mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 18:07 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
Powinieneś zaczać imo od Pythona, napisać pierwsze proste skrypty. Ogarnąć co to tablica, pętla, warunek, funkcja, klasa, metoda, zmienna itp. Wtedy przesiądź się na C++. Pythona odpalisz w moment, na windowsie dajesz instalke i już możesz odpalać pliki .py. Z C najpierw się pomęczysz z kompilatorami a Ty nawet nie wiesz czym jest kompilator ;p

Jakieś IDE może przecież zainstalować prościutko i tam kompilatory wbudowane są o ile dobrze pamiętam.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 18:09 
Cytuj  
Python jest głównym językiem na Linuxie także nawet nie musisz go instalować. Na Ubuntu jest Python 2.7, nie instaluj jeszcze Pythona 3.x, bo malo kto z niego korzysta na razie.

@sula tak, nie wiem jak to teraz jest, pamietam ze najpierw poswiecilem sporo czasu na samo skonfigurowanie C


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 18:21 
Cytuj  
Problem z C/C++ dla poczatkujacych jest jak zaczna sie sypac bledy z linkera, inne bledy w kompilacji totalnie z dupy i czlowiek totalnie glupieje.
Dla mnie zawsze bylo hydrozagadka co sie dzieje w tym linkerze i skad sie bledy pojawiaja, mimo ze przed chwila ich nie bylo.

Na prostych programach bedzie wszystko ok. Jak sie zacznie uzywac zewnetrznych bibliotek to sprawa sie komplikuje.

IMO zintegrowane srodowiska typu C#/VB daja fajne pole do rozwoju, i pozwalaja jednoczesnie eksperymentowac w miare 'bezpiecznie'.


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 18:58 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
Python jest głównym językiem na Linuxie także nawet nie musisz go instalować. Na Ubuntu jest Python 2.7, nie instaluj jeszcze Pythona 3.x, bo malo kto z niego korzysta na razie.


Chcialem opensuse sprawdzic, ubuntu kiedys mialem i mi sie wykrzaczyl i pociagnal inne rzeczy za soba ;)

Nestor napisał(a):
Problem z C/C++ dla poczatkujacych jest jak zaczna sie sypac bledy z linkera, inne bledy w kompilacji totalnie z dupy i czlowiek totalnie glupieje.

wlasnie tego typu problemow sie boje przy tym C++, nawet nie wiem o co dokladnie chodzi a natura tego problemu jest opisana wszedzie, gdzie tylko pojawia sie c++ ;p


_________________
.

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 19:51 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
wlasnie tego typu problemow sie boje przy tym C++, nawet nie wiem o co dokladnie chodzi a natura tego problemu jest opisana wszedzie, gdzie tylko pojawia sie c++ ;p


Zwykle jak wkleisz blad do googla to wyskoczy ci w miare sensowna odpowiedz,
natomiast jesli chodzi o bardziej czytelne komunikaty bledow to uzywaj clanga a nie gcc do kompilacji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2012, 23:49 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Najlepszą książką na start jest ANSI C Kernighana i Ritchiego. Po niej symfonię można sobie całkowicie odpuścić i przeskoczyć do Thinking in C++.


To ANSI C niby ksiazka legenda czy cos, ale sporo opinii widzialem, ze nie do konca dla poczatkujacych.

Symfonia C++ tam na koncu są obiekty, a w thinking in c++ juz na poczatku cos o tym sie mowi. Z tym, ze w tej drugiej pozycji jest zalozenie, ze zna sie troche C. C ma te plusy, ze pelno do niego ksiazek, kursow, tutoriali itp ;)

W kazdym razie ja i tak bede potrzebowal materialy w wersji drukowanej. Do pythona pewnie bym sobie cos wydrukowal. Wersja elektroniczna dive in python jak tak troche przepatrzylem to slabo mi sie podoba, sucha teoria i nic wiecej ( to fajne http://www.udacity.com/view#Course/cs10 ... get/673001 ). Na 1 rzut oka oficjalny tutek wydaje sie lepszy. A mark lutz drogi kloc ;p

na razie to zainstalowalem jednak xubuntu w virtualboxie, bo plytki nie mialem a chcialem zobaczyc czy ladnie bedzie chodzic ;]


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2012, 00:01 
Cytuj  
W technikum mieliśmy parę języków po trochę, na uniwerku Pythona i Jave. Naprawdę na początek Python wydaje się bardzo fajny. Zresztą jak paru wyżej mówiło najważniejsze by zrozumieć pewne koncepcje, co to klasa, obiekt, potem myśleć jak rozwiązać dany problem... Ja nie myślę czy napisać coś w Pythonie, czy w Javie, tylko myśle o jakimś programie, który potrzebuje, a dopiero potem w czym to napisać( przy czym jak mówiłem wcześniej nie mam żadnego formalnego doświadczenia i pewno większość piszących w tym temacie wie dużo więcej niż ja - ale z drugiej strony mi łatwiej się wcielić w twoją rolę ;)). Myślę, zresztą, że sam powinieneś trochę popróbować - przecież sciągnięcie kompilatora, poczytanie jakiegoś tutka i porobienie pierwszych programów to nawet w tydzień/dwa możesz zrobić( zależy też na ile znasz teorię). I tak nic nie musisz płacić, to co za problem popróbować nawet i kilku języków, skoro pod ścianą nie stoisz, pracę jak mówisz masz ;p


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2012, 00:09 
Cytuj  
No tak, jezyk to tylko narzedzie. W sumie sam pisalem wczesniej, ze nie jest chyba az tak istotne od czego sie zacznie. Ale sie zapetlilem ;)
Ano chce troche poprobowac najpierw.


