mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 10 lip 2010, 13:51 
Cytuj  
W domu mam 2 (Zibro P125 i Airforce coś tam) - świetna sprawa - szczególnie jak nie chce ci się bawić w robienie pro klimy. Rura za okno i spokojnie pomieszczenie 20-40m2 wychłodzisz.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2010, 13:53 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
Sou napisał(a):
Nyx napisał(a):
Ta rulę można tez do komina wentylacyjnego zamontować


Jestes pewien? Mi sie wydaje ze jesli taka rure zamontujesz w polowie rury i zacznie pompowac to ci na dole moga miec jakas cofke...
do tego służy komin wentylacyjny, wypuszcza ciepłe powietrze, ktore jest lekkie i leci do gory.


Kominy od piecykow jeszcze cieplejsze wypuszczaja a potem sie okazuje ze ktos sie zaczadzil bo sasiad podpial jakas lewa rure do tego ;d

Tak czy siak lepiej to za okno puscic pewnie niz bawic sie w pozwolenia i ganiac z kominiarzem ; )


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 lip 2010, 14:21 
Cytuj  
Przewody kominowe to co innego ;) a to o czym piszesz to patologia i XIX wiek. W normalnym budownictwie stosuje się centralne CO i CWU. Odnośnie klimatyzatorów te przenośne są gabarytowo dość duże i mało poręczne. Jeżeli decydowac się na klimatyzację to imo na model w którym skraplacz znajduje się na zewnątrz budynku. Tu istotne będzie umiejscowienie obu jednostek i to jak długie mogą być przewody + zabudowa pokoju. Nie wiem jak wygląda sprawa użerania się ze sółdzielniami ale we wspólnotach mieszkaniowych takie klimatyzatory ludzie montują i zrobienie 2 otworów o małej średnicy w ścianie nie stanowi problemu.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2010, 14:34 
Cytuj  
@Havok, on che miec szybko tanio tu i teraz a ty mu splita proponujesz :) , montowanie wiercenie uzeranie sie


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 lip 2010, 14:50 
Cytuj  
No tak, tyle że moim zdaniem jeśli już coś robić to porządnie a nie bawić się w jakieś półśrodki. Do tego w blokach jest zwykle mało miejsca a kloc o rozmiarach 50x50x100 średnio się wpasowuje do tego te rury... Fakt, to co proponuje jest 2-3 razy droższe niż zakładany przedział cenowy ale przynajmniej sobtainer będzie miał rozeznanie jakie są opcje ;).

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 lip 2010, 15:19 
Cytuj  
w takich chwilach zajebiscie sie docenia kanadyjczyka , jak mieszkalem w bloku to szlo wykitowac , nagrzane wszystko bylo ze parzylo w lapy
domki z drewna zajebiscie trzymaja cieplo i chlodek , polecam


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2010, 15:20 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
w takich chwilach zajebiscie sie docenia kanadyjczyka , jak mieszkalem w bloku to szlo wykitowac , nagrzane wszystko bylo ze parzylo w lapy
domki z drewna zajebiscie trzymaja cieplo i chlodek , polecam

Znaczy mamy sobie mieszkania deskami obić? ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2010, 15:28 
Cytuj  
wy tu gadu gadu, a slonce napierdala :/

jakies nawilzaze powietrza mozna uzyc czy cus? bicze wodne? jakies dobre napoje znaja, poza standardami? ;p


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2010, 15:39 
Cytuj  
Mi wystarcza duży, stojący wentylator + otwarte okna po drugiej stronie mieszkania.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 10 lip 2010, 16:14 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
wy tu gadu gadu, a slonce napierdala :/

jakies nawilzaze powietrza mozna uzyc czy cus? bicze wodne? jakies dobre napoje znaja, poza standardami? ;p



Tereré + przeciąg.
Ale imo zewnętrzne rolety by zrobiły robotę najlepiej (kumpel ma, chwali sobie) bez zbędnych wydatków długoterminowych, no i są bezawaryjne ;-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2010, 16:21 
Cytuj  
u mnie od dachu masakrycznie grzeje...


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2010, 16:22 
Cytuj  
No jest masakra dzisiaj, zbieram się na rower i coś zebrać się nie mogę, ale chyba jednak wyjdę bo się stopie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 lip 2010, 16:53 
Cytuj  
Keii napisał(a):
Aldatha napisał(a):
w takich chwilach zajebiscie sie docenia kanadyjczyka , jak mieszkalem w bloku to szlo wykitowac , nagrzane wszystko bylo ze parzylo w lapy
domki z drewna zajebiscie trzymaja cieplo i chlodek , polecam

Znaczy mamy sobie mieszkania deskami obić? ;)


rozwazyc taki dom zamiast z cegly :) , stawiaja w 4 miesiace od fundamentow do "pod klucz" i taniej wychodzi niz pan Zenek z panem Wiesiem taszczacy co chwila worki z cementem


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2010, 16:53 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
No jest masakra dzisiaj, zbieram się na rower i coś zebrać się nie mogę, ale chyba jednak wyjdę bo się stopie.

na dworze lepiej nie jest - wlasnie wrocilem z przejazdzki ;P


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 758
Dołączył(a): 16.06.2007
Offline
PostNapisane: 10 lip 2010, 23:13 
Cytuj  
Ja mam w domu jakąś tam klimatyzację. Działa super - po chwili jest już fajnie chłodno (czy też ciepło, bo tak też mogę ustawić). Ogólnie fajna sprawa. Ale jest jedno ale, o którym trzeba pamiętać - klimatyzacja to nie tylko koszt urządzenia i wywiercenie dziury w ścianie. Klimatyzacja potrzebuje regularnego przeglądu i konserwacji, a to kosztuje trochę z tego co słyszałam. O tym też dobrze pamiętać ;)

A co do tego co pisze Aldatha to dupa prawda. Mieszkam w takim domku i jest wręcz odwrotnie. Jak jest zimno trzeba grzać bardzo, bo inaczej szybko zimnica jest jak w psiarni, jak gorąco to gorąco i tylko klimatyzacja/przeciąg ratuje życie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 lip 2010, 23:38 
Cytuj  
wcale nie , krakowskie centusie po prostu oszczedzaja na wszystkim :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 lip 2010, 01:23 
Cytuj  
Sinistralis napisał(a):
Klimatyzacja potrzebuje regularnego przeglądu i konserwacji, a to kosztuje trochę z tego co słyszałam. O tym też dobrze pamiętać ;)

E tam, koszt wymiany płynów i odgrzybiania to circa 100-200 zł raz w roku. Mnie tam przerażają ceny prądu.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 758
Dołączył(a): 16.06.2007
Offline
PostNapisane: 11 lip 2010, 06:00 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Mnie tam przerażają ceny prądu.

Wiedziałam, że o czymś zapomniałam ;p

@Aldatha
Przynajmniej mam normalne fotele *o*


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 11 lip 2010, 07:45 
Cytuj  
Sinistralis napisał(a):
A co do tego co pisze Aldatha to dupa prawda. Mieszkam w takim domku i jest wręcz odwrotnie. Jak jest zimno trzeba grzać bardzo, bo inaczej szybko zimnica jest jak w psiarni, jak gorąco to gorąco i tylko klimatyzacja/przeciąg ratuje życie.


A w kamienicy w zime zimno i w lecie tez zimno :D


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 lip 2010, 07:59 
Cytuj  
trzeba ogrzewanie włączyć.
domki z drewna nigdy nie zapewnią dobrej izolacji cieplnej, W kamienicach gdzie masz ściany oi grubości ~60cm jest już trochę lepiej.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.