mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 09:41 
Cytuj  
sc to pozycja kultowa zgadzam sie.
sc2 to odgrzewany kotlet jak na razie z ladna grafika. i czy pozycja kultowa? tego nie wiemy.
w sc gralem w chuj duzo. nawet za duzo :-)
ale teraz to juz nie te czasy, nie ci ludzie. obejrzec obejrze jak wyglada, zrobie pare misji, pykne jakies male multi i pojdzie na polke.
oczywiscie najpierw przetestuje wersje 'trialowa'.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 09:45 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
oczywiscie najpierw przetestuje wersje 'trialowa'.


h3h3

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 09:46 
Cytuj  
Ogólnie to ostatnio jest moda na odgrzewane kotlety, czyżby brak pomysłów?

Osobiście uważam, że SC2 rewolucji nie zrobi, bo ona była już kilka ładnych lat temu przy wydaniu SC i BW. Po prostu, piękna jak na strategie grafika z kilkoma udoskonaleniami (czyt. jednostkami) i zajebistymi jak na Blizzarda Cut Scenkami i tyle, nic więcej.
Może się Battle Net zmieni, może powstaną jakieś ratingi jak na arenach w WoW, ogólnie przyciąga to wielu graczy i pewno w ten kierunek Blizzard uderzy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 11:59 
Cytuj  
Cytuj:
Osobiście uważam, że SC2 rewolucji nie zrobi


Po co się doszukiwać rewolucji w czymś co nie ma zamiaru jej wywoływać, a raczej co nie potrzebuje rewolucji. W SC gra więcej ludzi niż w jakiegokolwiek innego rtsa (poza w3), blizzard tylko musi odgrzać kotleta i podać go w innym sosie, by zachować status quo.

Bawi mnie też porównanie reakcji ludzi którzy wypowiadaja się na temat F3 i S2. W F3 dominuje myśl że to wogóle nie będzie fallout tylko jakiś szuter rpg który nie godzien jest nosić jego nazwy.
Z S2 sytuacja jest inna, tutaj dominują głosy o starociach, odgrzewanych kotletach czy brakach rewolucji.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 12:05 
Cytuj  
Ta, bo każda pizda stara sie zrobić z siebie elitarnego gracza zamiast po prostu zamknąc dupe, usiąść i pograć.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 12:07 
Cytuj  
a mnie bawia twoje komentarze dana.
bo skoro gralem w wyzej wymienione to uwazam, ze mam prawo do komentowania.
nikomu nie bronie grac nadal w sc, chociaz uwazam, ze w tej chwili sa naprawde lepsze rts'y (coh, dow, total war).
zobaczymy co zaprezentuje sc2.

shadhun skoncz juz pierdolic prosze :-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 12:18 
Cytuj  
Cytuj:
bo skoro gralem w wyzej wymienione to uwazam, ze mam prawo do komentowania.


Grałeś w S2 ? Jak tak to rzeczywiście masz prawo.
Co nie zmienia faktu że z jednej strony narzekasz na odgrzewany kotlet, a z drugiej na to że ten kurczak z jabłkami nim nie jest.

Cytuj:
chociaz uwazam, ze w tej chwili sa naprawde lepsze rts'y (coh, dow, total war


Nie ma czegoś takiego jak lepszy RTS, albo raczej "lepszość" to kwestia subiektywna.
Dla mnie lepszość to po prostu fun jaki wyciągam z danej gry, jak mnie ona wciąga etc.
Bez żadnego wstydu powiem że F3 jest lepszy niż F2 jeżeli będę się lepiej bawił z tym pierwszym.
To że w S2 żołnierzyki stoją podczas strzelania a w DoW padają na ziemię czy chowają się za przeszkodami nie czyni gry lepszą czy gorszą (choć może wpływać na owy fun wyciągany z gry, co jak mówiłem jest kwestią subiektywną).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 12:21 
Cytuj  
ok moze zle sie wyrazilem.
teraz wole pograc w coh'a, dow'a czy totala niz w sc.

dana naucz sie czytac ze zrozumieniem ;-)
chodzilo mi o to, ze gralem w poprzednie tytuly, odnoszac sie do twojego postu.
i na podstawie tego moge sie wypowiadac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 12:59 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Bawi mnie też porównanie reakcji ludzi którzy wypowiadaja się na temat F3 i S2. W F3 dominuje myśl że to wogóle nie będzie fallout tylko jakiś szuter rpg który nie godzien jest nosić jego nazwy.

Bawi cie bo nie rozumiesz. Tymczasem sprawa jest prosta. Fallout klimatem i rozgrywka byl unikatem i jest nim do dzis. Dlatego chcialbym, zeby formula byla zachowana. Natomiast rts-ow jak sc bylo juz wiele i przejdly sie .


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 14:18 
Cytuj  
Cytuj:
Fallout (...) rozgrywka byl unikatem i jest nim do dzis.


