mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 sie 2012, 23:19 
Cytuj  
25+ ;p

I tak teoretyzujac jak ktos ma 30+ i nie jest dobrym koderem, a srednim, a jak jest zadowolony z tego to chyba najwazniejsze?

Ja nie powiedzialem, ze sie czyms zajme ale rozwazam mozliwosci poki jeszcze troche czasu jest.

btw. Skad wiesz, ze nie ma dobrych koderow w wieku 30+ ? ;p


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2012, 09:55 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
http://kwejk.pl/obrazek/1362660/j%C4%99zyki.html ;p


To jest lepsze

http://axgle.github.com/images/haskell.jpg

A Al Lowe się nauczył programowania jak był pod 40 ;p Dobra, inne czasy, ale programowanie jest na tyle rozwijające, że każdy z otwartym umysłem może do tego przysiąść. Nawet tak jak chociażby Highlander - ma już pracę, ale szuka czegoś, żeby się rozwijać. Ja sam jestem trochę przerażony, bo mam 23 lata i w sumie mało doświadczenia a na junior programmera jest WSZĘDZIE po min. 1-2 lata doświadczenia. I tak jak chciałbym robić w javie, to od razu chcą z kilka innych języków. Zresztą słyszałem jak wygląda( przynajmniej u mnie w Szczecinie) rekrutacja. Są z 3 etapy i w jednym np. pokazują Ci jakiś dość spory kod i pytają - jakbyś go zoptymalizował? I muszę przyznać, że o ile jakby kazali mi napisać jakiś program to bym pewnie napisał, to na czymś takim bym poległ.
Kończę właśnie I stopień informatyki i ekonometrii i nie wiem czy to był dobry pomysł z wyborem kierunku( i w ogóle studiów). No ale interesujące jest jak można zdobyć doświadczenie, skoro wszędzie go wymagają ;p


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2012, 10:44 
Cytuj  
Uczyc sie duzo samemu, probować brać udział w konkursach, zleceniach, tworzyć portfolio w necie? Czy może tworzenie czegos na własna rękę w chacie po prostu nie liczy się do doswiadczenia? ;)

Odnosnie tego doswiadczenia to tak ogolnie masz w kazdej branzy. Powiedzmy, ze masz jakis tam fach, ale taki producent to szuka np. z 3 letnim doświadczeniem przy kiszeniu ogórków, a inny przy produkcji dżemorów hehe ;)

osobiście podoba mi się po prostu aspekt twórczy IT oraz to, że nei funkcjonuje towar fizycznie. Co prawda przy "produkcji" i tak sie wydaje kupe kasy, bo a to oprogramowanie, a to ludzie. Bardziej zaawansowane projekty może i nie można samemu wykonać, ale jest ten aspekt tworzenia ;)


_________________
.


Ostatnio edytowano 16 sie 2012, 10:50 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2012, 10:48 
Cytuj  
praktyki

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2012, 11:04 
Cytuj  
kozas15 napisał(a):
Highlander napisał(a):
http://kwejk.pl/obrazek/1362660/j%C4%99zyki.html ;p


To jest lepsze

http://axgle.github.com/images/haskell.jpg

A Al Lowe się nauczył programowania jak był pod 40 ;p Dobra, inne czasy, ale programowanie jest na tyle rozwijające, że każdy z otwartym umysłem może do tego przysiąść. Nawet tak jak chociażby Highlander - ma już pracę, ale szuka czegoś, żeby się rozwijać. Ja sam jestem trochę przerażony, bo mam 23 lata i w sumie mało doświadczenia a na junior programmera jest WSZĘDZIE po min. 1-2 lata doświadczenia. I tak jak chciałbym robić w javie, to od razu chcą z kilka innych języków. Zresztą słyszałem jak wygląda( przynajmniej u mnie w Szczecinie) rekrutacja. Są z 3 etapy i w jednym np. pokazują Ci jakiś dość spory kod i pytają - jakbyś go zoptymalizował? I muszę przyznać, że o ile jakby kazali mi napisać jakiś program to bym pewnie napisał, to na czymś takim bym poległ.
Kończę właśnie I stopień informatyki i ekonometrii i nie wiem czy to był dobry pomysł z wyborem kierunku( i w ogóle studiów). No ale interesujące jest jak można zdobyć doświadczenie, skoro wszędzie go wymagają ;p
Jak wymagają dwóch lat doświadczenia to mów, że je masz, ale musisz to podeprzeć jakimiś umiejętnościami. Nie myśl, że po studiach z zerową praktyką ktoś Cie do weźmie do pracy, bo w tych czasach pracownik musi na siebie zarobić. Co do rekrutacji to najlepiej pokazać własny kod (jakiś open source projekt na githubie byłby idealny). Wtedy jest szansa, że nie zaczną Ci zadawać głupich pytań na które często doświadczony programista nie zna odpowiedzi, bo prostu akurat z tego nie korzystał. A Mark pisze bzdury.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2012, 11:29 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Nie ma dobrych koderów w średnim wieku

