mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2010, 23:33 
Cytuj  
Graham Masterton - Armagedon (1st prize za najbardziej debilne tłumaczenie, oryginał "Blind Panic").

Facet cały czas ma to coś, zakończenie serii z niezłym pierdolnięciem. Must read kurwa.

Tak wogóle to Masterton > King.

9/10

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2010, 23:39 
Cytuj  
Przeczytalem plot i przypomina pomysl ze "Slepoty" Saramago. Mastertona chcialem przeczytac cykl Manitou, ale nigdy nie znalazlem weny.

Jared Diamond - Strzelby, zarazki, maszyny
swietna literatura popularno-naukowa, z pogranicza socjologi, antropologii, geografii i czego tam jeszcze. Proba odpowiedzi na pytanie czemu Europa i Azja zdominowaly swiat. Nagrada Pulitzera jako rekomendacja lepsza niz moja.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2010, 23:46 
Cytuj  
To polecę tobie "Tengu" jako definicję stylu Mastertona, jeżeli wcześniej nie czytałeś.
Mistycyzm, Gore, Seks, Gore, Strach i przerażenie. Poezja.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 sie 2010, 06:53 
Cytuj  
niestety Masterton się przejada - ale to chyba standard, kiedyś non stop czytałem jego książki i po ~20-tej pozycji strasznie mnie już nudził.

Mi najbardziej utkwiła w pamięci pozycja gdzie pierwsze zdanie brzmi mniej więcej tak: "John się obudził, jeszcze nie wie, że zostało mu 44 minuty życia". Możliwe, że to Tengu - kapitalny początek.

Jedna z najsłabszych to np. ta w której akcja dzieje się w Wwie. Zresztą Masterton jest bardzo nierówny, niektóre jego pozycje są kapitalne, inne wręcz nudne.

Fazę na Mastertona miałem jakieś ~15-20 lat temu więc wybaczcie, że nie sypię tytułami.

Ale fakt, że jest dużo lepszy od Kinga - King w 80% nudzi, w sumie książki Kinga które porywają można policzyć na palcach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2010, 18:32 
Cytuj  
http://tiny.pl/h7b9z
troche ksiazek w promocji z kategorii WW2 z merlina


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2010, 23:01 
Cytuj  
Chłopacy a skąd bierzecie ebooki ? Szukam Łowców Diuny młodego Herberta, po polsku, by sobie przeczytać jeszcze raz ale nie mogę znaleźć.

Będę musiał skoczyć do biblioteki chyba...

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2010, 07:59 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
niestety Masterton się przejada - ale to chyba standard, kiedyś non stop czytałem jego książki i po ~20-tej pozycji strasznie mnie już nudził.

Mi najbardziej utkwiła w pamięci pozycja gdzie pierwsze zdanie brzmi mniej więcej tak: "John się obudził, jeszcze nie wie, że zostało mu 44 minuty życia". Możliwe, że to Tengu - kapitalny początek.

Jedna z najsłabszych to np. ta w której akcja dzieje się w Wwie. Zresztą Masterton jest bardzo nierówny, niektóre jego pozycje są kapitalne, inne wręcz nudne.

Fazę na Mastertona miałem jakieś ~15-20 lat temu więc wybaczcie, że nie sypię tytułami.

Ale fakt, że jest dużo lepszy od Kinga - King w 80% nudzi, w sumie książki Kinga które porywają można policzyć na palcach.



Ta ale jest kilka naprawde dobrych jego tytulow, zreszta masterton jest mega plodny wiec trafia sie tez duzo slabych ksiazek, ale manitou czy cos jest naprawde dobra pozycja.

Na krawedzi cienia daje rade jako II cześć i czyta sie calkiem przyjemnie.
Za to ciezko mi sie przebic przez 3 czesc trylogi lysiaka Psy Tartaru dwie pierwsze byly super a ostatnia jakos tak sie ciagnie i ciagnie...


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2010, 08:08 
Cytuj  
na krawedzi cienia skonczylem wczoraj (3 tom).
daje rade.
teraz sie biore za malowanego 4 tom.

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2010, 21:14 
Cytuj  
Z ostatnio przeczytanych mogę polecić:

- Krótka historia czasu Stephena Hawkinga (choć pewnie już to wszyscy znają)
- Kryminały Henninga Mankella z cyklu z Kurtem Wallanderem (szwedzki kryminał jest specyficzny - bardzo skupiony na wątkach społecznych, ale przez to nabiera nowych kolorów)
- Ofiara w środku zimy - Mons Kallentoft - jak wyżej, trochę bardziej złożona narracja, drażniła na początku mojego męża, ale ostatecznie bardzo mu się podobało. Mi przypadła do gustu od początku.


