mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 78  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 23 mar 2011, 22:20 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=sGWBPOIVv2o
Nie oczekuje oczywiscie takiej jakosci za ta cene ale chcialem pokazac o co chodzi.

@edit
Jaka piasta wydaje dzwieki podczas pedalowania?


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 mar 2011, 23:13 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Nowy sezon sie zaczyna, trzeba zbumpowac temat. Na poczatek potrzebuje nowego siodelka do mtb. Poleci ktos cos sensownego do ~300PLN?

w okolicy 300zl jest kilkadziesiat siodelek do wyboru. ja mam WTB Pure V Sport i zlego slowa o nim nie powiem - ale ja lubie twarde siodlo miec ;)

ogladam sobie tegoroczne modele Kony i bardzo podoba mi sie ich tegoroczna stylistyka jesli chodzi o kolory (Coilair 2011>moj 2008), ale osprzet jakos tak srednio budzi moje zaufanie - sporo SRAMa i wlasnych wyrobow. dziwi mnie takze wrzucenie do takiego Coilaira (ktory jest w kategorii "freeride",ale opisywany jako uniwersalny) zmiana opony na jeszcze szersza (2,5 z 2,4) - poza pewnymi specyficznymi warunkami nie jest az tak szeroka opona potrzebna, malo tego - opory toczenia na asfalcie sa mordercze w porownaniu ze standardowymi oponami MTB. dziwne podejscie imho jak na rower, ktory reklamowano sloganem,ze jest rowerem dla "ludzi,których mama nie zawiezie na gore, tylko musza sami tam podjechac, by potem zjechac" - czy jakos tak. tyle mojego biadolenia nie w temacie ;d

Mac, odezwij sie jak Five-O!


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 23 mar 2011, 23:46 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Nowy sezon sie zaczyna, trzeba zbumpowac temat. Na poczatek potrzebuje nowego siodelka do mtb. Poleci ktos cos sensownego do ~300PLN?


Obrazek

Planet X, juz chyba takich nie robia. To siodlo z lewej lezy u mnie w szafce gdzies, bede musial w wolnej chwili zamontowac wreszcie. :P

Mozesz obadac aktualne modele:
http://www.planet-x-bikes.co.uk/c/q/saddles

RufeN napisał(a):
Mac, odezwij sie jak Five-O!


Co prawda nie jezdzilem w zeszlym roku zbyt wiele, ale z tego co udalo mi sie stwierdzic nie ma na co narzekac - rowerek zajebisty, dokladnie to czego sie spodziewalem. :) Czekam z niecierpliwoscia az sie zrobi znosna temperatura, moze juz za tydzien albo dwa bedzie mozna bezstresowo pojezdzic.

Jesli mowa o nowych Konach, Five-0 2011 wyglada oblednie. :o

Obrazek


_________________
Obrazek

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 01:20 
Cytuj  
@Tor-Bled-Nam - sprecyzuj trochę bo różnie ludzie jeżdzą, rekreacja (czyli dupe masz z porcelany i chcesz zelowe) czy typowe mtb?
@italios1 - jak powyżej sprecyzuj do czego ta piasta, manie na "trykajace" maja dewianci bmxowi, takze w co to chcesz wlozyc (typ roweru)? no i nie "tryka" piasta tylko kaseta badz wolnobieg wiec tez daj info w jakim systemie oraz na ilu otworowa obrecz
- apropo txt dotyczacego dzwiekow przy pedalowaniu - HUJOWA - bo dzwiek ma byc jak nie pedalujesz, lopatologicznie i po wiejsku - wtedy pieski przeskakuja i stad masz dzwiek
@RufeN - w moim ktmie przeskoczylem z 2.0 na 2.2 bo chcialem pojezdzic naprawde ostro, fajnie, przyczepnie ale dramat ogolnie sie zrobil z wydajnoscia, teraz mam Geaxy Mezcal 1.9 kevlarowe i sa w 100% warte swojej ceny, wydajnosc skoczyla o jakies 50-60% w porownaniu do 2.2 kloca

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 09:08 
Cytuj  
TO pytanie z pedałowaniem to retoryczne było...
Rower mam do freeride/"polskiego" dh. Te zapadki to w piascie sa chyba nie?
Taka piaste mam teraz
Cytuj:
Specialized bolt-on, 135mm, machined flange, sealed cartridge bearing, 5mm QR, 36h


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 09:59 
Cytuj  
Ja na tyle mam takie kolo ze ledwo w widlach sie miesci:|. Rozmiaru teraz nie podam, bo juz zapomnialem ale to cos jak kolo od traktora przy maluchu. No i jazda szosowa wypada na tym kole fatalnie:D

Swoja droga, padly moje hydrauliczne grimecki[*], a ze nie mialem kasy na jakies hydrauliczne potegi, kupilem sobie Avidy bb7 na tyl(tarczowki mechaniczne). O KURWA CO ZA MOC. Praktycznie przy kazdej predkosci zatrzymuje kolo w miejscu. I cena niewielka, ~230zl w necie.

