mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 18:45 
Cytuj  
wodny napisał(a):
http://www.filmweb.pl/serial/Chowder-2007-471609

Nigdy bym swojemu dziecku tego nie puścił. Mózgojeb do kwadratu. Ostatnio w czasie przewijania kanałów trafiłem na ten tytuł i muszę przyznać, że przerażają mnie te dzisiejsze kreskówki. Posadzić dziecko 4 godziny dziennie przy czymś takim i psychopata gotowy.


4 godziny dziennie? :o

Aldatha napisał(a):
(...)za to zawsze organizowalem dzieciakom czas na powietrzu jak sie dalo a jak bylo zimno to angazowalem ich do pracy grupowej , wycinanki , plastelina , spinacze , kulki papieru , rozmowy , no jest tego w chuj...


Dokładnie. I to nie musi być w przedszkolu :) bo sam podobnie robię. Ja bym mojemu dał 4h siedzieć przed telewizorem, ta.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 20:15 
Cytuj  
no a jak my byliśmy mali (chociaż z tym trzeba ostrożnie, bo zdaje się, że między niektórymi użytkownikami zachodzi tutaj różnica pokoleniowa) to ile się siedziało przed TV? MacGyvery, A-teamy, pierdyliard innych seriali, kreskówki na Polonii 1, Cartoon Network programy przyrodnicze, dobranocka


potem z klocków lego składałem groma w raju hyhyhy

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 20:25 
Cytuj  
Thunder in paaaaradaaaaaaaise.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 21:40 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
no a jak my byliśmy mali (chociaż z tym trzeba ostrożnie, bo zdaje się, że między niektórymi użytkownikami zachodzi tutaj różnica pokoleniowa) to ile się siedziało przed TV? MacGyvery, A-teamy, pierdyliard innych seriali, kreskówki na Polonii 1, Cartoon Network programy przyrodnicze, dobranocka


potem z klocków lego składałem groma w raju hyhyhy


No to dobrze napisałeś z tymi pokoleniami, bo jak ja byłem mały tj. jak miałem jakieś 7 lat (czyli tyle, ile ma teraz mój syn) to w TV było tylko TVP1 i TVP2 :D (TVP1 w poniedziałki od 17:00 jak dobrze pamiętam). W między czasie obraz kontrolny albo szum :D Jak już byłem starszy to się nie siedziało przed TV, tylko przychodziło się z budy (używa się teraz jeszcze tego słowa odnośnie szkoły :D ? rzucało tornister w kąt i biegło na dwór. I biegało się ~20:00. Jak weszła Polonia 1 to ja już drugą szkołę kończyłem :D

PS.
Dziś właśnie leciał film Drużyna A a na TV Plus bodajże leci serial :D


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 23:19 
Cytuj  
TobiAlex - widzę podobny rocznikowo. Ja pamiętam jak ojciec przytaszczył odtwarzacz VHS - oczywiście na pierwszy ogień - Rambo, czarno-białe (tv secam) i bez dźwięku. Ale oglądaliśmy z wypiekami na twarzy.
A tak ogólnie to potwierdzam na wakacjach o ile nie lało jak z cebra to się w domu jedynie spało i jadło ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 08:04 
Cytuj  
jak bylismy mali...

jak bylismy mali to matka nie bala sie mnie samego puszczac do przedszkola, oddalonego o 200m od domu.
jak bylem maly, to wychodzilem na dwor po powrocie z przedszkola i bawilem sie z kolegami. rodzice tez jakos krocej musieli pracowac.
teraz rodzice pracuja po 8-12h na dobe i juz nie maja tyle czasu co kiedys, zeby siedziec na laweczce z ksiazka i pilnowac dziecka jak sie bawi w piaskownicy.

co do bajek to sie zgadza. zreszta mam przyklad w domu, starszy od 3 latka fan gwiezdnych wojen, mlodszy ma w dupie i woli jakies robotki itd. itp.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 08:36 
Cytuj  
a nie jest tak, ze po prostu każdy chwali dzieciństwo/mlodosc?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 08:48 
Cytuj  
Nie, po prostu Mendolowi za komuny było lepiej. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 08:52 
Cytuj  
bedziesz mial dzieci, to pogadamy :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 08:52 
Cytuj  
I teraz się stresuje, że już nie należy do układu ;)


_________________
.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 09:17 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
bedziesz mial dzieci, to pogadamy :)


this

PRL byl chujowy, ale jak mialem 6-7 lat matka zaczela mnie puszczac samego na podworko, na osiedle obok, jakies 500m od domu. I tylko ktos wychodzil kolo 15 zeby mnie zawolac z pilki na obiad.
A teraz strach dzieci wypuszczac, bo wszedzie jakies pedofile atakuja. :-?

