się spodoba, innych odrzuci.
Cytuj:
Przeczytałem w metrze z 50 i na razie mam mieszane uczucia - nie cierpię rusycyzmów :/. Warto brnąć dalej?

Będziesz miał problem, bo autor uwielbia zabawy językiem. Możliwe, że bardziej niż rusycyzmy odstraszy cię dukajszczyzna.
Cytuj:
Warto siegać po książki Jacka Dukaja?

Warto, facet ma niesamowitą wyobraźnię i genialny warsztat literacki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 23:08 
Cytuj  
przeciez to marek ;p

ja chce sobie "Kane" skombinowac...

o, przeoczylem a Esslemont wydal kolejna ksiazke w swiecie malazu: "Powrót Karmazynowej Gwardii" w tomie 1 i 2.
recka: http://katedra.nast.pl/artykul/4872/Ess ... j-Gwardii/

czytal ktos Abercrombie - Samo ostrze? albo Rothfuss - Imię wiatru?

To pierwsze wydaje mi sie, ze moze byc zajebiste.


Pan światła za 1 grosz? do kazdej zamowionej mozna dobrac jedna za grosz.
http://isa.pl/k283-KSIAZKA-ZA-1-GROSZ-super-oferta.html

Cytuj:
W sobotę 12 czerwca, na zamku nidzickim, w trakcie XVII Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród SFINKS 2010.
Łącznie oddano ważnych 2008 głosów. Oto laureaci:

KSIĄŻKA ROKU:
Wydawnictwo W.A.B. za Związek żydowskich policjantów Michaela Chabona

POLSKA POWIEŚĆ ROKU
Jarosław Grzędowicz za Pana Lodowego Ogrodu tom 3

ZAGRANICZNA POWIEŚĆ ROKU
Wydawnictwo Mag za Accelerando Charlesa Strossa

POLSKIE OPOWIADANIE ROKU
Łukasz Orbitowski za Głowę węża

ZAGRANICZNE OPOWIADANIE ROKU
Wydawnictwo Solaris za Małą boginię Iana McDonalda

Laureatom gratulujemy, czytelnikom dziękujemy za oddanie głosów.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 346
Dołączył(a): 12.12.2005
Offline
PostNapisane: 23 cze 2010, 07:27 
Cytuj  
Polecam

Afganistan Relacja Bor-owika - Jan Jagoda , Władysław Zdanowicz

Dobrze się czyta książkę można łyknąć w jeden wieczór dużo anegdot i naszych absurdów.

Cytuj:
Mamy pierwszy wyjazd z ambasadorem i od razu pierwszy zgrzyt między nami. Nie chodzi nawet o to, że wbrew wcześniejszym ustaleniom spóźnił się dwie godziny, ale okazało się, że jedzie z nami także Ambi i wszystko się komplikuje, bo nie chce, aby Doctor siedział obok nich na tylnym siedzeniu. Nie pomaga tłumaczenie, że to jedyny sposób, aby ochraniać także tę stronę, bo przecież gdyby siedział w środku na przednim siedzeniu, to tylko będzie przeszkadzał. Zgodnie z decyzją ambasadora jedziemy w trójkę i do tego wybrał drogę przez centrum miasta, gdzie nie ma sposobu na ominięcie bazaru. Oczy wkoło głowy, w okolicy bazaru trafiamy w korki, gdzie przechodnie nie zwracają uwagi na jadące pojazdy i wchodzą nam przed maskę. Salim trąbi i krzyczy, ale jedyny skutek to odwrócona w naszą stronę głowa i ślina spływająca po naszej szybie. Wreszcie jesteśmy w ISAF, która od miasta jest odgrodzona pięcioma strefami betonowych zapór, ale! i tak nie chcą nas wpuścić do środka, wskazując wymownie wzrokiem na kierowcę. Nie mamy o czym dyskutować, pojazd z Salimem zostaje na zewnątrz, pozostali mogę wziąć przepustki i wejść do bazy. Ambi burzy się, pokazując dokumenty dyplomatyczne, ale strażnicy są niewzruszeni, oni mają swoje przepisy i dokładnie według nich postępują. Nawet gdybyśmy mieli bagee, czyli specjalne wojskowe przepustki, to i tak lokalny kierowca nie ma prawa przekroczyć bramy". (...) "W połowie drogi słyszymy za sobą odgłos wystrzałów i wybuchające granaty, więc zerkam ma attache i orientuję się, że nie jest z nim dobrze. Jest blady, twarz lśni mu od potu, a ręce tak mocno ściskają kierownicę, że dziwię się, że nic jeszcze nie pękło. - Masz jakąś broń? - próbuję rozładować napięcie w samochodzie. - Broń?..- jest w szoku.- Nie? Nigdy jej nie potrzebowałem. - I nadal tak będzie.- zapewniam go, ale na wszelki wypadek wyjąłem Glocka i wsunąłem mu do kieszeni.- Będziesz się czuł pewniej..."


