mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 873
Dołączył(a): 23.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 sie 2010, 17:59 
Cytuj  
Ktoś ostatnio był w Tunezji ? Bo chodzi mi o to ile alko można zabrać ze sobą i fajek ile. Czytałem trochę że podobno 2 l poniżej 25 % i 1 l powyżej 25 % !! Go ! :P

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 sie 2010, 18:54 
Cytuj  
z Tunezji czy do Tunezji?
Bo w Tunezji fajki są dużo tańsze (alkoholem pewnie też) a przywieźć można tyle na ile pozwalają przepisy kraju do którego wracasz (2 kartony najczęściej).

***

Posty: 873
Dołączył(a): 23.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 sie 2010, 19:53 
Cytuj  
Tak nijako napisałem :P ale chodzi mi ile tam można wwieść

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 sie 2010, 20:02 
Cytuj  
w strefie wolnoclowej mozna kupic ile dusza zapragnie, chyba. Oraz są jakies tam limity ile mozna miec w bagazu podrecznym, ale mało... ja ogolnie zawsze wole kupic na miejscu, a nie smakowac to co dobrze znam.

Swoja droga tunezja i nie all inclusive?


_________________
.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 8 sie 2010, 20:04 
Cytuj  
Tani all inclusive - to badziew. Kuchnia europejska + alkohole gorsze niz powiedzmy polska badziewna woda XIĄŻECA.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***

Posty: 873
Dołączył(a): 23.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 sie 2010, 20:07 
Cytuj  
All inclusive swoją drogą, ale ja ( nie wiem jak znajomi ) chce zabrać coś jak można to czemu nie na pewno się nie zmarnuje :P

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 8 sie 2010, 20:08 
Cytuj  
Ilove50cent napisał(a):
ale chodzi mi ile tam można wwieść


To tak trochę jakby iść z drewnem do lasu.. Niby można tylko po co?

Informacja Izby Celnej:
Cytuj:
W odniesieniu do towarów akcyzowych obowiązują dodatkowo normy ilościowe według następujących limitów na jednego podróżnego;

· wyroby tytoniowe: 200 szt. papierosów lub 100 cygaretek lub 50 cygar lub 250 g tytoniu,


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

***

Posty: 873
Dołączył(a): 23.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 sie 2010, 20:13 
Cytuj  
@ kaikitka Thx

ale
Cytuj:
To tak trochę jakby iść z drewnem do lasu.. Niby można tylko po co?


Ostatnio byłem tam 7 lat temu i nie w głowie był mi alkohol to nie interesowałem się tym po za tym to kraj muzułmański a wiadomo jak oni podchodzą do alkoholi/papierosów no chyba że coś się zmieniło :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 8 sie 2010, 20:18 
Cytuj  
Heh, sprawa dość kuriozalna ale .. ci sami muzułmanie, którzy publicznie deklarują abstynencję bo zabrania im tego religia posługują się pewnymi "sztuczkami" aby ten zakaz ominąć. Nie twierdzę, że wszyscy ale jest ich sporo. Poza tym, większość krajów słynących z turystyki na miejscu ma taki asortyment przygotowany dla przyjezdnych, że nic tylko wybierać.

Jeszcze mały update z tej Izby Celnej - te dane, które podałam wyżej mogły się zmienić. Jak chcesz mieć pewność to przed wyjazdem przedzwoń do lokalnej IC i spytaj bo obiło mi się o uszy, że limit na art. tytoniowe zwiększono do 400 szt lub 1 kg tytoniu (ale nie jestem pewna).