A teraz miejsce na pytanie.
Mam lekko mowiac zardzewialy lancuch, oczywiscie leci do wymiany, to samo tylne kasety. Ale nie wiem co zrobic z ta 'zebatka' przy pedalach, da sie ja wymienic normalnie? Czy one sa integralna czescia pedalow? Z tego co mi kiedys kumpel mowil, cholernie ciezko bedzie mi znalezc 'zebatke'(sry, zapomnialem pr0 nazwe tego gowna;D) pasujaca do tych pedalow... Nie ogarniam:|

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 10:13 
Cytuj  
@italios1 - tak caly mechanizm jest w piascie. anyway, jak do fr to musisz miec cos solidnego. Mialem proponowac boblighta (kolo 350 pln) bo w sumie glosne toto ale nie wiem jak "ostro" jezdzisz, nie wiem czy nie zajedziesz na fast (sa glosniejsze niz przecietne piasty). Natomiast w kwestii duuuzej glosnosci pracy to DT Swiss zrobil piaste ktora ma zupelnie inna konstrukcje, wewnatrz jest bebenek ktory jest ponacinany a calosc jest zbierana sprezynkami. Cholernie glosne, bankowo wytrzyma ale cena zaporowa (kolo 700 pln)

@tiomor - to ile masz tych kaset z tylu w rowerze? duzo musi wazyc :D najlepiej bedzie jak zrobisz dokladne zdjecie korby i to z obu stron wtedy sie oceni. Jezeli to shimano to raczej nie powinno byc problemu (wszystko robi sie imbusem.) Dostac powiniennes w kazdym lepszym sklepie rowerowym. Zaporowa jest cena bo jeden blat potrafi kosztowac tyle co kaseta. Na przyszlosc kup sobie:
1. urzadzenie do pomiaru wyciagniecia lancucha
2. drugi identyczny lancuch

Przy okolo 1500km sprawdz rozciagniecie i jak nie bedzie za duze (roznie bywa, sa takie co padaja i po 500km) to po prostu zamien lancuchy i tak do momentu az wyciagniecie bedzie zbyt duze. Wtedy wyrzucasz oba lancuchy i kasete i zapodajesz drugi taki zestaw. Talerze w korbie powinny wytrzymac 2-3 takie zestawy. Oszczednosc kasy murowana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 10:26 
Cytuj  
Oj tam slowka sie czepiasz :). Ale dzieki.
W pracy siedze wiec nie sprawdze co ja tam mam. Z reguly jak cos kupie to po tygodniu zapomniam nazwe:D
1500km przy moim trybie jazdy(freeride, dh czy uj wie jak to sie tam nazywa + dojazd na trase) to wartosc nieosiagalna wrecz ;D.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 12:15 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
@Tor-Bled-Nam - sprecyzuj trochę bo różnie ludzie jeżdzą, rekreacja (czyli dupe masz z porcelany i chcesz zelowe) czy typowe mtb?

Raczej miks, troche reakracji troche wertepow. Dupe mam twarda, siodelko tez takie bylo (jakies defaultowe Authora), niestety po dwoch sezonach do wymiany. Tak jak Rufen napisal, firm jest masa, a ja jestem zielony. Nie wiem gdzie jest dobry stosunek jakosc/cena a gdzie sie placi za marke.


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 12:35 
Cytuj  
Typowe mtb to nigdy nie bedzie komfortowe. Mam na sklepie Selle Italia Flite: kawal karbonu powleczonego skora, niby katalogowo 350pln ale ze zeszloroczne to cos kolo 250plnow pewnie pojdzie (musialbym pogadac z szefem.)
Jak bede w domu to ci napisze co ogolnie wynalazlem (bylo jakies konkretne siodlo mtb z wkladka silikonowa i elastomerem miedzy karbonem a skora takze zawsze troche komfortu za jakies 360 plnow - uwazam ze warto dolozyc.) Niestety nie ma go teraz u dystrybutora (bdc-bike) wiec pozostaje szukanie po sklepach.

Co do liczacych sie marek (imo):
- dla wygodnych - selle royal, mieciutkie i duzo zelu
- selle italia - robi siodla nawet dla thriatlonistow, generalnie profesjonalny sprzet

W firmie mam tego wiecej: sportourer, na zamowienie chyba jeszcze san marco ale jakos marnie je widze.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 12:40 
Cytuj  
@tiomor: kup 2-3 łańcuchy i zmieniaj je co 300 km. Pożyje dłużej zarówno kaseta jak i łańcuchy.

@Zangetsukun: ja nie narzekam na swoje Schwalbe 2.2. Mają mniejsze opory toczenia niż wcześniejsze Micheliny 1.9. Bałem się tych Schwalbe a okazały się super.

A tak a propos siodełka to "deska" najlepsza. Te wszystkie miękkie wynalazki przy dłuższej jeździe stają się mniej komfortowe niż twarde siodło. Można ewentualnie na prętach np. karbonowych kupić - zawsze to lepsze wytłumienie.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 12:54 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
Mam na sklepie


Tak z ciekawosci, w jakim miescie ten sklep?

