mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 967
Dołączył(a): 9.05.2003
Offline
PostNapisane: 2 gru 2004, 19:47 
Cytuj  
w pelni popieram Krzyka .


_________________
"Something worked as intended?? 0_0"

"This means we will have to get someone to create a bug and another guy to nerf it, I will deal with this immediately !"

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2004, 15:53 
Cytuj  
Chyba se kupie ta ksiazke :D
http://www.biblionetka.pl/ks.asp?id=16821

PS.Fajny material na lekture!

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.05.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2004, 20:55 
Cytuj  
khoga napisał(a):
Przypuszczam ze kazdy wolałby przerabiać LotR'a niz np. "Quo Vadis" ale ludzie w szkolnictwie nie potrafią tego zrozumieć.


A ja wolę "Quo vadis" :P

**

Posty: 296
Dołączył(a): 25.05.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2004, 02:30 
Cytuj  
Cytuj:
Co do poezji - kolejna porazka. Co autor mial na mysli. Po czym sprawdzamy nie autentyczna kreatywnosc ale odtworczosc i trafienie w to co wg pani profesor autor mial na mysli.

To jest chyba najbardziej popieprzona rzecz jaka może być na polaku, odgadywanie myśli jakiegoś człowieka, który pisąłem przed ilomaś laty.

nogoszubcę farysiejąc...
międzydomia tylizują...
zwyrlałem
troszeczkuje... nieśmiechliwie obramieniom
przeciwiczy...
słodkowardzę... łaskawiczę...

Stanisław Młodożeniec, Futurbonia

To jest przykład wiersza jednej z grup poetyckich XX-lecia międzywojennego. Czym się różni ten utwór od bełkotu pijaka? Jak dla mnie to niczym... a dlczego jest uznawane za dzieło? Bo Stanisław M. napisał kilka dobrych wierszy to z miejsca wszystkie jego utwory podpisane jego nazwiskiem są dziełami. Założe się, że gdyby Jan Kowalski z Krakowa napisał dokładnie identyczny wiersz i chciał go opublikować to wszyscy odpowiedzieli by mu, że się nie nadaja.


_________________
http://www.netykieta.prv.pl/

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2004, 10:16 
Cytuj  
No odgadywanie myśli poety to czasami horror jest. Zwłaszcza twórczość współczesnych lub prawie współczesnych jest wg. mnie bezsensowna. Potwierdzeniem tego jest "wiersz" który podał Mefi.

PS. temat jest o dysleksji, a my tu o poezji:P


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 gru 2004, 10:55 
Cytuj  
Mefi napisał(a):
Cytuj:
Co do poezji - kolejna porazka. Co autor mial na mysli. Po czym sprawdzamy nie autentyczna kreatywnosc ale odtworczosc i trafienie w to co wg pani profesor autor mial na mysli.

To jest chyba najbardziej popieprzona rzecz jaka może być na polaku, odgadywanie myśli jakiegoś człowieka, który pisąłem przed ilomaś laty.

nogoszubcę farysiejąc...
międzydomia tylizują...
zwyrlałem
troszeczkuje... nieśmiechliwie obramieniom
przeciwiczy...
słodkowardzę... łaskawiczę...

Stanisław Młodożeniec, Futurbonia

To jest przykład wiersza jednej z grup poetyckich XX-lecia międzywojennego. Czym się różni ten utwór od bełkotu pijaka? Jak dla mnie to niczym... a dlczego jest uznawane za dzieło? Bo Stanisław M. napisał kilka dobrych wierszy to z miejsca wszystkie jego utwory podpisane jego nazwiskiem są dziełami. Założe się, że gdyby Jan Kowalski z Krakowa napisał dokładnie identyczny wiersz i chciał go opublikować to wszyscy odpowiedzieli by mu, że się nie nadaja.

Naprawde nie rozumiesz dlaczego?

Dlatego w czasach kiedy go napisal to bylo zupelne novum, do tego bardzo kontrowersyjne.Oni przelamywali pewne konwenasne.
Dzis wszelkiej masci sztuka alternatywana nikogo juz nie dziwi.Wtedy bylo zupelnie inaczej...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 gru 2004, 11:22 
Cytuj  
Khoga dlatego mowie- trzeba by zmienic szkolnictwo u podstaw, uczyc idei, swiata, przydatnych zeczy, a nie zawalac glowe pierdolami ktorych do niczego innego jak sredniej jakosci teleturnieje sie nie wykorzystuje.

juz.