Złote myśli Marka :lol:

Zacząć możnazawsze - wystarczy umysł ścisły i znajomość podstaw matematyki...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2012, 11:34 
Cytuj  
Tez slyszalem o inzynierach np. z produkcji, ktorzy w wieku 40+ zaczeli programowac, bo spotkali programistow w swoich firmach i im sie spodobalo i zaczeli leciec z ksiazek, ktore mieli na polkach + na bazie konsulatacji ;)

btw. nawet jesli sie na tym nie zarobi, to imo zawsze to w jakis sposob rozwija. Chocby jak sie liznie i ma sie do czynienia z informatykiem od systemu, to mozna z nim normalnie i rzeczowo pogadac, a nie jak jakis bęcwał ;p


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 sie 2012, 12:18 
Cytuj  
Kodowac amatorsko w zaciszu domowym to sobie mozna i w wieku 100+, nigdzie nie napisalem ze nie.
Najwieksze sukcesy odnosza ludzie przed 30. Pracujac jako koder w okolicy 30 przebranzawiasz sie na zarzadzanie projektami etc.
Oczywiscie pozycjonowac blogi czy dlubac w html/php mozna z prawie rowna efektywnoscia praktycznie w kazdym wieku.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 16 sie 2012, 12:39 
Cytuj  
Marek ma rację, pracowałem kiedyś w firmie gdzie w dziale programistów było trzech zarządzających i trzech koderów :)


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2012, 12:46 
Cytuj  
Oh mark gówno wiesz, w dupie byłeś. Zarządzanie projektami jest nudne dla kogoś kto lubi kodować. Zarządzaniem zajmują się ci co nie mogą już wyżej awansować, bo nie potrafią się rozwijać albo nieudacznicy, którzy nigdy z programowaniem sobie nie radzili. Chyba, że mylisz zarządzanie projektem z kierowaniem zespołem programistów... W sumie bym się nie zdziwił.
Nie masz najmniejszego pojęcia o programowaniu o czym świadczy Twoja ignorancja w kwestii php html... PHP to tylko język. Niekoniecznie do wypluwania htmla.
Osobiście znam człowieka, który w wieku 30 lat zaczynał od zerowej wiedzy w programowaniu. Teraz jest doktorem od algorytmów. Assemblera ogarnął szybciej ode mnie (a wówczas miałem chłonny 22 letni umysł).
Studiowało ze mną kilkoro ludzi 30+ i kilku z nim programowanie się zaszczepiło - zajmują się tym teraz zawodowo.

A jak już tak bardzo się interesujesz - pozycjonowałem serwisy komercyjne, a nie blogi... Blogi to narzędzia do pozycjonowania, a nie sam cel pozycjonowania. Dla kominka pisałem cały system zarządzania, a nie pozycjonowałem.
Nie masz też bladego pojęcia co można zrobić w php i ile zarabiają specjaliści od Zenda :D
Tak samo już się zbłaźniłeś twierdząc, że java jako język nie nadaje się do pisania wydajnych aplikacji.
PHP, Java, C, C++, C#, E, Fortran czy Pascal to są języki. Znając jeden można szybko wskoczyć w inny. C to świetny start, ale są ludzie co startowali od Pascala i też sobie radzą na rynku pracy.
30+ są tak "wypaleni", że ich najmują amerykanie to pisania w Objective-C, bo dzieciaki nie są w stanie ogarnąć kwestii wydajnościowych.
Zresztą najlepsze lata programistów zaczynają się w okolicach 25 roku, gdy lizną po trochu wszystkiego.

I zrozum Mark - to, że byłeś cienkim programistą nie oznacza, że każdy jest tak cienki, że później roboty w branży w UK nie dostanie. Ci ciency jak barszcz phpowcy ciągną dniówkę 300 funtów - jako absolutne minimum. Nie muszą się zajmować dekoracją wnętrz.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 sie 2012, 13:34 
Cytuj  
Rotfl, ja nigdy nie bylem cienkim programista, ja nawet nigdy nie bylem programista chociaz napisalem ze dwie aplikacje dla firmy w ktorej pracowalem (po godzinach za oddzielna kase). Daruj sobie tczewiak - blog kominka dalej niewypozycjonowany!
Wiem ile zarabiaja PHPowcy - za psi grosz takich zatrudniam od czasu do czasu glownie z lenistwa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2012, 14:21 
Cytuj  
Buffchef napisał(a):
Marek ma rację, pracowałem kiedyś w firmie gdzie w dziale programistów było trzech zarządzających i trzech koderów :)


pff to luzno, kiedys ktos mi mowil, ze w takim Cegielskim przypada 3 osoby zarzadzajace na 1 robola ;] Nie pamietam dokladnie wspolczynnika ale "umsylow" bylo wiecej ;]


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2012, 14:36 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Rotfl, ja nigdy nie bylem cienkim programista, ja nawet nigdy nie bylem programista chociaz napisalem ze dwie aplikacje dla firmy w ktorej pracowalem (po godzinach za oddzielna kase). Daruj sobie tczewiak - blog kominka dalej niewypozycjonowany!
Wiem ile zarabiaja PHPowcy - za psi grosz takich zatrudniam od czasu do czasu glownie z lenistwa.



