mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 78  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2011, 11:01 
Cytuj  
z innej beczki - very low-end mtb dla poczatkujacego z przedzialu 1200-1600 - sugestie? :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 3 cze 2011, 11:13 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Kurwa strasznie kusicie mnie tymi rowerami. Tylko kurwa po co taki rower do wawy i okolic?


Kopiec PW?:p

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2011, 11:16 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
z innej beczki - very low-end mtb dla poczatkujacego z przedzialu 1200-1600 - sugestie? :)

Btwin z decathlona. Dają osprzęt ze starszych roczników, ale całkiem niezły. Można polować na okazję renomowanych firm, ale rozmiary to zazwyczaj dla karłow albo koszykarzy.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 3 cze 2011, 11:19 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
z innej beczki - very low-end mtb dla poczatkujacego z przedzialu 1200-1600 - sugestie? :)


Kiedys mi jakis Trek dobrze sluzyl, z podobnego przedzialu cenowego.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 3 cze 2011, 12:56 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
True hamulec jest rocznik 2008 ale jest hydraulikiem takze looz. Teraz mam dylemat czy zamontowac sobie na przod Magura Marta. Hamulec zajebisty ale 700 pln w hurcie mnie zabija. :/


Zobacz sobie XTR 2011. Zajebiste hamulce. Testowo zamontowałem sobie na tył i nie mogę się doczekać montażu na przodzie. Super modulacja, silne i klamka na 1 palec :) Miodzio :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2011, 18:43 
Cytuj  
http://download.bikeboard.pl/pdf/rower2 ... oltool.pdf

Po tej lekturze, biorę go. Zdecydowałem się w 100%, nie chcę nic innego ;p zakochałem się wizualnie, osprzęt też nie jest zły. Do tego pedały i jak mi starczy kaski to może kupię osobno GPS, zobaczę.

Ale ogólnie <3.

Jakby co, mam Kelly's Neosa do sprzedania, jakby ktoś chciał się zainteresować tematem zapraszam na PM.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2011, 23:47 
Cytuj  
No nie brzydki kawałek alu :) Fajna rama, fajny amor, resztę da się stopniowo wymienić jak będzie potrzeba. Napęd na 8 jest trwałym rozwiązaniem, na bardziej dokładną 9,10 zawsze da się zmienić.Jak będzie potrzeba, bo wielu rowerzystów twierdzi że nie ma, a jedynym impulsem jest jakość i waga. Ten amor mnie intryguje, bo w googlu znalazłem wersje powietrzną i sprężynową. W teście bB jest powietrzny(lżejszy, ale wymaga więcej opieki). Żeby nie było za słodko, to Kellys mógłby zmienić czcionkę liter, bo te są deko kiepskie.
Ale i tak chodzi o to by biker kochał swoją rowerzycę :)
Co do planowanych klików, to warto spojrzeć na buty specialized - jedne z tańszych, a mają ten system Body geometry - dopasowują wkładki do stopy. Same pedały na start to takie z regulacją napięcia sprężyny. Chodzi o to, żeby w razie potrzeby wyrwać nogę pionowo do góry (co jest zasadniczo ciężkie w niektórych modelach, bo to niepotrzebne dla doświadczonych w klikaniu kolarzy).Ja jeżdżę na shitmano deore i sobie chwalę, kumpel na crankbrosach i też sobie chwali. Ale ubijaki fajniejsze :)


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2011, 12:31 
Cytuj  
Chłopy, a co sądzita o Cube Acid z 2011? zastanawiam się nad gpsem... i próbuje zejść z ceny roweru no i kombinuje...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 7 cze 2011, 13:57 
Cytuj  
Ja się powtórzę:

http://www.canyon.com/_en/mountainbikes ... tml?b=2052

+ Garmin Edge 500

i wychodzi Ci circa 4000 zł czyli tyle ile chciałeś max wydać o ile dobrze pamiętam? ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2011, 15:21 
Cytuj  
Widzę kiepską dostępność w PL to raz. Dwa, średnio mi się podoba wizualnie (tak wiem że się nie powinno na to patrzeć), trzy, chciałbym jeszcze buty i kilka drobiazgów....

