mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2010, 14:11 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Czytał ktoś może Trylogię Skrytobójcy Robin Hobb ? Albo może polecić mi jakieś mocne fantasy na poziomie. Jadę przedostatni tom Pieśni Lodu i Ognia i zawczasu chce sobie coś znaleźć :D


Kroniki Amberu.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 19 lis 2010, 15:48 
Cytuj  
polecam pan lodowego ogrodu, grzędowicza
dopiero zacząłem czytać i bardzo mi się podoba


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lis 2010, 16:16 
Cytuj  
nowy Koniasz nawet daje rade. po agencie jfk mila odmiana.

jak ktos nie czytal to polecam antybasnie wolskiego.
wolne przerobki bajek, opowiesci, klechd.
dosc nierowno napisana ksiazka (tom 1) ale niektore przerobki wywoluja niezly usmieszek.
malo powazna lektura na weekend.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 10:46 
Cytuj  
drugi tom Koniasza OK!
fajnie sie czyta, szybko leci - dobre, krwawe fantasy :)
no i zapowiedz, ze bedzie wiecej.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 11:06 
Cytuj  
mnie wkurzyła końcówka jak w słabej telenoweli, gdzie ślub trwa 5 odcinków


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 11:14 
Cytuj  
Wiadomo cos kiedy ten patafian Martin wyda 5 tom Piesni Lodu i Ognia? Na tyle starym prykiem jest ze moglby sie pospieszyc zeby zdarzyc przed smiercia, a o ile pamietam pod koniec uczty dla wron bylo cos ze w ciagu roku pojawi sie nowy tom:|

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 11:21 
Cytuj  
e, koncowka byla si.
zreszta caly Koniasz to raczej lekkie, niewymagajace fantasy :)
mnie tam wciagnelo i szybko przeczytalem.
teraz trzeba kupic nowego inkwizytora piekary.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 11:32 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Wiadomo cos kiedy ten patafian Martin wyda 5 tom Piesni Lodu i Ognia? Na tyle starym prykiem jest ze moglby sie pospieszyc zeby zdarzyc przed smiercia, a o ile pamietam pod koniec uczty dla wron bylo cos ze w ciagu roku pojawi sie nowy tom:|


Jak to ładnie Neil Gaiman ujął:

"Look, this may not be palatable, Gareth, and I keep trying to come up with a better way to put it, but the simplicity of things, at least from my perspective is this:

George R.R. Martin is not your bitch.

This is a useful thing to know, perhaps a useful thing to point out when you find yourself thinking that possibly George is, indeed, your bitch, and should be out there typing what you want to read right now.

People are not machines. Writers and artists aren't machines."

reszta http://journal.neilgaiman.com/2009/05/entitlement-issues.html


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 11:39 
Cytuj  
To ja zrobię małą reklamę.

Kupiłem ostatnio Science Fiction i zauważyłem świetną promocję na prenumeratę.

Roczna prenumerata – 99 zł = 12 numerów w cenie 10 + 2 fabryczne hity do wyboru gratis.

Biorąc pod uwagę, że SF kosztuje ~10zł to IMO deal roku :)

Szczegóły tutaj - http://www.science-fiction.com.pl/www/i ... &Itemid=45


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 11:53 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
tiomor napisał(a):
Wiadomo cos kiedy ten patafian Martin wyda 5 tom Piesni Lodu i Ognia? Na tyle starym prykiem jest ze moglby sie pospieszyc zeby zdarzyc przed smiercia, a o ile pamietam pod koniec uczty dla wron bylo cos ze w ciagu roku pojawi sie nowy tom:|


Jak to ładnie Neil Gaiman ujął:

"Look, this may not be palatable, Gareth, and I keep trying to come up with a better way to put it, but the simplicity of things, at least from my perspective is this:

George R.R. Martin is not your bitch.

This is a useful thing to know, perhaps a useful thing to point out when you find yourself thinking that possibly George is, indeed, your bitch, and should be out there typing what you want to read right now.

People are not machines. Writers and artists aren't machines."

reszta http://journal.neilgaiman.com/2009/05/entitlement-issues.html


Po nicku widze zes fanboy:P
Ale tak czy siak, moglby popracowac jak maszyna... przez jakis czas.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 12:52 
Cytuj  
Neil Gaiman fanboyem za to nie jest :p
Poza tym obiektywnie krytykowałem co mi się nie podobało w książkach czy robionym serialu, to pod fanboyizm nie podchodzi.

