mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 344 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 373
Dołączył(a): 28.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2005, 17:04 
Cytuj  
U mnie sytuacja wygląda w ten sposób:

- Jedi Academy i Jedi Outcast
- Quake 3 za grafike
- DN 3D
- Gothic I i II
- Baldurs Gate I i II Jedno z pierwszysch cRPG
- StarCraft
- FarCry
- Kotor

Gdybym był starszy o 3 lata wpisałbym na tą liste jeszcze Unreala i Dooma. Ale grajac w dooma mialem 6 lat a w Unreala mialem z 8 lat. Nie dostrzegałem jeszcze w nich tego piękna.



Kvazar napisał(a):
Logain Darkthorn napisał(a):
Wg mnie najlepszym cRPG byl/jest Fallout. Po prostu zaden inny nie dorasta mu do piet.


pozdrawiam


O właśnie, teraz dobrze napisałeś, cRPG. Nie da się zrobić RPGa z prawdziwego zdarzenia na PC, dlatego należy pisać cRPG. Wtedy Baldur, Fallout, Torment i cała reszta to cRPGi a nie h'n's :wink:

EDIT: literówka.


Jak sie nie da jak sie da... Już zrobili.. Zobacz jakie mozliwosci daje Neverwinter Nights


Logain Darkthorn napisał(a):
Strangerr napisał(a):
Erm ma sie tak do diablo jak BMW do Fiata :) BG to RPG z prawdziwego zdazenia a nie hack and slash przebrane za rpg jakim jest diablo ...


Ekhm... afaik BG to tez jest hack&slash choc moze strona rpg jest tam lepiej rozwinieta niz w diablo to nie zapedzalbym sie tak daleko :) Z tym BMW tez przesadziles. Mozna tu mowic co najwyzej o Renault Megane ;)


pozdrawiam


(OCENZUROWANO - Karol66) Znając życie klasa twojej postaci w BG to wojownik... Więc czego oczekiwałes od wojownika ?? Pewnie rozbudowanych mozliwosci dyplomacji co ?? Nie mozna porównywac do siebie takich gier jak Diablo i BG. Te gry wyznaczają dwa różne standardy i kazda z nich to gra jedyna w swoim rodzaju.


_________________

...:::
Carpe Diem :::...
bądź sobą to nie boli

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 1 lis 2005, 18:59 
Cytuj  
Dave:

Neverwinter Nights RPG z prawdziwego zdarzenia ? Widze wieloletnie doswiadcznie w grach RPG (pewno bylo to tak : Diablo, Neverwinter ? No na tle Diablo, Neverwinter to prawdziwy cRPG, a nawet RPG).

A chyba nikt nie wspominal o River Raid ? Wspaniala gierka jak na tamte czasy :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2005, 19:04 
Cytuj  
NWN to moze po sieci jakies tam moze ciekawe jest...

ach...zapomnialem o Starcrafcie... nie bijcie ;)


_________________
.

**

Posty: 201
Dołączył(a): 17.03.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2005, 20:10 
Cytuj  
@DaveJ

Z twojej wypowiedzi wnioskuje że nie masz zbyt dużego doświadczenia z "papierowymi" RPGami. Polecam wycieczkę do najbliższego Empiku i chociaż pobieżne przekartkowanie dowolnej książki z zasadami jakiegoś RPGa :wink:


_________________
"Before you complain about lag, think of Jesus... he lagged 3 days before respawning."

Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 lis 2005, 20:29 
Cytuj  
O kurde, zapomniałem o dwóch grach, hmm, może nawet czterech...

Pierwsza to ELITE na Spectrumnie i na C64, masakra i ta muzyka poważna przy dokowaniu, mimo "kreskowej" i monochromatycznej 3D zagrywałem się w to godzinami, wogóle /bow dla twórców, tyle danych zmieścić w 48kb, później oczywiście Frontier na Amidze, następne noce nieprzespane, później już tylko dwa krótsze epizody z Privateer i Freelancer na PC.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2005, 20:56 
Cytuj  
heh... jeszcze byl cykl Command&Conqer ;) ech i jeszcze jedna co nie moge sobie przypomniec tytulu... mam Cannon Fodder! czy cos takiego ;)


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 1 lis 2005, 21:48 
Cytuj  
ATARi- miałem 8 lat, pamiętam taką gierkę gdzie sie było gladiatorem.Tytułu niepamiętam;ttekstówke gdzie wynajdowałe morderców płatnych; I taką co byłes misiem strzelającym ztakeij windy do atakujących Cie wilków - albo coś w tym stylu:P

AMIGA- Cannon Fodder 1i2 - genialna gra jak na swoje czasy przeszłem obie razem z ojcem, zajęło nam to duuużo czasu; Moonstone- genialne RPG w 4 osoby jak na Amige; Megalomania na 2 dyskietkach - genialne ale dyskietki się popsuły i niemogłem w to dużo pograć; Settlersi - nic dodac nic ująć, najlepsza część serii; Było jeszcze wiele innych dobrych gier ale te chyba najbardziej odcisnęły się na mojej świadomości:P

PC- Half-Life: najlepszy FPS wszechczasów; Starcraft- najlepszy RTS; CS- moja pierwsza gra online; Fallout 1i2: inne od BG ale moim zdaniem lepsze:> wiele osób odrzuca bo jest turowe, pozostaje mi tylko współczuć tym osobom; Baldur's Gate 1 oraz Tron Bhaala - Tron najlepszy z całej serii poprostu się czuję,że jesteś półBogiem:P; Stepmania(DDR) - najlepsza gra muzyczno/ruchowa - to jest to!!!.

