mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1345 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 68  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 maja 2012, 23:03 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Serial trzeba jednak traktować jak większość produkcji HBO - zajebiste - o ile nie czytało się oryginału.

Po pierwszej serii miałem takie same odczucia. Jaki zakres obejmuje obecna? Nie wiem czy warto teraz oglądać żeby sobie nie spojlerować. W książce utknąłem gdzieś w 1/4 uczty dla wron.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 maja 2012, 23:40 
Cytuj  
Havok napisał(a):
W książce utknąłem gdzieś w 1/4 uczty dla wron.


Uczta dla wron rozkreca sie dopiero pod koniec I tomu :>


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 00:05 
Cytuj  
Havok napisał(a):
tczewiak napisał(a):
Serial trzeba jednak traktować jak większość produkcji HBO - zajebiste - o ile nie czytało się oryginału.

Po pierwszej serii miałem takie same odczucia. Jaki zakres obejmuje obecna? Nie wiem czy warto teraz oglądać żeby sobie nie spojlerować. W książce utknąłem gdzieś w 1/4 uczty dla wron.

Starcie królów przeplatane z wizją scenarzystów i elementami nawałnicy mieczy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 00:59 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Ja pierdolę.
Jedna scena - TROCHĘ się zgadzała z książką.
Reszta ni w chuj.
Co oni odpierdalają? :(
Sypianie z Ygritte, konfrontacja Aryi z Littlefingerem, Rodrik umiera zaraz po podbiciu Winterfell - zamiast psiarczyka... Wisienka na torcie - ktoś wyrżnął khalasar i zajebał smoki...
No kurwa LOL.
Najbardziej zaś boli olewanie Tyriona.
Chuj w dupę HBO. Z zajebistego serialu zrobił się zaledwie dobry.


Jakby poprowadzili fabułę Daenerys żywcem z Clasha to by widzowie z nudów zasnęli. Jak czytałeś to nie zastanawiałeś się jakim cudem jej ich tych smoków nikt jeszcze nie ukradł skoro miała ochronę z: 3 młodych bloodriderów, Joraha i garstki starców oraz byłych niewolników? Bo ja tak i się dziwiłem czemu to się jeszcze nie stało. :)

Chyba Daenerys z książki lubiłem bardziej, ta z serialu zrobiła się jakaś pieniaczka co non stop straszy odbieraniem tronu i smokami (ja to wam pokażę...jak tylko smoki dorosną, w międzyczasie dajcie mi co chcę). Jorah ledwo się powstrzymuje przed facepalmem :D

Tyrion i tak ma dużo screentime'u, gdzie jest Blackfish, Jojen i Meera Reedowie?:(

Niestety takie są realia serialu, im szybciej się zrozumie że jest to jedynie adaptacja na podstawie a nie wierne przeniesienie wydarzeń z książki ze wszystkimi postaciami tym lepiej.

Ja tam się cieszę, że serial jest, oby zmotywował Martina do częstszego pisania a rzadszego oglądania amerykańskiego "football'u"


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 09:20 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):

Niestety takie są realia serialu, im szybciej się zrozumie że jest to jedynie adaptacja na podstawie a nie wierne przeniesienie wydarzeń z książki ze wszystkimi postaciami tym lepiej.


^ this
I trzeba się z tym pogodzić, a nie jojczyć i płakać co odcinek. I tak jest dobry serial, a nie taki crap jak Walking Dead.

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 16:32 
Cytuj  
To może jednak Robb napierdoli wszystkich cool.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 19:06 
Cytuj  
WilkuDemon napisał(a):
To może jednak Robb napierdoli wszystkich cool.


nie chce mnie się wierzyć, żeby hbo mogło się tak skurwić


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 19:18 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Co oni odpierdalają? :(
Sypianie z Ygritte,


Nom, przeciez w ksiazce nie tylko z nia spal, ale i pare razy ją przelecial :)


_________________



*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 19:25 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):

Chyba Daenerys z książki lubiłem bardziej, ta z serialu zrobiła się jakaś pieniaczka co non stop straszy odbieraniem tronu i smokami (ja to wam pokażę...jak tylko smoki dorosną, w międzyczasie dajcie mi co chcę). Jorah ledwo się powstrzymuje przed facepalmem :D

Wole to niz kisiel w majtkach na widok Daario w co drugim akapicie

Na Blackfisha i Reedow nie bylo castingow wiec nie przeszli selekty ;]


_________________
cypis#2942
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 20:32 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Nom, przeciez w ksiazce nie tylko z nia spal, ale i pare razy ją przelecial :)