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 7 cze 2011, 15:34 
Cytuj  
W PL w ogóle nie ma dostępności Canyona bo jego można kupić tylko od producenta. Dlatego są tańsze niż odpowiedniki ;)

Ale jak się nie podoba wizualnie to nie ma co kombinować. Ja tam się sugeruje wyglądem też przy zakupie :]

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2011, 16:14 
Cytuj  
Wygląd ważna rzecz, co za przyjemność wsiadać na rower, który się nie podoba.
Co do zejścia z ceny - jest budżetowa wersja tego Kellysa za 3k, prawie identyczna poza sprężynowym amorem (imo to nawet lepiej, bo mniej ewentualnych problemów) i z v breakami zamiast avidów. To jest pewien problem, ale jeśli nie planujesz zjeżdżania po telewizorach, to v mogą wystarczyć. A na płaskim nawet lepiej, bo rower te 0,5 kg lżejszy.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 cze 2011, 18:33 
Cytuj  
A ja dzisiaj znowu wygiąłem tylną felgę w 8:( jak mnie zobaczyli w serwisie to zaproponowali kupno mtb zamiast trekingowego bo za ostro jeżdżę:(
Kurwa 3 felga w tym sezonie.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2011, 19:04 
Cytuj  
Neonin, ty chyba z wawy jesteś, gdzie jeździsz? Bo albo masz kiepskie koła, alboś gruby, albo jeździsz po nieodpowiednich trasach :D MTB można traktować jak pancerną szosówkę, cross to szutry,asfalty.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 cze 2011, 19:26 
Cytuj  
Po ścieżkach rowerowych ,czasami szutry i drogi leśne. Rowerem codziennie do pracy itd. Nic specjalnego. Waga też normalna ;p Eh kurwa może na hulajnogę się przestawię :/


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2011, 19:36 
Cytuj  
Ja miałem typowego trekking/crossa kellys neos. Nigdy wiecej.... prez 4 sezonów na oko jak dobrze pamietam 15 przebic opon, okolo. Po zmianie na shwable marathony (w default mialem rubeny) przez 1 sezon nie mialem problemow. Waze 78kg przy 172cm. O kraweznikach nie wspominam w ogole, bo uderzenie przy 3 atmosferach w kraweznik to guma murowana i tylko slychac jeszcze jak w felge jebnie.

Ogolnie jak ktos ma zamiar jezdzic po asfalcie to tez nie do konca trekking jest fajny, bo debile tlucza butelki itp. co bardzo czesto prowadzi do lapania gum.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2011, 20:05 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Po ścieżkach rowerowych ,czasami szutry i drogi leśne. Rowerem codziennie do pracy itd. Nic specjalnego. Waga też normalna ;p Eh kurwa może na hulajnogę się przestawię :/

Koło masz chujowe. szprychy po ok 2 pln, fela 100pln. Plecenie ok 50pln, czasem jak kupujesz w sklepie elementy, to zaplatają taniej . Nie wiem jaki masz rower, ale w seryjnych tanich często dają jednokomorowe obręcze, które się gną od pierdnięcia w siodeło. Komory to ilość pustych przestrzeni między wzmocnieniami.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 7 cze 2011, 20:33 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
A na płaskim nawet lepiej, bo rower te 0,5 kg lżejszy.


Te pół kilo zbite na V'kach jest nieodczuwalne na płaskim. Zbicie masy czuć na podjazdach. Zwłaszcza masa zbita z kół.

@Neonin: albo masz słabe te obręcze i w dodatku kiepsko zaplecione albo robisz jakiś błąd :) A tak przy okazji którędy do pracy śmigasz? Może się mijamy? :D

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2011, 21:29 
Cytuj  
Mieć 0,5kg i nie mieć 0,5 kg to 1 kg :lol:
Rower mniej ważący jest łatwiejszy do napędzania. Dobre koła, to raz spory wydatek, dwa częsta zmiana opon, trzy odpowiednia waga ( 70kg - pod to są robione testy wytrzymałości). Wiadomo że można złożyć koło lekkie, ale delikatne. A alu nyple się filcują, opony 1.8" zużywają.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 cze 2011, 21:33 
Cytuj  
neon - jak mozna po asfalcie za ostro jezdzic? :P

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 78  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.