_________________
http://karolinacianciara.pl/

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2010, 22:44 
Cytuj  
Swoja droga jak ktos jeszcze nie czytal opowiadan o Conanie to polecam ;p. Co prawda wiekszosc z nch jest krocitka, ale czyta sie bardzo fajnie.

Tak krotko mowiac fajne opowiesci o awantrunictwie, przemocy i seksie, bez zbednej filozofii i udawanie ze chodzi o cos wiecej ;p. A co wazniejsze kazde opowiadnie to zwarta akcja stanowiaca calosc bez dluzyzn, same konkrety.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2010, 23:45 
Cytuj  
@up
Cytuj:
o awantrunictwie, przemocy i seksie


No, bo to w końcu Conan Barbarzyńca ; )


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2010, 03:54 
Cytuj  
roball napisał(a):
Chomik, przynajmniej znajomy polecal jesli chodzi o ebooki.


Meh, szukałem nie znalazłem.

Co ostatnio przeczytałem:

3 tomy Kosmicznego Wilka, Williama Kinga. Bardzo mocna lektura, trzyma poziom Mistrza Abnetta. Szkoda że pewnie na naszym rynku kolejne części się nie ukarzą.

Hugh Laure - Sprzedawca Broni. Bardzo pozytywne zaskoczenie. Mimo że fabuła w ogólnym zarysie jest dosyć naiwna, to poszczególne jej części trzymają się kupy. Wątek jest wartki, wciągający, bogaty w opisy (często aż za) i ciekawe postaci, szczególnie do pierwszej części. W drugiej jednak trochę wszystko "siada". Nie można jednak zapomnieć o inteligentnym angielskim humorze, parę razy złapałem się na parsknięciu śmiechem :D

Polecam i sam czekam na Papierowych Żołnierzy.

A teraz zabieram się za Pieśń Lodu i Ognia.

**
Avatar użytkownika

Posty: 359
Dołączył(a): 12.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2010, 01:21 
Cytuj  
Dana napisał(a):
To polecę tobie "Tengu" jako definicję stylu Mastertona, jeżeli wcześniej nie czytałeś.
Mistycyzm, Gore, Seks, Gore, Strach i przerażenie. Poezja.

Jak Masterton to tylko 'Black Angel'. Best reap scenes ever.


_________________
[ i rooted crap here ]

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2010, 22:29 
Cytuj  
Dana napisał(a):
[...]
A teraz zabieram się za Pieśń Lodu i Ognia.

Sam byłem ciekaw tego cyklu i w końcu zacząłem czytać 1 tom (Gra o tron), zobaczymy czy mnie wciągnie ...

BTW:
HBO robi serial na tym - http://en.wikipedia.org/wiki/Game_of_Th ... _series%29


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2010, 22:31 
Cytuj  
no dziekujemy zderzaq...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2010, 22:31 
Cytuj  
wiemy i czekamy. A sama saga uber. I mimo wszystko chyba 1 tom wspominam najlepiej.


_________________
.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2010, 22:44 
Cytuj  
Ja wlasnie zamówiłem Krwawy Południk:

http://merlin.pl/Krwawy-poludnik_Cormac ... l#fullinfo


Czytal juz ktos? Ostro i brutalnie - ale podobno dosyc ciezko napisane i styl moze sie nie podobac...


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2010, 21:19 
Cytuj  
Klasyczny McCarthy. Swietna ksiazka.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2010, 23:24 
Cytuj  
Po tym jak w piątek tvp puściło Jurrasic Park w końcu zabrałem się za książkę Crichtona, w sumie wstyd, że dopiero teraz i w sumie też trochę niestety, bo jakoś mnie szczególnie nie zachwyciła, fajne czytadło na wakacje i nic poza tym. Pewnie jakbym czytał to jakieś 10 lat wcześniej lepiej by siadło.
No ale, że dzięki temu Spielberg wyczarował filmowe widowisko, które po 17 latach dalej zapiera dech w piersiach to jakiś tam rispect się należy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2010, 07:47 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Ja wlasnie zamówiłem Krwawy Południk:

http://merlin.pl/Krwawy-poludnik_Cormac ... l#fullinfo


Czytal juz ktos? Ostro i brutalnie - ale podobno dosyc ciezko napisane i styl moze sie nie podobac...

czytalem, Mccarthy jest trudny do czytania specyficzna narracja, ale sama ksiazka bardzo dobra, taki western 18+


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.