mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 12:59 
Cytuj  
Oczywiście, że masz. Oszczędzanie, najlepiej mądre :)


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 13:08 
Cytuj  
roball napisał(a):
Havok napisał(a):
lol prawdziwa zielona wyspa :roll:


What.

on topic - lepiej miec chujowa prace niz byc nierobem jak Ashton.

no ja sie dziwie,ze jeszcze sie tu nie wpieprzyl z jakas madroscia


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 13:18 
Cytuj  
no ;) Wlasnie pare tysiecy miejsc pracy zamyka ustawa odn. dopalaczy ;p znaczy Tusk nie Ashton.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 13:19 
Cytuj  
Buffchef napisał(a):
Umowy na czas nie określony miałem w najgorszych robotach, i co mi powiesz? Umowa to sprawa drugorzędna.

To powiem, że sprawa wynagrodzenia + warunki pracy są tak oczywiste, że o nich nie wspominałem.

@roball. Wydawało mi się, że na zielonej wyspie po skończeniu szkoły/studiów "normalna" praca na etat jest standardem, toteż trochę mnie dziwiło, że musiałeś załatwiać szkołę coby móc pracować. Chyba zmniejszę sobie dawkę TVNu ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 13:25 
Cytuj  
A to roball chyba już od jakiegoś czasu nie siedzi na wyspach, w tvn style tego nie mówili ? :]


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 13:40 
Cytuj  
Umowa na czas nieokreslony jet postrzegana jako super sprawa chyba przez ludzi niewykfalifikowanych. Obecnie trend, ktory widac to przechodzenie specjalistow na samozatrudnienie. Jak ktos zarabia w okolicy drugiego progu lub wiecej to zbaranieje jak spojrzy na haracz skladkowy i przestanie postrzegac umowy o prace jako blogoslawistwo. A jak ktos oczekuje, ze pracownik sie uczy to firma jest z dupy i idzie po najnizszych kosztach. Zadko chca przedluzac wspolprace po zakonczeniu edukacji.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 13:48 
Cytuj  
Ludzie piszący "żadko" rzadko kończą edukację. :) Ale to już inna sprawa.


_________________
@polygamia

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 13:54 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Umowa na czas nieokreslony jet postrzegana jako super sprawa chyba przez ludzi niewykfalifikowanych. Obecnie trend, ktory widac to przechodzenie specjalistow na samozatrudnienie. Jak ktos zarabia w okolicy drugiego progu lub wiecej to zbaranieje jak spojrzy na haracz skladkowy i przestanie postrzegac umowy o prace jako blogoslawistwo. A jak ktos oczekuje, ze pracownik sie uczy to firma jest z dupy i idzie po najnizszych kosztach. Zadko chca przedluzac wspolprace po zakonczeniu edukacji.

Może się mylę ale na samozatrudnieniu sam płacisz wszystkie zusy(ofk jakąś ta najniższą stawkę) nfzety i takie tam. Do tego nie przysługują ci urlopy. (jeśli się mylę poprawcie). Ogólnie jest to wygodne głównie dla zatrudniającego cię, bo mówiąc kolokwialnie ma cię w dupie. Ale jeśli ci się taki układ podoba to miło.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 14:19 
Cytuj  
roball napisał(a):
Nie wiem, ja tam tylko skonczylem studia i wrocilem do polski.

hehe widzę, że chyba się nie dogadaliśmy. Pisząc o zielonej wyspie miałem na myśli zieloną wyspę na europejskiej mapie kryzysu. Naszą drugą japonię/irlandię, krainę cudów ;)

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 14:29 
Cytuj  
A ja na tej zielonej wyspie jestem w czarnej dupie :D
Cos czuje ze bede musial prace zmienic :C
Ma ktos jakies fajne oferty z Warszawy?:D

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 14:58 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Umowa na czas nieokreslony jet postrzegana jako super sprawa chyba przez ludzi niewykfalifikowanych. Obecnie trend, ktory widac to przechodzenie specjalistow na samozatrudnienie. Jak ktos zarabia w okolicy drugiego progu lub wiecej to zbaranieje jak spojrzy na haracz skladkowy i przestanie postrzegac umowy o prace jako blogoslawistwo. A jak ktos oczekuje, ze pracownik sie uczy to firma jest z dupy i idzie po najnizszych kosztach. Zadko chca przedluzac wspolprace po zakonczeniu edukacji.

Może się mylę ale na samozatrudnieniu sam płacisz wszystkie zusy(ofk jakąś ta najniższą stawkę) nfzety i takie tam. Do tego nie przysługują ci urlopy. (jeśli się mylę poprawcie). Ogólnie jest to wygodne głównie dla zatrudniającego cię, bo mówiąc kolokwialnie ma cię w dupie. Ale jeśli ci się taki układ podoba to miło.

Malo wiesz osamozatrudnieniu. W firmie zatrudniamy kilka osob w ten sposob. Maja prawa do urlopow, zwolnien lekarskich. Kwestia dogadania sie z pracodowca. Dzieki temu zamiast oplacac skladke NFZ od duzych sum palca minimum, a ubezpieczaja sie prywatnie dodatkowo i jeszcze zostaje w kieszeni. Zamiast sponsorowac socjal i emeryturki gornikom placa minimum, a reszte pieniedzy moga inwestowac we wlasnym zakresie. Ooglnie wypinasz dupe na socjalne panstwo i o to chodzi. Oczywscie to ma sens przy odpowiednich zarobkach. jak ktos wyciaga 2-3k to szkoda sobie dupy zarwacac, bo wyjdzie drozej.


