mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 78  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 sie 2012, 12:52 
Cytuj  
Sob nie strasz ;). Na pewno nie będę roweru od razu katował nie wiadomo jak. Na forum retroMTB znalazłem 2 tematy o tych wheelerach - żaden z tych rowerów się nie rozpadł ^^. Nawet je chwalono.

Wiedzy nie mam dużej, ale rama cr-mo to nie jakiś tam szajs - w końcu to stal, nie? Odbiorę go w pon, we wtorek pojadę na serwis, zrobie sobie dokładne foty i będę myślał co dalej. Jakby coś mi nie pasowało to na pewno spytam o poradę :). Póki co muszę sobie kask kupić, bo ostatnio coś pod auta wpadam za często.

Nie nastawiam się na nie wiadomo co, w końcu dałem 500zł za rower. Być może coś trzeba będzie wymienić/posmarować. Jak nie wydam na drobne naprawy więcej niż 150zł to będę happy :).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2012, 12:56 
Cytuj  
Jezdze 2 lata i kask mi 2 razy uratowal dupe takze polecam bo nigdy nie wiadomo

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 11 sie 2012, 15:46 
Cytuj  
Cytuj:
Jezdze 2 lata i kask mi 2 razy uratowal dupe takze polecam bo nigdy nie wiadomo


THIS, mi nei tyle na rowerze a na nartach kilka razy zdarzyło się zaliczyć konkretne gleby i gdyby nie kask to mogło by być niewesoło.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 sie 2012, 17:02 
Cytuj  
Hmm byłem przed chwilą w sklepie w jakiejś galerii i kask Rift Giro stał po 266zł.

Więc jakim cudem na allegro jest kilka aukcji typu:
http://allegro.pl/kask-giro-rift-czarno ... 54446.html

Bo 135 a 260 to jest różnica...


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2012, 17:10 
Cytuj  
Ja wierny firmie mam Kellys Rocket, natomiast GIRO jest kaskiem jak najbardziej dobrym w każdej postaci, także spokojnie bierz. Dlaczego taka cena, nie mam pojęcia, ciesz się jak taka jest.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 11 sie 2012, 22:27 
Cytuj  
Stery ahead? No takiego określenia to jeszcze nie słyszałem :D

Jestem ciekawy jaki wpływ mają luźne stery na odczepienie się mostka dokręconego mocniej niż to jest przewidziane za pomocą klucza dynamometrycznego. :D

Poza tym gołym okiem widać że to ahead, nie trzeba się nad tym zastanawiać.

Cr-Mo żyje i ma się dobrze, tylko nie w mtb ale w bmxach i ogólnie dirtowych skakaczach.

Co do kasków: Giro jest wyjebane.

MET teraz ma fajną promocję, przy uszkodzeniu kasku z powodu wypadku wymieniają na nowy.

Rozbieżność cen wynika z różnych przyczyn: ktoś niekompetentny zamawia z różnych przyczyn za dużo np aby uzyskać max rabat a potem nie może się tego pozbyć przez parę sezonów. Albo firma pada (np mój były pracodawca nartyrowery.pl)

Z cenami Giro teraz wogóle będzie burdel bo dotychczas dystrybutorem na Polskę był Bikeman. Od tego sezonu niestety shimano polska której polityka jest delikatnie mówiąc - POPIERDOLONA.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2012, 22:46 
Cytuj  
Jak nie słyszałeś nazwy stery ahead? nie rozumiem :) na googlu tego jest mnóstwo, sprecyzuj o co Ci chodzi.

Co do wyciągnięcia kierownicy, logiczne :) ale chciałem zabola uczulić na to, że jednak bezpieczeństwo jest najważniejsze.

P.S
Co tak na poważnie może się zjebać jak źle skręcone stery są? bo ostatnio szaleje z pierścieniami i właśnie sobie obniżyłem o kolejne dwa kierownice. Jeździ się znacznie lepiej no i oczywiście przy skręcaniu nie za mocno, nie za lekko, później hebel front i sprawdzamy ręką luzy, stuki i z jaką siłą kolo skręca - right?.

Pytam po prostu co się może zjebać jak źle to zrobię...

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 08:42 
Cytuj  
Stery to stery, mostek może być ahead.
Przynajmniej tak mnie uczyli. :D

Jak miałem jakiś taki rower z marketu (lata temu) to właśnie pierwsza rzecz jaka padła to stery, precyzyjnie dolne miski wyjebało. Cały widelec drgał, poza wkurwiającym trzęsieniem kierownicą nic się nie stało. Ale tak na chłopski rozum sądzę że to może wypracować rurę sterową lub ramę i coś może pęknąć.

EDIT: O qrwa zwracam honor z tymi sterami, pogoglałem i widzę że mam braki z terminologii. Na dobra sprawę to cała Częstochowa ma :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 09:45 
Cytuj  
Ja mam nawet w instrukcji roweru za niemałe pieniądze stery ahead :)

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 14:31 
Cytuj  
Cytuj:
Co tak na poważnie może się zjebać jak źle skręcone stery są? bo ostatnio szaleje z pierścieniami i właśnie sobie obniżyłem o kolejne dwa kierownice. Jeździ się znacznie lepiej no i oczywiście przy skręcaniu nie za mocno, nie za lekko, później hebel front i sprawdzamy ręką luzy, stuki i z jaką siłą kolo skręca - right?.

