mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 12 cze 2011, 13:04 
Cytuj  
Kupiłem cd-key przez serwis internetowy, zapłaciłem jak zwykle PayPalem, z którym nigdy nie miałem dotąd problemów. Po zapłacie otrzymałem na konto pocztowe informację od sprzedawcy (nie od PayPala!), że w celu zweryfikowania mnie jako osoby płacącej PayPal'em muszę przesłać im zeskanowany, wypełniony formularz który dostarczyli mi w załączniku. Sęk w tym, że ja prze PayPal jestem od dawna zweryfikowany, a we wspomnianym formularzu nie dość, że chcą wszystkich moich danych osobowych to jeszcze kserokopię dowodu tożsamości oraz wzór odręcznego podpisu. Coś mi to śmierdzi próbą oszustwa. Czy ktoś z was miał podobne problemy w przeszłości? Czy faktycznie stosuje się takie potwierdzenia przy płatnościach PayPalem? Z oczywistych względów nie wykonywałem na razie żadnych czynności poza próbą kontaktu z pracownikiem PayPal - niestety mają czynne dopiero od poniedziałku..


_________________
For the pony!

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 12 cze 2011, 13:09 
Cytuj  
wyślij info i pytanie do PayPala czy merchant moze tak robic


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2011, 13:10 
Cytuj  
Pierwsze slysze. Smierdzi proba wyciagniecia danych.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2011, 13:11 
Cytuj  
Smierdzi to oszustwem, tak jak twierdzisz. Jesli zaplaciles za towar, a oni kase dostali to nie maja absolutnie zadnych powodow zeby prosic o takie dane, szczegolnie ze chca takie cuda jak twoj wlasnoreczny podpis, rofl... Kant i tyle, nie daj sie :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2011, 13:26 
Cytuj  
Płaciłeś bezpośrednio z Paypala czy kartą ? Jeżeli to pierwsze, to zgłoś to do paypala i zarządaj zwrotu. Jeżeli to drugie, to zgłoś to bankowi (paypalowi też) by cofnął transakcję.

Scam.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 12 cze 2011, 13:27 
Cytuj  
podaj który sprzedawca robi coś takiego, żebyśmy wiedzieli od kogo nie kupować


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2011, 13:31 
Cytuj  
z tego co wiem to shatteredcrystal.com tak robi, ze po zaplacie chca jeszcze potwierdzenia.


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2011, 14:04 
Cytuj  
Tak, ksero dowodu i podpis. Czyli mieliby pełne dane, w tym pesel, zdjęcie i sygnaturę. Co z tym można by zrobić ? Wszystko ?

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 12 cze 2011, 14:14 
Cytuj  
Jak masz znajomego dyrektora kredytbanku to nawet sobie 100 tysiecy wezmiesz ;].


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*

Posty: 94
Dołączył(a): 6.04.2010
Offline
PostNapisane: 12 cze 2011, 15:51 
Cytuj  
Offgamers.com tak sie zabezpiecza od dawna przed oszustami używającymi Paypal, zbyt duzo kasy przez to widocznie tracili przez chargeback kupujących oraz kradzione konta Paypal.
No ale to juz kwestia kupujacego czy akceptuje taka werifikacje, jak nie chcesz to poprostu piszesz do Paypal o zwrot kasy.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 12 cze 2011, 16:10 
Cytuj  
Płaciłem samym PayPalem i NIGDY wcześniej nie miałem takiej sytuacji aby ktokolwiek żądał ode mnie jakichkolwiek danych. Kupowałem klucz dla znajomego, który nie ma kredytówki - niewielka kwota na szczęście. Sklep internetowy www.MMOGA.de - adres niby niemiecki choć sygnatura już ma w adresie Hong Kong..

Oto treść maila jaki mi przysłali:
Cytuj:
Hello Mr. xxxxxxxxxxxxxx,

unfortunately there were some fraud cases in the form of charge backs in our company lately.
Because of that we ask you to fill in the attached PDF file and send it back to us.


Please send us the filled in and scanned in form as attachment by E-Mail to [email protected]


You only have to fill in this form once to be verified. You don’t have to do it at a later order.
We ask for your cooperation to be able to guarantee more safety for buyer and seller.


Oraz treść załącznika (formularz do wypełnienia):
Cytuj:
Thank you for shopping at MMOGA Ltd. We apologize that our system is unable to complete your transaction by
credit card or Paypal at this time due to the following reasons.
1. Unusual Purchase pattern from you. (I.e. large amount or high frequency of purchase)
2. High chargeback rate coming from your country
3. Your Paypal account is not verified
We apologize for the inconveniences caused but these are the standard measures taken to prevent fraudulent orders.
For security reasons, we require that you e-mail to [email protected] a scanned version of the following.
1. A copy or photo of your ID revealing your name, address and signature that match the information of your
Paypal account.
2. The verification form, printed before, completely filled, as a picture or in scanned version.
3. A picture of you according to the following example. The photo has to be uncensored. As ID the passport is
required, driver licenses are not accepted.
Below you will find our Paypal authorization form. Please print this form, complete and sign it. Your order will be
completed after we received your transmission.
By Email to [email protected] (international)
MMOGA LTD – Paypal Authorization form
__________________________________________________________________________________________
1. Order number:
2. Paypal Email:
3. Name at Paypal:
4. Billing address at Paypal:
5. I authorized MMOGA Ltd. to charge € (Euro) from the Paypal account listed above or sent the
moneymyself.
6. Signature: (Must be in handwriting)
_______________________________________________
Place: ___________________ Date: ________________
Thank you for your cooperation and your order at MMOGA Ltd.
MMOGA Ltd.
Unit B1, 6/F., Peace Building,
3 Peace Ave.,
Kowloon, H.K. [Hong Kong]
Email: [email protected]


Nie wiem co o tym myśleć, ale jedno wiem na pewno - żadnych danych im nie wyślę.


_________________
For the pony!


Ostatnio edytowano 14 cze 2011, 12:07 przez yabaddi, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 14 cze 2011, 11:56 
Cytuj  
PayPal musiał nieźle pogonić kota tym chinolom bo dzisiaj w godzinach rannych zadzwoniła do mnie na telefon komórkowy (!) pani z MMOGA Ltd (z Hong Kongu!) w sprawie wyjaśnienia mojego zamówienia. Koniec końców otrzymałem zamówiony klucz, zostałem również przeproszony. Idiotyczna sprawa, koszt samego połączenia telefonicznego był zapewne większy niż wartość mojego zamówienia, ale jak chcieli - to mają :D


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2011, 12:04 
Cytuj  
VoIP.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.