mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 18:29 
Cytuj  
A można wiedzieć jak ją zalałeś? :) wpadła do jeziora? :)

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 18:49 
Cytuj  
Przed pójściem do serwisu wysusz aparat, i nie mów że był zalany. Inaczej pewnie bez sprawdzania zaproponują w ciemno wymianę wszystkich "wnętrzności" :D

**

Posty: 261
Dołączył(a): 21.02.2010
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 19:01 
Cytuj  
tak mial wodowanie, no wlasnie jestem ciekaw bo pewnie tyle co zaplace za naprawe to bede mial drugi aparat:/
kupilem go w zeszla srode i tak mysle czy nie sprobowac wysuszyc, zaniesc do sklepu i powiedziec ze wcisneli mi zlom...

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 19:19 
Cytuj  
Jeśli jest na gwarancji dobrze wysuszyć i powiedzieć że "nie działa"

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 21:14 
Cytuj  
Beda wewnatrz slady zalania. Moga tez byc w srodku, tak jak w telefonach, znaczniki zalania (kolorowe naklejki, ktore po zalaniu zmieniaja kolor). Generalnie, zalanie jest nalatwiejsza rzecza do udowodnienia. Ale mimo wszystko, zycze szczescia.

X.

PS. Ale jesli kupiles go w zeszlym tygodniu, to zawsze mozesz powiedziec "taki juz byl" ;)


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 21:32 
Cytuj  
Jak Xanth napisał - po ptakach. Praktycznie nie da się ukryć efektów zalania, a w szczególności w bardziej zaawansowanym sprzęcie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 7 lip 2010, 00:53 
Cytuj  
1. Jestem kompletnym laikiem, nie potrafiłem nawet skonfigurować swego czasu zwykłej małpy (canon a620) i leciałem z lenistwa na auto.
Ale parę dni temu byłem na wyjeździe w plenerze i znajomy dał mi swoją lustrzankę żebym miał czym pstryknąć fotki na wycieczce rowerowej..
tak z tym diabelstwem się zasiedziałem w krzaczorach, że dołączyłem do reszty peletonu po godzinie pstrykania robaczków i krajobrazów ;)

I właśnie wzięło mnie na kupno lustrzanki, co byście doradzili pod moje oczekiwania:
-jakieś autokonfiguracje, tryby auto na początek (żebym nie został z pełnym manualem na samym początku, nie wiedząc nawet co to ISO)
-czuję, że złapałem bakcyla (siedzę od paru godzin i szukam tutoriali i różnych pierdół na ten temat, btw dzięki tam komuś wyżej za link do szerokikadr.pl)
także chciałbym popstrykać w niedługim czasie jakieś robaczki i kwiatuszki, bo akurat sprzyjają ku temu warunki
-jednak główny motyw fotografowania to by były zdjęcia sytuacyjne: jacyś przechodnie, stara babinkaa sprzedająca sznurówki przy Świętokrzyskiej; taka ogólna klatka czasu emocji otoczenia

Zastanawiam się nad jakimś Canonem albo Nikonem - w co lepiej wejść? Jakieś konkretne obiektywy na start? Aha, najważniejsze - próg cenowy 2-2,5k.
No chyba, że jakieś hiper duper mega fajniusie zestawiki do 3k ktoś zaproponuje, tak żebym miał już spokój z innymi wydatkami, to jestem skłonny rozpatrzyć również.
edit: pogrzebałem i podpasowały mi jak na tę chwilę - Canon 550d albo Nikon d90/d5000, any good?

2. Wspominałem o Canonie a620, właśnie sobie przypomniałem, że odmówił posłuszeństwa. Ładowałem całą noc akumulatorki, zapakowałem do aparatu a on nawet nie odpala - miga przez sekundę logo canon na wyświetlaczu i wyłącza się. Swego czasu odpalał się normalnie, ale przy próbie zrobienia zdjęcia migało low battery i też się wyłączał. Wie ktoś co z tym może być? ;F Kumpel z canonem a5xx też miał to samo, ale rzucił do szuflady i zapomiał o sprawie.


Ostatnio edytowano 7 lip 2010, 03:44 przez shp, łącznie edytowano 2 razy
****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 lip 2010, 02:54 
Cytuj  
Generalnie to był gdzieś thread w tech board o kupowaniu lustrzanek.

JA to widzę tak: w danym przedziale cenowym od każdej firmy można dostać mniej więcej to samo i jedyną kwestią jest ustawienie guzików / ogólny wygląd.
Info o tym do czego Ci aparat nie ma raczej znaczenia. Jak masz bakcyla to kupujesz lustrzankę cyfrową.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 lip 2010, 09:38 
Cytuj  
Przekop sie przez ten thread: viewtopic.php?t=35740

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 7 lip 2010, 18:24 
Cytuj  
@shp
W tych ramach cenowych olej Nikona - zwłaszcza D3000/D5000 bo to wykastrowane "lustrzanki" za zbyt dużą cenę.
Canon 550d jest ok, możesz także wziąć pod uwagę Sony A500, ale tak czy inaczej polecam iść do Saturna/MM i pomacać który się bardziej podoba, lepiej trzyma i obsługuje. Aparaty z tego segmentu mają programy tematyczne, w Alfie Sony jest jeszcze ładnie zrobione menu, gdzie wizualnie pokazuje co daje dana przesłona/czas migawki.


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 7 lip 2010, 19:20 
Cytuj  
Już zdążyłem się przekonać, że ile ludzi tyle opinii.
Byłem skłonny zupełnie olać Nikona (chyba, że wyhaczę jakiegoś taniego d90), ale znajoma postraszyła mnie tym, że canon ma u nas tylko jeden serwis i to jakiś strasznie słaby.
Sprzęt trzymają 6 miechów, kręcą nosem przy reklamacji/wymianie komponentów i ogólnie nieciekawie. Ktoś miał już tę niemiłą przyjemność serwisować Canona?

Byłem właśnie w Saturnie i obadałem wszystkie czarnuchy, razi mnie jedynie w Canonie taka 'plastikowość' całej obudowy. Lekki strasznie, ale w łapce źle nie leży.

Stanęło więc na Canonie 500d albo 550d, ewentualnie przy dobrej okazji Nikon d90.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 7 lip 2010, 19:50 
Cytuj  
Znajoma posiadająca Nikona? :D Nie chcę nic mówić ale to serwis Nikona jest jechany przez wszystkich bez wyjątku Nikon czy Canon/Sony/Olympus.
Polecam poczytać - http://zoltyserwisfotograficzny.info
Canon i Sony mają ten sam serwis w Warszawie, jest jaki jest, zdarza się że ktoś nie jest zadowolony ale w porównaniu do serwisu Nikona to jest ideałem :)
Przyzwyczajaj się że lustrzanki z tego segmentu będą miały trochę "inny" plastik, są ciut mniejsze bo i target trochę inny. Ja wolałem od razu kupić sprzęt semi-pro, zwłaszcza że przedtem miałem hybrydę.


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 9 lip 2010, 14:30 
Cytuj  
Każdy serwis lustrzanek w Polsce to żenada. Takie same jazdy były na Canona jak i Nikona.
Po co wchodzić w korpusy semi-pro skoro one nic specjalnego nie dodadzą a kosztują więcej? Lepiej kupić tańsze body i lepsze słoiki. Jak się zabawa w fotografa spodoba to słoiki zostaną a korpus się zmieni.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.