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 13:01 
Cytuj  
Czestochowa

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 16:22 
Cytuj  
Jakie opony wybrać do MTB :). Do tej pory miałem deflautową "kostkę" 26x195 i (50-559) - cokolwiek to ostatnie znaczy ;). W terenie i owszem się sprawdza ale na asfalcie jest już średnia. Generalnie szukam czegoś do jazdy po terenie utwardzonym + jakieś szutry i lekki teren typu leśna droga. Istotne też, by kosztowała mniej niż średniej klasy opona do samochodu ;)

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 17:44 
Cytuj  
JEszcze chodzi mi po glowie pomysl z "ghetto tubeless" bo przy pierwszej okazji chce sie pozbyc detek z wentylami presta(kupilem adaptery presta>shradera ale tyle pierdolenia sie by dobrze ulozyc uszczelke,ze masakra). Czytalem, ze nawet daja rade do fr/dh.Ktos probowal?

Ten boblight to cos malo znany bo tylko jeden filmik znalazlem(chyba,ze zle wpisalem,na hub nic nie znajdowalo) http://www.youtube.com/watch?v=2XP7wtuToGE
Niewiele dal mi ten filmik...NS rotary bylby chyba lepszy(glosniejszy,ale nie wiem jak z wytrzymaloscia) , ale jestem niemal pewny, ze za ta kase jest cos lepszego od ns


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 18:20 
Cytuj  
A propos wentyli presta...

Zawsze mialem shradery ("samochodowe"), jak kilka dni temu zdjalem nakretki zeby po zimie napompowac kola, nastapila lekka konsternacja. Nie przypominam sobie zebym kiedykolwiek widzial cos takiego tbh, a kilka rowerow juz mialem. Cale szczescie Google jak zwykle okazal sie pomocny, a pompka ktora kupilem w zeszlym roku potrafi obsluzyc oba rodzaje wentyli (przypadkowo, zupelnie na to nie zwracalem uwagi).

Przy okazji calego zamieszania wyczytalem, ze presta zwykle uzywa sie do cienszych kol (np. rowery szosowe), zeby ich nadto nie oslabiac wierceniem grubszych otworow. Czemu wiec w moich kolach te wentyle, pojecia nie mam.

:har:


_________________
Obrazek

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 18:42 
Cytuj  
BO mniej waza lol : P


_________________
Obrazek

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 22:32 
Cytuj  
@Havok - Geax Mezcal - http://www.geax.com/en/products/?cat=2&prod=3
Takie cos posiadam. Cena za sztuke 110-150 plnow zalezy jaki sklep. Ofc za kevlar, nawet nie warto brac druta, za duzo wazy - za duze opory toczenia powstaja. Zwracasz uwage na cene ale serio warto. Ja sie do nich przekonalem (i ogolnie do Geaxa) w momencie jak dostalem do testow opony wyjezdzone z okolo 6k km, i dalej byly lepsze niz speed kingi O.o. Posiadam wersje 1.9 a mimo wszystko zajebiscie sie prowadzi nawet w grzaskim piachu, o wiele mniejsze sa szarpniecia przy zmianie konsystencji podloza (czytaj z asfaltu wskakujesz w glebokie bloto) oraz rewelacyjnie tocza sie po asfalcie. No i najwazniejsze - gdzie kupisz opony ktore wytrzymaja 6k km? To jakbys mial zmieniac co rok daje ci kwote 30 plnow za opone, za ta kase dostaniesz szrot. Mam nadzieje ze przekonam Cie do inwestycji bo naprawde warto.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 06:11 
Cytuj  
Jako, że od 5 lat jeżdżę po ulicach, zamierzam to zmienić może w tym sezonie i przesiąść się na MTB do lasu. Nie dość że wszystkie drogi poza miastem mam ogarnięte, to jeszcze zaczyna mnie nudzić gładkie poruszanie się rowerem.

Więc wybór jako, że od 5 lat mając za sobą 5k km mam Kelly'sa padł również na tą firmę. Kelly's Madman Master albo Kelly's Magnus.

Co w ogóle myślicie o Kellysie jeżeli są znawcy? warto inwestować w tą markę? ze swojego doświadczenia po szosach uważam ten rower za idealny, ale nie wiem jak wychodzi MTB Kellysa vs. na przykład Scott. Innych rowerów nie biorę pod uwagę, Kross czy Unibike - nie dzięki.
W grę wchodzi jazda po terenie w lesie, pagurki, górki, w sumie teren nizinny ale znajdzie się na pewno trochę mocniejszej jazdy i na pewno jakiś wypad w góry.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 cze 2011, 08:00 
Cytuj  
Znawcą nie jestem - ale używałem Kellysa przez 3 sezony a od roku jeżdżę na Specu i jestem mega zadowolony. Zdecydowanie lepiej się jeździe niż na Kellysie. Nie wiem czy to kwestia geometrii czy chuj wie czego:)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 78  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.