No jak ktoś zna tylko PHP i to słabo to ile ma zarabiać? Inny problem, że ludzie się czasami nisko cenią niestety.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2012, 14:40 
Cytuj  
Z drugiej strony, czemu ktos co robi tani projekt php ma nie robic innych bardziej oplacalnych rzeczy?

to ze akurat ktos mial wolna chwile i zrobil cos dla Ciebie mark za grosze to nie znaczy, ze innych rzeczy nie moze robic.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2012, 16:29 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Uczyc sie duzo samemu, probować brać udział w konkursach, zleceniach, tworzyć portfolio w necie? Czy może tworzenie czegos na własna rękę w chacie po prostu nie liczy się do doswiadczenia? ;)

Odnosnie tego doswiadczenia to tak ogolnie masz w kazdej branzy. Powiedzmy, ze masz jakis tam fach, ale taki producent to szuka np. z 3 letnim doświadczeniem przy kiszeniu ogórków, a inny przy produkcji dżemorów hehe ;)

osobiście podoba mi się po prostu aspekt twórczy IT oraz to, że nei funkcjonuje towar fizycznie. Co prawda przy "produkcji" i tak sie wydaje kupe kasy, bo a to oprogramowanie, a to ludzie. Bardziej zaawansowane projekty może i nie można samemu wykonać, ale jest ten aspekt tworzenia ;)

Liczy. A raczej bym powiedzial, zalezy na kogo trafisz.
Generalnie jak masz co pokazać, że potrafisz coś zrobić sam, to jest to lepsze niż tylko mówisz, ze potrafisz tylko efektów nie widać.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2012, 16:32 
Cytuj  
Oj Mark Mark. Lubię Cię, ale czasami jak coś pierdolniesz...
Rozróżniaj może programistów od instalatorów. Jak ktoś Ci instaluje wordpressa to masz tanio, jak masz wynająć kogoś kto Ci złoży coś od podstaw w jakimś zaawansowanym frameworku to nie licz, że wydasz mniej niż 5000/m-c. w Polsce, w UK jak już wspomniałem stawki zaczynają się od 300 funtów dziennie. Znając dobrze język angielski z rocznym doświadczeniem na wyspach nie schodzi się poniżej 450 funtów dziennie.

Coś tam pisałeś, lukratywne oferty od boterów z usa dostawałeś, a skończyłeś jako dekorator wnętrz. To najlepiej świadczy o tym, że o programowaniu i zarobkach programistów pojęcia nie masz. Nie wchodź w tematykę o której nie masz pojęcia jako "doradca", bo tylko wprowadzasz w błąd zainteresowanych.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2012, 16:33 
Cytuj  
Na programistach nie ma co oszczędzać, bo na tym się tylko i wyłącznie traci na dłuższą metę. Nie chciałbym być klientem Marka, który podzleca programistom za nędzne stawki.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 sie 2012, 16:57 
Cytuj  
to sie odnosi do wszystkich prawie uslug ktore sa swiadczone przez ludzi
zlec remont mieszkania panu Mietkowi z Zenkiem co tankuja co pare godzin to zobaczysz
jak na tym wyjdziesz


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2012, 17:47 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
zlec remont mieszkania panu Markowi z Zenkiem co tankuja co pare godzin to zobaczysz
jak na tym wyjdziesz



fixed for ya ;d

W sumei zalozylem ten temat, bo tak naprawde kusi mnie to od dluzszego czasu i chyba po prostu poznac to na wlasnej skorze, bo inaczej nie da mi spokoju ;)

ntw. jak juz jestesmy przy zarobkach. Zawsze sądzilem, ze grafikom trzeba jeszcze wiecej zaplacic, bo ze niby do tego trzeba miec talent. Iniside mi zaprzeczyl. To jak sie ksztaltuja tu zarobki w takim razie? Od najmniejszej pierdoly po pro graficzny projekt? ;p


_________________
.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2012, 18:14 
Cytuj  
Grafików jest od groma, bo każdy potrafi wziąć ołówek czy włączyć photoshopa i walnać flare na zdjęciu. Po drugie jest niższy pułap wejściowy jeśli chodzi o wymaganą wiedze. A jak wiadomo im więcej osób na stanowisko tym mniejsze zarobki. Ja bym się nie brał za grafike o ile nie jesteś naprawde zajebisty w tym.
Dla przykładu znajomy grafik zarabia 2k zł w Szczecinie mając już 8 lat praktyki i to już jest całkiem nieźle.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.