mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 18:05 
Cytuj  
Wiem wiem, pytanie z dupy ale...

Poszukuje ksiązki do Algebry omawiającej pewne zagadanie w sposób w miarę łatwy i przystępny. Mam co prawdą Algebrą w Zadaniach Rutkowskiego ale momentami jest to trochę czarna magia dla mnie....

Zagadnienia których nie rozumiem w większości i których chciałbym się nauczyć to:
baza przestrzeni, współrzędne wektora w danej bazie, przekształcenia liniowe: jądro i obraz przekształcenia, a także - wartości i wektory własne macierzy

Niestety w necie nie natrafiłem na książkę która podchodzi do tych zagadnień w sposób w miarę przyjazny a muszę pilnie do tego tematu podejść:/. Skrypty politechniki średnio się nadają bo ten z nr 1 w ogóle tego tematu nie poruszą jeśli chodzi o zagadnienia powyżej .

Sama teoria jeśli chodzi o te tematy co powyżej wydaje się mocno popierdolona w porównaniu do liczb zespolonych, wielomianów i układów równań liniowych - przynajmniej dla mnie.

Będę wdzięczny jak ktoś "matematyczny" poleci jakieś dzieło konkretne.

P.S
Nie jestem matematycznym orłem (osłem prędzej).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**

Posty: 312
Dołączył(a): 4.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 18:25 
Cytuj  
Jesli jestes dobry w jezykach: Klaus Jänich - "Lineare Algebra", wyszla po angielsku i niemiecku. Latwa do zrozumienia, dla poczatkujacych swietna. Gosc napisal cala serie ksiazek w podobnym stylu, od topologii do analizy zespolonej.

Jesli chodzi o polskie tytuly to nie moge pomoc :(


_________________
"Jeśli już nie masz o czymś pojęcia, to przynajmniej postaraj się o zamieszanie."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 18:40 
Cytuj  
Kostrikin chyba. Chociaz sam nie czytalem.

**

Posty: 339
Dołączył(a): 15.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 20:22 
Cytuj  
Jurlewicz i Skoczylas - Algebra liniowa 1

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 22:01 
Cytuj  
felix0606 napisał(a):
Jurlewicz i Skoczylas - Algebra liniowa 1


Nie czytałes to sie nie wypowiadaj :F. Tam tego ni ma z tego co pamiętam bo mam tą książke. A nawet jeśli to jest beznadzieja niestety....


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 23:11 
Cytuj  
Ta kurwa wektory cwelktory a potem się budynek rozjebie ,bo rysunku nikt nie potrafi dobrze zrobić... zajebiste standardy sa na tych politechnikach, jak znajomy z USA co w 7. szkole się uczył że trzeba znać wzory na pamięć to się zapytał czy aby na pewno to politechnika, bo u nich to coś takiego to po prostu idiotyzm.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2012, 00:08 
Cytuj  
Na polibudzie warszawskiej z tego co mi wiadomo to cisna dosc porzadnie z rysunku i pisma techniczne, a poziom matmy jest raczej slaby.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2012, 00:09 
Cytuj  
WilkuDemon napisał(a):
Ta kurwa wektory cwelktory a potem się budynek rozjebie ,bo rysunku nikt nie potrafi dobrze zrobić... zajebiste standardy sa na tych politechnikach, jak znajomy z USA co w 7. szkole się uczył że trzeba znać wzory na pamięć to się zapytał czy aby na pewno to politechnika, bo u nich to coś takiego to po prostu idiotyzm.

Nie przesadzaj, coś trzeba znać bo, inaczej nie będziesz wiedział kiedy jaki wzór z książki zastosować. Poza tym jak zaboleq ma rozwiązywać układy równań, czy bawić się w optymalizację jeżeli nie będzie wiedział co to wektory własne macierzy...

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 29 sty 2012, 00:31 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):
Na polibudzie warszawskiej z tego co mi wiadomo to cisna dosc porzadnie z rysunku i pisma techniczne, a poziom matmy jest raczej slaby.


No i zajebiście ,na necie był temat gościa który nie potrafił zaprojektować prostego radyjka ,ale zadania z całek rozwiązywał koncertowo. Problem w tym że był na elektronice... sorry za offtop, ale atm mam problem właśnie z matmą i to mnie po prostu wkurwia. I wiecie co jest najgorsze? taki model uczenia jest we wszystkich szkołach, oficerskie, prywatne i państwowe ,wszystkie mają teorie na pierwszym miejscu, gdzie taki studenciak nie jest w stanie potem ogarnąć niczego związanego z kierunkiem jego studiów.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 29 sty 2012, 00:36 
Cytuj  
WilkuDemon napisał(a):
Mirtul napisał(a):
Na polibudzie warszawskiej z tego co mi wiadomo to cisna dosc porzadnie z rysunku i pisma techniczne, a poziom matmy jest raczej slaby.