Pytam po prostu co się może zjebać jak źle to zrobię...



JAk masz zle skręcone stery to wiele rzeczy może się zjebać. Jeśli np. łożyska nie maszynowe odwrotnie założysz to sobie wianek rozwalisz( jakies 3zl).
Jak za luźno skręcisz to może dojść do owalizacji głowki ramy i to jest bardzo gruba sprawa(zależy jaki typ sterów). Jak za mocno to będzie chujowo się skręcało(zapomnij o jeździe bez trzymanki!) i tyle.

_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

Te "pierścienie" to podkładki dystansowe tak? Rozumiem, że rurę sterową odpowiednio skróciłeś?

Jak podnosisz rower to obróć go w powietrzu żeby kierownica sama skręciła. W lewo/prawo tak samo powinna się przechylić. Jeśli się nie przechyla to za mocno skręcone stery.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 15:25 
Cytuj  
Tak podkładki dystansowe, rury jeszcze nie skróciłem ponieważ badam na jakiej wysokości mi się najlepiej jeździ.

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 15:46 
Cytuj  
TO na czym opiera się kapsel sterów? :o
Sterówka powinna być schowana(zaleca się 3-4mm) w mostku. Jeśli tylko usunąłeś podkładki to kapsel jest na sterówce????


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 16:16 
Cytuj  
Z dołu dałem na górę podkładki... przecież kapsla bym w ogóle nie docisnął. Aktualnie nie ma w rowerze tylko jednej rzeczy której jeszcze nie zrobiłem, i jest nią odkręcenie korby :) także nie rób ze mnie takiego leszcza :).

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 17:15 
Cytuj  
Hahahaha, nie pomyślałem, że przełożyłeś tylko w pizdu dałeś te podkładki;p

Taki domowy serwis to nie taka tania sprawa bo do każdej części osobny klucz. Do korb trzeba specjalny ściągacz i to też jest jedyna rzecz, której nie robiłem. No może poza wymianą łożysk zawieszenia i dzieleniem ramy na przedni i tylny trójkąt ; p


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 17:23 
Cytuj  
Ja to już nawet zawiasy płukałem w benzynie :D domowy nie domowy, trochę tych kluczy każdy rowerzysta MUSI mieć, jak nie ma i jeździ z gównami do serwisu to jest plebem ;P. Ja to mam zamiar zimą skonstruować warsztacik w garażu na przyszły sezon, może mi się uda biurko nawet z blachy załatwić, zobaczymy.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 17:38 
Cytuj  
tylko ja zrobiłem wtf czytając posty powyżej?

Chyba jestem leszczem, bo jedyne co w życiu zrobiłem przy rowerze to zmieniłem dętki 8)

Gdzie się można takiej technicznej wiedzy douczyć?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 20:49 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
Cr-Mo żyje i ma się dobrze, tylko nie w mtb ale w bmxach i ogólnie dirtowych skakaczach.

Co do kasków: Giro jest wyjebane.


Cro-Mo ma się dobrze też i w MTB tylko ze względu na cenę dobrych rurek robi się raczej niszowe rowery, taki nieco hand-made. 29er ma kilka ram na Cro-Mo.

Giro jest fajne ale... 2 lata temu kupiłem topowy model. Owszem super leki, niesamowicie przewiewny ale jakość wykonania jest taka, że płakać się chce. Tak mogą być wykonane kaski za 150 zł a nie za 700. :(


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 sie 2012, 09:06 
Cytuj  
No ja kupiłem ten Giro Rift - do roweru za 500zł na początek nie kupię kasku za 2 tyle :P. Nie mam też zamiaru się mordowac na tym rowerze bo on w sumie nie do tego służy. Jedyne o czym ewentualnie myślę, to zakup jakiegoś amorka ale to dopiero po przejechaniu jakichś 100km i przekonaniu się co potrafi ten sprzęt :P.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 13 sie 2012, 12:03 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
tylko ja zrobiłem wtf czytając posty powyżej?

Chyba jestem leszczem, bo jedyne co w życiu zrobiłem przy rowerze to zmieniłem dętki 8)

Gdzie się można takiej technicznej wiedzy douczyć?


TU masz 73 pro tutoriale http://www.pinkbike.com/news/Tech-Tuesd ... -2012.html

OGólnie podstawowe rzeczy i montowanie sprzętu robi się intuicyjnie a do bardziej skomplikowanych jak np. odpowietrzanie hamulców, serwis dampera/amortyzatora znajdziesz tutki w necie.

Do rowerowego oddaje się rower TYLKO wtedy jak nie masz odpowiedniego klucza. Na dłuższa metę opłaca się mieć domowy serwis.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2012, 11:05 
Cytuj  
Pytanie z innej beczki trochę .

Kupiłem wczoraj wieczorem dwa komplety oświetlenia w GoSport (na przód i tył). W jednym z kompletów, oświetlenie przednie nie działa. Teraz pytanie - wymienią mi to raczej na miejscu, czy będe musiał się normalnie z gwarancję pierdzielić etc. Jest na to jakiś przepis?


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 78  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.