No tak, rozgrywka jest bardzo unikatowa. Choćbym jak mocno próbował nie potrafie sobie przypomnieć innej gry crpg w rzucie izometrycznym, dodatkowo z turową walką. System rozwoju postaci, traity i perki w niczym nawet nie przypominają systemu z ad&d.
Nie kojarzę innej gry w której można chodzić z party.
Nie kojarzę żadnej innej gry która by posiadała choćby namiastkę systemu karmy czy reputacji którą posiada fallout.

Duh.


Ostatnio edytowano 16 paź 2008, 14:38 przez Dana, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 14:26 
Cytuj  
Nie rozumiesz slowa rozgrywka. duh To nie interefejs gry. Z reszta od x lat nie bylo dobrej crpg turowki z mozliowscia grania w rzucie izometrycznym. RTS w stylu duny ciagle wychodza. Pomysl zanim cos znowu napiszesz, bo nie chce mi sie po raz kolejny czegos tluamczyc.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 14:30 
Cytuj  
Faktycznie kończę, bo jeżeli to co wymieniłem uważasz za interfejs to dalsza dyskusja nie ma sensu.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 14:41 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Faktycznie kończę, bo jeżeli to co wymieniłem uważasz za interfejs to dalsza dyskusja nie ma sensu.


Czy ty nie mozesz zrozumiec, ze jest jeszcze cos takiego jak klimat gry, wolnosc wyboru itp. Z calej masy crpgow w rzucie izometrycznym tylko dwa wbily mi sie nieziemsko w pamiec: Fallout 2 i Planscape Torment. Wlasnie ze wzgledu na klimat jaki kreowaly. Teraz naprawde mnie nie interesuje czy F3 bedzie izometryczy, z widokiem z pierwszej osoby, czy beda party itp. Chcialbym, zeby zachowal klimat dwojki, a niesety nie wyglada zeby na to sie zanosilo. I powtarzam po raz kolejny, nie uwazam, ze F3 bedzie chujowa gra, po prosty podejrzewam, ze nie bedzie Falloutem.

Zreszta niedlugo sie przekonamy.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 14:41 
Cytuj  
Jezeli rzut izometryczny nie jest dla ciebie elementem gui to moze rzeczywiscie skoncz. Dla mnie jest to sposob prezentacji informacji, ktory znaczaco definiuje mozliwosci interakcji w grze. Coz, nigdy nie byles zbyt bystry.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 14:45 
Cytuj  
Cytuj:
Czy ty nie mozesz zrozumiec, ze jest jeszcze cos takiego jak klimat gry, wolnosc wyboru itp.


Tak wiem, dlatego właśnie wyłączyłem klimat z cytatu.

Cytuj:
Teraz naprawde mnie nie interesuje czy F3 bedzie izometryczy, z widokiem z pierwszej osoby, czy beda party itp. Chcialbym, zeby zachowal klimat dwojki, a niesety nie wyglada zeby na to sie.


Tu też się zgadzam. Setki razy powtarzałem że dla mnie fallout to klimat, postapokaliptyczny świat przedstawiony etc.

@tor
przestań bo się pogrążasz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 14:52 
Cytuj  
Ok. Nie masz racji wiec walnales faila. Nie ma o czym dalej dyskutowac.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 14:57 
Cytuj  
No tak, bo poza rzutem izometrycznym wymieniłem jeszcze parę innych elementów który wszystkie podsumowałeś jako interfejs, ale ty raczyłeś się przyczepić tylko do tego rzutu izometrycznego który rzeczywiście jest interfejsem.

No ale ok, nie mam racji. Walnąłem fejla. Obiecuję że to się więcej nie powtórzy. Friends ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 15:03 
Cytuj  
So be it. Mozliwe, ze jestem przerwazliwiony na punkcie fallouta. Lubilem walke turowa w izometrycznym, wrzucenie f3 w tpp/fpp bylo kolkiem w moje serce.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 15:16 
Cytuj  
No i osiągneliśmy kompromis jak cywilizowani ludzie.

Ale popolemizujmy jeszcze:

Cytuj:
Natomiast rts-ow jak sc bylo juz wiele i przejdly sie .


Cytuj:
Czy ty nie mozesz zrozumiec, ze jest jeszcze cos takiego jak klimat gry


Kombinując te dwa stwierdzenia.

Przecież SC to też coś więcej niż rts (tak samo jak F2 to więcej niż crpg). Też ma swój świat, swoje lore które stanowią o unikalności tej gry.
Nie pamiętam żadnego innego rtsa (oprócz w3) w którym postacie były tak świetne stworzone i posiadały charakter.

Któż nie pamięta historii Kerrigan albo przyjaźni Raynora i Tassadara ?

Dlatego właśnie cieszę się że Sc2 pozostanie odgrzewanym kotletem :)

I może właśnie dlatego że nie jestem fanbojem fallouta (choć przeszedłem wszystkie części) nie przeszkadzają mi zmiany w F3 w stosunku to pierwowzoru. Choć nie ukrywam że gdyby Fallout 3 był "Taki sam" jak 2, wcale bym nie narzekał.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 15:23 
Cytuj  
ja nie pamietam. przeszedlem 2 misje w singlu w sc.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.