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

***

Posty: 873
Dołączył(a): 23.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 sie 2010, 20:26 
Cytuj  
Spoko karton mi wystarczy :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 sie 2010, 20:48 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Tani all inclusive - to badziew. Kuchnia europejska + alkohole gorsze niz powiedzmy polska badziewna woda XIĄŻECA.

moze i ta, w tunezji nie bylem ale slyszalem, ze tam poza hotel nie wychodzisz i tak, ni hotelowa plaze, zreszta myslalem ze innych opcji poza All w tunezji nie ma ;p . Generalnie wole miec juz zarcie w cenie, bo to spora oszczednosc czasu, a nic nie stoi na przeszkodzieby zjesc pare razy poza hotelem ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2010, 20:57 
Cytuj  
w tunezji polska wódka na wage złota (nie ma tam dobrej wódki do picia i za taką wódke można wszystko załatwić albo ja po prostu wypić)

wiec wwożenie nie jest bez sensu. w tunezji byłem kilka razy i wwoziłem zwykle 4-5 półlitrówek z bezcłowej

identycznie jest w egipcie i maroko


_________________
psn

***

Posty: 873
Dołączył(a): 23.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 sie 2010, 21:56 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
w tunezji polska wódka na wage złota (nie ma tam dobrej wódki do picia i za taką wódke można wszystko załatwić albo ja po prostu wypić)

wiec wwożenie nie jest bez sensu. w tunezji byłem kilka razy i wwoziłem zwykle 4-5 półlitrówek z bezcłowej

identycznie jest w egipcie i maroko


I co nie czepiał się nikt że za dużo czy coś ? xD

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 8 sie 2010, 22:08 
Cytuj  
Z bezclowego ladujesz do bagazu podrecznego, w specjalnych opakowaniach wiec nie sadze zeby ktokolwiek Cie w ogole kontrolowal.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 8 sie 2010, 22:30 
Cytuj  
miesiac dodatkowych wakacji za obraze moralności w tunezyjskim więzieniu :D

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 8 sie 2010, 22:34 
Cytuj  
W Tunezji i Egipcie zamykaja Cie w rezerwacie zwanym hotelem i sobie siedzisz z ruskami i innymi szwabami przy basenie - dla mnie zaden fun, chyba ze w grudniu, jak za oknem mamy -20 :).

Teraz za male pieniadze oplaca sie jechac do Grecji, z tanszych a fajnych wysp polecam Zakhyntos - cena jak za tunezje ale przynajmniej cos pozwiedzasz .


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 8 sie 2010, 22:48 
Cytuj  
Cytuj:
Teraz za male pieniadze oplaca sie jechac do Grecji, z tanszych a fajnych wysp polecam Zakhyntos - cena jak za tunezje ale przynajmniej cos pozwiedzasz .

za male tzn jakie bo nie chce mi sie sprawdzac ? a zwiedzanie to tam ... swoja droga :)


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 sie 2010, 22:51 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
W Tunezji i Egipcie zamykaja Cie w rezerwacie zwanym hotelem i sobie siedzisz z ruskami i innymi szwabami przy basenie - dla mnie zaden fun, chyba ze w grudniu, jak za oknem mamy -20 :).

Teraz za male pieniadze oplaca sie jechac do Grecji, z tanszych a fajnych wysp polecam Zakhyntos - cena jak za tunezje ale przynajmniej cos pozwiedzasz .


Ze niby bedac w Egipcie nie pozwiedzasz? lol

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 9 sie 2010, 00:14 
Cytuj  
Zalezy jak trafisz, w wiekszosci tanich ofert jedynym zwiedzaniem bedzie hotel, wywioza Cie na bazar a piramidy sobie poogladasz z samolotu... Bo z tego co widze, caly czas mowimy o budzetowych ofertach.

Bo chyba nie myslisz, ze wyjdziesz z hotelu na pustynie, zwiedzisz sobie sfinksa, pykniesz fotke przy piramidzie? Ewentualnie nowa atrakcja sa skutki wycieku ropy w Hurghandzie z poczatku czerwca.

Aha, no i powodzenia w wypoczywaniu w hotelu ponizej **** w Egipcie (chociaz i w 4 mozna upolowac karaluszka), gdzie w europejskich dwojkach mozna poczuc sie (w miare) komfortowo.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER


Ostatnio edytowano 9 sie 2010, 00:34 przez Asmax, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 9 sie 2010, 00:22 
Cytuj  
Jedź taksówką. Wyjdzie was za cały dzień zwiedzania 70 DT, na 4 to są psie pieniądze, a generalnie zobaczysz wszystko. Imo najtaniej i najlepiej tak.


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.