http://merlin.pl/Afganistan-Relacja-Bor-owika_Jan-Jagoda-Wladyslaw-Zdanowicz/browse/product/1,664681.html#fullinfo

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 23 cze 2010, 12:45 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Warto siegać po książki Jacka Dukaja?


Warto tylko wez sobie cos lzejszego na poczatek np. zbior opowiadan "W kraju niewiernych".

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 23 cze 2010, 13:03 
Cytuj  
Ostatnio przeczytalem "Apokalipse wedlug Pana Jana" Szmidta.
Naprawde dobra ksiazka, postapokliptyczna polska i Pan Jan, czlowiek z wizja zjednoczenia pod swoim berlem tego co zostalo z polski ;)
Ogolnie polecam jak najbardziej, mila ksiazka.

Eshim napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Warto siegać po książki Jacka Dukaja?


Warto tylko wez sobie cos lzejszego na poczatek np. zbior opowiadan "W kraju niewiernych".


Jak dla mnie nie warto, przeczytalem tylko Czarne Oceany ale to wystarczylo zeby skutecznie zniechecic mnie do jego tworczosci.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 23 cze 2010, 15:38 
Cytuj  
Cytuj:
Warto tylko wez sobie cos lzejszego na poczatek np. zbior opowiadan "W kraju niewiernych".

Racja, Lód może być trochę zbyt ciężkostrawny na początek, podobnie Czarne Oceany i Perfekcyjna Niedoskonałość.
Inne Pieśni są całkiem przystępne, polecam na pierwszy raz. W Kraju Niewiernych niektóre opowiadania też są ostro pokręcone.
Cytuj:
przeczytalem tylko Czarne Oceany ale to wystarczylo zeby skutecznie zniechecic mnie do jego tworczosci.

Znaczy co konkretnie Ci się nie podobało?
To dosyć trudna książka, w dodatku niekompletna. Pierwotnie miała liczyć 1000 coś stron, ale wydawca się nie zgodził i kazał ciąć.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 cze 2010, 18:53 
Cytuj  
Na razie Lód odłożyłem:
Sugerowałem się opisem stąd:
http://peb.pl/epika-i-dramat/366781-rap ... 007-a.html

Język bym ścierpiał, żeby chociaż akcja była w miarę wartka, ale początek zbyt się imho wlecze. Dlatego pytałem, czy warto brnąć dalej, czy cały czas są takie dłużyzny okraszone dukajszczyzną/rusycyzmami i przaśnymi wstawkami z niewiadomo skąd.

btw. czy na polski zostały przetłumaczone jakieś książki Dan-a Abnett-a? Czy trzeba czytać w oryginale?

*

Posty: 159
Dołączył(a): 3.11.2006
Offline
PostNapisane: 23 cze 2010, 18:54 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Jak dla mnie nie warto, przeczytalem tylko Czarne Oceany ale to wystarczylo zeby skutecznie zniechecic mnie do jego tworczosci.

"Xawras Wyżryn"

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 25 cze 2010, 12:39 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Cytuj:

Znaczy co konkretnie Ci się nie podobało?
To dosyć trudna książka, w dodatku niekompletna. Pierwotnie miała liczyć 1000 coś stron, ale wydawca się nie zgodził i kazał ciąć.