Jak chodzi o socjalizacje miedzy ludzmi/sasiadami, to niestety mamy niezly przegryw teraz.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 09:23 
Cytuj  
No ale to jest racja.
Ja młodego odbieram o około 16-16:30. Moja zamyka sklep o 18:00 i dojeżdża na 18:30-18:40.
Młody widzi mnie przez 3-3,5h dziennie, a matkę przez 1-1,2h dziennie. Jak mu pozwolimy o 21 pójść spać to ma o godzinę dłużej z nami kontakt. W weekend jest inaczej.

Za to mnie matka sama wychowywała i za tamtych czasów szła do pracy, wracała o 16tej i 4h spokojnie miałem możliwość kontaktu z rodzicem. Czasem wracała wcześniej z pracy i był fun.
Mówię tu o perspektywie 4-6lat.

Jeszcze dodam, że ten czas napędza się. Młody mając mało kontaktu z nami strasznie chce na siebie zwracać uwagę i do momentu jak nie pójdzie spać - to nie ma mowy o zrobieniu czegokolwiek czy oglądnięciu czegoś.

Dlatego rozmyślam i zmianie trybu życia z firmy handlowej i powrót do wysoko płatnego etatu - zatrudnienie emerytki/studentki na ostatnie 3h sklepu, tak że mama wychodzi o 15:00 i przed 16:00 odbiera młodego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 09:44 
Cytuj  
Dodalbym, ze dzieciaki teraz już... zwyczajnie nie chcą wychodzić na dwór, bo niby nie ma z kim się 'bawic'.

I widzisz szczoch, lepiej jak baba w domu siedzi ;) tak pol zartem pol serio. imo wiele kobiet chciałoby wrocic do tego modelu rodziny, oczywiście te którym to pasuje.

imo wlasna mala firma tez jest spox, gdzie dzieciak może się trochę popałętać, no i częściej można się zerwac z roboty.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 09:47 
Cytuj  
ale pierdolisz. male dzieciaki nie moga sie doczekac wyjscia ze zlobka/przedszkola - od razu chca isc na plac zabaw.
nam wczoraj przedszkole zamknelo plac zabaw - bo dzieci niszczyly wyposazenie...
no kurwa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 09:55 
Cytuj  
Mam w rodzinie 13latkę, to oni nie wychodzą nigdzie tylko na fejsikach siedzą.
Bardziej o ten przedzial wiekowy mi chodzilo.


_________________
.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 10:37 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Dodalbym, ze dzieciaki teraz już... zwyczajnie nie chcą wychodzić na dwór, bo niby nie ma z kim się 'bawic'.


Ale jest w tym sporo racji, bo jak ja byłem mały to biegaliśmy z bandą ok. 20 dzieciaków, dwa budynki dalej kolejna banda dzieciaków (ach te wojny). Dziś w tym samym rejonie dzieci w wieku mojego syna (7 lat) jest aż trzech (musiałem to słownie napisać!). I nie ma ani młodszych ani starszych.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 10:54 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
No to dobrze napisałeś z tymi pokoleniami, bo jak ja byłem mały tj. jak miałem jakieś 7 lat (czyli tyle, ile ma teraz mój syn) to w TV było tylko TVP1 i TVP2 :D (TVP1 w poniedziałki od 17:00 jak dobrze pamiętam). W między czasie obraz kontrolny albo szum :D Jak już byłem starszy to się nie siedziało przed TV, tylko przychodziło się z budy (używa się teraz jeszcze tego słowa odnośnie szkoły :D ? rzucało tornister w kąt i biegło na dwór. I biegało się ~20:00. Jak weszła Polonia 1 to ja już drugą szkołę kończyłem :D

No jak ja byłem mały to całe podwórko/osiedle pustoszało o określonych godzinach bo dzieciaki szły oglądać Tsubasę albo MacGivera. Potem wszyscy wychodzili i jarali się ostatnim odcinkiem :p

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 11:17 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Highlander napisał(a):
Dodalbym, ze dzieciaki teraz już... zwyczajnie nie chcą wychodzić na dwór, bo niby nie ma z kim się 'bawic'.


Ale jest w tym sporo racji, bo jak ja byłem mały to biegaliśmy z bandą ok. 20 dzieciaków, dwa budynki dalej kolejna banda dzieciaków (ach te wojny). Dziś w tym samym rejonie dzieci w wieku mojego syna (7 lat) jest aż trzech (musiałem to słownie napisać!). I nie ma ani młodszych ani starszych.

Ano, dzieci jest mało i więcej nie będzie. Zmiany idą tylko w tym kierunku, że w przyszłości to może być ewentualnie dzieci jeszcze mniej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 12:19 
Cytuj  
no mnie np nie stac


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 12:36 
Cytuj  
Jedno, ze dzieciakow mniej ale tez nie wychodzą na dwór jak kiedyś.

To, ze jest mniej dzieci to imo nie jest jakas wielce nienormalna sprawa.


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.