EDIT: BYłbym zapomniał o Planescape Torment - genialne.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 lis 2005, 21:50 
Cytuj  
Stobek napisał(a):
ATARi- miałem 8 lat, pamiętam taką gierkę gdzie sie było gladiatorem.Tytułu niepamiętam;ttekstówke gdzie wynajdowałe morderców płatnych;


Professional Killers moze?
Taka po polsku, prosta tekstowka? :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2005, 21:52 
Cytuj  
łezka sie w oku kręci ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 lis 2005, 12:05 
Cytuj  
Moze bede malo oryginalny: Fallout 1&2 . A za nimi Ghtotic, HoMM3 i Morrowind.

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 2 lis 2005, 13:15 
Cytuj  
Wiedziałem, że o czymś zapomniałem... Do listy należy oczywiście dopisać cykl Close Combat (grałem w 3,4 i 5) oraz nieśmiertelne Jagged Alliance + dodatek. Pamiętam jak grałem w Jaggeda na pentiumie 120 z 1gb dyskiem... grę jakimś cudem zmieściłem ale żeby komfortowo grać musiałem ojcu pakować wszystkie dokumenty na kompie, ehh gdzie te czasy ;).


_________________
Altaya | BF4

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 lis 2005, 20:29 
Cytuj  
Contra! Na pegasusa :D Pamietam jak cialem ze starym hehe


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 2 lis 2005, 20:46 
Cytuj  
Sniegu napisał(a):
Contra!



Hehe a ja cialem w nia ze swoja matka :) To byla pierwsza i ostatnia gra w jaka zesmy grali razem.

A pamieta ktos Commando? Uwaga, teraz sie pochwale, z 10 lat temu ojciec mial saloon gier i tam wlasnie Commando bylo najlepsza gierka :) Hehe pamietam jak przez pol sali targalem stoliczek zeby cokolwiek zobaczyc :)


_________________
Obrazek

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 2 lis 2005, 22:45 
Cytuj  
Była jeszcze taka bijatyczka Franko :P bardzo fajne kombosy ;)

****

Posty: 1030
Dołączył(a): 11.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 lis 2005, 13:51 
Cytuj  
hehe franko :D
po przejsciu pierwszego poziomu prałeś sie z kolesiem o przezwisku ''Klocek''.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 3 lis 2005, 14:20 
Cytuj  
A te poziomy z maluszkiem! Poezja! Ta fizyka jazdy, mniam!


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 lis 2005, 15:31 
Cytuj  
Nazaal napisał(a):
Była jeszcze taka bijatyczka Franko :P bardzo fajne kombosy ;)


pamiętam do dziś te teksty "spierdalaj pierdoło" :D

****

Posty: 1030
Dołączył(a): 11.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 lis 2005, 16:10 
Cytuj  
I tak Klocek wymiata:
"Siema jestem Klocek!" (glos jakby jakims pogrubiaczem przerobiony, typowy dr3s)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lis 2005, 21:09 
Cytuj  
spy vs spy(3czesci, pvp miazdzylo ;) ), anotherworld, frontier, centurion, dune2, civ1, moo1, pirates, megalomania, diablo1, homm2i3, populus, lemmings, dungeon master, syndicate ( ahh te rzezie cywilow minigunem i grafa ), defender of the crown, harpoon, genghis khan II, Powermonger, ufo:eu, warlords, wolf3d, doom, sim city, quake, avp, maniac mansion, legends of kyrlandia, system shock, jakas gierka co sie ninja chodzilo, test drive, railroad tycoon, aces of the deep, tie-fighter, jakas gra o liniach lotniczych, sensible soccer, microprose soccer, eye of the beholder, ultima VI? (w jedna tylko gralem juz na pc gdzies okolo 10-11lat temu) rzut izometryczny i mozna bylo ubic npc., tetris, space invaders czy cus takiego ( pierwsza gra w jaka gralem w zyciu na kompie <- pamietam go jako wielka maszyne u mojej matki w pracy, jakies 18-19lat temu ), canon fodder, north&south, shogun:total war, f1 grand prix, nhl94, fallout, europa universalis... itd. ;)

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 00:40 
Cytuj  
Wybaczcie ale bedzie flam

(nie wybaczymy - ciach!
Nie flamujcie mi watku ktory budzi takie mile wspomnienia.
Karol66)


Edit: Sorry Karol, ponioslo mnie :)

A tak apropo tematu. To zapomnialem wymienic jeszcze serie Eye of Beholder. Toooo byly dopiero cRPG ;) Gralem chyba we wszystkie i do tej pory mam sentyment :)



pozdrawiam


Ostatnio edytowano 4 lis 2005, 09:32 przez Logain Darkthorn, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 344 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.