Nie bede sie spieral ze trudna;). Ale przedewszystkim meczaca, dla mnie przynajmniej. Duzo takiej w sumie paplaniny bez sensu o tej "myslni" a malo czegos takiego co by mnie... zainteresowala? W sumie zaczela sie rozkrecac pod koniec dopiero :D. Ale rozkrecac sie przez iles set stron? No przegiecie, prawie jak "Nad Niemnem" :D

*

Posty: 159
Dołączył(a): 3.11.2006
Offline
PostNapisane: 25 cze 2010, 16:41 
Cytuj  
Dukaj ma taki styl artysty - rzemieślnika. Bierze jakiś modny temat, wyciska jak cytrynę, a potem zmienia zainteresowania. Taka literatura totalna i ostateczna.
Ja czekałem na jego steampunkową powieść (bo Lód taki do końca nie jest) ale chyba ubiegł go Twardoch z "Wiecznym Grunwaldem".

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2010, 17:12 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
przeciez to marek ;p

ja chce sobie "Kane" skombinowac...

o, przeoczylem a Esslemont wydal kolejna ksiazke w swiecie malazu: "Powrót Karmazynowej Gwardii" w tomie 1 i 2.
recka: http://katedra.nast.pl/artykul/4872/Ess ... j-Gwardii/

Jak ktos jest fanem Malazu i nie czytal tego to powinien sie sam biczowac przez minimum tydzien ;o.
Wydarzenia tu opisane, rzucaja zupelnie nowe swiatlo na czesc bohaterow, na wydarzenia z 8 tomu, wyjasniaja tez pare kwestii i wraca kilka person ktore mi sie osobiscie podobaly (Liosan z 4 tomu :d).

edit:
Ja ym nie przywiazywal duzej wagi do tej recenzji. Wszakze to Esselmont jest w duzej czesci tworca Malazu. postaci, miejsc, historii, magii, itp. Fakt, pisze gorzej od Eriksona, ale.. obaj panowie sie doskonale uzupelniają.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).


Ostatnio edytowano 25 cze 2010, 19:10 przez iniside, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 cze 2010, 18:27 
Cytuj  
przecież to highlander ;p

**

Posty: 281
Dołączył(a): 5.09.2004
Offline
PostNapisane: 27 cze 2010, 07:29 
Cytuj  
siema. szukam ksiazki cosw stylu malowanego czlwoieka albo wojny swiatow.Czyli chlopcu ktory sie uczy tam magi i wyrsza gdzies. A nie ze na poczatku przedstawiani bohaterowie to koxy. ;]


_________________
Obrazek

****

Posty: 1376
Dołączył(a): 6.03.2009
Offline
PostNapisane: 27 cze 2010, 07:57 
Cytuj  
"Wiosna Helikonii" - Brian Aldiss
polecam.


_________________
"Gdy jesteś zły, licz do czterech, gdy jesteś bardzo zły, klnij."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 cze 2010, 08:38 
Cytuj  
Mi się podobała 1 książka Esslemonta, ale żaluje, ze nie pisal tego Erikson ;] Na pewno sięgne.

Mark-> noł koment ;p

btw. kupiłem staruszkowi na urodziny:
Diabeł Morski: Przygody Mojego Życia - Felix von Luckner


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2010, 10:46 
Cytuj  
skoro Cthulhu jest tak popularny na forum, to się zapytam. Z ktorym znowu az tak wiele do czynienia nie mialem ;)

Wie ktos moze czy te nowe ksiazki wydane przez zsyk, jakos 1-2 lata temu czyli:
Opowieści o makabrze i koszmarze
Sny o terrorze i makabrze

stanowią już pełny zbior opowiadań lovecrafta? Są jeszcze 2 tomy "najlepszych opowiadań". Niestety nie umiem dotrzeć do żadnego spisu tresci co zawierają. Ale chyba się róznią też kolejnoscią od zbioru "Zew Cthulhu" na przyklad.

jakies ideas?


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2010, 11:10 
Cytuj  
Bylem chyba w trzech albo czterech empikach w celu zakupu "Oka Jelenia - Drewniana Twierdza" i niestety! Nie ma.

Czas chyba zamówić na allegro :(


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2010, 11:29 
Cytuj  
Albo w empiku.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.