mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 13:05 
Cytuj  
i to jest walka z systemem!

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 13:13 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
Slyszysz w radiu jakas piosenke, podoba ci sie, chcesz ja miec. Wchodzisz na strone serwisu, logujesz sie i sciagasz utwor bezproblemowo i legalnie. Z twojego konta potracane jest powiedzmy 2 zlote. Powiedz, majac do wyboru to i szukanie tej samej piosenki po p2p co bys wybral? To samo z filmem, z tym ze tu cena byla by powiedzmy 15pln - calkowicie racjonalna cena biorac pod uwage ze wydawca nie musi placic za tloczenie, okladke, transport, marze sprzedawcow etc.


A lacza pozwalajace na przeslanie czegos wielkosci filmu w kilku tysiacach kopii miesiecznie to sa za darmo, nie ? :)

Zreszta jakby Ci powiedziec - takie serwisy o ktorych mowisz juz funkcjonuja i chyba nie ciesza sie jakas kosmiczna popularnoscia ...

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 13:19 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
A lacza pozwalajace na przeslanie czegos wielkosci filmu w kilku tysiacach kopii miesiecznie to sa za darmo, nie ? :)

Czyli uwazasz ze koszt lacza jest chocby porownywalny z oplaceniem calego dzisiejszego kanalu dystrybucyjnego? Tloczenia, drukowania, benzyny, kierowcow, sprzedawcow, magazynow, czynszow etc. etc.?

Cytuj:
Zreszta jakby Ci powiedziec - takie serwisy o ktorych mowisz juz funkcjonuja i chyba nie ciesza sie jakas kosmiczna popularnoscia ...

I tu sie mylisz. Popularnosc jaka zdobylo chocby iTunes jest olbrzymia. A gdyby jeszcze wytwornie zaczely promowac ten rodzaj dystrybucji to sytuacja byla by jeszcze lepsza.



pozdrawiam


Ostatnio edytowano 8 cze 2007, 13:20 przez Logain Darkthorn, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 13:19 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Logain Darkthorn napisał(a):
Slyszysz w radiu jakas piosenke, podoba ci sie, chcesz ja miec. Wchodzisz na strone serwisu, logujesz sie i sciagasz utwor bezproblemowo i legalnie. Z twojego konta potracane jest powiedzmy 2 zlote. Powiedz, majac do wyboru to i szukanie tej samej piosenki po p2p co bys wybral? To samo z filmem, z tym ze tu cena byla by powiedzmy 15pln - calkowicie racjonalna cena biorac pod uwage ze wydawca nie musi placic za tloczenie, okladke, transport, marze sprzedawcow etc.


A lacza pozwalajace na przeslanie czegos wielkosci filmu w kilku tysiacach kopii miesiecznie to sa za darmo, nie ? :)

Zreszta jakby Ci powiedziec - takie serwisy o ktorych mowisz juz funkcjonuja i chyba nie ciesza sie jakas kosmiczna popularnoscia ...


Tak, iTunes nie cieszy sie kosmiczna popularnoscia :roll:


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 13:20 
Cytuj  
moze dlatego ze nie reklamuja sie wszem i wobec a potem zeby pokryc koszty marketingowe winduja ceny niebotycznie do gory?
zreszta kazdy wie swoje i kazdy bedzie uparcie bronil swojego zdania.
i pewnie kazdy z nas po trochu ma racje :-)
a teraz czas wypracowac zloty srodek.

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 13:22 
Cytuj  
Eeeeh matolki ... nie mowie o iTunes, ktore jak wiadomo w Polsce dostepne nie jest :P Mowie o polskich serwisach.

Zreszta w "wielka popularnosc iTunes w Polsce" ( w przyszlosci ) tez pozwole sobie watpic. Po prostu nie wierze 90% ludzi, ktorzy mowia "a gdyby bylo tansze to bym kupowal" i tyle

Logain Darkthorn napisał(a):
Czyli uwazasz ze koszt lacza jest chocby porownywalny z oplaceniem calego dzisiejszego kanalu dystrybucyjnego? Tloczenia, drukowania, benzyny, kierowcow, sprzedawcow, magazynow, czynszow etc. etc.?


