mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 12:47 
Cytuj  
mozesz z kazdej po jednym ;)
cos sie wybierze hehe (mieso musi byc ;) ).

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 12:51 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
mozesz z kazdej po jednym ;)
cos sie wybierze hehe (mieso musi byc ;) ).


oka, cos przygotuje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 12:55 
Cytuj  
nice, dzieki

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 13:09 
Cytuj  
Nakreciliscie mnie. Po drodze do domu nakupie znow azjatyckeigo shitu. Chociaz zapas zelaznych podstaw (mleczko kokosowe, imbir, sos rybny, sojowy, paste curry, kolendre) staram sie zawsze miec pod reka gdyby mnie naszlo na 20minutowe gotowanie.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 13:11 
Cytuj  
no ja niestety nie umiem za bardzo gotowac azji.
mam problem z doborem przypraw i odpowiedniej ich ilosci.
chociaz blyskawiczny rosolek z kurczaka wyszedl calkiem si :)
szukalem przepisu na jakis tajski rosol (klarowny - bez mleczka) z wolowiny ale nie udalo mi sie nic sensownego znalezc (tzn. sam ta zupe nazwalem rosolem) - wygladala zajebiscie :)
jak macie jakis fajny przepis to podrzuccie :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 13:16 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Nakreciliscie mnie. Po drodze do domu nakupie znow azjatyckeigo shitu. Chociaz zapas zelaznych podstaw (mleczko kokosowe, imbir, sos rybny, sojowy, paste curry, kolendre) staram sie zawsze miec pod reka gdyby mnie naszlo na 20minutowe gotowanie.


No wlasnie to jest zajebiste w kuchni azjatyckiej, ze wystarczy 20 min na przygotowanie jedzenia - lacznie z krojeniem (o ile oczywiscie uzyje sie gotowych sosow, bulionu z kostki itd).
Zazwyczaj robie tak, ze w 5 min. nastawiam zupe na bazie gotowego bulionu, gotuje ryz ewentualnie zalewam makaron ryzowy, a potem kroje skladniki na danie glowne. 20-30 min i wszystko gotowe (dluzej bym nie wytrzymal jak przychodze glodny z pracy).

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 13:38 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
chociaz blyskawiczny rosolek z kurczaka wyszedl calkiem si :)


Ten z trufli ktory podsylalem?


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 13:47 
Cytuj  
Azja jest szybka ale chyba najszybszy i najprostrzy jest Meksyk. Podam moj sposob, ogolnie banalny:

1. Nachosy z serem

Lekko nacieram blache tluszczem, ukladam nachosy, troche papryczek, starty ser (najlepiej w stylu cheddara, ale moze byc kazdy inny) znowu nachosy, papryczki i ser.
Jak ser sie stopi to podaje na stol.

2. Zupa niby meksykanska.

Do bulionu (oczywiscie z kostki) wrzucam paryczki, kukurydze konserwowa (albo fasole, ale dzien wczesniej trzeba ja namoczyc, bo tak z puszki sie nie nada), jakies mieso drobno posiekane, zaprawiam smietana.
Z reguly jak goscie zjedza nachosy to ju8z zupa jest gotowa.

3. Burrito albo fajitas - generalnie robie tak samo, tylko w pierwszym przypadku uzywam mielonego, a drugim pokrojonego w paski kurczaka. No i dodaje specjalne gotowe przyprawy do jednego albo drugiego dania.

Na patelni smaze pokrojona drobno cebule i wycisniety czosnek. Wrzucam mieso (kurczak robi sie troche szybciej, mielone ciut dluzej, bo powinno byc solidnie wysmazone), dodaje kukurydze albo fasole (albo jedno lub drugie).
Pod koniec smazenia wrzucam tortille do piekarnia lub mikrofali (do piekarnika w folii aluminiowej, do mikrofali oczywiscie bez).
Podaje na stol osobno mieso, osobno tortille i do tego w malych miseczkach: starty ser, smietane, pokrojona natke pietruszki i jakies ostre papryczki.
Kazdy sam sobie sklada placka tak jak lubi albo potrafi. :)

Szybko i banalnie (nie potrzebny zaden kuchenny skill).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2011, 16:28 
Cytuj  
tomu: tak :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 14 cze 2011, 10:02 
Cytuj  
Przyszly sosy:

Obrazek

Pure Death - ostrosc na tyle znosna, ze spokojnie mozna polac na jakies mieso i da sie jesc. Smak taki dosc klasyczny, paprykowy.

Obrazek

Mama Africa - sos ostrzejszy od poprzedniego i tez o ciekawszym smaku. Swego czasu murzyn prowadzil u nas budke z fastfoodami i na zyczenie dodawal wlasnie tego typu sos (moze nawet ten sam). Ogolnie polecam!

Obrazek

West African VooDoo - to juz hard core. Naprawde ostry, przy tesotowaniu lepiej sobie przygotowac jakas czekolade czy cos do zagryzienie, ale poza tym ze ostry ma tez zajebisty smak (i to nie prawda ze ostrosc zabija smak). Na teraz chyba moj sos nr 1. Wali w glowe jak dragi.

Ogolnie sklep wykurwisty. Thx Asmax!

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 21 sie 2011, 08:40 
Cytuj  
Wracajac do sosów...