No i zajebiście ,na necie był temat gościa który nie potrafił zaprojektować prostego radyjka ,ale zadania z całek rozwiązywał koncertowo. Problem w tym że był na elektronice... sorry za offtop, ale atm mam problem właśnie z matmą i to mnie po prostu wkurwia. I wiecie co jest najgorsze? taki model uczenia jest we wszystkich szkołach, oficerskie, prywatne i państwowe ,wszystkie mają teorie na pierwszym miejscu, gdzie taki studenciak nie jest w stanie potem ogarnąć niczego związanego z kierunkiem jego studiów.



mega novum rofl, już rzymianie mawiali "Non vitae, sed scholae discimus" (nie dla życia, a dla szkoły się uczymy).

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2012, 02:09 
Cytuj  
WilkuDemon napisał(a):
No i zajebiście ,na necie był temat gościa który nie potrafił zaprojektować prostego radyjka ,ale zadania z całek rozwiązywał koncertowo. Problem w tym że był na elektronice... sorry za offtop, ale atm mam problem właśnie z matmą i to mnie po prostu wkurwia. I wiecie co jest najgorsze? taki model uczenia jest we wszystkich szkołach, oficerskie, prywatne i państwowe ,wszystkie mają teorie na pierwszym miejscu, gdzie taki studenciak nie jest w stanie potem ogarnąć niczego związanego z kierunkiem jego studiów.

Bez przesady, nie na wszystkich studiach jest tak chujowo. Elektronika na PW jest dobra afaik, znam tam paru ludzi i raczej daliby rade radio zaprojektowac ;] W koncu nie jest to takie trudne. Ja na uniwerku mialem elektorniki 3 miesiace i tez bym potrafil jakbym sobie przejrzal swoje notatki.

**

Posty: 339
Dołączył(a): 15.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2012, 09:14 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
felix0606 napisał(a):
Jurlewicz i Skoczylas - Algebra liniowa 1


Nie czytałes to sie nie wypowiadaj :F. Tam tego ni ma z tego co pamiętam bo mam tą książke. A nawet jeśli to jest beznadzieja niestety....


moja wina bo nie doczytałem postu :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2012, 09:59 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
mega novum rofl, już rzymianie mawiali "Non vitae, sed scholae discimus" (nie dla życia, a dla szkoły się uczymy).


No i gdzie są Rzymianie ?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 29 sty 2012, 11:29 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Profeta napisał(a):
mega novum rofl, już rzymianie mawiali "Non vitae, sed scholae discimus" (nie dla życia, a dla szkoły się uczymy).


No i gdzie są Rzymianie ?


Wszędzie tam gdzie zachód ; )

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2012, 11:54 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Profeta napisał(a):
mega novum rofl, już rzymianie mawiali "Non vitae, sed scholae discimus" (nie dla życia, a dla szkoły się uczymy).


No i gdzie są Rzymianie ?

Dobre pytanie.

Cytuj:
Nie przesadzaj, coś trzeba znać bo, inaczej nie będziesz wiedział kiedy jaki wzór z książki zastosować. Poza tym jak zaboleq ma rozwiązywać układy równań, czy bawić się w optymalizację jeżeli nie będzie wiedział co to wektory własne macierzy...

Myśle, że jest różnica pomiędzy znać, a wykuć na pamięć.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2012, 13:53 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Zagadnienia których nie rozumiem w większości i których chciałbym się nauczyć to:
baza przestrzeni, współrzędne wektora w danej bazie, przekształcenia liniowe: jądro i obraz przekształcenia, a także - wartości i wektory własne macierzy


Ja to lykalem z wiki i wazniaka .

Jak cos to w miare mozliwosci czasowych(sesja)/umyslowych(algebre mialem rok temu ;x) moge pomoc.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2012, 14:40 
Cytuj  
Po prostu ta teoria to dla mnie czarna magia:P.
Miałem długo przerwę od matmy i o ile z analizą sobie radzę to te zagadnienia z algebry to magia jakaś. Przeraża mnie jak jest na kilku stronach sama teoria i jakieś dowody:F.

Jakaś kolejność uczenia tych poszczególnych zagadnień? Od czego zacząć żeby dalej kumać te przekształcenia:F?


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**

Posty: 312
Dołączył(a): 4.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2012, 17:50 
Cytuj  
Jesli chodzi tylko o wymienione tematy to zacznij od wektorow i przestrzeni liniowych. Pozniej bazy, przeksztalcenia liniowe, macierze i na koniec wartosci wlasne. Chociaz po drodze przydalo by sie jeszcze kilka innych zagadnien.

Akurat z algebra nie radzi sobie wielu studentow. Tez mialem problemy na poczatku. Byla za abstrakcyjna dla mnie. Ale nie jest tak zle. Z czasem, jak sie przyzwyczaisz, algebra staje sie bardzo przejrzysta.


_________________
"Jeśli już nie masz o czymś pojęcia, to przynajmniej postaraj się o zamieszanie."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2012, 19:27 
Cytuj  
Hmm możem ślepy ale nie mogę tam znaleźć przestrzeni liniowych na stronie http://wazniak.mimuw.edu.pl/index.php?t ... yczn%C4%85

Hmm albo źle szukam:F?


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**

Posty: 312
Dołączył(a): 4.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2012, 20:11 
Cytuj  
przestrzen liniowa = przestrzen wektorowa


_________________
"Jeśli już nie masz o czymś pojęcia, to przynajmniej postaraj się o zamieszanie."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.