Nie - zwracam Twoja uwage na to, ze wbrew obiegowej opinii ten rodzaj dystrybucji tez generuje pewne koszty

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 13:28 
Cytuj  
no to sie zdecyduj o czym mowisz :-)
poza tym matolku nie teoretyzuj bo ci to nie wychodzi :-)

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 13:31 
Cytuj  
no tak to przez polakow biednej britney nie starczy na wieksze silikony...


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 13:33 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no to sie zdecyduj o czym mowisz :-)
poza tym matolku nie teoretyzuj bo ci to nie wychodzi :-)


Dobrze, ze Tobie wychodzi. I mimo tego, ze watpie, zeby cos do Ciebie dotarlo to napisze o co mi chodzi.

Serwisy udostepniajace muzyke w Polsce juz istnieja. Tylko ze jestem swiecie przekonany, ze zdecydowana wiekszosc tu dyskutujacych slyszac jakis kawalek nawet nie pomysli, zeby wyszukac go na jakims serwisie tego typu, tylko od razu wklepuje do mula. Kwestia mentalnosci pt. "jesli moge miec cos za darmo, to po co placic (1,5 zl btw)". Co ciekawe, zapewne zdecydowana wiekszosc tu dyskutujacych nawet nie wie, ze takowe istnieja a rozprawiaja tu, "jakie to by bylo popularne".

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 13:35 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Eeeeh matolki ... nie mowie o iTunes, ktore jak wiadomo w Polsce dostepne nie jest :P Mowie o polskich serwisach.
Zreszta w "wielka popularnosc iTunes w Polsce" ( w przyszlosci ) tez pozwole sobie watpic. Po prostu nie wierze 90% ludzi, ktorzy mowia "a gdyby bylo tansze to bym kupowal" i tyle

Ja tez nie wierze w utopie. Ale nawet gdyby piractwo zmniejszylo sie o polowe bylby to olbrzymi sukces. Tym bardziej ze odpada element ryzyka - nie bedzie problemu ze wytworzymy 100k kopii a sprzedamy 20.

Qraczek napisał(a):
Nie - zwracam Twoja uwage na to, ze wbrew obiegowej opinii ten rodzaj dystrybucji tez generuje pewne koszty

No a gdzie ja napisalem ze nie generuje kosztow? Twierdze tylko ze koszty utrzymania serwerow i lacza jest duzo, duzo nizszy.


OK, ja pierwsze slysze o takich serwisach w Polsce :) Moglbys rzucic linkiem?


pozdrawiam


Ostatnio edytowano 8 cze 2007, 13:36 przez Logain Darkthorn, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 13:35 
Cytuj  
Qraczek matołku, miało być bez flamewara ;P
Właśnie dlatego, że prawo jest skonstruowane tak a nie inaczej i lobby nie pozwala sobie uciąć korzyści które ma z tradycyjnego kanału dystrybucyjnego. W momencie wejścia tego typu sklepów na skalę masową połowa pośredników musiała by szukać innej roboty.

ps. Gdyby było tańsze to bym... kupował. I właśnie dziś idę do empiku kupić zajebistą emo-płytę którą ściągnąłem w całości wczoraj. Cena 26 zł na sieci, 29 empik Mika - Life In Cartoon Motion. Swoją drogą idzie ku lepszemu, teraz wyszła seria płyt "Zagraniczna muzyka - polska cena", w zapowiedzi widziałem Red Hot Chilli Peppers za 18.50 o0 :D X-Files za 9.99 w kiosku, całkiem ładne wydanie (cholera wie ile będą kosztowały następne, ale pewnie koło 25 zł/płytę, co i tak jest ceną do przyjęcia).


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 13:38 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Qraczek matołku, miało być bez flamewara ;P


Mialo, mialo - tylko mnie tu iTunesem atakuja i probuja przekonac, ze jakby iTunes byl w Polsce to nikt by nie piracil :)

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 13:40 
Cytuj  
Jest jeszcze jeden problem z muzyka na plycie. Juz dosc dawno nie kupilem zadnej bo... nie chce mi sie jej ripowac :) A wszystkie plyty ktore mam leza gdzies i sie kurza, bo muzyki slucham tylko i wylacznie z kompa. Wlasciwie to nawet nie mam jej jak inaczej odtworzyc... wiec po co mi? :D



pozdrawiam

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 13:42 
Cytuj  
Bez DRM ??? podaj mi adresy takich sklepow plz :)

Przy okazji, smiesza mnie te grozby o wycofaniu sie z pl rynku.
Aktualnie jest taki czas ze w chuja firm zaczyna dopiero wchodzic na pl rynek bo widzi w przyszlosci szanse na zarobek, chocby Electronic Arts ktore weszlo na pl rynek w pelni pro.