**

Posty: 296
Dołączył(a): 25.05.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2004, 13:06 
Cytuj  
Zematis, może troszke inaczej. Polska po roku 1918 zyskała niepodległośc po ok. 123 latach. Poeci poczuli się zwolnienie z ciągłego podnoszenia do walki o wolność. Porównaj sobie utwory romantyczne, pozytywistyczne i młodopolskie, najczęściej pojawiającym się motywem jest walka z zaborcą/najeźdzcą. Po zakończeniu I WŚ nastąpił rozkwit poezji i to tej najbardziej ekstremalnej. Poeci zaczeli pisać o tym co ich interesuje, a nie to co mogło zainteresować ludzi.
Ale i tak bede dalej twierdził, że wierszy nie należy interpretować bo nie wiemy czy powstał on tylko dlatego, że pan XYZ nudził się i poprostu napisał go dla zabicia czasu, a my doszukujemy się w nim jakiś głebszych sensów.


_________________
http://www.netykieta.prv.pl/

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 gru 2004, 17:28 
Cytuj  
Ja nie wnikam w to czy interpretacja zbiorowa ma sens czy nie.

Osobiscie uwazam tak jak napisalem powyzej, publikacje tych wierszy wymagaly odwagi.I to doceniam...
Czy komus sie podobaja czy nie, o gustach sie nie dyskutuje.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2004, 11:52 
Cytuj  
Ja mam papier na dyslekcje. To jet choroba wiec nalezy byc wyrozumiałym jak sie zobaczy napis "miljon albo ktury" Ja sie staram poprawic błedy wmiare mozliwosci ale jakim cudem dyslektyk ma zobaczyc błedy gramatyczne dla mnie to jest dobze i juz :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 gru 2004, 12:06 
Cytuj  
I dlatego też trzeba monitować do phpBB żeby zaimplementowali filtry, spokojnie będę mógł sobie postów takich userów j/w nie czytać.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 gru 2004, 12:11 
Cytuj  
Sa dostepne odpowiednie pluginy, kwestia nacisnac na zarzadzajacych forum ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2004, 12:27 
Cytuj  
Prosze o wybacznie nie chciałem nikogo zdenerwowac ani urazic. No ale wiecie co SwenG i Xanth chociaz odrobine wyrozumiałości.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 gru 2004, 12:36 
Cytuj  
A dlaczego ? Sam porównaj sobie oba swoje posty, jak tylko trochę cię przycisnąć, pogrozić palcem to nagle błędy znikają jak przy machnięciu czarodziejską różdżką.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2004, 12:39 
Cytuj  
Microsoft Word, sprawdzanie gramatyki :) Jak tamtego pisałem to zapomniałem dac do sprawdzenia :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 gru 2004, 12:47 
Cytuj  
Czyli jak chcesz to umiesz. I zaslanianie sie papierkiem nie jest potrzebne.
Wybacz, ale z mojej strony nie ma i nie bedzie zadnej litosci dla leniwych, ktorzy nie maja szacunku dla czytelnikow.

X.


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2004, 14:10 
Cytuj  
Xanth (moim skromnym zdaniem) to nie tylko szacunek do czytelników ale także podstawa na jakiej mogą ocenić Go inni ludzie. Tym samym to od tego jak piszesz zależy ja inni ludzie bedą Cie postrzegać i dlaczego. A co do leniwości to sie zagadzam ;).


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 gru 2004, 14:16 
Cytuj  
Dhoro nie uprawiaj radosnego słowotwórstwa ;)
lenistwa :D


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 gru 2004, 15:15 
Cytuj  
Czasami jak sie was czyta i wasze uwagi na temat poprawnej pisowni (ktora mi przypomina amerykanska poprawnosc polityczna) to az sie rzygac chce :>

juz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 gru 2004, 15:26 
Cytuj  
Warto miec woreczki, takie jak podaja w samolotach, pod reka w takim razie ;)

X.

PS. Pozatym co maja twoje problemy gastrologiczne wspolnego z dysleksja? ;)


_________________
http://zaginiony.net

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.