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2012, 00:12 
Cytuj  
To weź tego pytonga. Myślę, że łatwiej w niego wejść niż np. c++/jave. Java też mi się bardzo podoba, do c++ jakoś przekonać się nie mogłem, choć java jest bardzo podobna( bardziej niż np. python)
Masz tutka mojego wykładowcy:

http://uoo.univ.szczecin.pl/~jakubs/

Na początek starczy.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2012, 07:41 
Cytuj  
thx, nie taki zly ten tutek. Umiem już dodawać i odejmować 8)

Świat stanął przede mną otworem! lol


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 21 sie 2012, 14:32 
Cytuj  
a tu masz tutkowanie o robieniu GUI (tyż python)
http://www.tkdocs.com/tutorial/onepage.html


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2012, 15:00 
Cytuj  
Thx, choc chetnie bym sobie cos sprawil do poczytania offline. Ale moze sobie cos drukne. Ewentualnie wrzuce na ebook readera, choc to malo wygodne w takim przypadku.

Quetzacotl napisał(a):
Co do nauki, to ciężko powiedzieć co to oznacza. Podstawy każdego języka można ogarnąć w ciagu jednego dnia. Tak jak pisałem ja znam Pythona od 3 lata i uważam, że w skali od 1 do 10 znam go maksymalnie na 7.
W C++ i PHP siedziałem około 4 lat w sumie i znam je może na 4/10. Z tym, że Ty po roku programowania będziesz sobie dawał ósemke, większość tak ma, ja też:D

hehe, czyli mozna spokojnie programowac nawet ze znajomoscia czegos 4/10 ;d to po 10 latach bys wiedzial 10/10 ;]


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2012, 19:25 
Cytuj  
Fajny ten pytong ;d


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2012, 21:31 
Cytuj  
tu ciekawostka, zupelnie przypadkiem natrafilem:
http://placeprogramistow.apphb.com/


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 06:37 
Cytuj  
wracajac jeszcze na chwile do c++ i ksiazek.
Symfonia C++ - sa dwie wersje: stara i nowa. Starej nalezy unikac, bo jest niezgodna z nowoczesnym c++, ta nowa jest ok (a przynajmniej byla kilka lat temu, nie bawie sie juz c++ od jakiegos czasu)
Thinking in c++ - niby dobra ksiazka, ale na poczatek polecalbym bardziej Accelerated C++, imo zdecydowanie bardziej przystepna ksiazka.
Nie wiem jak te ksiazki maja sie do najnowszego standardu c++ (z roku 2011), ale mysle, ze jako wprowadzenie do standardowej biblioteki c++ beda nadal ok.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 07:23 
Cytuj  
High Ty się nie wygłupiaj(chcesz zostać klepaczem kodu dla szatana?) tylko zagraj sobie w colobot to i programowania się nauczysz. Jak się znudzisz to przechodź na ciemną stronę :wink: http://www.hex-rays.com/products/ida/index.shtml .


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 08:45 
Cytuj  
Na razie sie bawie. Klepaczem moze i bym nie chcial zostac, czy kims zostane w tej branzy to nie wiem. O ile moge tak powiedziec to chcialem sie zajac czyms w wolnym czasie co mnie czegos nauczy i bedzie mi sie podobac. W weekend przysiade.

w COLOBOT gralem kiedys i mi sie podobalo ;] a czemu podany link to cieman strona mocy?

Najczesciej pisze tutaj z pracy.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 08:51 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Na razie sie bawie. Klepaczem moze i bym nie chcial zostac, czy kims zostane w tej branzy to nie wiem. O ile moge tak powiedziec to chcialem sie zajac czyms w wolnym czasie co mnie czegos nauczy i bedzie mi sie podobac. W weekend przysiade.

w COLOBOT gralem kiedys i mi sie podobalo ;] a czemu podany link to cieman strona mocy?

Najczesciej pisze tutaj z pracy.

Cracki.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 09:41 
Cytuj  
ok, za 10 lat scrackuje diabolo nr 3 dla Was. ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 11:03 
Cytuj  
Co to ma znaczyc High?,programujesz zamiast koksowac?,chcesz zostac leszczykiem z przedramieniem o grubosci nadgarstka?,masa a nie kod klepac :wink:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.