mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2010, 08:33 
Cytuj  
Yuurei napisał(a):
Sob espresso nie jest mocną kawą. Nawet taki 100% napar robusty nie jest tak mocny jak np. kawa z ekspresu przelewowego czy zaparzajka ;)
Ale ogólnie tak. Kawa daje więcej dobrego niż złego jeśli nie jest pita litrami ;)


1-szy raz spotkałem się ze zdaniem, że espresso nie jest mocne :). Właśnie że jest mocne i przeważnie jest podawany obok kubek zimnej wody nie wiem czy wiesz :). Bo po prostu nie idzie tego przełknąć.

Aktualnie, pijam Jacobsa Zielonego, ewentualnie żółtego. Staram się pić maksymalnie 2 w pracy (w domu już nie pijam) z 1 czubatej łyżeczki. Chyba, że mam kiepski dzień to wtedy 2 średnie łyżeczki i mam kopa na ~4h.

A co do kawy która nam najlepiej smakowała. Ostatnio piłem z takich "innych" kaw tzw late, czyli kawa zalana mlekiem, bądź z ekspresu mlekiem (nie brnę). Coś pięknego, wspaniały smak. Ale jakbym miał codziennie sobie taką robić, to by mi się po prostu nie chciało :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 18 lip 2010, 08:38 
Cytuj  
Szklanka wody do espresso podawana jest z dwóch powodów:
- aby przeczyścić sobie kubki smakowe żeby lepiej czuć niuanse smakowe
- żeby zabezpieczyć żołądek przed dawką kawy jeśli pijemy na pusto.

Espresso jest słabe z racji tego, że ma stosunkowo krótki kontakt z wodą więc przez te 25-35 sekund ekstrakcji wypłukuje się sama esencja kawy - to co najlepsze. Dzięki temu kawa jest esencjonalna, aromatyczna i pełna nutek smakowych. Oczywiście przez tą esencjonalność może wydawać się mocna ale to tylko stężenie smaku. Tak naprawdę filiżanka espresso (a nawet doppio) ma mniej kofeiny niż kubek herbaty :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2010, 08:48 
Cytuj  
wstalem rano i przeczytalem ten topic... jedno nasuwa sie na usta... o w morde.


_________________
Obrazek

**

Posty: 230
Dołączył(a): 5.05.2006
Offline
PostNapisane: 18 lip 2010, 10:16 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
herbata jest mocniejsza od kawy czy cus (?), niby slabiej dziala ale dluzej blabla, ale wiekszosc nic nie czuje.


kawa - kofeina
herbata - teina
Z tego co kiedyś rozmawiałem ze starszym kolegą studentem jakiegośtam czegośtam, twierdził, że teina jest znacznie mocniej pobudzającą substancją niż kofeina z tą różnicą, że teiny w kubku herbaty jest X-krotnie mniej niż kofeiny w kubku kawy. Jakieś tam jeszcze inne informacje mi podawał ale mówię, to było pare lat temu, wiec już nie pamiętam dokładnie jak to leciało.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2010, 10:18 
Cytuj  
Stefq napisał(a):
Highlander napisał(a):
herbata jest mocniejsza od kawy czy cus (?), niby slabiej dziala ale dluzej blabla, ale wiekszosc nic nie czuje.


kawa - kofeina
herbata - teina
Z tego co kiedyś rozmawiałem ze starszym kolegą studentem jakiegośtam czegośtam, twierdził, że teina jest znacznie mocniej pobudzającą substancją niż kofeina z tą różnicą, że teiny w kubku herbaty jest X-krotnie mniej niż kofeiny w kubku kawy. Jakieś tam jeszcze inne informacje mi podawał ale mówię, to było pare lat temu, wiec już nie pamiętam dokładnie jak to leciało.

Mit w który wszyscy wierzą. Te dwa sklaniki chociaz maja rozne nazwy, maja dokladnie taki sam skład chemiczny.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 lip 2010, 10:27 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Mit w który wszyscy wierzą. Te dwa sklaniki chociaz maja rozne nazwy, maja dokladnie taki sam skład chemiczny.

Bo to jest dokladnie to samo, nazywa sie tylko inaczej w zaleznosci, czy pochodzi z kawy, herbaty czy guarany.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2010, 10:39 
Cytuj  
potwierdzam, tez mialem o kawie i herbatce na zajeciach ale dawno i niewiele, nie badalem. W kazdym razie rzekomo czesciej parzymy herbate mocniejsza od kawy. Częste spozycie herbaty tez nie jest zdrowe...

zreszta znalazlo mi się:
"Herbata to inne popularne źródło kofeiny. Jej zawartość w suszu jest większa niż w przypadku ziaren kawy, jednak do gotowego napoju przechodzi w znacznie mniejszej ilości z powodu mało intensywnego parzenia." ale to wiki ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2010, 11:20 
Cytuj  
"mocna kawa" nie oznacza dużej zawartości kofeiny

Do tego temu sa lepsze fora ale pasuje przynajmniej obalić złe stereotypy i nawyki, wiec zacznijmy od tego ze kawa zalewajka to nasz ojczysty wymysl i jest to najbardziej szkodliwa kawa zwłaszcza ze używa się do tego celu najczęściej odpadu kawowego.
Druga sprawa to prosty podział kawy, włoska, niemiecka i hiszpańska, różnią się procesem palenia i dają nam całkowicie odmienny smak.
Trzecie to metody zaparzania kawy, tygielek, aeropres, kawiarka, ekspres przelewowy, ekspres ciśnieniowy, do każdej metody stosuje się inne kawy.
Kolejna sprawa to stopień zmielenia kawy, każda metoda ekstrakcji wymaga innego zmielenia i nie odkryje ameryki jeśli napisze ze bez młynka żarnowego nie zrobimy dobrej kawy.