Co do ITI - imho oni wiedza ze dvd to przeszlosc skupili sie na vod + czekaja na hddvd/bluray


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 13:43 
Cytuj  
Nie mów nigdy nigdy, albo nikt nie mówi nikt, jakoś tak było.
Nie wypleni się tego w 100%, zawsze znajdzie się ktoś kto będzie ripował dla funu i puszczał w świat. Tyle, że przy tanim i łatwym dostępie ten proceder będzie marginalny, bo raz, dużo prościej będzie znaleźć dany utwór i zapłacić niż tracić czas na wyszukiwanie odpowiedniego kawałka. Zerknij na magnatune.
[edit] to do Qraczka, żeście się rozpisali i nie nadążam żeby był post pod postem ;P


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod


Ostatnio edytowano 8 cze 2007, 13:44 przez SwenG, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 13:44 
Cytuj  
piracic zawsze kazdy z nas bedzie w jakiejs czesci.
miedzy innymi dlatego ze nawet jesli pojawia sie profesjonalne serwisy sprzedajace muzyke/filmy/gry online to niestety zawsze bedzie tak ze jednak czasami bedziemy chcieli cos czego tam nie bedzie.
poza tym nie ma sie co oszukiwac, mi tam wygodniej kliknac 2 razy i miec to co chce niz gdzies grzebac, klikac, wysylac smsy ale jak za film bede mial zaplacic 10zl to pewnie i zaplace a co mi tam.
zreszta co ja sie rozpisuje qraczek najmadrzejszy jest i chuj :-)

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 13:45 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Nie mów nigdy nigdy, albo nikt nie mówi nikt, jakoś tak było.
Nie wypleni się tego w 100%, zawsze znajdzie się ktoś kto będzie ripował dla funu i puszczał w świat. Tyle, że przy tanim i łatwym dostępie ten proceder będzie marginalny, bo raz, dużo prościej będzie znaleźć dany utwór i zapłacić niż tracić czas na wyszukiwanie odpowiedniego kawałka. Zerknij na magnatune.


Nosz kuzwa, przeciez juz od dawna probuje to wszystkim wytlumaczyc :lol:


pozdrawiam

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 13:46 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
qraczek najmadrzejszy jest


O .. zrozumiales ! To krok ku lepszej przyszlosci, zapewniam Ciebie ;)

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 13:47 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
OK, ja pierwsze slysze o takich serwisach w Polsce :) Moglbys rzucic linkiem?


[url]plejer.onet.pl[/url]


To pierwszy lepszy i do tego jeden z wiekszych. Niestety tylko muzyka, a nie filmy i seriale - tak jak w itunes czy serwisie mtv. Wlasnie na tym bedzie najwiekszy koks i to nawet w Polsce - seriale w tej chwili wypieraja standardowe filmy, a niektore z nich w Polsce nigdy nawet nie beda wyswietlone. Oczywiscie wchodza w rachube jakies rozne dziwne licencje na dany obszar swiata, tak wiec jezeli nawet itunes.pl w koncu powstanie - to zanim zacznie udostepniac filmy/seriale to ja dziadkiem zostane...


_________________
Nie mam pomyslu na signature

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 cze 2007, 13:49 
Cytuj  
to ty widze juz po 40ce jestes lutus i chyba coreczka ci niedawno wyszla za maz co ?

Cytuj:
W tej przeglądarce nie można poprawnie korzystać z serwisu Onet Plejer.
Uruchom Internet Explorer w wersji 6.0 lub wyższej i ponownie wejdź na ten serwis.

Aby uzyskać dostęp do tej strony, musisz posiadać:
Przeglądarkę Internet Explorer w wersji 6.0 lub wyższej. Najnowsza wersja jest dostępna do pobrania za darmo ze strony Microsoft. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak zainstalować przeglądarkę na twoim komputerze.



ty chyba zartujesz ? oni mnie obrazac probuja i mysla ze bede u nich kupowal jeszcze ?


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.