mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2009, 13:28 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Wolny ram == zmarnowany ram.


Na maku, gdzie nie grasz w gry to może tak


Ostatnio edytowano 10 lip 2009, 14:07 przez Dana, łącznie edytowano 3 razy
****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2009, 13:32 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Cytuj:
Wolny ram == zmarnowany ram.


Na maku, gdzie nie grasz w gry to może tak.


Ale sztuka polega na tym, aby w odpowiednim momencie zwolnic tyle ile potrzeba...

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2009, 13:36 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Cytuj:
Wolny ram == zmarnowany ram.


Na maku, gdzie nie grasz w gry to może tak.

Widze, ze niektorzy zatrzymali w sie w dobie rozwoju mniej-wiecej DOS (Do Win ME wlacznie).
Odrobcie prace domowa z tego jak jest zarzadzany RAM w normalnych systemach, a potem moze wkoncu zrozumiecie, dalczegoilosc zajetego ramu nie ma wiekszego znaczenia.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 222
Dołączył(a): 13.12.2007
Offline
PostNapisane: 10 lip 2009, 13:43 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Widze, ze niektorzy zatrzymali w sie w dobie rozwoju mniej-wiecej DOS (Do Win ME wlacznie).
Odrobcie prace domowa z tego jak jest zarzadzany RAM w normalnych systemach, a potem moze wkoncu zrozumiecie, dalczegoilosc zajetego ramu nie ma wiekszego znaczenia.

Jak mozesz to wyjasnij. Nie kazdy ma czas szukac a z checia bym sie dowiedzial jak to dziala.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2009, 14:33 
Cytuj  
Wyjaśnij, może faktycznie coś ważnego mi umknęło. Bo nie potrafię sobie wyobrazić dlaczego posiadanie "śmieci" w pamięci z których się nie korzysta miałoby być lepsze od posiadania wolnego miejsca. Chociażby dlatego że ładowanie danych do wolnego miejsca w pamięci jest wydajniejsze niż jego uprzednie zwalnianie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2009, 15:38 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Wyjaśnij, może faktycznie coś ważnego mi umknęło. Bo nie potrafię sobie wyobrazić dlaczego posiadanie "śmieci" w pamięci z których się nie korzysta miałoby być lepsze od posiadania wolnego miejsca. Chociażby dlatego że ładowanie danych do wolnego miejsca w pamięci jest wydajniejsze niż jego uprzednie zwalnianie.


Po kolei. System plikow jest cachowany, bo wbrew pozora najwiecej operacji wykonujesz na nim. Czy to odczytujac mp3, czy ladujace gre(sic!), czy tez szuakajc czegos na dysku.| Duzo latwiej uzyskac dostep, do danych w ramie, niz do danych ktore sa na dysku (moze nie tyle latwiej, co szybciej).

Pozatym, jesli przez smieci rozumiesz, niepotrzebne uslugi, programy etc, to masz racje. Jak nie sa ci potrzebne to je wylacz. Chodzi o to, ze Systemy unixowe (a potem nieudalnie Vista, i udanie Win 7), cachuja, dane z dysku (Microsoft, nazwal to szumnie prefetch), celem szybszego dostepu do nich i szybszego uruchamiania.

Po drugie najwieksze straty wydajnosci, sa nie tyle na zwalaniu i zaplenianiu ramu, co na przelczaniach kontekstu. Co zeszta dzieje praktycznie zawsze i powoduje, ze aplikacja, nic nie moze zrobic, bo musi czekac, az procesor jej laskawie pozwoli.

Tak czy inaczej, straty wydajnosci z powodu zwalniania ramu sa minimalne, bo system autmatycznie usuwa najstarsze dane z ramu(te o najstarszej dacie modyikacji), albo przenosi je do SWAP. Tak czy inaczej w czasie ladowania aplikacji, ma ona dosc wolnego ramu na start, a system moze zwolnic dodatkowe zasoby dla niej. Wydajnosci nie tracisz praktycznie wcale. (napewno nie tyle, co w czasie przelaczania kontsktu bo program uzytkonika proboje miec dostep do sterownika i trzeba czekac, to sa oczywiscie, wartsci smiesznie male, ale dla procesora to sa cale wieki).


Oczywiscie pomijam tu dziwadła w stylu Vista, gdzie ten element delikatnie mowiac nie działał :E.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2009, 15:44 
Cytuj  
No przecież nie mam na myśli danych z których korzyasta się na bieżąco lub bardzo często.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lip 2009, 15:48 
Cytuj  
Dana napisał(a):
No przecież nie mam na myśli danych z których korzyasta się na bieżąco lub bardzo często.