Espresso ma być mocna kawa i taką tez jest, jeśli nie jest to albo nie mamy odpowiednio zmielonej kawy albo źle działa ekspres ciśnieniowy.

Ja osobiście gustuje w kawach włoskich, mokarabia i la brasiliana bije wszystko co piłem do tej pory.

Polecam tez wszystkim zakup kawy w polskich palarniach, które pala ziarno najczęściej metoda włoską i pamiętajmy ze najważniejszy jest zawsze młynek.
Jeśli kupujemy w sklepie to sprawdzać datę produkcji bo 99% kawy jest zwieczala lub zwyczajnie stara, a ceny popularnej lavazza odstraszają zwłaszcza ze większość mieszanek jest przeciętna i bliżej im smakiem do kawy niemieckiej.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 18 lip 2010, 13:08 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
italios1 napisał(a):
KAwa jest dla ciot bo usuwa magnez z organizmu.Ci co potrzebuja pobudzenia zra tablety z tauryna!!!


No niestety, ale uważam w tym momencie żebyś stąd wypierdal*&. Dobry smakosz kawy, który wie co dobre, pije kawę gorzką z tabliczką czekolady gorzkiej, która ma ogromną ilość magnezu.

Tak się właśnie powinno pić kawę. Mały łyczek mocnego expresso + czekolada gorzka.


KAzdy smakosz kawy w takim razie musi miec rozwiniety jeden miesien-beerceps lolz
Zakladajac,ze po kazdym lyczku trzeba zagryzac czekolada to na pewno minimum jedna tabliczka zleci do kawy.Czemu wg. mnie maja uwalony brzuch? Bo "dobry smakosz"(o kurwa,padlem jak to przeczytalem) pewnie pije pare takich kawek i zagryza czekolada...Pamietam ,ze jak pierwszy raz liczylem sobie bilans kaloryczny,bialka,tluszcze itp. ktore potrzebuje do masowania to 100g czekolady tluszcz by mi dostarczylo na 2 dni chyba(dodam,ze hujowego tluszczu). Btw 500kcl na 100g czekolady-pozdro.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2010, 13:11 
Cytuj  
Spoko italios ale pamiętaj, że nie każdy ma tak chujowy metabolizm jak ty.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2010, 13:17 
Cytuj  
I przy okazji ma papkę zamiast mózgu.

Czekolada w postaci 3 kawałków do filiżanki kawy jest cholernie zdrowa, więc te Twoje obliczenia to chyba coś Ci nie wyszły. Poczytaj sobie o gorzkiej czekoladzie i w ogóle o kakao.

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 18 lip 2010, 13:20 
Cytuj  
UEhehehehehe
Jestem ekto choc teraz tego nie widac.Kazdy kg ciezko mi zdobyc : ( Dla mnie mam hujowy metabolizm bo jest zbyt szybki,ale chyba tobie o co innego chodzilo...


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2010, 13:29 
Cytuj  
Zbyt szybki metabolizm i 30 gramów tłuszczu starczyłoby ci na 2 dni? Hmm.

To ja widocznie mam hiper-szybki metabolizm bo 30 gramów mogę wciągnąć nosem i nic się nie odłoży.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 18 lip 2010, 13:40 
Cytuj  
TYle mi stykalo na POCZATKU learn2read...Pozatym wtedy probowalem masowac tak bym nie musial pozniej tracic wielu kg rzezbiac wszystko a szkoda bylo mi kasy na HMB czy inne amino.
Spadam z tego tematu bo widze,ze same ulane dziady tu siedza.Pozniej przychodza grubasy mi na silke i tylko sprzet mi zajmuja pff.

Slyszalem jeszcze,ze jak sie niby duzo kawy pije to syry okropnie smierdza.Prawda czy falsz?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 lip 2010, 14:18 
Cytuj  
Ja nie mam zbyt wielkich wymagan jesli chodzi o kawe, z reguly nie zapamietuje nawet nazw. Espresso musi miec porzadna pianke i nie moze byc kwasne.

Generalnie unikam tanszych kaw znanych marek (lavazza, sagafredo). Najpewniejsze sa kawy z malych, wloskich palarni, ogolnie od 50 zl za kg juz raczej trudno trafic na kiepska kawe.

Z tanszych polecam caffe rizzi espresso.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 18 lip 2010, 15:26 
Cytuj  
http://en.wikipedia.org/wiki/Kopi_Luwak

:P


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2010, 17:47 
Cytuj  
Kopi Luwak podobno wcale nie jest taka dobra, a jest taka droga bo jest jej bardzo malo na rynku :) Natomiast ciekaw jestem smaku kawy Blue Mountain, bo ona rosnie na gorze, ktora ma najlepsze warunki dla kawy na calym swiecie.

Obrazek


_________________



****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 18 lip 2010, 18:09 
Cytuj  
Blue Mountain też jakoś specjalnie rewelacyjna nie jest. Co prawda może jak by mieć tej kawy więcej i pobawić się w dobre przygotowanie maszyny pod tą mieszankę to faktycznie rezultaty byłyby warte ceny. A tak "na szybko" to nic specjalnego.

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 18 lip 2010, 18:59 
Cytuj  
MIalem nie pisac w tym temacie ,ale jak mozna pic kawe z wysranych ziaren kawy? 0_________o


_________________
Obrazek

***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 18 lip 2010, 19:02 
Cytuj  
Więcej "gówna" wpieprza się nieświadomie codziennie niż to, które wypijesz z taką kawą :D


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.