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 15:14 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Malo wiesz osamozatrudnieniu. W firmie zatrudniamy kilka osob w ten sposob. Maja prawa do urlopow, zwolnien lekarskich. Kwestia dogadania sie z pracodowca. Dzieki temu zamiast oplacac skladke NFZ od duzych sum palca minimum, a ubezpieczaja sie prywatnie dodatkowo i jeszcze zostaje w kieszeni. Zamiast sponsorowac socjal i emeryturki gornikom placa minimum, a reszte pieniedzy moga inwestowac we wlasnym zakresie. Ooglnie wypinasz dupe na socjalne panstwo i o to chodzi. Oczywscie to ma sens przy odpowiednich zarobkach. jak ktos wyciaga 2-3k to szkoda sobie dupy zarwacac, bo wyjdzie drozej.

Nie interesowałem się nigdy samozatrudnieniem. Niemniej nie muszę się z nikim dogadywać w sprawie urlopów, które "mi się należą" podobnie jak normowany czas pracy. Przy samozatrudnieniu trzeba się ze wszystkim "dogadywać" czyli wszystko jest dobrze puki jest dobrze. Ubezpieczenie jak znaczna cześć pracujących mam prywatne (nie mówię o nfz). Zapominasz, że od minimalnej składki będziesz miał minimalne świadczenia. Ofk możesz sobie odkładać sam. Być może w pewnych warunkach jest to jakaś metoda.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 16:39 
Cytuj  
z wiekiem 26 lat te wszysktie ulgi przepadaja. Po 3 miechach od utraty statusu ucznia/studenta chyba tez przepada jakies tam ubezpieczenie. bla bla

umowa na czas nieokreslony? tak, ale chyba po 2 umowach na czas okreslony. Zazwyczaj chyba 3 miechy, rok i nieokreslony ;p

powyzej to gadacie o doradcach, agentach i przedstawicielach? ;)


_________________
.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 20:25 
Cytuj  
4fr0 napisał(a):
What he said. Teraz jest fajnie bo nie płacisz wysokich podatków, składek itd, później będziesz musiał do 70 zapierdzielać żeby przeżyć ;)


A niby za emeryture mam sobie 'przezyc'? W porownaniu do kasy ktora dostaje na reke, za emeryture to sobie moglbym waciki kupic.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 20:40 
Cytuj  
[quote="Sou"]Ja bym bardziej patrzyl na to ze jednak jak pracodawca oplaca te skladki to potem mozesz liczyc na jakas emeryture;] /quote]

najbardziej cieszy sie z tego ze odprowadzamy skladki Ashton :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 376
Dołączył(a): 18.06.2004
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 21:10 
Cytuj  
po co sie tak wkurwiacie o zus?

wiekszosc z was reprezentuje klase srednia, nizsza lub wyzsza - stac was na dobre komputery i abonamenty do gier - odlozcie 500 pln miesiecznie, w skali roku to jest 6k, 20-30 lat odkladania, troche magii procentu skladanego i na starosc wyrywacie dupy na porshe i zyjecie jak krole nic nie robiac

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 21:23 
Cytuj  
Bo gdyby nie ZUS to większość z nas mogłaby spokojnie odkładać tysiaka na emeryturkę, a Porshakami jeździć w wieku 3x lat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 6 paź 2010, 21:29 
Cytuj  
gdzies na szkoleniu z ubezpieczen mialem detalne info ze statystyczny wiek belga ktory idzie na emeryture to 37 lat albo cos kolo tego


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2010, 00:01 
Cytuj  
U mnie w podpisie macie wyliczenie ile upierdala nam zus i ile byśmy mieli emeryturki, gdyby nie opieka kochanego rządu socjalistycznego.

Edit: a jednak nie w podpisie: http://www.ciemnyludtokupi.pl/emerytura.php
I nie pierdolić o inflacji - z inflacją składki i zarobki również idą w górę...

O tym jak działa bdurokracja w administracji najlepiej świadczą środki unijne.

Cytuj:
Budżet Działania wynosi 385 635 294,00 EUR.

Kwota środków przeznaczonych na konkurs projektów wynosi 320 871 702,73 PLN


Jak łatwo policzyć przy uproszczonym kursie ojro na 3.9 zł prawdziwi beneficjenci dostają 21,33% środków unijnych, a resztę pożerają urzędnicy... To jest dopiero paranoja. Podobnie jest z emeryturkami.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2010, 00:32 
Cytuj  
No ale zyjemy w socjalizmie. Na co ty liczysz? Ze nierobom pozwola umrzec z glodu a rodzice ktorzy nakarmili syna sromotnikiem kupia mu nowe watroby z wlasnej kieszeni? Kazdy by chcial miec tak jak mu wyliczyles ale jak bys mu pokazal te 10% bezrobotnych bez srodkow do zycia albo wiekszosc polakow bez opieki medycznej ( no bo kto by sie ubezpieczal prywatnie ) to by zaraz zaczeli stwarzac ze nie mozna ich zostawic samym sobie...;]

Nie sadze zeby sie w europie cokolwiek w tej kwestii zmienilo. Trzeba sie z tym pogodzic albo uciekac;d


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.