No, ale system dokladnie nie wie z czego bedziesz korzystal za np 1h, dlatego cachuje system plikow. Nie zabiera to duzo czasu, mozna to latwo usunac, a wymierne korzysci sa znacznie wieksze niz z trzymania pustego ramu i wczytywania wszystkiego z dysku.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lip 2009, 20:35 
Cytuj  
A ja mam 8 gigasi ramikow i mam Was wszystkich w dupie :()

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2009, 20:36 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
A ja mam 8 gigasi ramikow i mam Was wszystkich w dupie :()

ludzie przedluzaja peena w rozny sposob :)


Ostatnio edytowano 10 lip 2009, 20:38 przez coldzik, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lip 2009, 20:37 
Cytuj  
Jak narazie to widze przedluzanie penisa w lansowaniu sie Mac'ami i bezzasadnym udawaniem, ze jakie to one nie sa zomg > PC.

Niestety prawda, moze i smutna ale jednak pokazuje, ze Mac to nic innego jak gadget ew. fajna i eco maszynka do biura firmy DTP czy head office jakiegos wydawnictwa.

Cry more, newb?

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2009, 20:39 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Jak narazie to widze przedluzanie penisa w lansowaniu sie Mac'ami i bezzasadnym udawaniem, ze jakie to one nie sa zomg > PC.

Niestety prawda, moze i smutna ale jednak pokazuje, ze Mac to nic innego jak gadget ew. fajna i eco maszynka do biura firmy DTP czy head office jakiegos wydawnictwa.

Cry more, newb?


Z toba nie zamierzam sie wyklucac :) dla Ciebie to moze byc nawet Atari i sie z tym zgodze :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lip 2009, 20:43 
Cytuj  
Oczywiscie, ze nie zamierzasz bo pogrzebie Ciebie i Twoje supMac'i 3m pod ziemia.

Bye~

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2009, 20:49 
Cytuj  
mozesz je nawet pogrzebac 10m ... mi to wisi :) Tylko jak juz to nie pisz rzeczy wyssanych z palca :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lip 2009, 20:57 
Cytuj  
coldzik napisał(a):
mozesz je nawet pogrzebac 10m ... mi to wisi :) Tylko jak juz to nie pisz rzeczy wyssanych z palca :)


No, 5% rynku komputerow, serious business sir.

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2009, 21:00 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
coldzik napisał(a):
mozesz je nawet pogrzebac 10m ... mi to wisi :) Tylko jak juz to nie pisz rzeczy wyssanych z palca :)


No, 5% rynku komputerow, serious business sir.


Aktualnie szacuje sie, ze 8-10% (oficjalnych info nie widzialem, tylko kilka artykulow o tym i w kazdym bylo miedzy 8 - 10 %, ale patrzac z innej strony jednak nic innego oprocz Apple'a nie ma nawet tych 10% (oczywiscie nie biorac pod uwage PC)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lip 2009, 21:02 
Cytuj  
Aktualnie szacuje sie 5% ze wzrostem 30% w stosunku do poprzedniego roku.

Oczywiscie, ze nie ma nic tych '5%' bo sa komputery klasy PC, potem dlugo dlugo nic i na koncu Mac.

Co jeszcze ma byc? Amiga?

Oczywiscie 4.9% z 5% to rezydenci US i Canada.

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2009, 21:06 
Cytuj  
Cytuj:
Według appleinsider.com system Mac OS uzyskał grudniu rekordowy wynik jeśli chodzi o udział w rynku systemów operacyjnych. Apple osiągnęło 9,6 % co w stosunku do analogicznego okres z zeszłego roku (7,3%) jest jak rozumem znacznym wzrostem.
- ze stycznia 2009

Pierwszy jaki napotkalem teraz w googlach... Pamietam, ze sa zrodla podajace 8%

Jak masz jakies zrodlo, ktore pisze o tych 5% to chetnie poczytam

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lip 2009, 21:21 
Cytuj  
Cytuj:
appleinsider.com


Ok, thx~

A wg Microsoft wszystkie wieksze korporacje przesiadaja sie na rozwiazania MS bo sa bezpieczniejsze, stabilniejsze i tansze w utrzymaniu niz takie "gowna" jak Linux.

Mac sales were a much better than expected 2.22 million units, and though that's down a pretty meaningless 3 percent, year over year, it's enough for 3.36 percent worldwide market share. (In the year ago quarter, the Mac accounted for just 3.26 of all PC sales worldwide.)

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 10 lip 2009, 21:46 
Cytuj  
no fakt, troche nie na miejscu podawanie danych, ktore pochodza ze stron, ktore w jakis tam sposob sa powiazane z apple

Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.