Oglądałeś odcinek? Mi chodzi o moment i sposób...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 20:37 
Cytuj  
Nie maja czasu na subtelnosc w serialu, odpusc juz


_________________
cypis#2942
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 20:54 
Cytuj  
w sumie to ciekawiej sie taki serial oglada, porwane smoki? :O wtf


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 21:22 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Nie maja czasu na subtelnosc w serialu, odpusc juz

Ale kurna jaką subtelność? Gdzie pościg z grzechoczącą koszulą, gdzie misja od półrękiego?
To są istotne sprawy, które olano :/


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 21:38 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
cypis napisał(a):
Nie maja czasu na subtelnosc w serialu, odpusc juz

Ale kurna jaką subtelność? Gdzie pościg z grzechoczącą koszulą, gdzie misja od półrękiego?
To są istotne sprawy, które olano :/

Cykl książek ,które są grube i ich siłą po części jest też przedstawianie niuansów , czasem powolne budowanie napięcia , sporo opisów , wiele budujących nastrój ,charakter postaci ,a czasem fajnie wyjaśniających fabułę 'małych zdarzeń' wtłaczane są w serial składający się z dziesięciu odcnikowych serii.

Nie ma siły ,żeby bardzo dużo nie zostało obcięte.

Inna sprawa jakby np. serię były 30-40 odcinkowe.

Nie są.


Przygotuj się na to ,że takie rzeczy się będą zdarzały częściej.
Albo nie wiem pisz do HBO ,żeby następne serie robili nie 10 a 30 lub więcej odcinkowe.

Ja bym chciał ,żeby serię nie były tak krótkie ,ale oczywiście to się nie stanie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 22:07 
Cytuj  
Ten serial i tak zostal potraktowany super idealnie przez HBO w porownaniu do "The Southern Vampire Mysteries" i True Blood. Tam od drugiego sezonu zgadza sie z ksiazkami tylko ogolny zarys fabuly, cala reszta jest wzieta ch wie skad ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 22:14 
Cytuj  
Smutne trochę jest to, że takie ścierwo jak True Blood dostaje 12 odcinków a GoT tylko 10 :(
Ale GoT bije wszelkie rekordy oglądalności, może więc na SoS dostaniemy 12 i 12, w tej sprawie warto do HBO pisać :D

Cypis: ledwo dawałem radę czytać rozdziały Dany w ADWD, autentycznie zmuszałem się więc łączę się w bólu! Chodzi mi jednak o to, że zrobili serialową Dany z charakteru zbliżoną do Viserysa (od momentu jak się smoki wykluły bo wcześniej była jak w książce). Jak się słucha o paleniu miast kiedy na osiołku za plecami ma kosze z trzema jaszczurkami to tylko śmiać mi się chce. Pewnie dlatego doskonale się bawiłem jak Król Przypraw traktował Dany jak niedorostka :)

Fajnie w ostatnim odcinku Ogar zownował wiesniaków, nawet miał własny theme w tle!
Jaqen też daje radę, choć mniej subtelnie. Badass.
Afie Allen super zagrał Theona w Winterfell, szczególnie scenę egzekucji. Wiedząc co go czeka nawet mi go trochę szkoda było. Co za tragiczna postać.
No i jest zapowiedź Reeka, Bolton wysyła bękarta do odbicia Winterfell, będzie hardkor. :evil:


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 22:17 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
Smutne trochę jest to, że takie ścierwo jak True Blood dostaje 12 odcinków a GoT tylko 10 :(
Ale GoT bije wszelkie rekordy oglądalności, może więc na SoS dostaniemy 12 i 12, w tej sprawie warto do HBO pisać :D

Musiała by być jakaś duża akcja chyba.
Póki co się nie zanosi wiki mówi ,że będzie znowu 10 odcinków. Dograna też już miejsce kręcenia. Irlandia Północna bodajże.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 22:36 
Cytuj  
Wreszcie Ogar w akcji, pener ;d

kradziez smokow nie skomentuje.


_________________
.

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 9 maja 2012, 21:07 
Cytuj  
Chuj wbijam co się dzieje z tą bladą kurwą, najważniejsze żeby nie zjebali postaci Stannisa za bardzo, jak narazie jest perfekt to samo z Davosem, nawet chyba w 5 odcinku miał już woreczek z palcami, + jego konwersacja ze Stannisem zajebiście oddaje relacje jakie są między nimi, lojalny ale szczery sługa i król surowy ale sprawiedliwy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 maja 2012, 21:15 
Cytuj  
stannis to taki forever allone, nobody loves him. ;p


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1345 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 68  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.