Niech pisze swoim tempem byle zachował obecny poziom. Tak samo jak wole poczekać na Diablo 3 aż będzie super wypasione tak samo chcę książkę, która będzie się trzymała kupy od pierwszej do ostatniej strony.

Mnie tez wkurza jego wieczne przekładanie terminów, wyjazdy na konwenty, na plan serialu, oglądanie futbolu ale można w międzyczasie poczytać coś innego :p


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

***
Avatar użytkownika

Posty: 879
Dołączył(a): 2.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 14:55 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Wiadomo cos kiedy ten patafian Martin wyda 5 tom Piesni Lodu i Ognia? Na tyle starym prykiem jest ze moglby sie pospieszyc zeby zdarzyc przed smiercia, a o ile pamietam pod koniec uczty dla wron bylo cos ze w ciagu roku pojawi sie nowy tom:|

http://asoiaf.westeros.org/index.php/to ... test-info/

Tu zawsze jest najnowsze info nad pracami. Ja mogę poczekać, aczkolwiek bardzo bym się obraził jakby nie skończył serii przed końcem swojego życia...

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 15:04 
Cytuj  
Katoneo napisał(a):
Ja mogę poczekać, aczkolwiek bardzo bym się obraził jakby nie skończył serii przed końcem swojego życia...


To bylby wielki nietakt z jego strony...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 18:54 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
To bylby wielki nietakt z jego strony...

QFT&E

Ja mam taki problem, ze cokolwiek bym nie czytal to stwierdzam w pewnym momencie "meh, Martin to to nie jest".

A tak nawiasem mowiac to w koncu skonczylem Good Omens - jesli ktos jeszcze nie czytal, to polecam nadrobic zaleglosci!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 19:23 
Cytuj  
no czy ja wiem...
niestety Martin wedlug mnie pisze dosc nierowno i miejscami niepotrzebnie 'doklada' zbedne rzeczy.
oczywiscie, czesc watkow jest zajebistych i napisane sa z glowa, ale z drugiej strony nagla zmiana konstrukcji cyklu nie do konca mi sie podoba.
nie wspominajac o pewnych zakonczeniach z dupy.
podobnie bylo w przypadku Achai Ziemianskiego - pierwszy tom przeczytalem w jedna noc, a potem bylo juz coraz gorzej - przy 3 trzymalem sie jedna reka za glowa, zastanawiajac sie czy mozliwe jest aby tak spierdolic trylogie.

za to Erikson w ostatnich tomach powraca w dobrym stylu i wciaga.

dzisiaj zaczalem nowego Mordimera, obaczym co tam Piekara wymyslil.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 19:25 
Cytuj  
Erikson u mnie czeka na polce juz chyba drugi rok ;[

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 20:15 
Cytuj  
Spoko. Poczekaj jeszcze az będzie Cripple God wydany. Bo Pył Snów, chociaż bardzo fajny, to jest tylko wstępem do wydarzeń ;o.

Martin I Erikson to dwa kompletnie rozne swiaty. Chyba jedyne co je łączy to ilość stron w jednym tomie ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 708
Dołączył(a): 28.01.2008
Offline
PostNapisane: 3 gru 2010, 21:15 
Cytuj  
nieczytajacym fantastyki, nieczytajacym jej w tak ogromnych ilosciach lub po prostu chcacym przeczytac kawal dobrej lektury polecam (kolejnosc przypadkowa):
Jerzy Kosinski-Kroki
Charles Bukowski-Klopoty to meska specjalnosc
William Faulkner-Azyl
Trescia zahaczajace o dosc drazliwe tematy. Momentami zabawne, momentami drastyczne. Moim skromnym zdaniem pozycje, ktore warto przeczytac.

***

Posty: 726
Dołączył(a): 21.12.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2010, 10:11 
Cytuj  
lookazz napisał(a):
Jerzy Kosinski-Kroki


To zwłaszcza.
Robi niezłą gąbkę z mózgu.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 4 gru 2010, 11:04 
Cytuj  
lookazz napisał(a):
nieczytajacym fantastyki, nieczytajacym jej w tak ogromnych ilosciach lub po prostu chcacym przeczytac kawal dobrej lektury polecam (kolejnosc przypadkowa):
Jerzy Kosinski-Kroki
Charles Bukowski-Klopoty to meska specjalnosc
William Faulkner-Azyl
Trescia zahaczajace o dosc drazliwe tematy. Momentami zabawne, momentami drastyczne. Moim skromnym zdaniem pozycje, ktore warto przeczytac.


o co chodzi z czytaniem/nie czytaniem fantastyki? bo nie kumam?


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.