Wrociłem z małego tripa gdzie grillowalem i zasmakowałem sobie amerykański sos BBQ

Obrazek

I mowie - O KURWA... Najlepszy sos BBQ jaki jadlem w zyciu (u nas wszystko gownianie, a tu naturalnie wedzony)...
Z wyjazdu wrocilem z cala torba tych sosów, caly zchodzi mi w 3 dni solo. Drugi z tej firmy ktory dostałem, lekko pikantny - rownie wyjebany. Miodzio.

Obrazek


W kategorii sosy łagodne - 11/10.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 21 sie 2011, 12:29 
Cytuj  
JAKI KURWA GRILL ???

No wlasnie. Potrzebuje grilla elektrycznego do kuchni/na balkon. Mialem tefala ale nie wiem co sie z nim stało. Ktos mi chyba podpierdolil spod stołu.

Nie chce zaciskowego bo to chujem wali.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2012, 12:11 
Cytuj  
znacie jakies ciekawe i niestandardowe przepisy na podanie:
    *schab pociety w plastry jak na schabowe
    *piers kurczaka
mam tego troche w zamrazalniku i nie mam juz nie nudzach mnie pomyslow na obiady ;d


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2012, 16:20 
Cytuj  
nie wiem z jakiego regionu polski jesteś, więc polecę dwa świetne sosy do schabu, jeden to słodko kwaśny ( nie mylić z azjatycką kuchnią ) z grzybami i sliwkami, drugi majerankowy z pieczarkami/grzybami, oba zagęszczane delikatnie ale to bardo delikatnie zasmażką, a nie mąką itp, znajdziesz przepisy w necie bo to kuchnia tradycyjna z kaszub


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 lip 2012, 12:28 
Cytuj  
ja wczoraj zrobiłem z piersi kurczaka gulasz wyjebany Obrazek

A schabowego bede chyba robił w panierce z płatków kukurydzianych w jakiejś ostrej marynacie, wychodzi coś w stylu panierki KFC, mega chrupiące.

Ewentualnie schab zapiekany w serze z jakimś sosem śmietanowym.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 lip 2012, 13:54 
Cytuj  
@up ładnie wygląda, ale proponowałbym bardziej wołowinę mocno przysmażoną do gulaszu :)

Ja natomiast mogę polecić świeżo zmielone i starte pomidory prze dojrzałe na tarce z usmażoną dobrą nietłustą kiełbasą i podane ze świeżymi listkami bazylii z makaronem al dente, coś pięknego. Ostatnio wraz z treningami na rowerze zajadam się pomidorami właśnie z powodu potasu.


RufeN napisał(a):
mam tego troche w zamrazalniku i nie mam juz nie nudzach mnie pomyslow na obiady ;d


Polecam dobrej jakości sos sojowy wtarty w kurczaka, tylko nie za dużo bo jest dość słony. Do tego wszystkiego papryka czerwona z cebulą pokrojoną w talarki, czosnek i można z ryżem zjeść mega zajebisty obiad. Stosuje też opcję pieczenia z sosem sojowym natartych piersi w piekarniku, zdrowiej i moim zdaniem lepszy smak. A jak dasz pieczarki do tego to już jest w ogóle bajecznie ;P

Co do schabowego, nie jem prawie w ogóle wieprzowiny, są obmierzłe to raz (lol) a dwa, wieprzowina jest po prostu nie zdrowa, a jako że mam w rodzinie genetycznie problemy z cholesterolem wyjebaliśmy ją w ogóle z kuchni.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 lip 2012, 14:23 
Cytuj  
A wracajac do ostrych smakow, jak ktos lubi chipsy i ma Lidla pod nosem, niech kupi sobie to:

Obrazek

Na opakowaniu ostrzezenie, zeby chronic przed dziecmi ;)

X.

PS. Ja lubie i ostro i chipsy, ale te daję radę tylko do polowy ;)


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 17 lip 2012, 14:46 
Cytuj  
Tak sobie czytam ten temat i jedno mnie zastanawia: po chuj ludzie na yt wrzucają filmiki jak to wielce na nich sosy typu Mad Dog nie robią wrażenia? Prawda taka że na paprykach habanero praktycznie kończy się skala ostrości. Potem się zaczynają ekstrakty co IMO nadaje się jedynie do produkcji hurtowej czyli mam lokal i dużo ostrego ma schodzić. Bo jeżeli wystarcza kropla na gar 20L sprawia że przyjemniejsze było wsadzenie języka w żletki to po co to jeść na łyżki?

I nie, ostre żarcie mnie nie odrzuca, wręcz je uwielbiam ale świat smaków nie składa się tylko z kapsaicyny i spuchniętego języka.

@Rufen jeżeli lubisz coś nieostrego to polecam Jim Beam Barbecue. Ja to robiłem tak że pokrojeniu mięsa na kawałki dodałem trochę tego sosu (nie za dużo bo jest zajebiście wydajny 2kg mięsa to nie wiem czy łącznie z 1/5 butelki zeszło), przemieszałem i zostawiłem na noc. Na następny dzień jak wypiło ten sos to powtórzyłem manewr. Trzeciego dnia wrzuciłem w rękaw do pieczenia i jazda w piekarnik. Wyszło fajne, kruche mięso + zajebisty sos o śliwkowym posmaku.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 lip 2012, 15:14 
Cytuj  
z chipsow to do wodeczki lubie sobie lajsy wasabi pochrupac, kwestia przyzwyczajenia nie sa takie mocne.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 lip 2012, 15:28 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
z chipsow to do wodeczki lubie sobie lajsy wasabi pochrupac, kwestia przyzwyczajenia nie sa takie mocne.


Przeciez to jest light.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.